Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pan miłuje prawo i sprawiedliwość

1356711

Komentarz

  • edytowano październik 2018
    Tu gdzie mieszkam jest tak że ludzie sazadowoleni z wójta i nikt nie zglasza kandydatury na to stanowisko bo on dość wysoko postawił poprzeczkę. Tak samo jest z sołtysem. Jest jaki jest. Swiatopogladowo to w ogóle komuch ale potrafi zawalczyć o fundusze i slucha propozycji na co je wydać. W sumie szkoda że na poziomie gmin nie ma demokracji bezpośredniej, bo wiele spraw, o które walczą mieszkańcy moglaby być poruszona, a ludzie zyskaliby poczucie wpływu na rzeczywistość. Właściwie to na poziomie naszej osady to właśnie jest demokracja bezpośrednia. 
  • U nas na poziomie gminy są okręgi jednomandatowe, wchodzi kandydat z największą ilością glosow.
  • Ja tam jestem zadowolona, ze nie ma drugiej tury, w pierwszej głosowałam z przekonania o omiinelo mnie wybieranie mniejszego zła. 
    Podziękowali 1jan_u
  • Cóż złodziej zlodzieja wybiera...
  • kociara powiedział(a):
    Yucami powiedział(a):
    no ale jakby nie było dziewczyny @Wela i @Aghi poczynania p. Jaśkowiaka na Wasze życie i tak będą mocno wpływać
    a kogo byś wolała?
    jeśli możesz/chcesz odpowiedzieć, ofkorsik :)
    W Poznaniu JJ nie miał senspwnej konkurencji - Zysk wystawiony przez PiS był zupełnie nieprzekonywujący w tym, że on naprawdę chce być prezydentem. Pucek się kompromitował sposobem wypowiedzi. A Lewandowski niestety jest z Lewicy ;)

  • Jeśli chodzi o prezydentów niebwydaje mi się by wynik pisu odpowiadał ogólnemu poparciu w społeczeństwie. Oni mieli zawsze problem z tymi twarzami lokalnymi. 
  • @Malgorzata, słabe z tymi „kretynami” i ogólnie podejście, głupi, tępy lud... 
    Podziękowali 1beatak
  • @Bea niezłe, faktycznie :dizzy: 

    @Malgorzata ;

    Patryk Jaki, jak go nie trawię, umiał zachować klasę, pogratulować zwycięstwa i zaoferować wsparcie. A z części środowiska pisowskiego wychodzi takie straszne buractwo, obrażenie wyborców... Na pewno szybko w ten sposób odzyskają poparcie ;)
    Podziękowali 1Anka
  • Bo też i mamy świetnego prezydenta (oczywiście moim zdaniem) . Zasługiwał ,żeby był nim dalej. Niesamowite rzeczy działy się w Opolu w ciągu ostatnich 4 lat , po latach stagnacji. Ludzie to docenili .
    Podziękowali 1Barbasia
  • Ale oczywiście przeciwników ma też .
  • Ciągle pisze np. na Fb , że kocha Opole , i to widać :)
  • Sama pokochałam ,bo przez lata cierpiałam po wyjeździe ze studiów z Wrocławia :)
  • No i dzięki niemu , nie przeprowadzając się , mogłam w końcu głosować na prezydenta miasta , a nie wójta gminy , gdzie chyba zawsze wygra kandydat mniejszości niemieckiej ;)
  • @Lila, w Wwie, niestety wybór na prezydenta jest polityczny. Nie podoba mi się to, ale tak jest, myślenie odwrotne jest naiwne. W Warszawie popełniono sporo błędów, do afery reprywat sprawy społeczne były zepchnięte totalnie na boczny tor, ale to miasto naprawdę zmieniło się niesamowicie in plus przez ostatnie 12 lat. I ostatnio bardzo zminia się pozytywnie dla przeciętnego obywatela. Takie niby głupoty, ale w większości urzędów dzielnicy czekają na ciebie uśmiechnięci, zadowoleni i chętni do pomocy urzędnicy. To naprawdę ma znaczenie dla przeciętnego obywatela. A karta młodego warszawiaka? Tez. Co do Trzaskowskiego on naprawdę nie ma złego programu, zobaczymy co z tego wyjdzie. No i w dzielnicach jest już zupełnie inaczej. U nas rządziły ruchy miejskie do spółki z PiSem (i chyba tak zostanie), zupełnie nikomu to nie przeszkadzało, bo ludzie zaangażowani, duzo dobrego zrobili i naprawdę odpartninieni. 

  • nie chcę za dużo pisać ale to co się dzieje z drugiej strony w urzędach już takie uśmiechnięte nie jest. Dośc powiedzieć , że nawet ci co zasadniczo mają poglady skrajnie różne od PIS i przezyli w urzędach już większośc partii rządzących marzyli by to co teraz skończyło się jak najszybciej, bo wszystko inne było lepsze niż to co teraz a żadna władza rządząca (czy SLD czy UW czy Pis czy kto tam jeszcze rządził) nie robiła sobie takie prywatnego folwarku w urzędach jak ci co teraz. To taka opinia z drugiej strony od osób co do których ostatnią rzeczą jaka można powiedziec jest to, że sympatyzuja z PIs.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Nikt tu nie wspomniał o żadnym ugrupowaniu
    Tylko o jakości wybranych kandydatów.
    No , ale musiało paść sakramentalne "totalna wladza  PiS "
    I to ma być argument ??? Za czym ?? O czym ?? i ogląda
    I jak teraz trzeba udowodnić , że nie marzy się o władzy totalnej, a taką nita bene prezentują niektórzy kolejni wybrani prezydenci.
    Marzy się władza uczciwa , moralnie uczciwa.
    Tyle i jak widać po wyorach aż tyle .
    Bo PiS jest groźny, Pis jest zly, PiS ma bardzo groźne kły....
  • Jest np. taki radny Pis w Warszawie - p. Hejka - na takiego mogłabym głosowac na prezydenta. Tylko kto o nim słyszał? Jak Pis wystawiał bardziej lokalnych kandydatów tez wcale nie było lepszych wyników wyborczych, a wrecz przeciwnie. Choc na przykładzie Dudy widac, ze kazdego kandydata można wypromować :smiley: 
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano październik 2018
    Uważam że wybory do samorządów nie powinny być partyjne. Jestem przeciw dotowaniu kampanii wyborczych do samorządów z pieniędzy partyjnych. To się powinno odbywać na poziomie lokalnym a nie ogolnopolskim. Moim zdaniem partie polityczne robią sobie ranking popularności i darmową sondażownię za pomocą wyborów samorządowych. Mówienie tu czy ktoś jest z PiS czy z SLD jest niepotrzebne. Robienie z tego szopki czy PiS albo Po przegrało, wygrało zremisowało itp jest zbędne i niesmaczne. Tu chodzi o najbliższe otoczenie każdego z nas i o gospodarzy, którym w jakiejś mierze powierzamy swoje miasto. Nie ma znaczenia w tym przypadku czy PiS jest partią totalną czy nie jest. Ja jestem antypis ale np cieszę się że w moim rodzinnym mieście wygrał czlowiek który się do tego nadaje, lokalny patriota i nie ma znaczenia dla mnie że jest z PiS.
  • Ja tam się cieszę, że wygrał Trzaskowski i ta lala. Tak to by musieli tam przekierować kasę, żeby dotrzymać zobowiązań. Tak, otrzymają ja inne rejony.  Pewnie sie juz naucza, że nie warto inwestować w rejony opozycyjne, tunel w Świnoujściu najbardziej to pokazuje ;)

    Wiem, że to głupie, ale od kiedy PO po wygraniu anulowała przetarg na obwodnicę Krakowa, przez co jest ładnych kilka lat w plecy, a kasę dostał Gdańsk, nie mam skrupułów ;)

    A co do zdziwionych, że ludzie glupio głosują - socjologia :)
    Podziękowali 1Stokrotka
  • @Lila, Warszawa jest nieprzyjazna dla nie-warszawiaków, a także dla "pod-warszawiaków", którzy w większości pracują w Warszawie, ale władze mają to w d... i tylko to podkręcają. Darmowe bilety dla dzieci w Warszawie? A jakże! Prowincja niech płaci za bilety, jak za zboże! Kogo to obchodzi? Jak ktoś wreszcie pomyślał i chciał zrobić aglomerację, to władze się przestraszyły, bo tylko Warszawa ich popiera. Wokół Warszawy zaniedbany pierścień  tych, co widzą, jak jest. Małe gminy nie mają szans przy Warszawie na pełny rozwój, a Warszawa zamiast zadbać o rozwój regionu woli mieć dostęp do "dzień po" i fundować szkodliwe szczepionki! Szkoda słów! 
  • Mieszkam w gminie podkrakowskiej i przynajmniej tutaj jest odwrotnie. Widzę duży plus gospodarzenia na swoim względem dzielnic Krakowa. 
  • We wro zapłaciłam karę 70 zł przed pierwszym rokiem studiów bo jechałam spóźniona na lekcje gitary i wsiadłam do pierwszego autobusu który mnie tam zawiózł. Niestety miał on literkę a zamiast liczby co znaczyło ze mam mieć o 10 gr droższy bilet bo to pospieszny 
  • @Elunia ale we Wrocławiu trzeba się uczyć? Bo w Warszawie trzeba być uczniem warszawskiej szkoły. No i od niedawna bilet w SKM tylko kartą można kupić. Mieliśmy ogromny problem, jak wyprawić dwoje nastolatków w niedzielę do Warszawy. Nie mieli jak kupić biletu, bo nie mają karty :(
  • edytowano październik 2018
    No z tymi biletomatami w skm to porażka. Naprawdę nie każdy posiada konto bankowe a np w Józefowie nie ma gdzie kupić biletów na dworcu za gotówkę wieczorem. 
    Podziękowali 2Gosia5 Joannna
  • Warszawski Ztm niby wyposaża sie i wszyscy go chwalą, ale jak Lila pisała - moze jest i dobry, ale dla stałych mieszkańców z kartami miejskimi. Jest problem z zakupem biletu jednorazowego - sa dwa systemy czyli niby sa automaty w autbusach, ale moga być na karte lub na gotówke i to bilon (i potrafią nie wydac reszty), i do tego chyba nie we wszystkich. Młodzież zwykle nie ma swoich kart bankowych i bywa tak, ze nie ma gdzie kupić biletu. Jeśli sie jedzie podmiejskimi spod Warszawy- to samo, zwłaszcza w niedziele niehandlową nie ma gdzie kupić biletów. Było jeszcze tak, ze można było kupowac bilety u kierowcy - zlikwidowali taka możliwosc. A kontrolerzy tylko czyhają, zeby kogoś dorwać. Do tego ceny biletów - znowu np. dla mnie bardziej opłacalne bywa podjechanie gdzieś samochodem - nie mam karty miejskiej, jeśli gdzies jade musze kupić minimum dwa bilety na przejazd w dwie strony, jeśli jest to choc trochę dalej, to 20 minutowy nie wystarcza, czyli płacę prawie 9 zł. Nawet jeśli mam na miejscu zaparkowac w płatnej strefie, to wydam na to z reguły do 3 zł za godzinne parkowanie. A dojazd znacznie szybszy (bo przeciez załatwiam cos na mieście poza godzinami szczytu), cena benzyny w sumie pomijalna, bo nie są to dalekie odległosci.  Taka to walka ze smogiem w centrum. Oczywiście - jesli tylko moge , to korzystam w takich sytuacjach z rowerow miejskich, ale też - miłosnikom przesiadania wszystkich na rowery polecam np. przejazd Alejami Jerozolimskimi od np. Nowego Swiatu do pl. Zawiszy - zero ścieżek rowerowych, albo sie łamie przepisy jadac po chodniku, albo łamie sie przepisy jadąc przy krawędzi ulicy po buspasie, albo wkurza wszsytkich kierowców jadąc po prawej stronie środkowego pasa (nikt tak nie jeździ, bo jeszcze kazdemu życie miłe). Albo np. "teleporty" - jedziesz sobie ściezką, która nagle się kończy, a ty kończysz albo na chodniku albo na ruchliwej ulicy.  
    Co do bezpłatnych biletów - tez jak dla mnie trochę pokazówka - mają wszystkie dzieci z podstawówek - w praktyce większość tych dzieci wcale nie korzysta z komunikacji, może w ostatnich klasach.
    Licea, czyli dzieci ktore juz codziennie jezdza - normalne bilety miesięczne (wielodzietni maja darmowe od 4+ do chyba 21 roku życia, jeśli sie uczą, ale ile takich dzieci jest w Warszawie?
    Podziękowali 2draconessa Gosia5
  • W Poznaniu są darmowe dla uczniów mieszkających w Poznaniu. Niektóre gminy podpoznańskie mają darmowe dla uczniów mieszkających w tych gminach, ale na komunikację gminną. Moje dzieci mieszkają pod Poznaniem, a uczą się w Poznaniu i już wypadają z systemu. Ale nie marudzę, bo mamy fajną zniżkę dla rodzin 4+.
  • Pan miłuje prawo i sprawiedliwość ale Prawo i Sprawiedliwość nie miłuje Pana
  • te poznańskie darmowe bilety to tylko dla podstawówki i gimnazjum, moja licealistka już musi płacić, ale też nie narzekam z tego samego powodu co @aghi :)
  • Trzaskowski nie ma złego programu? 

    Albo coś przeoczyłam albo czytać nie umiem. 
    Podziękowali 2sanna draconessa
  • jukaa powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Pan miłuje prawo i sprawiedliwość ale Prawo i Sprawiedliwość nie miłuje Pana
    Ale skutecznie udaje
    Na szczęście ludzie nie dają się nabrać, co pokazali w niektórych miastach w tych wyborach.
    Podziękowali 1Stokrotka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.