Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pan miłuje prawo i sprawiedliwość

13468911

Komentarz

  • Bo dysleksję mają i dysortografię ;)
    Podziękowali 2apolonia draconessa
  • <reklama>
    Tak się zastanawiam, czy jakby ludzie potrafili ze sobą rozmawiać, to taki po/pis mógłby w ogóle funkcjonować. Zapraszam do lektury mojej odchudzonej i jakże treściwej stronki.
    </reklama>
  • Tola powiedział(a):
    Petru musi mieć wiedzę ekonomiczną.
    To wytłumacz mi dlaczego jak tylko się odezwie to gada głupoty, albo leje wodą z której nic nie wynika. Taki Image?

    Mnie to wygląda na karierę przez użyteczność nie wiedzę.
    Podziękowali 1Tusia
  • Coralgol powiedział(a):
    @Turturek ;

    Nie masz racji. Też pracowałam w takim miejscu i nie jest prawdą, że zwykły urzędnik z takiej premii nie widzi nic.
    Nie powiedziałem że nie widzi nic. Są dwa tryby przyznawania premii. Odgórnie narzucona gdzie każdy dostaje określoną z góry kwotę i te premie jak najbardziej są odczuwalne dla zwykłego urzędnika i uznaniowa która zależy od całej drabinki zwierzchników i tu można zobaczyć wielkie zero, nędzne ochłapy, albo w sprzyjających warunkach (tak, w urzędach też bywają uczciwi i sprawiedliwi ludzie) normalną premię. Generalnie mógłbym całą książkę socjologiczną napisać o sposobie wynagradzania w urzędach, bo to jest jedna wielka dżungla.

    Coralgol powiedział(a):
    @Turturek ;

    Sprzeciwiłam się jednak mówieniu (w kontekście wypowiedzi Pawla K), że PIS wprowadził jakiekolwiek lepsze standardy pod tym względem, gdyż to, co PO robiła często w białych rękawiczkach robi teraz PIS wręcz "na chama", znajdując nowe sposoby na dawanie swoim, jak system premii - drugich pensji dla ministrów.
    No ja się sprzeciwiłem odwrotnej sugestii, że PO robiła mniej takich przekrętów niż PiS. Obydwie są po jednych pieniądzach i jednakowo szkodliwe (chociaż każda z nich w odrobinę innych sferach). Partia = konieczność wynagradzania członków stanowiskami itp., tak jak pisałem wcześniej interes partii zawsze jest ważniejszy niż interes narodu.

    Cytat Bieńkowskiej mimo trochę innego kontekstu (który znam, bo starałem się zapoznać z całymi taśmami) pasuje jako bardziej uniwersalne określenie patologii którą można zaobserwować w polityce. Dlatego go przytoczyłem.

    ----

    Petru - W czasie studiów został asystentem posła UD Władysława Frasyniuka. Z rekomendacji swojego wykładowcy, Leszka Balcerowicza, rozpoczął pracę w fundacji CASE. Ponadto od 1995 był jego asystentem. W 1997 ukończył studia ekonomiczne na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne. Temat pracy magisterskiej "Determinanty oszczędności w krajach Azji Wschodniej”.

    Misiewicz - W czasie studiów został szefem gabinetu politycznego oraz rzecznikiem prasowym. W 2017 został asystentem politycznym Antoniego Macierewicza. 10 kwietnia 2017 został pełnomocnikiem zarządu PGZ ds. komunikacji. W 2018 ukończył studia licencjackie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i obronił pracę pt. „Szczyt NATO 2016 w Warszawie i jego wpływ na bezpieczeństwo Polski”

    Obaj w politykę weszli mając lat naście, jeden z UD drugi z PiS, obaj znaleźli swoich opiekunów którzy ułatwili im karierę.








  • No nie wiem, ale różnica jest dość zasadnicza. A w ogóle skąd ta dyskusja o Petru? Czyżby on rządził obecnie? 
    Proponuje przeanalizować karierę prawniczą naszego min spr - prok gen. 
    Podziękowali 3beatak kociara formatka
  • Anka powiedział(a):
    No nie wiem, ale różnica jest dość zasadnicza. A w ogóle skąd ta dyskusja o Petru? Czyżby on rządził obecnie? 
    Proponuje przeanalizować karierę prawniczą naszego min spr - prok gen. 
    A ja bankową naszego premiera. 
    Podziękowali 1kociara
  • Lila powiedział(a):
    Warszawa zglupiała. Trzaskowski to zwyczajna marionetka. W tydzień jego rękami LGBT...etc wprowadzi wszelkie PRZYWILEJE  dla swojego środowiska. Warszawa pogrzebana. 
    Niestety realia są takie, że rdzenni Warszawiacy zostali zdominowani przez MWzWM - to oni teraz w stolicy ton nadają.
    Przy tym warszawskie "szaraczki" są zrozpaczeni, bo wywłaszczeni ludzie nie tylko nie otrzymają zasądzonych przez Komisję odszkodowań, ale lokatorzy zwróconych miastu kamienic znowu nie będą mogli spać spokojnie.
  • Lila powiedział(a):
    Jak to w Łodzi zrobią, żeby skazana prawomocnym wyrokiem pani Zdanowska rządziła - jestem bardzo ciekawa.


    To jest jeszcze mały pikuś, ale dużą szansę na wygraną w Olsztynie - będzie druga tura - ma facet, który molestował pracownice Ratusza, a jedną z nich zgwałcił, gdy była w zaawansowanej ciąży. W I Instancji dostał 5 lat, ale wyrok nie jest prawomocny; nota bene - sprawa ciągnie się już 10 lat.
    Natomiast w Daszynie dotychczasowy wójt przebywający w areszcie - oskarżony o popełnienie 92 przestępstw,  w tym m.in. milionowe wyłudzenia w latach 2013-2017 z dopłat do działalności rolniczej w ramach dopłat bezpośrednich czy kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wystartował w tych wyborach i zdobył w I turze aż 48,5 proc.

    Moim zdaniem - powyższe świadczy fatalnie o moralnej kondycji społeczeństwa.



    Podziękowali 2draconessa Rogalikowa
  • Wela powiedział(a):
    W Poznaniu prawdopodobnie już w 1 turze mocno tęczowy Jaśkowiak, na dodatek nic dobrego dla miasta... no nie rozumiemy z mężem jak mogło tylu na niego głosować...

    Jak to nie rozumiecie. Przecież obecnie zdecydowana większość Poznaniaków, to osoby "wyzwolone" - im partia promująca konserwatywne wartości nie zaimponuje.
    Podobnie jest zresztą w prawie wszystkich dużych miastach - zwyciężyły układy i "postęp".
    Podziękowali 1draconessa
  • Zgadzam się, że spot przeciw przyjmowaniu uchodźców był obrzydliwy.

    Natomiast porównanie "dylemat wyborczy z dylematem powstańczym" było O.K. W jednym i drugim przypadku chodziło o ocalenie stolicy przed zalewem barbarzyńców.
    Współczesny "okupant" nie jest wcale mniej groźny, wręcz przeciwnie. Ponieważ są to Polacy, często odbierani jako elity - propaganda wiadomych mediów robi swoje - ich działanie jest bardzo skuteczne. Nie zabija ciała, ale dusze i tym samym wyjaławia Polskę z ludzi prawych.

    Co do komunikacji - to Patryk Jaki wcale nie plótł bzdur; chodziło o indywidualny transport specjalny (obecnie odpłatny) dla wszystkich Powstańców Warszawskich, nie tylko inwalidów. Konkretnie o dowóz od wskazanego do wskazanego miejsca, np. spod klatki do miejsca przeznaczenia. Nielimitowany.

    Co do złodziejskiej reprywatyzacji. Za Lecha Kaczyńskiego złodziejską nie była, bo on miał to pod kontrolą. Gdy odszedł na stanowisko prezydenta Polski, jego urzędnicy bardziej spolegliwi byli, ale do "czyszczenia" kamienic doszło dopiero za rządów HGW.
    Do zbrodni popełnionej na Jolancie Brzeskiej także doszło za rządów PO. Wtedy to policja i prokuratura pracowicie zacierały ślady mordu - ciekawe, kto za tym stał.

    Jest faktem, że właśnie większość, która umożliwiła pozostanie przy władzy staremu układowi, głosowała przeciw PiS. I nie jest ważne, jak wyglądałaby kampania "pisiorów", kto byłby kandydatem - byli na straconej pozycji.

    Podziękowali 2draconessa Rogalikowa
  • Coralgol powiedział(a):
    @PawelK ;

    Daj spokój z takimi pustymi hasłami. To nie PO zatrudnia misiewiczów-pisiewiczów w spółkach skarbu państwa. To nie PO przyznała gigantyczne premie swoim ministom.

    Przypominam: https://misiewicze.pl/

    Warto głębiej przejrzeć tę stronę, bo prezentuje bardzo dokładne informacje o wszystkich regionach.








    Powielasz propagandę "gównianej".
    Bartek Misiewicz został zgnojony, bo ostro się naraził spec służbom rosyjskim.
    On miał ogromny potencjał i mógł być bardzo przydatny ekipie chcącej uwolnić kraj od post komuszych układów. Do zarządu zbrojeniówki został posłany tylko po to, aby rząd miał pod kontrolą co tam się dzieje, bo działo się fatalnie - do prywatnych kieszeni wyciekały miliony zł.

    Jak na razie spółki skarbu państwa radzą sobie dobrze, przysparzając dochodów do budżetu, co już nie było takie oczywiste za rządów poprzedniej ekipy.

    Nagrody, o które jest tak głośny wrzask, jak najbardziej im się należały. To były premie za wypracowane nadgodziny - w ministerstwach pracowano od rana do późnego wieczora. Przypominam, że próbowano przeforsować podwyżkę płac dla pracowników rządowych, co spotkało się z jazgotem opozycji. Wymyślono więc te nieszczęsne premie - kwota nieco niższa od ustalonej pensji. Proszę sobie podzielić owe tysiące przez co najmniej 12 miesięcy.

    ***

    Nie jest prawdą jakoby za PO żadnych nagród nie było. Tylko w Warszawie obficie nagradzano za przeprowadzany rabunek kamienic:

    Wielkie nagrody w ratuszu Hanny Gronkiewicz-Waltz. Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej tym większe nagrody!



  • edytowano październik 2018
    Ja jednak bardziej cenię Petru, pomimo kilku spektakularnych wpadek - bo nie jest on populistą. A Morawiecki (który też zaliczał wpadki) zgodził się realizować populistyczny program, mając przecież wiedzę i świadomość jego szkodliwości na dłuższą metę w imię własnej kariery politycznej.
  • @Klarcia - weź się nie kompromituj.  Rosyjskie specsłużby kazały Misiewiczowi zaniedbać edukację? Robić zadymy w klubach? Poniżać generałów?

    Nawet posłanki Prawa i Sprawiedliwości nie miały wątpliwości, że zatrudnianie kogoś takiego to olbrzymi skandal.

    A co do uchodźców: dlaczego piszesz, że spot Pis-u był obrzydliwy, skoro linijkę dalej wypowiadasz się dokładnie w tym samym tonie? 

    I nie, nie jestem za przyjmowaniem bez kontroli wszystkich.
    Podziękowali 3joanna_1991 kociara beatak
  • @Malgorzata ;
    Rozumiem, tylko szkoda, że ten przystojny i wykształcony człowiek realizuje (z pełną świadomością tego) populistyczny program.
  • Malgorzata powiedział(a):
    @Tola ale porownaj obycie I kulture dwoch bankowców , Petru I Morawieckiego 

    Serio , mozna nie lubić obu , ale doprawdy to dwa różne poziomy prezencji 
    I jednak Morawiecki wygrywa 
    Dla Ciebie.  Mnie Morawiecki odrzuca, ma krzywą twarz (dziwny grymas przy ustach) i sprawia wrażenie nieszczerego.
    Petru zresztą niewiele lepszy.
    Ale jak pojawia się obecny premier, to przełączam kanał, nie jestem w stanie na niego patrzeć. Nie mówiąc o braku wiarygodności - wielki mi dobrodziej i gospodarz, bankster, który zarobił grube miliony w obym banku, psioczy na te banki i ,,pochyla się'' nad zwykłym obywatelem, każąc pracować ,,za miskę ryżu''.
  • Malgorzata powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    @Tola ale porownaj obycie I kulture dwoch bankowców , Petru I Morawieckiego 

    Serio , mozna nie lubić obu , ale doprawdy to dwa różne poziomy prezencji 
    I jednak Morawiecki wygrywa 
    Dla Ciebie.  Mnie Morawiecki odrzuca, ma krzywą twarz (dziwny grymas przy ustach) i sprawia wrażenie nieszczerego.
    Petru zresztą niewiele lepszy.
    Ale jak pojawia się obecny premier, to przełączam kanał, nie jestem w stanie na niego patrzeć. Nie mówiąc o braku wiarygodności - wielki mi dobrodziej i gospodarz, bankster, który zarobił grube miliony w obym banku, psioczy na te banki i ,,pochyla się'' nad zwykłym obywatelem, każąc pracować ,,za miskę ryżu''.
    Że tak ponad banałem forumowym

    Jak praca za zamale pieniądze to zmien na lepszą @beatak , znaczy lepiej płatną .



    Faktycznie, poleciałaś banałem. Ale w sumie żaden zaskok.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Mi się Morawiecki bardzo podoba , jest przystojny , bardzo dobrze wykształcony i ma swietne maniery .

    Patologiczni kłamcy, uwodziciele,oszuści matrymonialnii tez zazwyczaj sa tacy gladcy, elokwentni,tacy słodziutcy. 

    O pacz. To niemal dokladnie tak samo, jak w przypadku Kwaśniewskiego laaaaaata temu. Tez sie podobala jwgo prezencja,obycie,luz i język


    Podziękowali 1beatak
  • Malgorzata powiedział(a):
    Mi się Morawiecki bardzo podoba , jest przystojny , bardzo dobrze wykształcony i ma swietne maniery .

    A być może skarpetki kula pod łóżko, kibel zostawia zasrany a i deski nie opuszcza ;) 
    niejedna książka skusiła okładka 
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano październik 2018
    @Monia_M klasy średniej nie interesuje jałmużna 500 zł, tylko możliwość bogacenia się poprzez swoją pracę/działalność gospodarczą.  Najbogatsi zawsze sobie poradzą/wywiną się, a pieniądze na zasiłki idą właśnie ze "średniaków". Zawsze tak było, a teraz doszedł do tego niesłychany wcześniej poziom populizmu i pogardy dla ludzkiej pracy.
  • Nie ma co wybrzydzać, póki jest MM to jakoś tam jest w miarę równowaga i kto inny nie może dojść do pełni wladzy... Jak ma już być PiS (oby jak najkrócej), to naprawdę lepiej z MM...
  • @Malgorzata ;

    Malgorzata powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    @Malgorzata ;
    Rozumiem, tylko szkoda, że ten przystojny i wykształcony człowiek realizuje (z pełną świadomością tego) populistyczny program.


    Dlatego , że zostal premierem kiedy program było już w toku :) 
    Czy Ty kpisz? Premier rządu to jedno z najważniejszych stanowisk w państwie. To premier decyduje o tym, jaka będzie polityka rządu, jaki będzie kierunek reform. Ma realne uprawnienia o wiele większe pod wieloma względami od prezydenta. To w 100% jego odpowiedzialność. Tłumaczyć się, że "program był już w toku" może co najwyżej jakaś sekretarka czy urzędnik niższego szczebla, nie premier.

    A Morawiecki od początku wiedział w co wchodzi i on ten program tworzył i firmował  jako minister gospodarki- bo spin doktorzy w Pisie zdecydowali, że to umożliwi wygranie wyborów.

  • edytowano październik 2018
    @M_Monia ;

    A ja mając dzieci nie daję się kupić za 500+. Bo zdaję sobie sprawę, że na to idzie z naszych podatków, a dodatkowo przemysł pogardy wobec osób pracujących jest olbrzymi teraz.
  • M_Monia - ale nikt nie mówił o całej klasie średniej, bo żadna tak szeroka grupa społeczna nie jest jednolita. Mówiliśmy o tendencjach, które zdecydowały o miażdżącej przewadze opozycji w wielkich miastach.
  • edytowano październik 2018
    @Malgorzata ;

    To po co się odnosisz? Tym bardziej, że wcale nie pisałam wcześniej o 500+ (do tego konkretnie odniosła się Monia, ja podtrzymałam swoje zdanie), tylko o polityce Morawieckiego w znacznie szerszym kontekście. Insynuowanie, że premier nie ma wyboru, musi robić, co poprzednicy zaczęli, jest śmieszne.
  • Coralgol powiedział(a):
    @Monia_M klasy średniej nie interesuje jałmużna 500 zł, tylko możliwość bogacenia się poprzez swoją pracę/działalność gospodarczą.  Najbogatsi zawsze sobie poradzą/wywiną się, a pieniądze na zasiłki idą właśnie ze "średniaków". Zawsze tak było, a teraz doszedł do tego niesłychany wcześniej poziom populizmu i pogardy dla ludzkiej pracy.
    Ostatnio temat walkowalisny na spotkaniu, wsrod znajomych- głównie przedsiębiorcow. I okazuje się,  że żyje nam się lepiej. Jest zdecydowanie większy zbyt na nasze uslugi/ produkty. Czasem przełożenie jest oczywiste np. Dentyści, leczacy dzieci. Ale również w branżach zdecydowanie mniej bezpośrednio związanych z dziećmi, np budowlanych.  
  • @Aga85 zgadzam się z Tobą ale patrzę na moich dziadków i rodziców i tutaj już to wygląda nieco inaczej. Ich pobory praktycznie się nie zmienily a wydatki wzrosły znacznie.
    I owszem moi bliscy cieszą się, ze młodym żyje się lepiej ale znam też starszych co im przysłowiowo żal d..... ściska i boją się jutra.
    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • Mieszkam w lubelskim, Lublin i lubelskie szkoły dosłownie zalała fala Ukraińcow. I owszem pracy jest dużo tylko placa często minimalna.
    Podziękowali 1nowa
  • edytowano październik 2018
    Elunia powiedział(a):
    Szczęka mi opadła jak w piątek zobaczyłam cenę kostki masła w wiejskim sklepiku-11 złotych. Ja kupuję w Polo po 6 ale mam auto i dojadę na zakupy. Emerytki zaopatrują się na miejscu.
    W wiejskim sklepiku, w którym na codzień zaopatruje się moja Babcia tez hulaj dusza z cenami. 
    No ale starsze osoby pójdą gdzie blisko i kupią bo wyjścia nie maja. 
    Kazdy kto przyjeżdża do Babci zabiera Ja na zakupy do większego miasta, gdzie ceny normalniejsze, żeby zrobiła zapasy. Ale towary pierwszej potrzeby kupić trzeba. 

    Podziękowali 3draconessa aga---p Katia
  • Rozumiem, że nie wszystkim i nie wszędzie żyję się lepiej. Od niosłam się do wpisu Colargol, że przedsiębiorców nie interesuje 500 plus. No nie interesuje w formie bezpośredniej, natomiast już pośrednio tak. Nie ma wszak firmy, bez klienta!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.