Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pan miłuje prawo i sprawiedliwość

15681011

Komentarz

  • 200 ogrzewanie- plus 300 na dojazd do pracy plus kolejne kilka stow na dojazdy do szkol dzieci, obowiazkowe utrzymanie 2 aut ,
  • Najfajniej jak kanalizacji nie ma. Wóz ascenizcyjny co 3 tyg 200zl.
    Podziękowali 4monika5 nowa matka-Olka Gosia5
  • to tak na szybko,
  • ja 600zł, ale to z ogrzewaniem chałupy
  • ale za to za śmieci w naszej dziadowskiej gminie płacę 240zł za miesiąc
    za 6 osób
    zmieszane, wywalam jak leci
  • do tego pewnie trzeba doliczyc prad . U mnie koszty to - podatek ok 40 zl(jestem rolnikiem to mniej place) smieci 30 zl/5 od osoby gaz ok 50 -60zl , prad 200 zl opal ok 200 zl miesiecznie wywoz nieczystosci 18 zł za m3 za wode nie place bo nie mam
  • moje szambo ma pojemnosc 7 m3 co miesiac wypompowywanie
  • lub czesciej ,
  • no i trzeba panu kwity podpisac jak przyjedzie szambo wypompowywac, u nas oczyszczalnia gminna raz w tygodniu scieki przyjmuje pozostale dni trzeba wiezc do miasta a tam cena juz inna no i dochodzi koszt dojazdu
  • smieci u nas segregowane 5 zl , zmieszane 10 od osoby, papiery biora 4 razy w roku, szklo 6 razy, odpady elektryczne í wielkogabarytowe 2 razy w roku,popiol od pazdziernika do kwietnia
  • Drogo wszędzie.  Dobrą pracę trzeba mieć bo inaczej kiszka.
    Podziękowali 3nowa Monika73 Milagro
  • i jak ktos ma c.o. I ogrzewa wode np do mycia to przez cale lato popiol magazynuje na podworku
  • u nas za odbior smieci nie placi sie duzo , ale w zamian trzeba miec miejsce na magazynowanie tych odpadow . Segregujemy na plastik, metal ,szklo, papier, popiol, biodegradalne,zmieszane, elektryczne wielkogabarytowe , budowlane
  • Ze śmieciami wesoło. Po ostatnich zmianach odbierają rzadziej, drożej i bardziej segregować trzeba. Hopsasa. I stowka leci.
  • a najlepsze ze np baterii z zegarka czy zarowek U nas wcale nie odbieraja trzeba samemu wiesc na wysypisko,
  • metali wcale nie oddaje raz na rok laduje na woz i slubny do punktu skupu zlomu wywozi po 40 gr za kg drobnego -jak np puszki po konserwie
    Podziękowali 1Katia
  • U nas będzie wspólnota i czynsz 200 zł w tym.odśnieżanie,  koszenie,  oświetlenie i śmieci.  Ale to.osiedle domów szeregowych.  My akurat w.bliźniaku. Dach i elewacja budynku to części wspólne wiec będę remontowane z funduszu wspólnoty. Kanalizacja jest miejska,.gaz tez. Jeśli chodzi o utrzymanie to szeregowki są sporo tańsze niż domy wolnostojącego ale nie każdemu pasuje taki rodzaj mieszkania. Ja nigdy nie chciałam mieszkać w domu wolnistojacym na jakimś uroczym lub nie ale zadupiu.
  • Wszystko ma swoje plusy i minusy.Moje dzieci mocno  hałasują , więc cenię sobie mieszkanie w domu wolno stojącym .

    Podziękowali 2In Spe Hanq
  • edytowano listopad 2018
    Rozumiem. Myślę że szeregowka to nie jest dobre rozwiązanie dla dużych rodzin. Ja mam 3 dzieci i nie są bardzo głośne. 
  • edytowano listopad 2018
    Właśnie dlatego ze większy hałas lepiej żeby rodzina wielodzietna miała dom wolno stojacy czyli więcej swobody, przestrzeni i dalej od sąsiadów, którym. Może to przeszgadzać.  Niejasno się wyraziłam.w poprzednim.wpisie, juz poprawiłam. 
  • E tam, mieszkam w szeregowce i mam bardzo głośne dzieci. Takie sa i już, nie zamierzam sie z tego tłumaczyć. To tez w pewnym sensie pokazuje degradacje społeczeństwa, jesli dzieci nie mogą być dziecmi, bo wszyscy chca miec tylko spokój. No sorry, ale niemowlak moze wrzeszczeć w nocy, a dzieci bawić sie głośno w ogrodzie. 
    Oczywiscie, ze zwracam uwagę, uczę, ale dziecko to dziecko, jeszcze nie ukształtowany do końca człowiek, który czasem głośniej wyraża swoje emocje. 
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Ze śmieciami wesoło. Po ostatnich zmianach odbierają rzadziej, drożej i bardziej segregować trzeba. Hopsasa. I stowka leci.
    A jak teraz trzeba segregowac? 
  • Ja tam lubię segregować. U nas zmieszane to około 20% wszystkich śmieci i to przede wszystkim przez pieluchy
  • Są wstępne wyniki drugiej tury: tak jak było do przewidzenia, Majchrowski w Krakowie, Adamowicz w Gdańsku, Wenta w Kielcach. Duża przewaga kandydatów opozycji w miastach.
  • Coralgol powiedział(a):
    Są wstępne wyniki drugiej tury: tak jak było do przewidzenia, Majchrowski w Krakowie, Adamowicz w Gdańsku, Wenta w Kielcach. Duża przewaga kandydatów opozycji w miastach.
    Bardzo się z tego cieszę, nie cierpię oszołomów.
    Podziękowali 3Coralgol kociara jan_u
  • o nie! Adamowicz, znowu :'( :s
  • edytowano listopad 2018
    Ale wiele osób z jego partii już tak, a to jednak rzutuje ;) 
     
    Niby głosujemy na kandydata, ale każdy kandydat występuje w określonym kontekście, który przecież sam sobie wybiera, więc daje to do myślenia.

    Podziękowali 1beatak
  • edytowano listopad 2018
    Mnie się właśnie wydaje, że nie głosują na człowieka, tylko przeciwko PIS :/
    Złodziej,  nie złodziej,  łapówkarz czy nie, ważne żeby nie pisowiec.  ..
  • edytowano listopad 2018
    Może ja sprecyzuję, co miałam na myśli. Oczywiście, że w wyborach samorządowych głosuję na "człowieka, nie partię". Pani prezydent z mojego miasta, na którą oddałam głos, była dobrze mi znaną postacią, osobą, którą realnie poznałam. Oczywiście, że nie chodzi o głosowanie na kogokolwiek przeciwko Pis, jak tu niektórzy sugerują :D 

    Jeżeli jednak - przykładowo - młody, bystry, pracowity polityk - może z dobrym pomysłem na remont drogi czy jakąś inwestycję - nie ma problemu z tym, że jego koledzy partyjni demolują ustrój państwa czy wspierają skrajne ideologie, broni bardzo dwuznacznych działań w skali całego kraju - mimo wszystko miałabym problem, żeby na niego głosować. 

    (To ogólny przykład, nie odnoszę się konkretnie do Gdańska, bo słabo znam tamtejszy samorząd)
    Podziękowali 1beatak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.