Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1192022242530

Komentarz

  • i do tego zydowka ..po kolorze wlosow od razu widac  :D
  • edytowano wrzesień 2019
    @asiao To wszystko tłumaczy  :D
    Podziękowali 1asiao
  • Tola nie chodzi o resentymenty ale o plan budowy Judeopolonii. Juz Geremek mowil o tym w tym wywiadzie z 1981 r. No ale niektorzy tak lubia kulture żydowską wiec moze im wszystko jedno...
  • Tola powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    apolonia powiedział(a):
    Tak. Z pewnoscią . A przy okazji dzieci naucza sie jidisz, hebrajskiego i będa obchodzic święta żydowskie. Dlaczego nie poslal do jednej z wielu dobrych katolickich szkół. Tam nie ma przypadkowych osob, mialam klientow ktorzy posylali tam dziecko.


    Jak najbardziej w katolickich szkołach jest cała masa przypadkowych osób, które może nie uczą jidysz ale z całą mocą nie uczą katolickości, a nawet są w opozycji.
    Mają tylko pewność dobrego poziomu nauczania i to jest ich główny cel poza nobilitacją.
    Bo szkoły katolickie zawsze były postrzegane jako wartościowe na poziomie.

    Osobiście uważam, że w katolickich szkołach jest cała masa , większa, niewierzących.
    Dokładnie tak. W okolicy mamy salezjańską szkołę, do której od lat lokalni nowobogaccy posyłaja dzieci, żeby z pospólstwem nie chodziły, mimo że sami z KK mało mają wspólnego.
    a czy w katolickich szkołach nie ma modlitw przed lekcjami, więcej katechezy itd? nie przeszkadza tym rodzicom większe zaangażowanie KK w program i życie szkoły?
  • I lekcji katechezy dwie godziny.
  • Małgorzato, Korwin mnie nie dyma bo nie jestem jego jedna z kilku żon. Zawsze mówiłam że to kurwiarz jest. To ze ma sporo sensownych poglądów nie znaczy ze jest moim autorytetem. Poza tym ma on spory majątek ze swoich biznesów, ksiązek. Nie musi zakladac stowarzyszen które go utrzymuja jak co niektorzy. Zresztą prezes tez cale zycie z polityki zyje i to Wam nie przeszkadza.
  • A z czego ma żyć, skoro to jego praca?
  • @apolonia to nie jest tak że jak się ma rację to można walić tą racją na ślepo. W ten sposób można tylko zniechęcić kogoś do słuchania i spowodować że ktoś się okopie na upatrzonych pozycjach.
    Co do PiS pewnie że będą mieć większość i to najprawdopodobniej konstytucyjną; tym bardziej zagłosuję na najsensowniejszą opozycję.

    Podziękowali 1Prayboy
  • Ja mam. Inni mogą mówić że głupie. Mam to tam gdzie plecy zmieniają nazwę. Na PiS nie zagłosuję bo to sprzeczne z moim sumieniem. 
  • Z katolickoscia szkoły to zależy. U moich lekcje zaczynają się obowiązkowa modlitwą. Jak kogoś nie ma to ma spóźnienie. I raz w tygodniu trzeba uczestniczyć w szkolnej mszy św.
  • @Paprotka -rodzic zapisujac dziecko do takiej  szkoly przyjmuje jej zasady i nie może sie buntować. 
    Inna sprawa,ktora mnie zastanawia to to,czy wierzacym,praktykujacym rodzicom nie przeszkadza ibecnosc dziwci ateistow czy innowiercow.  Bo to nie tylko o praktyki chodzi ale o caly system wartosci. Ale to jedynie moje dywagacje,nie mialam z tym bezpośrednio do czynienia
    Podziękowali 1joanna_1991
  • kociara - to racja, mnie raczej zastanawia, że nie przeszkadza to tym rodzicom by w ogóle zapisać dziecko do takiej szkoły.
  • a wracając do tych szarmanckich patriotycznych młodzieńców - fajnie, że wzięli się za sprzątanie chodników, ale ta retoryka to jakaś porażka - i to już było, szok że obecnie politycy przyzwalają na takie żałosne akcje
    https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/607416,radny-pis-mlodziez-wszechpolska-dezynfekcja-ideologia-lgbt-kordon-sanitarny.html

  • W temacie podejścia prezesa Kaczyńskiego do przedsiębiorców.
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano wrzesień 2019
    Wstawiłam kilka razy linka do programu RN. Kampania RN nie skupia się na krytyce PiS. Przypominam że w wyborach do PE to środowiska związane z PiS zaatakowały Konfederację w dość chamski sposób a TVPis i media publiczne kandydatów Konfederacji nie zapraszali, mimo że do debaty zapraszane były partie o dużo niższym poparciu. Podobnie jest teraz. Sondaże w W TVP konfederację określają jako INNE. Gdzie mają ten program czy swoje propozycje przekazywać oprócz w sprzyjających im mediach internetowych?
  • w temacie RN:
    jak  mawiają "twardym cza być, nie mientkim"  :)

    RN wymiękł, wchodząc w szemraną koalicję i to się może zemścić.

    Co do ZUS-u - oczywiście jest do zaorania, ale na pewno nie przed wyborami :)
  • edytowano wrzesień 2019
    @Malgorzata Gdzie Ty te wystąpienia publiczne Konfederacji widziałaś?
    Ja myślę że po prostu nie ma uczciwej debaty. Choć ostatnio była jedna w rmf o reformie edukacji. Mogę wrzucić linka. 
  • @Pioszo54 jakoś nikt nie zarzucał Kukizowi że z jego list do sejmu weszli czlonkowie RN, Korwina itd i o zgrozo byli w jednym ugrupowaniu. A sam Kukiz nie miał programu i nie był partią. Nagle zaczęło przeszkadzać?

  • TecumSeh powiedział(a):
    Zastanawiam się tylko dlaczego każda dyskusja polityczna - nawet w temacie nie związanym z PiSem, bo przecież temat jest o ruchu narodowym - kończy się na PiSie.
    Do krytyki PiSu zdaje się był temat o całkiem fajnym tytule "No i PiS znowu nas wydymał" (czemu to zmieniono tak w ogóle?) - możnaby krytykę kontynuować tam, a jeśli nie tam, to było parę innych tematów.
    Ale temat o ruchu narodowym czy opozycji zawsze musi się sprowadzać do narzekania na PiS.

    Czyżby jedynym co ma do zaoferowania jakakolwiek opozycja jest plucie na PiS i nic więcej?
    A znasz jakiś wątek na forum (poza kulinarnymi), który od początku do końca trzyma się tematu? :P ;) na szczęście nikt nie broni schodzić na inne tematy. 
    Ja czytam ten bo sama nie wiem na kogo głosować, ale na PiS z Posobkiewicz na liście nie.
  • "A bierność to woda na młyn przeciwników - mam dzieci, chcę żyć w Polsce i na zwycięstwo lewactwa z PO nie mogę sobie pozwolić" - z tych samych powodów na PiS nie mam zamiaru głosować. 
    Tekst o tym, że dorosłeś jest pokroju dyskusji pod profilem Bosaka, strasznie merytoryczny. 

    I taka jest cała dyskusja przed wyborami. Nikt już żadnego programu nie prezentuje, właściwie to ciężko to dyskusją nazwać. Farmy trolli i hate. I obliczenia agencji PRowych co się bardziej opłaca powiedzieć. 

    Ciągle Ci sami ludzie w różnych konfiguracjach. Wiem nic odkrywczego nie napisałam, może powinnam iść do wątku "wygadać się muszę" :D 

    Podziękowali 1Izka
  • Ok, nie idę na wybory przekonałeś mnie, pójdę jak dorosnę i będę myśleć tak jak Ty :neutral:
  • O Morawieckim to jak najbardziej było słychać jak współpracował z Tuskiem oraz w Sowa i przyjaciele co myśli a Polakach
    Podziękowali 3apolonia beatak Odrobinka
  • edytowano wrzesień 2019
    Wiadomo przecież że przedsiębiorcy to złodzieje. A PiS jest najlepszą opcją pod słońcem. I absolutnie nie wolno krytykować ich polityki, bo się nie ma racji.
    Podniesienie minimalnej da to że równocześnie wzrosną ceny usług i produktów. Nie zaczyna się reformy od podniesienia minimalnej tylko od ułatwień dla przedsiębiorców. Jeśli firma chce zarabiać to doceni wartościowych pracowników.  Sama pracuję w prywatnej firmie i nikt u mnie nie zarabia minimalnej tylko dużo więcej.   
    Podziękowali 3apolonia Aga85 Joanna36
  • TecumSeh powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    W takiej sytuacji ubolewam nad brakiem . 
    W polityce najczęściej jest tak, że nie ma dobrego wyboru. Dlatego częściej głosuje się przeciw niż za.
    W Polsce większość zwolenników PiSu to ludzie którzy nie chcą powrotu PO do władzy. W USA większość zwolenników Trumpa to tak naprawdę przeciwnicy Clinton, Obamy czy szerzej - demokratów. I odwrotnie - zaślepieni lewacy ledwo kojarzą co to w ogóle jest partia demokratyczna (nie mówiąc o programach) ale głosują na nią byle tylko prezydentem nie został Trump.

    Ja także głosuję na PiS by nie dopuścić do władzy lewactwa i PO. Doceniam PiS za kilka spraw (wymieniałem wiec się nie będę powtarzał), wiele innych mi się nie podoba, w wielu mam zastrzeżenia za opieszałość i połowiczność.

    Nie mam jednak ochoty prezentować wyższości moralnej i nie glosować tudzież wymagać aby powstała partia w 100% zgodna z moimi przekonaniami i na dodatek złożona z samych prawych ludzi. Dorosłem już jakiś czas temu:) A bierność to woda na młyn przeciwników - mam dzieci, chcę żyć w Polsce i na zwycięstwo lewactwa z PO nie mogę sobie pozwolić.

    W obecnej sytaucji nie ma sensu głosować przeciw partiom które i tak mają marne szanse na większą reprezentację. Dlatego głosuję przeciw PiS bo nie uważam tego ugrupowania za dobrą opcję.  Zresztą sam sobie przeczysz. Mówisz o braku idealnych opcji  w polityce ale Konfederacji zarzucasz że byli w stanie dogadać się z Korwinowcami. Natomiast  widzisz ze PiS psuje wiele, jest opieszale, a niektore sprawy Ci się nie podobają, ale Pisowi wolno. Podwójne standardy do różnych ugrupowań. Bo Korwin. No i? Korwin też ma wiele dobrych pomysłów a hamowany przez idee narodowe jest w stanie wiele dobrego zrobić. Chamskie wyskoki posłów  z PiSu np marszałka Kuchcinskuego, czy fakt współpracy Morawieckiego z Tuskiem jest nieistotnym szczegolem, natomiast jarmulka w rękach Korwinisty Menzena to skandal i blazenada. Zarzuty że krytykują PiS są śmieszne. Ich programu nikt nie chce słuchać,  do mediów nikt ich nie zaprasza, jak mają się przebić do ludzi? Muszą mówić o tym co ich od PiS odróżnia bo przecież nie zagłosują na nich zwolennicy SLD i PO, więc uderzają do narodowwgo elektoratu PiS. 
  • edytowano wrzesień 2019
    TecumSeh powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Podniesienie minimalnej da to że równocześnie wzrosną ceny usług i produktów. Nie zaczyna się reformy od podniesienia minimalnej tylko od ułatwień dla przedsiębiorców. Jeśli firma chce zarabiać to doceni wartościowych pracowników.  Sama pracuję w prywatnej firmie i nikt u mnie nie zarabia minimalnej tylko dużo więcej.   
    Właśnie - nie tylko u Ciebie ale obecnie prawie nigdzie nie zarabia się minimalnej. Minimalna to fikcja, pracownik najczęściej otrzymuje resztę pod stołem.
    Dlatego podwyższenie płacy minimalnej nie spowoduje wzrostu cen, bo ludzie na nominalnej minimalnej otrzymają te same pieniądze, ale nie będa okradani z emerytury.
    Jasne. Utrudni za to rozwój mnowym firmom, które nie są w stanie na obecnym poziomie rozwoju płacić wygorowanej minimalnej. Poza tym jeśli jest jak piszesz to po co w ogóle minimalna? Po co taki interwencjonizm? Nagle jak nie będzie minimalnej zaczną płacić mniej? A poza tym jane że podniesie koszty pracy dla pracodawcy, a więc i ceny jego produkcji czy usług. 
    Poza tym czemu pod stołem?  U mnie nikt nie dostaje pod stołem. Nawet premia jest oficjalnie opodatkowana. A to polska firma. 
    Problem leży w tym że oczywiście wieksza minimalna to wieksze wpływy do budżetu. A ja nie chcę żeby państwo paslo się moim kosztem. Bo zbyt dużo zbednych instytucji utrzymuje się z tego budżetu a ja nie chcę dopłacać do ich kasy.
  • edytowano wrzesień 2019
    To nie jest link do artykułu tylko do debaty w rmf. Można posłuchać. Jedynie Konfederacja ma taki pomysł jaki przedstawilaś. Natomiast odnoszę się do tego najezdzania rzekomego Konfederacji na PiS zamiast mówienia o postulatach. RMF w sumie jako medium niepisowskie zaprasza wszystkie liczące się ugrupowania. Nie traktuje przy tym Konfederacji jakby jej nie było. Jakoś ani jedno słowo przeciw PiS nie padło...
  • edytowano wrzesień 2019
    @TecumSeh obejrzaleś debatę z RMFu że twierdzisz że nie mają nic do zaoferowania? Zajrzyj też czasem do Mediów Narodowych dość dużo tam mówią o swojej ofercie. Do mediów publicznych nie są dopuszczani, nie mówi się też o nich pozytywnie. Jakoś w Konfederacji Korwin się przewija najmniej.
    Do mediów nigdy nie byli dopuszczani bez względu na to czy byli z Korwinem czy bez. 
    I powtórzę się: jakoś nikt nie miał za złe Kukizowi że zbiera antysystemowcow w jednym ugrupowaniu ale jak Ruch Narodowy zrobił to samo to nagle przeszkadza. 
    A Kukiz nie mial zadnego pomysłu na rządzenie dlatego się posypał. 
    Korwin nie startował w zeszle wybory do sejmu bo byl w PE, ale gdyby startował pewnie też by to zrobił z list Kukiza ;) jak wielu innych posłów z jego struktur.
  • Emerytury są ze skladek? Chyba już dawno nie. Nie sądzę żebym dostała jakakolwiek emeryturę. To nie działa  w ten sposób. Emerytury i tak będą niskie bo jest za mało dzieci. No ale kuś innych tymi emeryturami. ZUS jest systemem argentynskim już dawno nierentownym i placenie skladek jest pompowaniem trupa. Wolałabym sama sobie odkładać to co oddaję ZUSowi. Lepiej bym na tym wyszła. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.