Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1212224262736

Komentarz


  • Berenika powiedział(a):
    Mnie załamuje fakt, że o tym, co było (lub nie było) trzydzieści lat temu wszystko można powiedzieć. Możliwości weryfikacji nieduże.
    Na tym właśnie opiera się cała sprawa. Bez śledztwa. Jedynym dowodem są "oskarżenia" "ofiar" sprzed kilkudziesięciu lat.
    Tak właśnie było i jest we wszystkich państwach Zachodu, gdzie wprowadzano legalizację związków homoseksualnych. KK zawsze stawał na przeszkodzie. Chodziło o to, aby zniszczyć przeciwnika, żeby nie miał nic do powiedzenia.

    A poza tym niektórzy mogli nieźle się wzbogacić, wyłudzając "odszkodowania".
  • Paprotka powiedział(a):
    kociara powiedział(a):

    A ksiadz pedofil z Tylawy nadal robi za katocelebrytę w RM. Zdumiewające
    @Aniela na pewno ma na to dobre wytłumaczenie.
    Od kiedy to ja mam tłumaczyć idiotyczne wpisy Kociary? No wybacz, @Paprotka!
    Podziękowali 1argento
  • A co w jej wpisie jest idiotycznego? To normalne by skazany pedofil regularnie współpracował z mediami?
  • Joannna powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Stanowisko Epiakopatu Polski z 2012r ( wyczytalam w Wikipwdii) , jest takie ze Kosciol nie bedzie wyplacal odszkodowan ofiarom. Jak to??
    naprawdę polecam posłuchać ks. prymasa

    w wywiadzie dla radia ZET powiedział, że chce by utworzony został fundusz, z którego wypłacana byłaby pomoc dla ofiar. Myślę, że przezornie nie chciał nazwać tego "odszkodowaniem", bo zaraz by się przyczepił ktoś, że jak można za takie krzywdy cokolwiek finansowo "odszkodować", ale że byłyby to środki np. na opłacenie terapii itp.
    Niech najpierw zrobią rzetelne śledztwa cywilne, bo w większości przypadków te "ofiary" to po prostu oszuści.

    W USA ta pomoc dla "ofiar" to były setki tysięcy dolarów, a nawet miliony. Rujnujące diecezje amerykańskie.
  • Paprotka powiedział(a):
    A co w jej wpisie jest idiotycznego? To normalne by skazany pedofil regularnie współpracował z mediami?
    @Paprotka, Skazany pedofil siedziałby w więzieniu. Nie miałby szansy współpracować z mediami.  :D
  • Aniela powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    A co w jej wpisie jest idiotycznego? To normalne by skazany pedofil regularnie współpracował z mediami?
    @Paprotka, Skazany pedofil siedziałby w więzieniu. Nie miałby szansy współpracować z mediami.  :D
    Nie udawaj, ze nie rozuniesz o co chodzi. Łatwo można doczytać, ze to ten ksiądz którego bronił Piotrowicz i który został skazany, swoją drogę śmiesznie krótkim wyrokiem. Naprawdę nie przeszkadza Ci ze ktoś taki odprawia modlitwy w mediach?
  • Paprotka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    A co w jej wpisie jest idiotycznego? To normalne by skazany pedofil regularnie współpracował z mediami?
    @Paprotka, Skazany pedofil siedziałby w więzieniu. Nie miałby szansy współpracować z mediami.  :D
    Nie udawaj, ze nie rozuniesz o co chodzi. Łatwo można doczytać, ze to ten ksiądz którego bronił Piotrowicz i który został skazany, swoją drogę śmiesznie krótkim wyrokiem. Naprawdę nie przeszkadza Ci ze ktoś taki odprawia modlitwy w mediach?
    Nie udaję, że nie rozumiem. Nie rozumiem. Wytłumacz mi. Jakim sposobem skazany pedofil (za pedofilię jest siedzenie w więzieniu), współpracuje z mediami?
  • edytowano maja 2019
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Moze takim cudem, ze dostał śmiesznie maly wyrok i juz swoje odbębnił? 
    Zostaje jednak pytanie, jak taki czlowiek moze byc promowany w rm
    A skąd wiesz jaki wyrok i za co? i że śmiesznie mały? W ogóle wiesz coś o sprawie czy tylko tak gdybasz?


  • O tych niskich wyrokach dla księży sporo pisze prasa,  można też znaleźć w internecie , powołując się na konkretne orzeczenia . Teraz , na szybko nie przytoczę . Ale jak trzeba -poszukam. Ale to już raczej okoliczność leżąca po stronie wymiaru sprawiedliwości , muszę przyznać ...
    Podziękowali 3Joanna36 maliwiju kociara
  • Monika73 powiedział(a):
    O tych niskich wyrokach dla księży sporo pisze prasa,  można też znaleźć w internecie , powołując się na konkretne orzeczenia . Teraz , na szybko nie przytoczę . Ale jak trzeba -poszukam. Ale to już raczej okoliczność leżąca po stronie wymiaru sprawiedliwości , muszę przyznać ...
    Prasa wie lepiej niż sędziowie, że wyroki są niskie. Ciekawe.
  • Koleżanka pracuje w szkolnej świetlicy.
    Tydzień temu przyszedł po jedno dziecko mężczyzna, zawsze przychodziła matka.
    Moja koleżanka wylegitymowała pana, bo go nie znała.
    Pan jej odpowiedział: "Niech się pani nie martwi, nie jestem księdzem, he, he, he" 
     :# 
  • Zawiasy za przestępstwa seksualne to jest niesprawiedliwość, dobra materialne można zwrócić, tym stratom się niczym nie zadośćuczyni. W USA teraz kierowca szkolnego autobusu dostał zawiasy za gwałt na dziewczynce, bo to jego pierwszy gwałt.
    Podziękowali 2Coralgol joanna_1991
  • edytowano maja 2019
    Jakby go potraktować punktowo ołowiem to mógłby być i ostatni a tak nie wiadomo co mu jeszcze się "przytrafi"  :s

    Edit: to na pewno niekatolickie myslenie, ale uważam, że za pedofilię powinien być dół z wapnem 
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    @Aniela ;

    „Ksiedza Michala M bronila nie tylko kuria, ale również prokuratura, ktora pierwotnie umorzyla sprawe. Szefem prokuratury rejonowej w Krosnie byl wtedy pozniejszy posel, Stanislaw Piotrowicz.”

    „Ostatecznie sąd skazał proboszcza z Tylawy na dwa lata więzienia w zawieszeniu za molestowanie szesciu dziewczynek”
    Te cytaty to skąd? A prokurator Piotrowicz to jakis przestępca?

  • jukaa powiedział(a):
    Ale czego tu bronić? Został skazany, wyrok jest prawomocny, wiadomo jaki - kwestia opinii subiektywnej, czy niski, moim zdaniem tak. Pytanie które tu niektórzy zadają, brzmi dlaczego występuje w tej sytuacji w RM, a nie czy jest winien. To już stwierdzone.
    Jeżeli ktoś dzwoni do RM, to nie wymagają zaświadczeń o niekaralności. Chciałabyś, aby dzwoniący takie zaświadczenia podawali?

  • Rogalikowa powiedział(a):
    Jakby go potraktować punktowo ołowiem to mógłby być i ostatni a tak nie wiadomo co mu jeszcze się "przytrafi"  :s

    Edit: to na pewno niekatolickie myslenie, ale uważam, że za pedofilię powinien być dół z wapnem 
    W sumie to dziwne, że za czyny, których dopuszczał się ksiądz z Tylawy, jak opisują gazety, nie siedzi w więzieniu.
    Czy diecezja zapłaciła odszkodowanie? Wiesz coś więcej?
  • Aniela, Ty próbujesz dowieść ze ten ksiądz został skazany niesłusznie, nie został skazany wcale, czy jak?
    Podziękowali 2joanna_1991 Coralgol
  • Ano jednak czasami warto posluchac czy poczytać cos poza RM i TvTrwam jednak...
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano maja 2019
    jukaa powiedział(a):
    Ja zrozumiałam, że ten ksiądz prowadzi modlitwy czy program, a nie dzwoni jako słuchacz. 
    No widzisz, za dużo naczytałaś się gazet.

    Każdy może zadzwonić do RM i uczestniczyć w modlitwie. Nie pytają się, czy był skazany.
  • edytowano maja 2019

    Paprotka powiedział(a):
    Aniela, Ty próbujesz dowieść ze ten ksiądz został skazany niesłusznie, nie został skazany wcale, czy jak?
    Dowieść nie mogę, bo nie znam sprawy. Ale z tego, co piszą gazety mogę przypuszczać, że został skazany niesłusznie. Bo za takie czyny pedofilskie, jakie gazety mu przypisują, powinien siedzieć w więzieniu. A on tylko 2 lata w zawieszeniu. jakby dla św. spkoju.

    Znam pewnego wójta, który za posługiwanie się sfałszowanym świadectwem pracy za okres 5 lat pracy, dostał 3 lata w zawieszeniu.

    Porównaj sobie te dwa przestępstwa.

  • kociara powiedział(a):
    Ano jednak czasami warto posluchac czy poczytać cos poza RM i TvTrwam jednak...
    Nie przeczę. 
    Poczytaj sobie:
    https://www.salon24.pl/u/bobry7/891614,pedofilia-w-kosciele-czyli-ostateczne-rozwiazanie-kwestii-katolickiej
  • Aniela powiedział(a):

    Rogalikowa powiedział(a):
    Jakby go potraktować punktowo ołowiem to mógłby być i ostatni a tak nie wiadomo co mu jeszcze się "przytrafi"  :s

    Edit: to na pewno niekatolickie myslenie, ale uważam, że za pedofilię powinien być dół z wapnem 
    W sumie to dziwne, że za czyny, których dopuszczał się ksiądz z Tylawy, jak opisują gazety, nie siedzi w więzieniu.
    Czy diecezja zapłaciła odszkodowanie? Wiesz coś więcej?


    Mój wpis dotyczył gościa, o którym pisała Joanna36, niski wyrok bo to "pierwszy,y raz"
  • Aniela powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    Ja zrozumiałam, że ten ksiądz prowadzi modlitwy czy program, a nie dzwoni jako słuchacz. 
    No widzisz, za dużo naczytałaś się gazet.

    Każdy może zadzwonić do RM i uczestniczyć w modlitwie. Nie pytają się, czy był skazany.
    Ten pedofil w sutannie  co piatki prowadzi modlitwy ze studia ( tak wynika z roznych informacji medialnych) a nie dzwoni do studia jako sluchacz. 

    Aniela...blagam,powiedz,ze sie droczysz,ze to taka zgrywa, ze se jaja z nas robisz,ze to taka prowokacja,ze masz dziki ubaw jak wpisujesz te swoje komentarze.  
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano maja 2019
    Aniela, wg Twojej logiki jesli kara za przestępstwo jest szokująco niska to znaczy ze przestępstwa nie było, a te byle dwa lata to "dla świetego spokoju"??? Czyjego??? Chyba nie tych już dorosłych kobiet, skoro nikt wg Ciebie nie został przez niego skrzywdzony.

    I serio jako wielbicielka tego radia udajesz ze nie wiesz, ze ten ksiądz nie dzwonił na antenę jako słuchacz tylko prowadził modlitwy? To pod pseudonimiem to robił, ze nikt nie wiedział kim jest?

    i czytaj uważnie, w zawieszeniu to dostał 5 lat a odsiedział dwa. Co jest oczywiście i tak nędzna kara. 

  • "Ten pedofil w sutannie  co piatki prowadzi modlitwy ze studia ( tak wynika z roznych informacji medialnych) a nie dzwoni do studia jako sluchacz. "
    ---------------
    Nie @kociara , on dzwoni do RM.

    Nie słuchasz RM, a powtarzasz półprawdy z manipulatorskich mediów. Może jednak warto posłuchać RM.
  • Paprotka powiedział(a):


    i czytaj uważnie, w zawieszeniu to dostał 5 lat a odsiedział dwa. Co jest oczywiście i tak nędzna kara. 
    Czytam uważnie, zobacz wpis katarzynymarty2 na poprzedniej stronie:

    „Ostatecznie sąd skazał proboszcza z Tylawy na dwa lata więzienia w zawieszeniu za molestowanie szesciu dziewczynek”
    To w końcu jak? Wie ktoś? Tak trudno ustalić te przekazy medialne?

  • Elunia powiedział(a):
    Wiem już jaki tok myślenia mają rodzice, którzy nie wierzyli własnym dzieciom. 
    A ja wiem jaki tok myślenia mają ci, którzy czytają gazety jak leci.
  • Aniela powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Wiem już jaki tok myślenia mają rodzice, którzy nie wierzyli własnym dzieciom. 
    A ja wiem jaki tok myślenia mają ci, którzy czytają gazety jak leci.
    A skąd wiesz, co jest w tych gazetach skoro ich nie czytasz?
  • Czyli dwa odsiedział? To za nic go chyba nie posadzili na te dwa lata... 
  • W zawieszeniu znaczy, że nie odsiedział.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.