Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko nie mów nikomu

1222325272836

Komentarz

  • A  po jakimś czasie można się starać o świadectwo niekaralności.
  • edytowano maja 2019
    i tylko na 8 lat zakaz bycia katechetą! czy oni myślą, że z tego się wyrasta? o.O
  • Tez już chciałam linkować dwina.
    Racja, nie odsiedział tych dwóch lat. Niemniej jednak wyrok dostał, skąd taka pewność ze za nic?
  • Wyrok za pedofilię - dożywotni zakaz jakiejkolwiek pracy z dziećmi i usunięcie z kapłaństwa, tak powinno byc. 
    Niedawno była inna afera z księdzem który mimo takiego wyroku spowiadał i prowadził rekolekcje dla dzieci w Sobotce. Proboszcz twierdził ze ksiądz się na to uparł.
  • A czemu usunięcie z kapłaństwa? 
    Podziękowali 1Aniela
  • No rozumiem zakaz pracy z dziećmi,  rozumiem utrate zaufania do takiego księdza. I przenoszenie z parafii na parafię jako totalną głupotę,  ale jeśli faktycznie żałuje,  podda się karze, nie chce łamać więcej prawa, to jest wiele miejsc gdzie takiego księdza można wysłać. Nie rozumiem tego wydalenia z kapłaństwa z automatu. Może posługiwać w więzieniu,  może iść do zamkniętego klasztoru. Jest wiele srodowisk gdzie dzieci nie ma.
    Podziękowali 3Aniela Nika76 Polly
  • Paprotka powiedział(a):
    Wyrok za pedofilię - dożywotni zakaz jakiejkolwiek pracy z dziećmi i usunięcie z kapłaństwa, tak powinno byc. 
    Niedawno była inna afera z księdzem który mimo takiego wyroku spowiadał i prowadził rekolekcje dla dzieci w Sobotce. Proboszcz twierdził ze ksiądz się na to uparł.
    I jawność danych w rejestrze. 

  • edytowano maja 2019
    Na tej zasadzie to wydalac z kapłaństwa powinno się z racji każdego przestępstwa, które popelni ksiądz. I jestem za rejestrem i jawnością danych.
  • > Pan jej odpowiedział: "Niech się pani nie martwi, nie jestem księdzem, he, he, he" 

    Należało odpowiedzieć: "Księdzem nie, ale idiotą na pewno".
    Podziękowali 1Aniela
  • edytowano maja 2019
    Swiadectwo Basi czytalam juz parę lat temu w książce o Kaczkowskim. Chyba to bylo Dasz radę  ostatnia rozmowa. Wyglądało ze on jej uwierzył. Bardzo poruszające. Wstrząsające. Uwazacie że to klamstwo?
  • Ja Basię znam, bo rok z nią pracowałam. Najdziwniejsze jest to, że to wszystko prawda. choć faktycznie brzmi wręcz nieprawdopodobnie. 
    Podziękowali 1aga---p
  • edytowano maja 2019
    Właśnie oglądam na planete dokument o molestowaniu seksualnym zakonnic. Gwałcone są przez duchownych i jest to dość powszechne.... Potem jak są w ciąży zmusza się je do aborcji ewentualnie do oddania dziecka. Są zastraszane i wyrzucane z zakonu a księża przenoszeni. Wysoko postawieni dygnitarze kościelni tuszowali sprawy!
    Ciężko to oglądać! Straszne!
    Informacje o wykorzystaniu seksualnym zakonnic docierały od lat 90tych do Watykanu. Siostry pisały raporty i nic! Proceder się poszerzał. Do dziś dotyczy wielu państw na wszystkich kontynentach!
    Podziękowali 1joanna_1991
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    @Aniela a strona deon jest wiarygodna czy nie?

    https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38430,skazany-za-pedofilie-ksiadz-prowadzi-modlitwy-na-antenie-radia-maryja.html

    I rzeczywiscie, tam jest doprecyzowane, ze skazany byl na dwa lata w zawieszeniu na piec, czyli jak rozumiem do paki nie idziesz chyba ze w ciagu tych pieciu lat dopuscisz sie ponownie czynow pedofilskich, wowczas z automatu idziesz do wiezienia na dwa lata.
    @katarzynamarta2 od Ciebie dowiedziałam się o wyroku. Zobacz, co napisałaś na poprzedniej stronie. Jesteś wiarygodna czy nie? - mogłabym zapytać.
  • Odrobinka powiedział(a):
    No rozumiem zakaz pracy z dziećmi,  rozumiem utrate zaufania do takiego księdza. I przenoszenie z parafii na parafię jako totalną głupotę,  ale jeśli faktycznie żałuje,  podda się karze, nie chce łamać więcej prawa, to jest wiele miejsc gdzie takiego księdza można wysłać. Nie rozumiem tego wydalenia z kapłaństwa z automatu. Może posługiwać w więzieniu,  może iść do zamkniętego klasztoru. Jest wiele srodowisk gdzie dzieci nie ma.
    I może dzwonić do RM i modlić się liturgią godzin. 
  • edytowano maja 2019
    jukaa powiedział(a):
    No właśnie doczytałam, że prowadzi co piątek, czyli nie jako szeregowy słuchacz. I chyba wiadomo, kim jest skoro się o tym mówi. 

    A co do wyroku, cóż - sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie  :D

    No tak, ma na czole napisane, że dostał wyroki go odsiedział. Problem w tym, że w radiu nie ma wizji.
  • Ojejuju powiedział(a):

    Kiedy ksiądz zgrzeszy z kobietą, a potem chce jej udzielić rozgrzeszenia z popełnionego wspólnie cudzołóstwa - jest wtedy automatycznie ekskomunikowany. Nikt może o tym nie wiedzieć, ale on WIE, że jest już poza wspólnotą KK. Myślę   że to powinno tak działać w przypadku gwałtu na dziecku - nawet jeśli nikt się o tym nie dowie, on ma świadomość że nie tylko nie jest już księdzem, ale nie jest nawet katolikiem.
    A wg Ciebie jest jeszcze człowiekiem?
  • Odrobinka powiedział(a):
    No rozumiem zakaz pracy z dziećmi,  rozumiem utrate zaufania do takiego księdza. I przenoszenie z parafii na parafię jako totalną głupotę,  ale jeśli faktycznie żałuje,  podda się karze, nie chce łamać więcej prawa, to jest wiele miejsc gdzie takiego księdza można wysłać. Nie rozumiem tego wydalenia z kapłaństwa z automatu. Może posługiwać w więzieniu,  może iść do zamkniętego klasztoru. Jest wiele srodowisk gdzie dzieci nie ma.
    Pedofilia to nie jest przestępstwo tej rangi co np. kradzież czy nawet jazda po pijaku, to poważne zaburzenie i krzywdzenie dzieci. 
    Pedofil posługujący w więzieniu. Chyba kpisz. 
  • Ojejuju powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Ja Basię znam, bo rok z nią pracowałam. Najdziwniejsze jest to, że to wszystko prawda. choć faktycznie brzmi wręcz nieprawdopodobnie.

    _-_--------------_---------------

    Rzeczywiście trudno w  to uwierzyć.
    Jest taka powiastka Danielle Steel , chyba ,,Długa podróż do domu ". Jest tam motyw sadystycznej matki, nieobecny ojciec , ksiądz z którym zachodzi w ciążę, utrata ciąży ( nie pamiętam szczegółów ), potem zaś całe pasmo nieszczęść, wprawdzie nie ma w tej powieści Aborygenów ... Ale jakoś mi się tak skojarzyło, dużo punktów stycznych jest.
    Wiem. Nie dziwię się, że ktoś nie wierzy. Ja tez bym nie wierzyła, gdybym nie poznała.
  • beatak powiedział(a):
    Ja Basię znam, bo rok z nią pracowałam. Najdziwniejsze jest to, że to wszystko prawda. choć faktycznie brzmi wręcz nieprawdopodobnie. 
    No nie wiem,nie wiem. Kim ty jestes,przecież nikt cie nie zna osobiscie. Moze sobie wymyslilas. Dlaczego mają Ci wierzyc niektorzy? 

    ...


    ;)
    Podziękowali 1beatak
  • Ojtam ojtam
    P. Beger nikt nie gwalcil ani nie molestowal, znaczy zadnych gwaltow nie ma i nie bylo

  • Z dziejów wielu świętych można wyczytać, że za mniejsze przewinienia nakladali sobie dożywotnie pokuty 
    A tutaj występy w mediach... 

  • Ksiądz sypiający z kobietą jest ekskomunikowany?
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Ojejuju powiedział(a):
    Nie, nie chodzi o samo spanie, tylko jeśli sam ją z tego wspólnego spania próbuje rozgrzeszyć.
    Chodzi o taką bezczelność na zasadzie ,,chodź ze mną, nie będziesz miała grzechu bo jestem księdzem i cie zaraz rozgrzeszę "
    to nie jest bezczelność, tylko coś więcej, poprawnie nie wiem, ale możne:

    "przeciwko miłosierdziu Bożemu zuchwale grzeszyć"
    Podziękowali 1E.milia
  • Bardzo do mnie trafia to, co pisze papież Benedykt: że nadużycie że strony osoby duchownej zabija wiarę. Intuicyjnie wiele osób to czuje: że to większy jeszcze dramat niż molestowanie przez osobę świecką.
    Bardzo niewielu po takim doświadczeniu tę wiarę jest w stanie w sobie obronić. 
  • Właśnie pisałam wczoraj
    Wczoraj oglądałam dokument
    Zakonnice są gwałcone i zmuszane do aborcji a reszta to tuszuje i nikt nie nakłada ekskomuniki na tych księży tylko się ich co najwyżej przenosi. Tak w wielu krajach i na wszystkich kontynentach. 
    Pokrzywdzone siostry piszą do Watykanu. Papieże nic z tym nie robią
    Nawet Franciszek po wielu miesiącach odpowiedział jednej z sióstr że się z nią spotka ale bez świadków. Odmówiła.

    Są duchowni, którzy walczą z problemem nadużyć seksualnych wśród duchownych ale nawet ich się ignoruje!
    Podziękowali 3Monika73 Kobieta Coralgol
  • Też o tym słyszałam   przerażające (((
  • Czytałam ostatnio pewien zbiór reportaży, jeden opisywał historie z abp Paetzem, która wcześniej znałam pobieznie z gazet. Reportaż jest bardzo dokładny, nie wiedzialam
    np ze niemile konsekwencje za przeciwstawianie sie Paetzowi spotkały także dziennikarzy Przewodnika Katolickiego. W tym wszystkim chodziło "tylko" o dorosłych mężczyzn, nie dzieci. I Kościół sobie z ta sprawa kompletnie nie poradził.  
  • edytowano maja 2019
    Czy w waszych kościołach dziś także ludzie wychodzili płacząc w trakcie czytania listu? U nas dwie osoby. Z czego jedna  nie wróciła. Na jednej mszy płakał też ksiądz.
  • Prayboy powiedział(a):
    Czy w waszych kościołach dziś także ludzie wychodzili płacząc w trakcie czytania listu? U nas dwie osoby. Z czego jedna  nie wróciła. Na jednej mszy płakał też ksiądz.
    U nas nikt nie wychodził, ale księdzu głos się łamał. A ja sama byłam bardzo tym listem poruszona. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.