Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słuchacie jedynki-teraz?

1235»

Komentarz

  • Nic.
    Ja się na reinkarnacji nie znam

    W pocie więc oblicza twego
    będziesz musiał zdobywać pożywienie,
    póki nie wrócisz do ziemi,
    z której zostałeś wzięty;
    bo prochem jesteś
    i w proch się obrócisz!
    Â?
    [cite] agaga:[/cite]
    Biblijny "proch ziemi" to równie dobrze może być ciało małpy. Bóg posłużył się stworzeniem, by stworzyć człowieka.

    Ale...

    Przy literalnym rozumieniu Pisma nic tu do niczego nie pasuje.
    A przede wszystkim rozdział 1 i 2 Księgi Rodzaju przeczą same sobie.
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Agago, przeczytałaś tę stronę i artykuł prof. Dakowskiego?
  • Pojechałem po karmę dla psa, ale widzę, że Marko nie tracił czasu:

    jeste typowym katotalibem, zacofanym o ograniczonym umyśle. Debilem i tyle. Idź zrób bezmyślnie kolejne dziecko bo widać tyle tylko ci wychodzi.

    Myślę, że na tym etapie zakończymy już spotkanie z Marko. Miłego ewoluowania, kolego :tongue:
  • @marko: Trochę pojechałeś :sad:

    @All: Spalmy marko na stosie! Jeśli go spalimy, nie będziemy musieli z nim dyskutować. I "problem" z ewolucją się sam rozwiąże. Spalmy w zasadzie wszystkich, którzy mają inne zdanie! W końcu żyjemy w XI wieku. W końcu żyjemy w XXI wieku!
  • [cite] BTW, kto to jes All???T:shades:
    Trochę mi brakuje opcji odpowiadania na konkretny wpis i czasami po kilku minutach nie wiadomo, komu się odpowiada. Zrobiłem uwagę marko i żeby nie zakładać robić wpisu, zrobiłem @All,żeby fragment był dla wszyskich (All - wszyscy)
  • Biblijny "proch ziemi" to równie dobrze może być ciało małpy. Bóg posłużył się stworzeniem, by stworzyć człowieka.

    "Proch ziemi" to materia, tworzywo, z którego Bóg stworzył człowieka obdarzając go duszą nieśmiertelną.


    A jaki masz dowód, że to tworzywo to ... małpa?
  • [cite] Taw:[/cite]W tej chwili ewolucjonizm pełni funkcje parareligijne i może być przyjęty wyłącznie na wiarę.
    Moja żona jest blondynka(prawie) ja mam piękne niebieskie oczy (zwłaszcza prawe), a dzieci są niebieskookimi blondynami i co...? powiesz mi że ewolucji nie ma i nie ma doskonałej rasy?

    a dziadzio w wermachcie służył?
  • a dziadzio w wermachcie służył?
    Mój czy blondynki?
  • Ale się nam wątek rozbudował...
    Taw! Jaa Słucham Pani Dorotki Sumińskiej
    regularnie co tydzień w sobotę o 11 w PR1 i bardzo ją cenię za szczerość i otwartość. Ostatnio wyznała, że jej kochana kotka regularnie siusia do piekarnika... aż mi ślinka leci na samą myśl o murzynku (*cieście) u Pani Dorotki.

    dorota_suminska.jpg
    Pani Dorotka z małżonkiem
  • Wcześniej... albo później przeczyta wątek, a wtedy na pewno zaprosi nas na ciasto.
  • Grzesiek - nie dodawaj takich wpisów, kiedy dzieci śpią, bo mogę niechcący obudzić je śmiechem :bigsmile:
  • Ja się cały czas zastanawiam jak Ty godzisz opisy stworzenia świata z teorią ewolucji i doszłam do wniosku, że wszystko da się wytłumaczyć przenośnią...
    W ten sposób wielu ludzi zbłądziło, bo nie wiadomo co tłumaczyc dosłownie, a co w przenośni. Strach pomyślec jakby zaczęto tak myślec na temat przykazań i czy np. ustanowienia Eucharystii.Przecież nie jesteśmy ludożercami ("literalnie" rzecz ujmując powinnaś nam to wmawiac, że tak myślimy), ale Chleb naprawdę staje się ciałem Chrystusa i nie jest to żadna przenośnia.
  • [cite] agaga:[/cite]Powiedzcie, jeśli możecie, bo mnie to od wczoraj dręczy.
    Jak godzicie przy literalnej lekturze dwa różne opisy stworzenia świata i człowieka z Ks. Rodzaju?
    Widziałaś ten wątek z "kręcącą się dziewczyną"? Patrz tak długo aż zacznie robic przysiady a zrozumiesz.
  • A na pewno sugerują pewne niedostatki argumentów do użycia :cool:
    Argumenty zostały w szafie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.