Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«13456714

Komentarz

• Robi na zlosc Jarkowi?
  • A to jednak potrzebne jest to świadczenie...
    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano 22 kwiecień

Ja jestem konsekwentnie przeciwko za 500+ w tej formie.
  • Polly powiedział(a):
    A to jednak potrzebne jest to świadczenie...
    Leci z bocianka.
    Podziękowali 1Izka
  • Prezydent powiedział (o możliwej likwidacji piecsetek), że "nie wolno podcinać korzeni materialnych rodziny". Oto na czym dla PiS zasadza się bezpieczeństwo materialne rodzin - na socjalu. Aha, właśnie wypłacili tzw. trzynaste emerytury, łącznie z tymi standardowymi. Aby był efekt na wybory.
    Podziękowali 1jukaa
  • Tola powiedział(a):
    Prezydent powiedział (o możliwej likwidacji piecsetek), że "nie wolno podcinać korzeni materialnych rodziny". Oto na czym dla PiS zasadza się bezpieczeństwo materialne rodzin - na socjalu. Aha, właśnie wypłacili tzw. trzynaste emerytury, łącznie z tymi standardowymi. Aby był efekt na wybory.

No właśnie i to jest chore, ok, jasne że zasiłek wielu się przydaje, ale "korzeniami materialnymi rodziny" powinna być zawsze praca.
    Ps. Moja mama nie otrzymuje 13-emerytury, tylko mniej niż 1/3  swojej emerytury jako trzynastkę. To się w ogóle nie powinno tak nazywać.
  • Korzeń materialny rodziny. Nieźle. I w sumie w wielu przypadkach tak to funkcjonuje. 
    Podziękowali 1Bea
  • Odrobinka powiedział(a):
    Korzeń materialny rodziny. Nieźle. I w sumie w wielu przypadkach tak to funkcjonuje. 

To jest najsmutniejsze
  • No niestety płaca jest rownowarta socjalowi. Przynajmniej u mnie w tej chwili.
    Podziękowali 2isza Bea
  • Jak dobrze policzysz to mozesz powiedziec ze socjal jest rowny podatkowi.
  • No ja to wiem. 
  • Praca + socjal.
    Jakos mimo tego socjalu brak chetnych na zakladanie duzych rodzin, a zgodnie z tym co twierdza feministki wrecz jest teraz wiekszy popyt na aborcje bo praca niepewna.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jesli byloby juz bardzo zle to jestem za tym zeby czasowo zmniejszyc na 400+ na 1 i 2 dziecko i zasilic tym tarcze antykryzysowa.
  • Coralgol powiedział(a):

Ja jestem konsekwentnie przeciwko za 500+ w tej formie.

Masz prawo. A w jakiej byłabyś za? Bo to ważne mieć jakąś alternatywę jeśli się krytykuje.
    Podziękowali 1Monica
  • Taw powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    A to jednak potrzebne jest to świadczenie...
    Leci z bocianka.

Nie no, niektórzy sobie po prostu wypracowany podatek odbierają. A inni, którym podatku absolutnie nie wystarcza na wysokość pobieranego w sumie świadczenia, choć krytykują, to jednak zrzec się nie chcą. Patrz pan, jakie gupie ludzie.
  • W innej formie to pokazują Polacy w UK, gdzie mają średnio więcej dzieci niż ci w kraju. Nie socjal (tam jest, ale niewysoki, nie zastąpi pensji), ale możliwość pracy, opłacalność prowadzenia biznesu, proste przepisy, nietraktowanie podatników z założenia jak przestępców. W Polsce tego nie ma, więc w sumie nie opłaca się pracować, a politycy oferują wyborcom to, czego ci oczekują.
  • edytowano 22 kwiecień
    @Polly, to pisałam już tyle razy np. w wątku o 500+, odsyłam do tamtych dyskusji.

Alternatywą jest przede wszystkim promowanie pracy i przedsiębiorczości. Pomoc socjalna tak, wysoka dla osób, które nie mogą pracować, dla reszty wyłącznie służąca usamodzielnianiu po to, by później rodzina już mogła się utrzymać z pracy. Stop tworzeniu ze zdrowych ludzi stałych beneficjentów zasiłków, zawodowych pobieraczy dopłat itp.

Coś jest nie tak, jeżeli w porządnej rodzinie gdzie dwoje rodziców pracuje suma zasiłków jest równa pensjom :/

Podziękowali 2jukaa OlaOdPawla
  • edytowano 22 kwiecień
    Tola powiedział(a):
    W innej formie to pokazują Polacy w UK, gdzie mają średnio więcej dzieci niż ci w kraju. Nie socjal (tam jest, ale niewysoki, nie zastąpi pensji), ale możliwość pracy, opłacalność prowadzenia biznesu, proste przepisy, nietraktowanie podatników z założenia jak przestępców. W Polsce tego nie ma, więc w sumie nie opłaca się pracować, a politycy oferują wyborcom to, czego ci oczekują.

Dokładnie tak. Ale wątpliwe że tak będzie, skoro w zasadzie zrezygnowaliśmy z inwestycji.
    Może kryzys jakoś wymusi zmianę priorytetów.
  • Ja tam myślę że zmniejszenie podatków.   Mając piątkę w Szwajcarii placilismy coś ok 2-3% podatku. Może też zwrot vatu dla dużych rodzin. W całości albo w jakimś procencie. Zwolnienie z ZUS przy licznej rodzinie. Rozmaite pomysły są zamiast 500+.
    Podziękowali 5Coralgol jukaa Tola Aga85 Bea
  • edytowano 22 kwiecień
    Coralgol powiedział(a):

Coś jest nie tak, jeżeli w porządnej rodzinie gdzie dwoje rodziców pracuje suma zasiłków jest równa pensjom :/

Ale coś chyba przekręcasz jednak. Załóżmy optymistycznie, że w przeciętnej rodzinie wychowuje się dwójka dzieci, czyli wpływ z "socjalu" to 1 tys zł. miesięcznie. Są "porządni", więc zasiłków na biedę już nie pobierają.
    @Colargol, czyli sugerujesz, że suma dochodów obojga rodziców to 1 tys. miesięcznie??? Mijasz się mocno z faktami, minimalna pensja to chyba 1800 zł, więc mają razem co najmniej 3600 + 1000 z dodatku. No chyba że nie są porządni i nie pracują. To faktycznie, wtedy coś nie gra i powinni dostawać pomoc rzeczową a nie pieniężną.
    Podziękowali 2M_Monia Katia

• Nie pisałam o średniej, ale o przykładzie forumki, która wyżej napisała, że tak to u niej obecnie wygląda.

• Nie zmienia to faktu, że te zasiłki są obecnie absurdalnie wysokie w stosunku do zarobków. I klasa średnia coraz bardziej już nie chce na to łożyć w większości - zwłaszcza w obliczu kryzysu, gdy ludzie są zwalniani/obcina się pensje/etaty.
  • Nie do końca.  Suma zasiłku jest równa mojej obecnej pensji. Po obcięcia jej o 20% i obniżeniu o kwotę premii.
    Podziękowali 2Coralgol Hope
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie do końca.  Suma zasiłku jest równa mojej obecnej pensji. Po obcięcia jej o 20% i obniżeniu o kwotę premii.

OK, rozumiem.
  • no przeciez 500+ to zwrot vatu dla rodzin z dziećmi. Nie jest to socjal, gdyż nie jest uzalezniony od wysokości dochodów
    Podziękowali 3Taw Joannna Klarcia
  • Caralgol wytlumacz mi. Skoro to takie eldorado te 500+ to dlaczego wciaz jest tak malo rodzin wielodzietnych?
  • Socjal nie musi być uzależniony od wysokości dochodów Piesz54.

I nie, nie jest to zwrot vatu, tylko zasiłek dla wszystkich, bez względu na to, jakie podatki płacą.
  • @Colargol, bo ten problem, o którym piszesz powstaje w przypadku rodzin wielodzietnych i to w tych, których dochody są niskie u obojga rodziców albo jedno nie pracuje. Jeśli ktoś wychowuje ośmioro i nadal dochód rodziny wynosi 3600, to faktycznie z 500+ ma 4 tys, czyli więcej niż z pracy.
    Ale pracuje. Ja nie mam problemu, by z naszych podatków, taką rodzinę wspierać. Bo dzietność, wartości, itp.
    Ty najwyraźniej ten problem masz. Wolno ci, ok. Jednak bardzo licznych rodzin jest w Polsce tak niewiele, że budżet nie upadnie, gdy będzie się je promować. Można być przeciw, ale nie ma podstaw do wieszczenia z tego powodu upadku państwa.

I jestem za hiper wysokimi dochodami z pracy. Chciałabym, żeby mężowi płacili za to samo dwa razy tyle, jak na Zachodzie. Wtedy mogłabym odliczać podatek na dziesięcioro dzieci ;) Nie wierzę jednak, że którakolwiek partia mi to zagwarantuje.
  • Coralgol powiedział(a):
    Socjal nie musi być uzależniony od wysokości dochodów Piesz54.

I nie, nie jest to zwrot vatu, tylko zasiłek dla wszystkich, bez względu na to, jakie podatki płacą.
    ale jest, zwykle, tak się hoduje biedę, np. w USA.

vat płacą wszyscy mniej więce równo, zwłaszcza biedniejsi.
    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Caralgol wytlumacz mi. Skoro to takie eldorado te 500+ to dlaczego wciaz jest tak malo rodzin wielodzietnych?
    500+ to nie jest żadne eldorado, tylko uzależnianie od pomocy społecznej osób, którzy mogliby się sami utrzymać.

Rodzin wielodzietnych jest mało, bo ten model życia jest mało popularny zwłaszcza w krajach wysokorozwiniętych, wśród osób bogatszych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.