Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent będzie namawiał do rezygnowania z 500+

16791112

Komentarz

  • Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)
  • edytowano kwiecień 2020
    Nikogo do rodzenia dzieci zmusic sie nie da. Nie zawsze chodzi o pieniadze. Czasami po prostu o niechec bycia w ciazy i powrot do pieluch.
    A czasami o strach ze ktos zwolni z dobrej pracy a nie ma do pomocy babci.
    Jednak tam gdzie przeszkoda sa pieniadze mozna temu troche zaradzic. Promowac postawe pro rodzinną. Promowac tych ktorym taka pom8c wystarczy.

    W wielu aspektach zastepowalnosc pokolen jest potrzebna. Nie po to o Polskę  byla walka zeby teraz wymarla i osiedlil sie ktos inny.
    Kto bedzie opiekowal sie rzesza starszych osob, kto bedzie ich leczyl i kto zarobi na ich emerytury.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Juz czesto w biede nie wciaga az tak jak kiedys bo jest 500+
  • Miałam tu pisać, że alternatywą dla socjalistycznych rozwiązań typu 500+ nie jest wcale krwiożerczy kapitalizm, lecz państwo, które inwestuje w wysoką jakość usług publicznych (edukacja, służba zdrowia, sprzyjanie inwestycjom, współpraca nauki z biznesem), a wyrównywanie szans służy usamodzielnianiu - ale po prostu nie stać mnie na to, by z wami gadać, idę zarabiać na 500+ (pisać artykuł).
  • Coralgol powiedział(a):
    idę zarabiać na 500+ (pisać artykuł).

    Jak my wszyscy.
    Podziękowali 1M_Monia
  • W sumie Coralgol to maslo maslane. 
  • Taw powiedział(a):
    Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)

    Teraz to już naprawdę nieliczni będą mieli możliwość odpisania sobie takiej kwoty od podatku. 500 plus pomoże przetrwać rodzinom z dziećmi.
    Zrozum wreszcie, że będzie taka bieda, jak w latach powojennych, co najmniej przez kilka lat.
    Nota bene - teraz los Polski będzie zależał od tego, kto będzie u władzy. Jeżeli dorwie się inna ekipa, to niewykluczone, że sprzeda kraj w ręce Chińczyków i będziecie musieli chińskiego szybko się nauczyć.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jestes pro aborcyjna i pro antykoncepcyjna? Jakos to zabrzmialo dziwnie.


    Cokolwiek nie myslisz panstwu potrzebne sa dzieci. Wstyd jesli wychowuja sie w biedzie i nie tylko wstyd dla rodzicow ale dla panstwa również. Jak mi na czyms zalezy to to promuje. Tu promocja jest 500+.
    Wstyd dla państwa? 
    A to państwo ma utrzymywać?
    Pieniadz bierze się z pracy. 
    Praktycznie każdy ma taki sam start. 
    Nie da się żeby pracownik bez szkoły zarabiał tule samo co lekarz. 
    To rodzice są odpowiedzialni za swoje dzieci, nie społeczeństwo. 

    Wcześniej pisałaś o tym ze ten kto zarabia więcej to kombinator, a jesXze wcześniej ze dość dobrze zarabiasz??
    mialas plecy? Kombinowałaś?
    czy twoje wpisy to na zasadzie- jak ja to uczciwie, jak sąsiad to nieuczciwie 
  • Klarcia powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)

    Teraz to już naprawdę nieliczni będą mieli możliwość odpisania sobie takiej kwoty od podatku. 500 plus pomoże przetrwać rodzinom z dziećmi.
    Zrozum wreszcie, że będzie taka bieda, jak w latach powojennych, co najmniej przez kilka lat.
    Nota bene - teraz los Polski będzie zależał od tego, kto będzie u władzy. Jeżeli dorwie się inna ekipa, to niewykluczone, że sprzeda kraj w ręce Chińczyków i będziecie musieli chińskiego szybko się nauczyć.
    Moze juz sprzedali. Nie wiem tam komu (troche moze na kolonie niemiecka Polska wyglada) ale kasa nie bierze sie z nikad. Aby dac trzeba zabrac.
  • A czy wychowywanie dzieci to nie jest praca? Dla mnie jest ciezsza niz ta zarobkowa.
    I nie, nie kazdy ma taki sam start.
    I nie wiem po co wyjezdzasz z osobistymi rzeczami. Czy ja wyjezdzam tu ze Ty masz tylko 1 dziecko?

    Panstwo nie zalezy na komforcie bogatej elity, zeby bogacila sie jeszcze bardziej, ani na tym zeby jedynak mial super pokoje i bogate wakacje ale na tym zeby rodzily sie dzieci, choc troche wiecej dzieci i mialy choc standard. Promowane jest to na czym zalezy a nie to na czym nie zalezy. Agresywny kapitalizm musi miec cos co go troche hamuje.

    I mialam to samo zdanie majac 1 dziecko przez 7 lat 


    Podziękowali 2Klarcia Polly
  • Taw powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)

    Teraz to już naprawdę nieliczni będą mieli możliwość odpisania sobie takiej kwoty od podatku. 500 plus pomoże przetrwać rodzinom z dziećmi.
    Zrozum wreszcie, że będzie taka bieda, jak w latach powojennych, co najmniej przez kilka lat.
    Nota bene - teraz los Polski będzie zależał od tego, kto będzie u władzy. Jeżeli dorwie się inna ekipa, to niewykluczone, że sprzeda kraj w ręce Chińczyków i będziecie musieli chińskiego szybko się nauczyć.
    Moze juz sprzedali. Nie wiem tam komu (troche moze na kolonie niemiecka Polska wyglada) ale kasa nie bierze sie z nikad. Aby dac trzeba zabrac.
     Ten rząd raczej wykupuje "rodowe srebra", na pewno nie sprzeda polskich przedsiębiorstw obcemu kapitałowi. Szło już tak dobrze, gospodarka się rozwijała, był zrównoważony deficyt - teraz trzeba będzie dobrze pomyśleć i zaciągnąć kredyty pod inwestycje.
    Jest okazja kupić bardzo tanio ropę i wypełnić zapasami wszystkie zbiorniki.
    Myślę, że będzie bardzo korzystnym kontynuować budowę CPK i przekop Mierzei Wiślanej - tam pracę znajdzie wielu bezrobotnych. Może rząd uruchomi jakąś fabrykę materiałów budowlanych?
  • Zaciagnac kredyty... :) to na 100%
  • edytowano kwiecień 2020
    Taw powiedział(a):
    Zaciagnac kredyty... :) to na 100%
    W demokracji inaczej się nie da.
    Był taki okres, w PRL-u, za Gomółki, że rozwój był bez kredytu, ale bieda była ogromna, i też się źle skończyło. Naprawdę czebaby mieć silne plecy.

    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10133
  • M_Monia powiedział(a):
    A czy wychowywanie dzieci to nie jest praca? Dla mnie jest ciezsza niz ta zarobkowa.
    I nie, nie kazdy ma taki sam start.
    I nie wiem po co wyjezdzasz z osobistymi rzeczami. Czy ja wyjezdzam tu ze Ty masz tylko 1 dziecko?

    Panstwo nie zalezy na komforcie bogatej elity, zeby bogacila sie jeszcze bardziej, ani na tym zeby jedynak mial super pokoje i bogate wakacje ale na tym zeby rodzily sie dzieci, choc troche wiecej dzieci i mialy choc standard. Promowane jest to na czym zalezy a nie to na czym nie zalezy. Agresywny kapitalizm musi miec cos co go troche hamuje.

    I mialam to samo zdanie majac 1 dziecko przez 7 lat 


    Wyciągam? 
    Sama pisałaś, wyciągać nic nie trzeba. 
    Nie mam twoich zapędów. 
    Jeśli państwo by dbało żeby rodziło się trochę więcej dzieci to wprowadziłoby szereg ułatwień. 
    A jak wiemy, ułatwień brak. 
    Im społeczeństwo bogatsze tym państwo bogatsze. 
    I kasa „państwa” pełniejsza, bo nie  trzeba dokładać innym. 
  • edytowano kwiecień 2020
    Jeszcze nie dawno wiele firm mialo ogromna roznice miedzy placami. Nawet 10 krotna i więcej  miedzy pracownikiem a szefem. Wiele osob przyklaskiwalo, ze szef to taaaka odpowiedzialnosc i mu sie nalezy. Ok nalezy sue ale az 10 razy tyle???? To rodzilo patologie, wielkie odprawy, zatrudnianie tzw swoich na najwyzszych stanowiskach itd.
    To jest krwiozerczy kapitalizm uznajacy ze szary pracownik to koszt i ze skoro da sie ten koszt zminimalizowac i znajda sie chetni pracować to tak nalezy robic. 
    Rosly bardzo roznice spoleczne
    Na bycie szefem i tak znajda sie chetni czy szef bedzie zarabial 10 czy tylko 2 x pensja szeregowego pracownika. 
    Tak samo jest z 500+. Budujemy wspolne dobro nie tylko swoje wlasne.
    Nie masz na utrzymaniu dzieci podziel sie z tymi ktorzy mają.
    Bo one to nasze wspolne dobro.
    Kapitalizm jest ok jak ma hamulce. 
    Socjalizm nie jest ok gdy jest tylko socjalizm.
    500+ podobnie napedza gospodarke. Warto poczytać.

    https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/finanse/czas-na-lepszy-kapitalizm-firmy-musza-zerwac-z-wyzyskiem-pracownikow/hw9cjhc.amp
    Podziękowali 1Klarcia
  • :) oj tam do dobrze sie sklada. Warunkiem demokracji sa piecioprzymiotnikowe wybory.
  • Ulatwienia tez powinny byc. Laczenie pracy z wychowaniem np darmowe żłobki i bony opiekunczs ( dla tych ktorzy nie skorzystaja) ale na to tez potrzeba pieniedzy i nie kazdemu sie to spodoba bo to przeciez" z naszych podatkow"  a dziecko to " prywatna sprawa rodzicow".
  • Zły kapitalista i dobry robotnik.
    Dobrze prosperujacy  Biznesmen znaczy złodziej.
    Wszystkim dajmy po równo, żołądki wszyscy mają takie same.
    @M_Monia jak Cię czytam to widzę "komuno wróć" ;)
    Podziękowali 2hipolit asiao
  • Wszystko powinno byc zrownowazone i kazda skrajnoac jest zla. 

  • Nie rozumiesz. Krwiozerczy kapitalizm to wtedy gdy pracownik dostaje minimum. Jak znajdzie pracownika za 1500zl za 40g pracy w tygodniu to tyle zaplaci. Wyzysk, a sam zarobi 20x tyle. To jest niemoralne. Ty dostawalas dodatki i Cie satysfakcjonowalo znaczy ze zle nie bylo.
    Ty nie pracowalas tak.
    Radze poczytac to co dalam w linku i .jak zle to wplywa na gospodarkę 


    Nie pisze ze pracodawca i jego ludzie na najwyzszych stanowiskach powinni zarabiac np tylko o 20% wiecej, ale gdy zarabiaja 20 razy tyle a pracownicy minimalne pensje to jest to wlasnie takie zjawisko.


    Podziękowali 1Polly
  • edytowano kwiecień 2020
    U nas tak jest i na bycie kierownikiem czy dyrektorem jest duzo chetnych.
    A pensje sa mozliwie plaskie i przejrzyste do wiadomosci dla wszystkich jakie widełki . U mojego meza też.
  • Zdziwiona???
    Moze nie dyrektor a kierownik.
    Nawet nie 2x tylko tylko mniej.
  • A u mojego meza to samo.
  • edytowano kwiecień 2020
    Ma duza odpowiedzialnosc.
    2x tyle to kupa kasy.
    Jesli jego podwladny zarabia 4 tys to on 8
    Ale mogloby byc ze pracownicy po okolo 2 tys a on 20 tys i to jest dobre?
    Oczywiscie im wyzej tym wiecej. Ja pisze o skok o 1 stanowisko.

  • Kierownik to nie szef,dla szefa nawet 10 razy pensja szeregowa to mało,  niektórzy sto razy tyle zarabiają,  zależy jaka firma.
  • edytowano kwiecień 2020
    I to jest zle zjawisko. Raczej sie z tym walczy, w szczegolnosci jak praciwnicy zarabiaja malo. To rodzi patologie, zalezne np od opcji politycznych i wysokie odprawy itd.
  • Może niech każdy zarabia tyle ile umie 
    Bezsensu wyznaczać progi komu ile wypada 
  • edytowano kwiecień 2020
    Jesli szeregowi pracownicy zarabiają blisko najnizszej krajowej np ok 2 tys, kierownik 20 tys a sama smietanka dyrektorow 100 tys i o wiele więcej  to raczej nie jest to pozadane zjawisko.
    No ale nie chce juz o tym rozmawiac ponieważ cokolwiek nie napisze dowiem sie ze jest ok a jesli komus sie nie podoba to sam np moze zalozyc sobie firme.
    Ale w zle pojetym kapitalizmie pensje szeregowych pracownikow rosnac nie będą gdy beda rosly zyski chyba ze prezesow, dyrektorow i kierownikow.

    https://www.pb.pl/milionowe-pensje-oni-nie-sa-tego-warci-976135

  • edytowano kwiecień 2020
    Zuzopola z tego co czytalam nawet 1000 razy tyle. To glownie w USA taka kultura. Tu chodzi o szefow szefow i duze firmy.
    Ja sie skupilam raczej o skoku o 1 stanowisko i firmy mniejsze i wieksze, ale chodzi o caloksztalt o zjawisko ogromnej przepasci miedzy placami. Sa dwa typy zarzadzania i w typie maksymalizacji pieniedzy dla szefow wyzszego i nizszego szczebla jest zjawisko ze oszczedza sie na praciwnikach. Jak pada firma to zwalnia sie ich w pierwszej kolejnosci a sobie przyznaje wysokie premie. Im wyzsza roznica miedzy placami tym najczesciej tak sie dzieje. Roznica sie poglebia jeszcze bardziej podczas kryzysu.
    Przykladow mozna mnozyc. Do do czego to prowadzi w firmach zajmujacych sie np sprzedażą ubran. Szefiwie zarabiaja ogromna kase a ubrania produkowane w roznych krajach za grosze. Czy to jest ok? Jest taka chec zysku ze pracownika szeregowego w swoim czy obcym kraju zatrudnia sie najtaniej jak sie da 
  • No to nie u nas.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.