Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent będzie namawiał do rezygnowania z 500+

1356714

Komentarz

• M_Monia powiedział(a):
    To jest Twoje zdanie. Ja mam inne. Wg badan CBOS Polki maja statystycznie mniej dzieci niz by chcialy i glowny powod to niepewnosc finansowa.
    Tak bierze sie z pracy ta pewnosc. Tez byly badania ze chetniej rodza kobiety ktore maja zatrudnienie.
    Ale jesli mozna jakos pomoc z ta pewnoscia finansowa to sie to robi. Jesli Cie to tak boli to juz Twoj problem. Tak wybrali Polacy. 

Ale to nie jest skuteczna pomoc, a na dłuższą metę wręcz przeciwnie (choć dla wielu i na krótszą).
    I nie podoba mi się Twój ton - najpierw dopytujesz mnie o zdanie, a później piszesz "to już Twój problem". Tak można zbyć każdą dyskusję polityczną "jak ci się nie podoba aborcja to już Twój problem, tak Polacy wybrali". Ale po co w takim razie dopytujesz?

• Caralgol ciagle takie wątki zakladasz o podobnej tematyce. Masz jakiegos fiola na tym punkcie. Normalnie czuje sie jakbym ci te 500+ wydarla z gardła. 
    Mam taka kokezanke ktora krzywo patrzy na wielodzietne rodziny jakby ja okradali.
    Moze emigracja bedzie dobrym wyjsciem tam gdzie nie ma 500+
    Podziękowali 1Klarcia
  • Zatyka buzie ale nie jest dobrym pomyslem.

• M_Monia powiedział(a):
    Dla mnie oczywistym jest to ze nagradzamy to co przynosi wieksza korzysc panstwu. To na czym panstwu zależy l
    Europa wymiera to nagradzamy tych co maja dzieci.
    Gdyby bylo 2,1 dziecka na kobiete bysmy nie pomagali tak pewnie tym 500+ bo dzieci rodzilyby sie i tak.

I znowu, tanie dramaty zamiast argumentów, sorry, odpuść sobie Monia, ochłoń, bo to nic nie wnosi.
  • Jakie dramaty?
  • M_Monia powiedział(a):
    Caralgol ciagle takie wątki zakladasz o podobnej tematyce. Masz jakiegos fiola na tym punkcie. Normalnie czuje sie jakbym ci te 500+ wydarla z gardła. 
    Mam taka kokezanke ktora krzywo patrzy na wielodzietne rodziny jakby ja okradali.
    Zakładam, bo przy czwórce uważam to za problem. Nie musisz się ze mną zgadzać, ale wypraszanie z kraju uważam za chamskie.
  • Dobra, to donikąd nie prowadzi. Starczy Monia.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Ciagle masz z tym bol glowy straszny.
    Niedawno zalozylas wątek" 500+ na dzieci nienarodzone" i walkowalas. Nie wiem czy masz 4 dzieci. Zna Cie tu ktos osobiscie?Tak samo nie wiesz czy ja mam.
  • Czyli ustalone.
    Rodzinne wraca do zus
    A zamiast 500+ negatywny podatek dochodowy.

Kto powie Adrianowi?
  • Ja!

Ale zasiłek niech wypłaca pracodawca z należnosci.
    Wówczas trafi za pracą. 
    A resztą zajmie się ops.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Coralgol powiedział(a):

Coś jest nie tak, jeżeli w porządnej rodzinie gdzie dwoje rodziców pracuje suma zasiłków jest równa pensjom :/

To jest w pewnym stopniu uzależnione od ilości dziecek. W Niemczech przy siódemce żona już zawodowo nie pracuje, ale nawet gdyby to było możliwe, to i tak rodzina musiała by korzystać z dotacji państwa, bo ich dochody były by poniżej minimum socjalnego.
  • Coralgol powiedział(a):
    Naprawdę lepiej wrócić do dobrej zasady, że każda rodzina zarabia na siebie i płaci niewielki podatek - wtedy z tego niewielkiego podatku będzie można utrzymać na niezłym poziomie tych, co naprawdę potrzebują np. niepełnosprawnych czy chorych.

Tego w całej UE nie grali i nie grają. Na innych kontynentach już także nie.
  • M_Monia powiedział(a):

O tak - proponowałabym Chiny, tam nie ma wysokich podatków, nie ma państwowego leczenia, szkoły od średniej są pełnopłatne i każdy pracuje na swój rachunek.
    Podziękowali 2M_Monia Polly
  • Ale w większości krajów ten dodatek rodzinny uzależniony jest od tego czy ktoś w małżeństwie pracuje. 
    Zawsze byłam zdania że wysokość pensji jest za niska w stosunku do 500+. 
    Myślę @Polly że Vatu płacę więcej miesiecznie plus podatku dochodowego i Zus  niż dostaję z 500+.
    Skoro KDR daje zniżkę na wiele produktów czy usług, to może rownie dobrze zwalniać z płacenia Vat albo obniżać placenie Vat do powiedzmy 3% w przypadku dużych rodzin.
    Uważam też że ci którzy zdecydowali się na posiadanie 4+ dzieci powonni być zwolnieni z obowiązkowego ZuS.
    Poza tym pierwsze słyszę że Konfederacja jest przeciw 500+ jako całość i że ma w programie likwidację 500+.

• Tak tak.. 1000 pomysłów od zawsze lepszych niż 500  ale jakoś żaden niezrealizowany.. A ten który miał być utopia i trwać pół roku bo to przeciez niemozliwe żeby starczyło jakoś trwa... dla nas od czasu przekroczenia progu wielodzietnosci , bo przecież nie wczesni3j, to więcej niż pensja.. I boli dookoła wszystkich jak cholera. A dla nas mimo inflacji i wyraznego wzrostu cen jest ogromna ulga finansową. Cały czas. Choc strach to przyznać głośno bo to przecież wiadomo że patologiczna sytuacja.. 
  • Ja powiem tak. Nalezy Wam się.
    7 dzieci nawet przy wysokich pensjach ciezko utrzymać. Jakos mimo wszystko brak chetnych na tak liczne rodziny. Dzieci kosztuja wiecej niz 500+. Pensje tez sa srednio kilkukrotnie wyzsze niz 500+ czy  nawet 1000+ , a srednia na kobiete to tylko 1,4 dziecka. Nie jest wg mnie dodatek za wysoki a nawet odwrotnie.
    Podziękowali 2Polly Klarcia
  • No ja nie pisałam że dodatek jest za wysokintylko że pensje są za niskie.
    Podziękowali 2Taw Skatarzyna
  • edytowano 23 kwiecień
    Caralgol. Jest malo popularny bo wciaz oplaca sie ( brzydko mowiac) bardziej pracowac niz rodzic dzieci. Zeby urodzic wiele dzieci czesto trzeba poswiecic lepiej platna pracę. 
    Jest wiele matek jedynakow ktore boja sie nawet tylko drugiego dziecka, ze moga cos stracić w karierze, zlobki sa bardzo drogie. Juz nie 500zl ale 1500 jest u nas dla najmlodszych i 1000zl przedszkole. Tylko w wielkich miastach np Warszawa sa darmowe.
    500+ to za malo. Wg mnie wszedzie powinny byc darmowe zlobki (i bony zlobkowe dla tych ktore chca byc z dziecmi dłużej, zeby nie preferowac rozwiazania zlobkowego ) zeby ulatwiac powrot do pracy dla tych matek ktore tego chcą.  Zeby ten powrot nie rownal sie nieoplacalnosci finanaowej np 1500zl za zlobek lub 2500zl za nianie tylko dla 1 dziecka.

Wiem Odrobinka. Ja uwazam ze jesli pensje bylyby wyzsze dodatek tez powinien. Poza tym nie bylo 500+ za czasow PO i jakos pensje wyzsze nie byly
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano 23 kwiecień
    Pensje systematycznie rosły,  między innymi że względu na 500+, teraz mimo kryzysu część ludzi dalej będzie stać na zajęcia dla dzieci,  my teraz uczestniczymy w zajęciach przez Internet, by pani terapeutka nie zbankrutowała.  Do tej pory tak świetnie jej się wiodło, właśnie że względu na 500+. Niestety tuż przed pandemia, nowy punkt uruchomiła,  wpakowała się w kredyt i teraz ciężko. Wszystkim, korzy prowadzą zajęcia dla dzieci pensje poszły wysoko w górę.  Trenerom tenisa i innych sportów,  ile działało sal zabaw... Te zarobki przecież nie zostają u tych ludzi w kieszeni, tylko cała gospodarka w górę szła. 
    Podziękowali 4Polly Pioszo54 Klarcia Katia
  • Kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera 
  • Odrobinka powiedział(a):
    No ja nie pisałam że dodatek jest za wysokintylko że pensje są za niskie.
    Slyszalem o firmach gdzie praca idzie pelna para a pensje obnizane do minimum bo kryzys.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Tak to wyglada. Czesto to bogaty musi sie nachapac, a jest dobra na to wymówka. Nie podzieli sie z pracownikami.
    Podziękowali 1Klarcia
  • U nas idzie pełna parą ale przychody spadły o 50%. Więc zrozumiałe że tną koszty. Ale przynajmniej zmniejszyli wymiar godzin.
    Podziękowali 1Bea
  • edytowano 23 kwiecień
    M_Monia powiedział(a):
    Tak to wyglada. Czesto to bogaty musi sie nachapac, a jest dobra na to wymówka. Nie podzieli sie z pracownikami.
    Otwórz działalność, zatrudnij ludzi, zmagaj się z kryzysem i potem pisz swoje mądrości. 
    Podziękowali 4Bea beatak Aga85 E.milia
  • Nie napisalam ze wszyscy tak robią. Niektorzy tak robią. Jest to jakies zjawisko.
  • To nie zjawisko.
    Przedsiębiorca nie żyje dziś i jutro.
    Żyje pojutrze
  • Taw powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    No ja nie pisałam że dodatek jest za wysokintylko że pensje są za niskie.
    Slyszalem o firmach gdzie praca idzie pelna para a pensje obnizane do minimum bo kryzys.

No i na to wszystko, jeszcze skasujmy wszelkie świadczenia. I powtarzajmy głupoty, że jakakolwiek zmiana warty politycznej jest w stanie zapewnić wzrost wynagrodzeń na tym samym stanowisku o 300% z marszu. Może gdyby przyszedł Jezus... tak beztrosko kiedyś będzie, ale nie tutaj.
    Podziękowali 2M_Monia Klarcia

• @M_Monia czy wg Ciebie dobra jest sytuacja, gdy ludzie mieliby wiele dzieci dla kasy? By opłacało się rodzić? 
    Ty masz kolejne dzieci dlatego, że dostajesz na każde 500 zł? 

Podziękowali 1Bea
  • Bea powiedział(a):
    To nie zjawisko.
    Przedsiębiorca nie żyje dziś i jutro.
    Żyje pojutrze
    Skoro robi aneksy z dzis na jutro bez zachowania terminow to chyba jednak zyje chwila.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.