Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent będzie namawiał do rezygnowania z 500+

1234579

Komentarz

  • Sorki @Taw.
    PS.Od Ciebie byla sucha piętka chleba a dziewczyny sie tu postaraly o dwudaniowy obiad z deserem i kompotem.
  • Chcialbym w to wierzyc.
  • Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)
  • Miałam tu pisać, że alternatywą dla socjalistycznych rozwiązań typu 500+ nie jest wcale krwiożerczy kapitalizm, lecz państwo, które inwestuje w wysoką jakość usług publicznych (edukacja, służba zdrowia, sprzyjanie inwestycjom, współpraca nauki z biznesem), a wyrównywanie szans służy usamodzielnianiu - ale po prostu nie stać mnie na to, by z wami gadać, idę zarabiać na 500+ (pisać artykuł).
  • Coralgol powiedział(a):
    idę zarabiać na 500+ (pisać artykuł).

    Jak my wszyscy.
  • W sumie Coralgol to maslo maslane. 
  • Taw powiedział(a):
    Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)

    Teraz to już naprawdę nieliczni będą mieli możliwość odpisania sobie takiej kwoty od podatku. 500 plus pomoże przetrwać rodzinom z dziećmi.
    Zrozum wreszcie, że będzie taka bieda, jak w latach powojennych, co najmniej przez kilka lat.
    Nota bene - teraz los Polski będzie zależał od tego, kto będzie u władzy. Jeżeli dorwie się inna ekipa, to niewykluczone, że sprzeda kraj w ręce Chińczyków i będziecie musieli chińskiego szybko się nauczyć.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jestes pro aborcyjna i pro antykoncepcyjna? Jakos to zabrzmialo dziwnie.


    Cokolwiek nie myslisz panstwu potrzebne sa dzieci. Wstyd jesli wychowuja sie w biedzie i nie tylko wstyd dla rodzicow ale dla panstwa również. Jak mi na czyms zalezy to to promuje. Tu promocja jest 500+.
    Wstyd dla państwa? 
    A to państwo ma utrzymywać?
    Pieniadz bierze się z pracy. 
    Praktycznie każdy ma taki sam start. 
    Nie da się żeby pracownik bez szkoły zarabiał tule samo co lekarz. 
    To rodzice są odpowiedzialni za swoje dzieci, nie społeczeństwo. 

    Wcześniej pisałaś o tym ze ten kto zarabia więcej to kombinator, a jesXze wcześniej ze dość dobrze zarabiasz??
    mialas plecy? Kombinowałaś?
    czy twoje wpisy to na zasadzie- jak ja to uczciwie, jak sąsiad to nieuczciwie 
  • Klarcia powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)

    Teraz to już naprawdę nieliczni będą mieli możliwość odpisania sobie takiej kwoty od podatku. 500 plus pomoże przetrwać rodzinom z dziećmi.
    Zrozum wreszcie, że będzie taka bieda, jak w latach powojennych, co najmniej przez kilka lat.
    Nota bene - teraz los Polski będzie zależał od tego, kto będzie u władzy. Jeżeli dorwie się inna ekipa, to niewykluczone, że sprzeda kraj w ręce Chińczyków i będziecie musieli chińskiego szybko się nauczyć.
    Moze juz sprzedali. Nie wiem tam komu (troche moze na kolonie niemiecka Polska wyglada) ale kasa nie bierze sie z nikad. Aby dac trzeba zabrac.
  • Taw powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Ja bym wolal by odpis od podatku na dziecko byl 7k rocznie. ;)

    Teraz to już naprawdę nieliczni będą mieli możliwość odpisania sobie takiej kwoty od podatku. 500 plus pomoże przetrwać rodzinom z dziećmi.
    Zrozum wreszcie, że będzie taka bieda, jak w latach powojennych, co najmniej przez kilka lat.
    Nota bene - teraz los Polski będzie zależał od tego, kto będzie u władzy. Jeżeli dorwie się inna ekipa, to niewykluczone, że sprzeda kraj w ręce Chińczyków i będziecie musieli chińskiego szybko się nauczyć.
    Moze juz sprzedali. Nie wiem tam komu (troche moze na kolonie niemiecka Polska wyglada) ale kasa nie bierze sie z nikad. Aby dac trzeba zabrac.
     Ten rząd raczej wykupuje "rodowe srebra", na pewno nie sprzeda polskich przedsiębiorstw obcemu kapitałowi. Szło już tak dobrze, gospodarka się rozwijała, był zrównoważony deficyt - teraz trzeba będzie dobrze pomyśleć i zaciągnąć kredyty pod inwestycje.
    Jest okazja kupić bardzo tanio ropę i wypełnić zapasami wszystkie zbiorniki.
    Myślę, że będzie bardzo korzystnym kontynuować budowę CPK i przekop Mierzei Wiślanej - tam pracę znajdzie wielu bezrobotnych. Może rząd uruchomi jakąś fabrykę materiałów budowlanych?
  • Zaciagnac kredyty... :) to na 100%
  • edytowano kwiecień 2020
    Taw powiedział(a):
    Zaciagnac kredyty... :) to na 100%
    W demokracji inaczej się nie da.
    Był taki okres, w PRL-u, za Gomółki, że rozwój był bez kredytu, ale bieda była ogromna, i też się źle skończyło. Naprawdę czebaby mieć silne plecy.

    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10133
  • M_Monia powiedział(a):
    A czy wychowywanie dzieci to nie jest praca? Dla mnie jest ciezsza niz ta zarobkowa.
    I nie, nie kazdy ma taki sam start.
    I nie wiem po co wyjezdzasz z osobistymi rzeczami. Czy ja wyjezdzam tu ze Ty masz tylko 1 dziecko?

    Panstwo nie zalezy na komforcie bogatej elity, zeby bogacila sie jeszcze bardziej, ani na tym zeby jedynak mial super pokoje i bogate wakacje ale na tym zeby rodzily sie dzieci, choc troche wiecej dzieci i mialy choc standard. Promowane jest to na czym zalezy a nie to na czym nie zalezy. Agresywny kapitalizm musi miec cos co go troche hamuje.

    I mialam to samo zdanie majac 1 dziecko przez 7 lat 


    Wyciągam? 
    Sama pisałaś, wyciągać nic nie trzeba. 
    Nie mam twoich zapędów. 
    Jeśli państwo by dbało żeby rodziło się trochę więcej dzieci to wprowadziłoby szereg ułatwień. 
    A jak wiemy, ułatwień brak. 
    Im społeczeństwo bogatsze tym państwo bogatsze. 
    I kasa „państwa” pełniejsza, bo nie  trzeba dokładać innym. 
  • :) oj tam do dobrze sie sklada. Warunkiem demokracji sa piecioprzymiotnikowe wybory.
  • Zły kapitalista i dobry robotnik.
    Dobrze prosperujacy  Biznesmen znaczy złodziej.
    Wszystkim dajmy po równo, żołądki wszyscy mają takie same.
    @M_Monia jak Cię czytam to widzę "komuno wróć" ;)
    Podziękowali 2hipolit asiao
  • Kierownik to nie szef,dla szefa nawet 10 razy pensja szeregowa to mało,  niektórzy sto razy tyle zarabiają,  zależy jaka firma.
  • Może niech każdy zarabia tyle ile umie 
    Bezsensu wyznaczać progi komu ile wypada 
  • No to nie u nas.
  • @Bea nawet i za tyle da się jakoś przeżyć, ale nie powinno to nigdy być normą... 
  • Przede wszystkim ilekroć mój mąż np był szeregowym pracownikiem  za minimalną to dostawał pod stołem drugie tyle minimum. Tak że dalekie to od wyzysku, za to wynikające z chęci uniknięcia wysokich kosztów pracy.
    Rzadko trafia się pracodawca który nie chcę płacić pogadać sie6przy tym ponad miarę. 
    @Klarcia małe i średnie firmy to też bardzo często produkcja a nie usług. Usługami nie zbuduje się gospodarki.
    Podziękowali 1Taw
  • A jak bedzie musial zaplacic minimalna krajowa to zatrudni na 6/8.
  • Mój mąż zatrudnia do pracy fizycznej. Ale wbrew pozorom wcale nie jest łatwo o ludzi pracowitych, solidnych  i uczciwych i jeszcze z doświadczeniem. Także pracodawcy opłaca się zapłacić więcej, żeby utrzymać dobrego pracownika, żeby nie odszedł do konkurencji. Bo szukanie kogoś nowego łączy się ze stratami, nowy pracownik dopiero musi się przyuczyc, jest mniej wydajny, potrzebuje wsparcia. 
  • i trzeba mu zabrac telefon.
  • edytowano kwiecień 2020
    .

  • Taw powiedział(a):
    i trzeba mu zabrac telefon.
    W sensie mężowi mam zabrać, czy pracownikom?
  • Aga85 powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    i trzeba mu zabrac telefon.
    W sensie mężowi mam zabrać, czy pracownikom?
    Pracownikom... 
  • Taw powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    i trzeba mu zabrac telefon.
    W sensie mężowi mam zabrać, czy pracownikom?
    Pracownikom... 
    ??
  • Nowemu pracownikowi na wstepie trzeba zabrac telefon... wtedy jezeli wyloguje sie do zycia jest szansa ze sie czegos nauczy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mamy "starych" pracowników:).
    Jeden zwlaszcza super, taka złota rączka. Drobne problemy sam rozwiązuje, jest szybki, rzadko coś trafia do poprawki spod jego ręki. 
    Dlatego mam nadzieję, że ta beznadziejna korona nie zepsuje wspólnych lat pracy. 
    Jak pisałam wcale nie było, to takie łatwe znaleźć choc nieduży ale dobry zespół.
    Podziękowali 2Taw Izka
  • I tak nasze 500+ stało się obecnie kredytem dla firm prowadzących zajęcia dla dzieci. Ciekawe, czy przetrwają - basen, grupa Grom Combat Kids, Sto Pociech - firmy rodzinne, które nie mogą nie z własnej woli prowadzić działalności obecnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.