Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski zdejmij

1121315171830

Komentarz

  • edytowano grudzień 2020
    demokracja to wybory,
    a do następnych można się upominać o referendum
    albo robić leworucje
    (ale uprzedzam, ze wszystkimi,znanymi i nieznanym, atrakcjami)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Niestety Zuza masz rację, na razie nie ma alternatywy. Nie wiem czy jest szansa, żeby to się zmieniło. Ci, którzy są przeciw, czyli konfederacja, nie są idealni, a w mediach kształtuje się pogląd na nich, który wyraziła wyżej Klarcią. Więc i PiS i PO będą sobie pozwalali na coraz więcej.
    Ja na ten dubel nigdy już nie zagłosuję.

    Nie różnią się niczym. PiS miał bronić niepodległości, a to Lech podpisał Lizbonę, a Mateusz możliwość ingerencji unii teraz.
    Niestety dla mnie to zdrajcy.
  • Elunia powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    A jak Ci obywatele przejmą władzę? 
    Ja widzę ogromną siłę we wszystkich NGO-sach, tam siedzą ludzie z otwartą głową, wiedzą i wykształceniem. 

    przeważnie za obcą kasę
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ka też bym chciała takie osoby u władzy, ale czy mają szansę rządzić,  wygrać w wyborach i utrzymać władzę? Czy siłowo mają przejąć władzę,  a potem oddać bojówkom stanowiska? Ja kiedyś miałam ideały, ale niestety masa ludzi nie głosuje na mądrych ideowcow,  ale na tych,  kto więcej obieca. Cała ta demokracja właśnie tak wygląda,  kto piękniej przed wyborami wyborców oczekuje wizją niemożliwa do zrealizowania, ale trzeba dac nadzieję,  potem to runie jak domek z kart i tak do następnych wyborów. Niestety wybieram mniejsze zło. 
    Podziękowali 2Bagata Elf77
  • edytowano grudzień 2020
    Elunia
    Pioszo54 powiedział(a):

    przeważnie za obcą kasę
    Którą dzielą komórki rządowe, które o to walczyły jak lwy.
    ----------------------------------------


    a, to dla mnie nowość, poproszę o jakieś żródełko

    ale, jakby tam nie było, proponujesz pięciopodział władzy?

    (a właściwie pięciopodział + liczba województw)



  • Dzięki, @Zuzapola.
    W ogóle to przyznam, że nie rozumiem emocji związanych z wczorajszą konferencją. Ja się załamałam poprzednio, jak zapowiedzieli ferie od razu po Świętach w jednym terminie, z zakazem wyjeżdżania. Teraz przecież nic się nie zmieniło w tym temacie. A że ludzie planowali wyjeżdżać mimo wszystko, to był chyb dowód ich dużego optymizmu. 
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Elunia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Elunia
    Pioszo54 powiedział(a):

    przeważnie za obcą kasę
    Którą dzielą komórki rządowe, które o to walczyły jak lwy.
    ----------------------------------------


    a, to dla mnie nowość, poproszę o jakieś żródełko

    ale, jakby tam nie było, proponujesz pięciopodział władzy?

    (a właściwie pięciopodział + liczba województw)



    Zrozumiałam, że chodzi ci o to, że NGO-sy działają za obcą kasę. 
    Jeśli NGO-s chce dostać jakąś kaskę unijną, to w 80% przypadków mieli to któreś z ministerstw i oczywiście sowicie sobie za to płaci.

    A druga sprawa, to rząd ma jakąś swoją kasę? Bo chyba też działają za obcą, naszą, waszą, brukselską.

    ale przecież pieniądze unijne, to nie jedyne źródło ich finansowania, obiły mi się takie nazwy ja Soros i Fundacja Adenauera ...
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano grudzień 2020
    Elunia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Elunia
    Pioszo54 powiedział(a):

    przeważnie za obcą kasę
    Którą dzielą komórki rządowe, które o to walczyły jak lwy.
    ----------------------------------------


    a, to dla mnie nowość, poproszę o jakieś żródełko

    ale, jakby tam nie było, proponujesz pięciopodział władzy?

    (a właściwie pięciopodział + liczba województw)



    Zrozumiałam, że chodzi ci o to, że NGO-sy działają za obcą kasę. 
    Jeśli NGO-s chce dostać jakąś kaskę unijną, to w 80% przypadków mieli to któreś z ministerstw i oczywiście sowicie sobie za to płaci.

    A druga sprawa, to rząd ma jakąś swoją kasę? Bo chyba też działają za obcą, naszą, waszą, brukselską.

    ale przecież pieniądze unijne, to nie jedyne źródło ich finansowania, obiły mi się takie nazwy ja Soros i Fundacja Adenauera ...
    Acha, wszystkie działają za tą kasę, no tak.

    Taki np.ZDR albo inne Stow.Mamy Róży też.

    Uchhh 

    no to wracamy do pomysłu z podziałem władzy, jak rozumiem? :)

    znaczy ulepszamy demokrację?
  • zgoda, jednak epidemia to słaby powód do walenia w rządzących
    Podziękowali 1Klarcia
  • zgoda, jednak epidemia to słaby powód do walenia w rządzących

    Nie walę za epidemię, tylko za brak zarządzania.


    Podziękowali 1Izka
  • PawelK powiedział(a):
    zgoda, jednak epidemia to słaby powód do walenia w rządzących

    Nie walę za epidemię, tylko za brak zarządzania.



    Tyle waszego, co sobie popyskujecie. Wszędzie decydenci błądzą, jak dzieci we mgle.
    Aha, w Polsce możecie jeszcze wyjść z protestami na ulice - w tym strasznie represyjnym państwie. :)
  • Z ciocią wspominaliśmy stan wojenny, jak był zakaz przewożenia mięsa i świniobicia. A żeby wyjechać na święta Bożego Narodzenia do rodziców, ciocia musiała iść po zgodę do urzędu. Umęczony codziennością naród nie miał siły się buntować. 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Przyjdzie rządzić nowe pokolenie na czele z panią Lempart, stare dziady na szubienicę.
    napisałam że musi naturlanie wymrzeć , na zasadzie zastępowalności pokoleń
    dlaczego dodajesz szubienicę?????
    żeby przekaz mój poszedł przekłamany?
  • Izka powiedział(a):
    @agatak są i młode wilki patrz Kaleta, Kanthak czy Ozdoba także Twoja teza nie do końca ma sens.
    Może ktoś zbada na czym polega fenomen zwycięstw populistycznych partii nie tylko w Polsce 
    ale jak widzisz na razie te młode wilki nie rządzą i nie rozdają kart, tylko podgryzają starszych

    mam wrażenie że na tej samej zasadzie co nieustanne wahadło raz krok do przodu i wieki nauki raz krok do tyłu i wieki wiary, teraz mamy odejście od racjonalizmu i festiwal poglądów nienaukowych z wynaturzonymi religiami włącznie, można to zaobserwować w kulturze i sztuce,
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    niedługo sami będziecie dziadersami :)

    no będziemy, czy ktoś temu przeczy?
    może w tym wieku nie należy pchać się do rządzenia, skoro nawet do prowadzenia samochodu człowiek powoli przestaje się nadawać??? i do wielu innych rzeczy również
    można służyć radą w tym wieku
    widziałeś staruszka otwartego na nowości i chwytającego w lot wszlkie złożone mechanizmy tego świata?
    bo ja widzę głównie staruszków zafiksowanych na nienawiści i swojej nieomylności 
    może dobrze żeby wszystkie grupy wiekowe miały głos
    Podziękowali 1Laf2011
  • Zuzapola powiedział(a):
    Przez to, że cwaniacy omijali wszystkie zalecenia, mamy teraz gorzej. Te fałszywe podróże służbowe, teraz pozbawiają tej możliwości ludzi w prawdziwej potrzebie. Może trzeba było to karać, ale gdyby spróbowali karać, to zaraz byłby rząd opresyjny...
    napisz to w liście do prezydenta - święta planuje w Wiśle z rodziną - tak się z nami solidaryzuje chłopina
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    nie no, dziadersów na śmieci, a później sie zobaczy

    a demokracja?

    :)

    ale kto napisał że na śmieci???
    ja tylko wytłumaczyłam pewien mechanizm jaki w mojej ocenie ma miejsce z tym utożsamianiem się i z tym co się obecnie dzieje

    nikogo nie chcę wyrzucać na śmieci, skąd taka interpretacja?, trzeba poczekać aż miną pokolenia i tyle, pewnych procesów się nie przeskoczy



  • edytowano grudzień 2020
    agatak powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    niedługo sami będziecie dziadersami :)

    no będziemy, czy ktoś temu przeczy?
    może w tym wieku nie należy pchać się do rządzenia, skoro nawet do prowadzenia samochodu człowiek powoli przestaje się nadawać??? i do wielu innych rzeczy również
    można służyć radą w tym wieku
    widziałeś staruszka otwartego na nowości i chwytającego w lot wszlkie złożone mechanizmy tego świata?
    bo ja widzę głównie staruszków zafiksowanych na nienawiści i swojej nieomylności 
    może dobrze żeby wszystkie grupy wiekowe miały głos

    młodym brak doświadczenia, a starzy widzą niemożność wytłumaczenia tego młodym
    :)
    co do technologii, to wydaje się, że to młodzi dali się, masowo, złapać w jej pułapki


    po angielsku


    młodzi zaś powinni się sprawdzać w przedsiębiorczości, to ich domena

  • Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Moja znajoma, wykładowca pedagogicznej uczelni, powiedziała, że jej ciocia zaraziła wujka, bo odwiedziła go, wracając z wesela. To przez to, że przywiozła wirusa z wesela!!!

    Całkiem prawdopodobne, jeżeli ciocia miała covida.

    Nie, ona go przywiozła z wesela, no bo była na weselu, a na weselach, jak wiadomo, covid grasuje.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano grudzień 2020
    prawda, szczególnie w czasie tańców
  • Malgorzata powiedział(a):
    Zaraz sobie była niezależnie od władzy , zrozum to wreszcie. 
    Od marca są obostrzeniem,  które nic nie dają. 
    Maski też nie .
    Maski to wręcz szkodzą. Mnie wyskoczył przy mojej firance pryszcz na wardze, a koleżanka z pracy dostała silnej migreny z niedotlenienia, bo ona nosi szczelną maseczkę.
  • "Specjalista" narzeka, że nie ma badań na działanie amantadyny i dlatego nie należy jej stosować. Ten sam "specjalista" zachęca natomiast do szczepionki, co do której nawet producent ma wątpliwości.

    Podziękowali 3Rogalikowa Milamama Rejczel
  • Szwecja mówi, że maksymalnie CZTERY osoby mogą zebrać się na Boże Narodzenie, a zbędni pracownicy pozostaną w domu przez miesiąc, gdy rośnie liczba przypadków Covid

    18 grudnia 2020 16:16


    Podziękowali 1Klarcia
  • A w Niemczech w kościołach nie wolno śpiewać, Komunia tylko na rękę, dlatego w rycie trydenckim w ogóle Komunii nie rozdają. Dziękuję.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano grudzień 2020
    A mnie oburza nie tyle rząd, co w ogóle kierunek współczesnej myśli... dziwne rzeczy sięgające do osiągnięć z okresu minionego. Niebezpieczny kierunek.
    I tak dla konserwy jestem pewnie zbyt liberalna, a dla liberałów zbyt konserwatywna. Trudno.

    To z tym tematem masek nie ma nic wspólnego, ale nie wiedziałam, w którym wątku się wygadać.
    Podziękowali 2Klarcia Izka
  • Aniela powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Zaraz sobie była niezależnie od władzy , zrozum to wreszcie. 
    Od marca są obostrzeniem,  które nic nie dają. 
    Maski też nie .
    Maski to wręcz szkodzą. Mnie wyskoczył przy mojej firance pryszcz na wardze, a koleżanka z pracy dostała silnej migreny z niedotlenienia, bo ona nosi szczelną maseczkę.

    Kupiłam sobie kilka ślicznych maseczek, ale ich nie noszę. Faktycznie, strasznie się w tym oddycha. Natomiast nikab jest jak najbardziej O.K.
  • Aniela powiedział(a):
    A w Niemczech w kościołach nie wolno śpiewać, Komunia tylko na rękę, dlatego w rycie trydenckim w ogóle Komunii nie rozdają. Dziękuję.
    1. W Carlsbergu i na polskich parafiach, śpiewy są. 
    2. Zawsze mówiłam, że tradsi mają odpały.
    3. Moje pobożne znajome mają malutką patenę i na nią przyjmują Ciało Pańskie.

  • Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedziała
    Maski to wręcz szkodzą. Mnie wyskoczył przy mojej firance pryszcz na wardze, a koleżanka z pracy dostała silnej migreny z niedotlenienia, bo ona nosi szczelną maseczkę.

    Kupiłam sobie kilka ślicznych maseczek, ale ich nie noszę. Faktycznie, strasznie się w tym oddycha. Natomiast nikab jest jak najbardziej O.K.
    A przed czym chroni nikab? Oprócz mandatu?
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Aniela powiedziała
    Maski to wręcz szkodzą. Mnie wyskoczył przy mojej firance pryszcz na wardze, a koleżanka z pracy dostała silnej migreny z niedotlenienia, bo ona nosi szczelną maseczkę.

    Kupiłam sobie kilka ślicznych maseczek, ale ich nie noszę. Faktycznie, strasznie się w tym oddycha. Natomiast nikab jest jak najbardziej O.K.
    A przed czym chroni nikab? Oprócz mandatu?
    Przed gniewem Allaha 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.