Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narodowcy poprą Trzaskowskiego

1246720

Komentarz

  • @Polly ja pamiętam Twoja listę i wiele z niej potwierdzę i szanuję ale u mnie bilans na minus od strony wolności - w złym kierunku to idzie, chociażby w nowej tarczy antykryzysowej mają być ułatwienia w zakresie aresztowań. 
  • > czemu musimy powierzać media publiczne osobom bez kompetencji, które wszystko zamieniają w taki szajs?

    Nie powierzajcie, Coralgol.
    Podziękowali 3Pioszo54 Polly Klarcia
  • @Izka, no ja się czuję wolna ;) Poza ograniczeniami, które sobie sama dobrowolnie nakładam.
  • Polly powiedział(a):
    @Izka, no ja się czuję wolna ;) Poza ograniczeniami, które sobie sama dobrowolnie nakładam.
    Bardzo dobrze, oby tak dalej, obyś np nie musiała być w sporze prawnym z kimś z PiS. 
  • Ja bym nadal bała się być w sporze z kimś z po, a jeszcze bardziej z kimś z lokalnej sitwy, najczęściej to niestety PSL z kolesiami....
    Podziękowali 1Klarcia
  • Są po prostu środowiska, dla których afera Banasia, loty Kuchcińskiego, wstrętne potraktowanie matek dzieci niepełnosprawnych, wyrzucenie 70 mln na nieodbyte wybory, przepychanie ustaw nad ranem, 16 mln na platformę edukacyjną widmo, niejasne interesy Szumowskiego, stadnina w Janowie, afera w Trójce, skrajnie nierzetelne media publiczne - to nic takiego, bo PO....

    Więc, Matuleczko, nie wiem, co Cię tak dziwi. 
  • Takie rzeczy pewnie też nie przeszkadzają, co to jest 27 mln zł, które można wydać choćby na pomoc firmom. 

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-polska-rzad-przeplacal-za-testy/lqmcpcx

  • Nie ma czegoś takiego jak media publiczne.
    Są media rządowe. I Nie bronię im istnieć tylko uczciwość nakazuje nazywać je po imieniu. 
    Jakość mediów jest starsza dlatego nie oglądam żadnych. Wolę media internetowe. 
    Czemu prywatne media od razu są sklasyfikowane jako podmiot obcy np niemiecki?
    Moim zdaniem jest to szerszy temat i dotyczy przede wszystkim tego że w Polsce nie dba się o rodzime firmy i nigdy się nie dbało. 

    Podziękowali 1Coralgol
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jaki mam wybór @Zuzapola? Duda nie jest moim prezydentem i uważam że szkodzi Polsce w równym stopniu co Trzaskowski. Różnica tylko w tym że szkodzi w innych dziedzinach. Dla mnie żadna różnica który z nich wygra.

    Jeżeli wróci to, co było i rozdrapią Polskę na strzępy, to proszę później nie płakać i nie jojczyć przeciw nowej władzy.

    Jakie to wszystko polskie.
    Najpierw króla obierali, po pewnym czasie wyłaniała się frakcja, która go obalała, wybierano następnego, obalano i tak - dookoła Wojtek. A  Najjaśniejsza Rzeczpospolita coraz bardziej się staczała, aż zniknęła z mapy na prawie 200 lat.
    Podziękowali 3Rogalikowa Zuzapola Rejczel
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > problem lgbt by znikł gdyby ludzie przestali się nim tak naprawdę przejmować

    Niestety nie. Co prawda Lecha Wałęsa namawiał, aby zbić termometr i dzięki temu nie mieć gorączki, ale to tak nie działa. Zdziwisz się, jak po wygranej Trzaskowskiego Twoje dzieci będą miały zajęcia o LGBT w szkołach i zachętę do seksu z rówieśnikami swojej płci.

    Gdy czytam tego rodzaju wypowiedzi "problem lgbt by znikł gdyby ludzie przestali się nim tak naprawdę przejmować", to zapominam, że jestem chrześcijanką i chcę, aby tak się właśnie stało. Zeby dzieci naszych "katoliczek" zaczęły być kształcone, jak te w Niemczech.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ja jestem przeciwnikiem mediów publicznych. Im więcej rzeczy jest w prywaynych rękach tym lepiej.

    A oglądasz media prywatne - nie tylko informacje w nich, ale i papkę dla mądrych inaczej?
    Gdyby nie media publiczne, to w szybkim czasie mielibyśmy "Polactwo" zamiast Polaków.

    ***

    Oglądam programy "Kawa na ławę" - tam jest tyle łgarstwa, że wręcz zęby bolą, ale lemingi to łykają, co później słychać, widać i czuć.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Maciek_bs za 2 miliardy złotych TVP powinna odznaczać się najwyższą jakością, rzetelnością i misja. To co dostajemy od wielu lat jak i ostatnio to obrażanie inteligencji widza. 

    Można by to przeznaczyć na cokolwiek innego, na choćby małą naprawę służby zdrowia, pensje dla lekarzy, na cokolwiek. 







     A wiesz, że kto ma media, ten ma władzę?
    W szybkim czasie publiczne poszły by w ręce obcego kapitału i mielibyśmy już 00,1 proc. polskich mediów. Szczęścia wtedy życzę.
    Pięknie by teraz Polska wyglądała, gdyby rząd PiS nie miał możliwości kontaktowania się ze społeczeństwem, a wszystkie wypowiedzi ministrów i posłów były tak przekłamywane, jak ma to miejsce w TVN.
    Nie podoba Ci się - Twoim zdaniem - niski poziom mediów publicznych? Zeby był bardziej ambitny, należało by dołożyć nie 2 mld (to jest na wszystkie stacje radiowe i telewizyjne), ale co najmniej 10.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Maciek_bs ja tam ufam ze kiedyś LGBT zniknie w tłumie. Żyjemy i  tak w konserwatywnym społeczeństwie, więc wszelkie takie próby kończyłyby się protestami.



    Stawiam dolary przeciw orzechom, że to tacy, jak: ja, Maciek, czy Ty, znikniemy w tłumie odmieńców. Na Zachodzie coraz bardziej to widać.
    Gdyby nie religia w polskich szkołach, już dawno mielibyśmy pozamiatane. A aborcja była by akceptowana przez ponad 60 proc. społeczeństwa.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • paulaarose powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    > za 2 miliardy złotych TVP powinna odznaczać się najwyższą jakością, rzetelnością i misja.

    To jeszcze raz. Pieniądze szły zarówno na radio jak i na telewizję. Nie były premią, ale rekompensatą za brak wpływów z abonamentu. Czy poszły na opłacenie budynków, sekretarek i konserwacji sprzętu.
    W takim wypadku po prostu je sprywatyzować. @Maciek_bs



    Już sprywatyzowano prasę - efekty są widoczne.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Maciek_bs to jak nie sprzedawać, to chociaż wydawać pieniądze na pracowników i budynki a nie sylwestry w zakopanem, filmy o Zenku Martyniuku czy inne bzdety. 

    Oj, Ludi, Ludi.
    Właśnie tego typu imprezy przynoszą największe dochody. Nie tylko TVP, jako instytucja, na tym bardzo ładnie zarobiła.
  • paulaarose powiedział(a):
    @pioszo54 pan Martyniuk nie, filmy natomiast '
    :).

    mogą nie być bzdetem jeśli są robione z pieniędzy prywatnych :).



    Przecież na Martyniuku akurat świetnie się zarabia. Każda stacja by go chętnie podkupiła.
    Czy mam przypomnieć, jakim powodzeniem cieszył się serial "Kiepscy"?
  • paulaarose powiedział(a):

     I mając je wpajane w domu, umieliby w dorosłym życiu powiedzieć wprost- nie obchodzą nas wasze postulaty. I państwa także. "My jesteśmy od spraw najistotniejszych a nie przywilejów." 




    Czy myślisz, że homoseksualni księża i duchowni parający się pedofilią, nie mieli w domu wpajanych "właściwych wartości"?

    Tam, gdzie nie będzie właściwej formacji w przestrzeni publicznej, szybko dojdzie do tego, że określenie homoseksualizmu zaburzeniem będzie karane. W Niemczech już to mamy. Z tego co wiem, w UK jest jeszcze gorzej.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Tola powiedział(a):
    Bosak do mnie nie przemawia, nie ma prezencji i osobowości potrzebnej na tym stanowisku.

    Moim zdaniem - z Bosaka może być jeszcze polityk dużego formatu. Tyle, że powinien jakieś studia w końcu zrobić i dojrzeć osobowościowo.
  • Coralgol powiedział(a):
    "Media publiczne wyrażają głos Polaków"

    masz bardzo złe zdanie o Polakach, skoro sądzisz, że ten ściek to głos Polaków

    No tak - osoby Twojego pokroju preferują "perfumy" rodem z TVN. Na szczęście, jest was zdecydowana mniejszość.
    Podziękowali 1Milamama
  • matuleczka powiedział(a):
    Czyli właściwe jest, że liczy się tylko głos wyborców rządzącej partii i ich gusta? Co z resztą Polaków? Oni nie mają prawa do swojego głosu w mediach publicznych? 
    Nie wydaje mi się słusznym, aby promotorom różnego rodzaju dewiacji udostępniać media publiczne. Tego w żadnym kraju nie grają.

    Ja widzę doskonale, że w mediach publicznych mają głos przedstawiciele opozycyjnych partii, o co zresztą ma pretensje wyborczy beton PiS.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Polly to niech chociaż podwyższą jakość ;). I będzie ok. 

    Już wspomniałam - na potrzeba było by jeszcze więcej kasy. Wyobrażasz sobie, co by się działo, gdyby dotacja to mediów publicznych była wysokości 10 lub więcej miliardów złotych?
    Na tyle są dotowane publiczne media w Niemczech, z tym, że w euro, nie w złotówkach.
  • edytowano maj 2020
    paulaarose powiedział(a):
    @Coralgol właśnie to chamstwo i prostactwo to najgorszy problem.


    Najgorzej jednak jest w publicystyce, używanie prostackiego języka, przerywanie gościom, promowanie jedynej słusznej partii...

    Tak jest we wszystkich stacjach telewizyjnych czy radiowych. Obejrzyj sobie kiedyś "Kawa na Ławę" lub "Babilon" - tam dopiero jest jeden, wielki jazgot. W "Kawa..." politycy Zjednoczonej Prawicy nie mają szans na wypowiedzenie się - są systematycznie zagłuszani. Zresztą, to samo spotykało Kukiza, gdy tam gościł.

    Telewizja publiczna ((moim zdaniem)) powinna promować  wartości, historie, kulturę ale aby to miało być na wysokim poziomie i edukować. <

    I tak właśnie jest - jest niemało ambitnych programów, nie tylko na TVP, ale i Historia i Kultura.

    A filmy pokoju Zenka do którego wrócę nie są niczym takim. Szanując oczywiście pana Zenona, ale jego biografia raczej jest filmem w kategorii rozrywki. <

    Na czymś telewizja publiczna musi zarabiać, ten rodzaj rozrywki, oprócz sportu, cieszy się dużą oglądalnością.


    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Ja słucham tylko Polskie Radio 24, na pierdoły szkoda mi czasu.
  • edytowano maj 2020
    @Klarcia każda telewizja to poziom studzienki kanalizacyjnej :). Z tym że publiczna z racji tego, że jest publiczna powinna chociaż być obiektywniejsza i promować wyższe wartości.

    Albo niech będą uczciwi i w końcu przyznają - nie mamy żadnej misji, jesteśmy sługami rządu zależy jaki on jest. Niech nazwą to po imieniu.



     edit: dobrze ze są niektóre lepsze kanały telewizji publicznej, ale główne są tragiczne :) 
  • edytowano maj 2020
    @Klarcia poparcie dla aborcji prywatnie się znajdzie w wielu domach. Publicznie nie, bo mamy i tak restrykcyjne w porównaniu do innych prawo w tej kwestii.

    A co do LGBT - moje pisanie o tych "dobrze ukształtowanym sumieniu" (nie żeby było jedynie słuszne, bo jakoś tego określenia nie lubie ;)) zakładało też wybór takich wartości.

    A to że ktoś pod wpływem jakiś doświadczeń zmienia zdanie czy wartości to no tak bywa w życiu.


     A co do prawa. Mi chodziło właśnie o to, że  politycy powinni takie sprawy jak "nazywanie homoseksualizmu" mieć gdzieś. Wyśmiać delikwenta który się domaga regulowania takich spraw, aby nad nimi debatować.

    Lecz niestety to niemożliwe, bo nic tak nie kręci ludzi jak ideologie czy kontrowersyjne sprawy. 

    I jako że to niemożliwe to niech chociaż państwo wypowie się jasno, tylko śluby kobiet i mężczyzn, jakieś małe, większe promocje rodziny i ułatwianie życia obywatelom, ale reszta naprawdę zależy od domów, szkół i własnego sumienia. 
  • beatak powiedział(a):
    Są po prostu środowiska, dla których afera Banasia, loty Kuchcińskiego, wstrętne potraktowanie matek dzieci niepełnosprawnych, wyrzucenie 70 mln na nieodbyte wybory, przepychanie ustaw nad ranem, 16 mln na platformę edukacyjną widmo, niejasne interesy Szumowskiego, stadnina w Janowie, afera w Trójce, skrajnie nierzetelne media publiczne - to nic takiego, bo PO....

    Więc, Matuleczko, nie wiem, co Cię tak dziwi. 
    Dodaj jeszcze gruby hajs utopiony w Polskiej Fundacji Narodowej (która kolejne miliony dostała za organizacje uroczystości z okazji odzyskania niepodleglosci) oraz straty w spółkach skarbu panstwa szacowane na ok 31 miliardów.
    Mierzeja Wislana, centralny port lotniczy. Hałdy węgla zalegające setkami ton i przywożony z Rosji węgiel, za ciężka kasę.
    No ale tego tvp nie powie, a te media, które informują to przecież tfu są 
  • @kociara ale na lepsze szkolnictwo, na lepszy poziom służby zdrowia pieniędzy nie było i nie ma. Kwestia priorytetów jak widać. 
  • Ja mam wrażenie, że nie ma funduszy na nic
    Żaden obszar państwa nie funkcjonuje normalnie, wszystko rozgrzebane
    Podziękowali 1beatak
  • kociara powiedział(a):
    Ja mam wrażenie, że nie ma funduszy na nic
    Żaden obszar państwa nie funkcjonuje normalnie, wszystko rozgrzebane
    jak to przy remoncie, a to dopiero początek
    Podziękowali 1Polly
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.