Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narodowcy poprą Trzaskowskiego

145791020

Komentarz

  • erudyta.... no padłam.
    To co robi w Warszawie to masakra, jak rozpiernicza kasę na głupoty i jak obsadza urzędy nic nie umiejącymi kolesiami i zasadniczo na niczym się nie zna.
  • Coralgol powiedział(a):

    długo by pisać, generalnie to erudyta, bardzo kompetentny - pod tym względem przewyższa o klasę wszystkich innych kandydatów, obeznany zwłaszcza w polityce zagranicznej i unijnej, sprawdził się w ministerstwie administracji i cyfryzacji i w MSZ. Szanuje prawo, nie jest populistą, będzie dbał o inwestycje, to taki "normals". Weźmie sie za konkretną robotę, by naprawiać to, co Pis zniszczył - tu jakiś Kosiniak Kamysz czy Biedroń mogą sobie zwyczajnie nie poradzić, bo syf do sprzątania jest ogromny,. I - co jest mniej ważne w tym kontekście - dzielę z nim pasję do czytania, jest bibliofilem podobnie jak ja - i szanuje bardzo twórczość jego ojca, wybitnego jazzmana.

    A co do tych "konkretów" i " wsparcia" Mam nadzieję, że skończy właśnie gierkowski model gospodarki i ukróci lub przynajmniej zahamuje rozdawnictwo, bo to zdecydowanie poszło w złym kierunku.
    Ależ laurka! A teraz co z niej czytamy:

    1. Erudyta - czyt. pięknie kłamie, umie długo mówić tak, żeby NIC z tego nie wynikało.
    2. Obeznany zwłaszcza w polityce zagranicznej i unijnej - tj. nie w pro-polskiej, na łańcuszku...
    3. Szanuje prawo - czyt. ma układy z kastą.
    (przypomnę tylko, że Trzaskowski słynie z łamania przepisow drogowych już od czasów ministra cyfryzacji w rzadzie Tuska, rok 2014 po obecną limuzynę prezydenta Wawy)
    4. Nie jest populistą - czyt. ma ludzi i ich problemy w... głębokim poważaniu.
    5. Będzie dbał o inwestycje - czyt. będzie kolesiostwo i rabunek oraz wyprzedaż zagranicznym "inwestorom" jak to za Tuska.
    6. ...naprawić to , co PIS zniszczył (tzn. co konkretnie?) - czyt. główny program to "tylko nie PIS", zaiste konkret...
    7.  syf do sprzatania jest ogromny - przykład erudycji?
    8. Dzielę z nim pasję do czytania - tę motywację do glosowania na prezydenta kraju pominę litościwie milczeniem.
    I nie, nie dziwi mnie ani trochę,  ze to po linii Colargola.
    Natomiast, że narodowcy... naiwni, zaślepieni nienawiścią do PIS czy wybrali ścieżkę zdrady R. Giertycha?

  • Ukryci rozdawnictwo - czyli spowoduje ogromne rozwarstwienie społeczne
    Wielodzietnosc ktora jest praca na rzecz całego spoleczenstwa bedzie kojarzona z bieda. Nawet zarabiajac 7 000zl nie utrzyma się dobrze wysoko wielodzietnej rodziny.
    Podziękowali 2Polly Klarcia
  • edytowano maj 2020
    Aneczka08 powiedział(a):
    erudyta.... no padłam.
    To co robi w Warszawie to masakra, jak rozpiernicza kasę na głupoty i jak obsadza urzędy nic nie umiejącymi kolesiami i zasadniczo na niczym się nie zna.

    No właśnie miałam zapytać, jak to sobie Trzaskowski w Warszawie poradził. Może tam nie było za dużo "syfu" bo wcześniej HGW cudownie zarządzała?

    Trzaskowski prezydent na pewno zmieniałby obywatelom koła  :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano maj 2020
    tam gdzie znam sytuacje od podszewki to pozatrudniał masę młodych, bez doświadczenia i niewiele robiących. Dosłownie tłumy, utworzył kupę stanowisk. Za duże pieniądze. Ludzie bez doświadczenia ale z politycznym zapleczem mają więcej kasy niż specjaliści z doświadczeniem.  Sami znajomi królika, bo wujek, ciotka, bo kolega bo radny, bo ta sama partia. Co tam technikalia i przepisy, ważne, że na górze się dogadali.

    Towarzystwo lewacko-eko-sreko, w ogóle bez znajomości specyfiki dużego miasta.

    I popsuł swoimi ludźmi to co działało dobrze.
    Że już o paletowo-betonowej wiosce za bankę nie wspomnę;-)


  • Akurat z dosłownym i przenośnym "syfem" Czajki to osoba Trzaskowskiego poradziła sobie w sposób dość osobliwy. No wzór świetlany...
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • @Aneczka08 jesteś chyba nazbyt surowa, a może oni dzielili z nim zamiłowanie do czytania, albo zmieniania ludziom kół? I w ten sposób T stworzył niezawodny i oddany sobie zespół, który uzdrowi Polskę a potem i cały swiat
    Podziękowali 1Klarcia
  • Bambidu powiedział(a):
    Akurat z dosłownym i przenośnym "syfem" Czajki to osoba Trzaskowskiego poradziła sobie w sposób dość osobliwy. No wzór świetlany...
    Nie znasz się, bo pewnie nie czytałaś tych samych niszowych książek, co Coralgol i twój obraz rzeczywistości jest zbyt ubogi, by w ogóle pojąć geniusz tego człowieka 
    Podziękowali 2Gosia5 Klarcia
  • Z tego sondazu wynika ze narodowcy to najwieksza grupa ktora zaglosowalaby w drugiej turze na Dude a najmniejsza ktora zaglosowalaby na Trzaskowskiego 22 do 35. U innych 5 do 90. 
    Dla mnie ciekawe byloby badanie jak zaglosowaliby wyborcy Dudy gdyby w drugiej turze znalezli sie Bosak i Trzaskowski. Hehe 

    Podziękowali 2Pioszo54 Odrobinka
  • Rogalikowa powiedział(a):
    @Aneczka08 jesteś chyba nazbyt surowa, a może oni dzielili z nim zamiłowanie do czytania, albo zmieniania ludziom kół? I w ten sposób T stworzył niezawodny i oddany sobie zespół, który uzdrowi Polskę a potem i cały swiat

    @Rogalikowa, opłułam monitor:-)
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Taw powiedział(a):
    Z tego sondazu wynika ze narodowcy to najwieksza grupa ktora zaglosowalaby w drugiej turze na Dude a najmniejsza ktora zaglosowalaby na Trzaskowskiego 22 do 35. U innych 5 do 90. 
    Dla mnie ciekawe byloby badanie jak zaglosowaliby wyborcy Dudy gdyby w drugiej turze znalezli sie Bosak i Trzaskowski. Hehe 

    A myślisz, że jak by zagłosowali?
    Podziękowali 1M_Monia
  • Na pewno nie Trzaskowski
  • A jaki procent poparł by Trzaskowskiego? Bo z pewnością spory. Tak jak u narodowców. 
  • No najważniejszy to jest wygląd.
    Tak trzeba przyznać że Trzaskowski jest przystojny. Dla mnie to za mało zeby na niego zagłosować. Choc mam wyzsze wykształcenie wole rubasznego wujaszka.
    Podziękowali 2Klarcia Gosia5
  • Tola powiedział(a):
    Duda ma tak fatalny styl rubasznego wujaszka, że raczej mało kto z wykształconych osób chciałby na niego głosować. No i ma za uszami afery PiS. A Trzaskowski afery PO. Brak wyboru.

    Szczęśliwie wiele osób  jest wystarczająco dobrze wykształconych by nie kierować się w wyborach prywatnymi(?) opiniami jakieś @Toli z internetów ;)
  • edytowano maj 2020

    Bambidu powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):

    długo by pisać, generalnie to erudyta, bardzo kompetentny - pod tym względem przewyższa o klasę wszystkich innych kandydatów, obeznany zwłaszcza w polityce zagranicznej i unijnej, sprawdził się w ministerstwie administracji i cyfryzacji i w MSZ. Szanuje prawo, nie jest populistą, będzie dbał o inwestycje, to taki "normals". Weźmie sie za konkretną robotę, by naprawiać to, co Pis zniszczył - tu jakiś Kosiniak Kamysz czy Biedroń mogą sobie zwyczajnie nie poradzić, bo syf do sprzątania jest ogromny,. I - co jest mniej ważne w tym kontekście - dzielę z nim pasję do czytania, jest bibliofilem podobnie jak ja - i szanuje bardzo twórczość jego ojca, wybitnego jazzmana.

    A co do tych "konkretów" i " wsparcia" Mam nadzieję, że skończy właśnie gierkowski model gospodarki i ukróci lub przynajmniej zahamuje rozdawnictwo, bo to zdecydowanie poszło w złym kierunku.
    Ależ laurka! A teraz co z niej czytamy:

    1. Erudyta - czyt. pięknie kłamie, umie długo mówić tak, żeby NIC z tego nie wynikało.
    2. Obeznany zwłaszcza w polityce zagranicznej i unijnej - tj. nie w pro-polskiej, na łańcuszku...
    3. Szanuje prawo - czyt. ma układy z kastą.
    (przypomnę tylko, że Trzaskowski słynie z łamania przepisow drogowych już od czasów ministra cyfryzacji w rzadzie Tuska, rok 2014 po obecną limuzynę prezydenta Wawy)
    4. Nie jest populistą - czyt. ma ludzi i ich problemy w... głębokim poważaniu.
    5. Będzie dbał o inwestycje - czyt. będzie kolesiostwo i rabunek oraz wyprzedaż zagranicznym "inwestorom" jak to za Tuska.
    6. ...naprawić to , co PIS zniszczył (tzn. co konkretnie?) - czyt. główny program to "tylko nie PIS", zaiste konkret...
    7.  syf do sprzatania jest ogromny - przykład erudycji?
    8. Dzielę z nim pasję do czytania - tę motywację do glosowania na prezydenta kraju pominę litościwie milczeniem.
    I nie, nie dziwi mnie ani trochę,  ze to po linii Colargola.
    Natomiast, że narodowcy... naiwni, zaślepieni nienawiścią do PIS czy wybrali ścieżkę zdrady R. Giertycha?

    Smutne, że postrzegasz rzeczywistość właśnie w ten sposób, że erudycja kojarzy Ci się z kłamstwem (jakoś Szydło czy Sasin potrafili kłamać bez szczególnych przymiotów intelektualnych), a szacunek do prawa z "układami" (Banaś i Misiewicz nie mają szacunku do prawa i nie mają układów, tak). Jakaś chora, przewrotna logika, która każe doceniać wady, obawiając się zalet. Nie wiem, to chyba temat dla psychoterapeuty, nie chciałabym tu niegrzecznie sugerować. Dla mnie erudycja to wszechstronna wiedza, nie kłamstwo.

    A populizm nie jest troską o "problemy ludzi". To dawanie pozornych, uproszczonych recept na złożone i trudne problemy, mamiąc ludzi, że rozwiązanie ich w ten jest możliwe. To właśnie populizm jest kłamstwem, oszustwem.

  • Coralgol powiedział(a):
     Dla mnie erudycja to wszechstronna wiedza, nie kłamstwo.




    Serio? A po tym co sama na forum prezentujesz, to raczej zadęcie i chamstwo.
  • Coralgol powinna mieć balonik w awatarze, mocno rozdęty, z napisem "moje ego" 
    Podziękowali 2Polly Klarcia
  • Albo Snickersa!
    Podziękowali 2Polly Rogalikowa
  • edytowano maj 2020
    Ależ tu kompleksy wyłażą, masakra. Dla kogo byłam chamska, kogo obraziłam, doceniając erudycję Trzaskowskiego? (z resztą w odpowiedzi na konkretne pytanie, za co go cenię). Serio tak wam to ujmuje?
  • edytowano maj 2020
    Coralgol powiedział(a):
    Ależ tu kompleksy wyłażą, masakra. Dla kogo byłam chamska, kogo obraziłam, doceniając erudycję Trzaskowskiego? (z resztą w odpowiedzi na konkretne pytanie, za co go cenię). Serio tak wam to ujmuje?

    Tak, większość osób na forum ma kompleksy na punkcie twojej "erudycji" :D No nie powinnaś nam tego robić :D Zlituj się i dołącz raczej do jakiegoś towarzystwa na swoim poziomie. Będzie nam ciężko bez tego kaganka oświaty, ale jakoś damy radę.
  • Coralgol powiedział(a):
    Oczywiście wiem dobrze kim jest "to towarzystwo". Odwalają generalnie niezłą robotę, dążąc do zacieśnienia wypracowania wspólnej europejskiej polityki zagranicznej, na przykład wobec Chin czy Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Wiele mocnych intelektów,  merytoryczne analizy.

    Nie martw się nie jesteś pierwszą, którą uwiodły środowiska flirtujące z komunizmem i masonerią.

    Co do tej wspólnej polityki, to oficjalne oparcie przyszłości Europy na manifeście Spinellego, co ma miejsce m. in. w opublikowanej białej księdze, nie wróży nic dobrego dla Polski. Spinelli w swoim manifeście wskazuje na konieczność likwidacji wszelkich granic dzielących Europę na suwerenne państwa narodowe. Ponadto powinna powstać Armia Europejska umożliwiająca tłumienie lokalnych buntów. Należy też pamiętać, że Spinelli był tak radykalny w swoich poglądach, że wywalili go nawet z partii komunistycznej. Najśmieszniejsze jest to, że w imię walki z faszyzmem, powstanie dużo większy parafaszstowski twór którego siłą przewodnią będą oczywiście Niemcy. Historia kołem się toczy, ale wypadałoby czasem wyciągać z niej wnioski.

    Podziękowali 3Rogalikowa Klarcia Katia
  • Pocieszam się że życie ziemskie to tylko niewiele ponad 80 lat jeśli komuś się udaje. A potem żadna polityka nie jest do życia potrzebna.

    Z moich przewidywań wychodzi na to że pewnie i tak wygra obecny prezydent albo Trzaskowski. I czy ten czy ten będzie tak samo, podobnie albo gorzej. 
  • @M_Monia taK jak mowi @Tola to wszystko jezt robione specjalnie, żadnej autentyczności, gotowy produkt. 
    PiS dlatego ma taki przekaz i sposób ekspresji wielu polityków bo to najbardziej trafia do elektoratu. 
    Specjaliści innych partii również mają swoje wizje przekazu.
    Tak to jest, zero autentyczności. 
  • paulaarose powiedział(a):
    Pocieszam się że życie ziemskie to tylko niewiele ponad 80 lat jeśli komuś się udaje. 
    Przepraszam, ze to napisze ale smutny wniosek, jak na niespelna dwudziestoletnią, mlodziutka dziewczyne. Nie zamartwiaj sie tak polityką, kochana, szkoda na to Twoich nerwow ;)
    Podziękowali 1Polly
  • Rejczel powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Pocieszam się że życie ziemskie to tylko niewiele ponad 80 lat jeśli komuś się udaje. 
    Przepraszam, ze to napisze ale smutny wniosek, jak na niespelna dwudziestoletnią, mlodziutka dziewczyne. Nie zamartwiaj sie tak polityką, kochana, szkoda na to Twoich nerwow ;)
    Rejczel ma rację, cała ta hałastra nie jest tego warta. 
  • Coralgol powiedział(a):
    Trzaskowski - wreszcie sensowny kandydat na prezydenta <3
    Ma mój głos <3

    Najlepiej druga tura Trzaskowski - Kosiniak-Kamysz i Trzasksowski na prezydenta
    Co ty tu robisz spadaj lewaku
  • Można zabrać stąd tego lewackiego trola? 
  • Prayboy powiedział(a):
    Można zabrać stąd tego lewackiego trola? 
    Dlaczego jesteś taki nieprzyjemny? Przecież Coralgol nikogo nie obraziła. 
  • Polly powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Ależ tu kompleksy wyłażą, masakra. Dla kogo byłam chamska, kogo obraziłam, doceniając erudycję Trzaskowskiego? (z resztą w odpowiedzi na konkretne pytanie, za co go cenię). Serio tak wam to ujmuje?

    Tak, większość osób na forum ma kompleksy na punkcie twojej "erudycji" :D No nie powinnaś nam tego robić :D Zlituj się i dołącz raczej do jakiegoś towarzystwa na swoim poziomie. Będzie nam ciężko bez tego kaganka oświaty, ale jakoś damy radę.

    Aha... świetnie. To jeszcze znajdź, gdzie ja pisałam coś o SWOJEJ erudycji.
    Zostałam zapytana za co cenię Trzaskowskiego i napisałam,  że m.in. za erudycję.
    Nie wiem, dlaczego budzi to taką wściekłość.
    A towarzystwa nie musisz mi szukać, ani na forum, ani poza - daję sobie radę ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.