Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski bez Klarci

1161719212272

Komentarz

  • Prayboy powiedział(a):
    Rogalikowa powiedział(a):
    A ty się jej* dzielnie oparles? 

    Edit* tej histerii
    Jasne. Chodzę bez maski  a dziecko było na trzech konkursach w szkole w czasie kwarantanny. Maski. Wszystko to są maski. Teatr proszę państwa. Życie. Gramy  w spektaklu. Zdejmujemy maski zakładamy maski.  Znacie Witkacego? To wy macie napinkę -  więcej  luzu  kochani. Statystyki...wyliczenia. Tabele w excelu..mhmmm nie ja zacząłem. Sztuka to wielkie oszustwo. Mistyfikacja. Performance. Witold Bereś. Naprawdę myśleliście że ja tak na poważnie? Tym lepiej.. 
     



    Ookeej. Też bym się napiła...
    Podziękowali 2PawelK OlaN.
  • edytowano grudzień 2020
    Pudło. Równoważniki zdań nie oznaczają tego co myślisz. Chyba że o herbacie mówisz.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    w kupie raźniej

    Prayboy powiedział(a):
    Mi też ciepłej
    :D  :D  :D
  • edytowano grudzień 2020
    Rogalikowa powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Rogalikowa powiedział(a):
    A ty się jej* dzielnie oparles? 

    Edit* tej histerii
    Jasne. Chodzę bez maski  a dziecko było na trzech konkursach w szkole w czasie kwarantanny. Maski. Wszystko to są maski. Teatr proszę państwa. Życie. Gramy  w spektaklu. Zdejmujemy maski zakładamy maski.  Znacie Witkacego? To wy macie napinkę -  więcej  luzu  kochani. Statystyki...wyliczenia. Tabele w excelu..mhmmm nie ja zacząłem. Sztuka to wielkie oszustwo. Mistyfikacja. Performance. Witold Bereś. Naprawdę myśleliście że ja tak na poważnie? Tym lepiej.. 
     



    Ookeej. Też bym się napiła...

    Do mnie pijesz?  ;-)

  • Tymczasem w idealnych Niemczech, gdzie wszyscy przestrzegają wszystkich obostrzeń, wirus grupy też ma to w d...

    W ciągu doby w Niemczech wykryto blisko 30 tys. zakażeń koronawirusem i zmarło ok. 600 zainfekowanych osób.

    Dyrektor znanej kliniki ostrzega, że brakuje miejsc w szpitalach, a burmistrz Berlina zapowiada zamknięciu sklepów przed Świętami. Najgorzej jest w graniczącej z Polską Saksonii – informuje portal money.pl.https://wgospodarce.pl/informacje/89409-wirus-szaleje-w-niemczech-berlin-w-opalach

  • edytowano grudzień 2020
    Malgorzata powiedział(a):
    Rogalikowa powiedział(a):
    Wiecie, mi już tak bije na dekiel, jak to mówią na Śląsku, od 24 h z dziećmi, od nauki zdalnej, od absurdów dookoła, że tylko sarkazm i ironia mi zostały. A jeszcze dziś dodatkowo odbebnilam przedświąteczny rytuał śląski mycia czystych okien u babci*, więc ilość absurdów na dziś przekroczyła zywczajoqe normy.

    *wychodzę ze zdrowego, jak mniemam, złożenia, że myje się rzeczy, które są brudne, a nie po prostu dlatego, że tak bo tak, bo 3 miesiące minęły. No ale Ślązaka nie przekonasz, na święta się dom pucuje szczoteczka do zębów, mimo że wypucowalo się go już równie dokładnie w minioną sobotę. 
      

    Dla rozluźnienia. 
    Wychowana  na Śląsku,  z tymi oknami i tą  tradycją. 
    Nigdy nie zapomnę  tego pierwszego przyjazdu do miasta meneli. 
    Powiedziałam wtedy do męża 
    -ale tu tyle pustych mieszkań jest ??
    On się bardzo zdziwił tym pytaniem 
    -nie no skąd,  to zamieszkałe miasto , brakuje mieszkań. 
    - bo tyle czarnych zaniedbanych okien , że  firanek 
     nie widać,  i w ogóle te zapuszczone czarne okna wyglądają jakby nikt tam nie mieszkał od lat. 


    :) 
    Wtedy jeszcze nie było plastikowych okien , większość malowane na biało,  farba odrapana i poczarniałe drewno widoczne.  

    Ja tak na śląski ordnung narzekam, a sama go praktykuję  B) 
  • Prayboy powiedział(a):
    O. Już jesteśmy MY. 
    Tak, dokładnie. WY rozsądni i trzeźwo myślący i MY plaskoziemcy antyszczepionkowcy. Kto pierwszy zaczął tak rozróżniac? MY nie   ;)
  • Dobrze że moich okien nie widzicie :joy:
  • i moich ,,,
  • A moje możecie sobie przyjść pooglądać. Jeszcze trochę zza nich widać świata, więc warto skorzystać. Nie wiem, czy na Święta będą umyte, więc do wiosny może już świat nie być widoczny za bardzo.
    Dzieci, koty, pies i pająki wraz z muchami - wszyscy razem oni są znacznie bardziej produktywni ode mnie i chyba mają znacznie więcej czasu na zajmowanie się moimi oknami. Czasem nad tym ubolewam. A potem odwracam wzrok. I temat znika... ;)
    Podziękowali 3nowa AgaMaria Wela
  • Do okien mam podejście nieśląskie - myje jak są brudne, przy czym uznaje, że osiągają ten stan raz - dwa razy do roku, przed dowolnymi świętami.
    Podziękowali 2nowa AgaMaria
  • Moje są brudne codziennie. Z uwagi na wymienione wcześniej czynniki szkodliwe, które działają bardzo intensywnie.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • tyż posiadam czynniki szkodliwe , nawet zazdroski mi jeden obrywa nad czym ubolewam 
  • Dzieci uwielbiają świeżo umyte okna,  a mamy trzy duże balkonowe przy stole jadalnym. Da z dni po umyciu stan prawie jak przed... Syzyfowa w praca. Jeszcze szyby w drzwiach do przedsionka, wiecznie łapy i całusy na szybach.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • u mnie jeden kot szczególnie uwielbia okna ...
  • @Zuzapola - przelicytuję - mam cztery duże balkonowe w jadalni przy stole. I to jest wyjście na taras, które przez cały rok jest bardzo intensywnie używane.
    Syzyfowa praca - pełna zgoda!
    Podziękowali 1Zuzapola
  • To nie są te święta, kiedy się myje okna.
  • @Skatarzyna - no, to czuję się w pełni usprawiedliwiona :)
    Podziękowali 1babka4
  •  :D zresztą, widziałaś moje. ;) też mam czynniki. 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • A nie obawiacie się sanepidu na te święta? ;)



    Moje też są brudne i poczekają do wiosny.
  • nie  obawiam się ,mamy komplet ...
  • OlaN. powiedział(a):
    A nie obawiacie się sanepidu na te święta? ;)

    Zapraszamy! Zapraszamy! Może Sanepid mi okna umyć. Nie będę wzbraniać.

    Podziękowali 4Skatarzyna Izka AgaMaria Wela
  • Jakby i u mnie tak chciał...
  • @Katarzyna   Mam właśnie tak, trzy ale podwójne i otwierane, dwa z nich intensywnie używane do wyjścia na taras, to możemy sobie podać rękę...
    Podziękowali 1Katarzyna
  • W dodatku brudzą jeszcze od zewnątrz od strony tarasu...
  • OlaN. powiedział(a):
    A nie obawiacie się sanepidu na te święta? ;)

    Przez brudne mniej zobaczą i się nie doliczą
    Podziękowali 2OlaN. Wela
  • Zuzapola powiedział(a):
    W dodatku brudzą jeszcze od zewnątrz od strony tarasu...
    U mnie brudzą przede wszystkim od zewnątrz. Walą w szyby brudnymi buciorami, rękawicami i łapami oraz mokrymi nosami (to głównie pies i koty).

    Podziękowali 2Zuzapola AgaMaria
  • nie rozumiem idei mycia okien -przecież zasłony wiszą w jakimś celu (żeby mnie brud nie raził)  >:) 
    Podziękowali 1Wela
  • edytowano grudzień 2020
    Nie mam firanek. A zasłony powodują zaciemnienie. Brud widać. Ale można na niego nie patrzeć.
  • Firanki w przejściu miałam w starym domu, stale brudne od łapek, jeszcze gorzej to wyglądało od brudnego okna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.