Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski bez Klarci

1171820222372

Komentarz

  • Rolety "noc/dzień" są spoko bo mają taka drobna siateczkę i robiąc opcje" dzień "i tak nie ma widoku bezpośrednio na szybę 
  • Ja przelicytuję ilość okien balkonowych. Mam 13 okien balkonowych. W tym roku myłam przed Wielkanocą. W ogrodzie mam brzozy i sosny, więc pylą zaraz po wiosennym myciu, za czyste nie są. Ale widać przez nie świat.
    Podziękowali 3In Spe AgaMaria babka4
  • Tyle okien balkonowych to moje marzenie... Jasno w domu, super. Uwielbiam.
  • asia powiedział(a):
    A ja nam rolety, które zwłaszcza w dwóch pokojach rzadko podnoszę więc jestem nieświadoma jak pod nimi okna wyglądają 
    O i to się nazywa dbanie o własny dobrostan psychologiczny :) 
    Podziękowali 1nowa
  • Mnie denerwują umaziane okna.
    Staram się więc na nie nie patrzeć.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Ja nie ze Śląska, ale 16 okien już umytych na Święta <span>:smiley:</span>
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Od kilku dni szukam kogoś gotowego umyć mi okna na Święta. Mogę dobrze zapłacić. Chętnych brak tymczasem.  Może zbyt mało intensywnie szukam...
  • U nas przed świętami lista z zadaniami dla dzieci i jakoś idzie. 
  • Katarzyna powiedział(a):
    Od kilku dni szukam kogoś gotowego umyć mi okna na Święta. Mogę dobrze zapłacić. Chętnych brak tymczasem.  Może zbyt mało intensywnie szukam...
    za daleko bo bym miała 3 kandydatki i kandydata 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Jestem teraz w kraju, gdzie nikt się niczym nie przejmuje. W restauracji, nad morzem ludzie z różnych krajów, to samo  na dyskotece. I nikt nie choruje i nie umiera.
    Na wjeździe na lotnisku tylko test trzeba zrobić, koszt negatywnego testu 30$.
    Jest wydzielona część hotelu i plaży dla pozytywnie wymazanych, ale w tym hotelu się ponoć nie zdarza :)

    Jakie to miłe, że nie dość, że 30 stopni i słońce to jeszcze możesz normalnie na ludzi patrzeć, bez szmat na gębach.
    Pozdrawiam :)

  • Elunia powiedział(a):
    Weźźź ić stond i ludzi nie wkurzaj ;) Pfff morze i 30 stopni. Mi durny Budapeszt odwołali.
    Ok, to już nic nie piszę.


    Podziękowali 4asiao Katanna Odrobinka babka4
  •  <3 
    Podziękowali 1nowa
  • U nas wyjątkowo wszystkie okna umyte.  :)
  • Elunia powiedział(a):
    Uchhh ;)
    Tunezja albo Egipt
    Brawo :) Egipt
  • PawelK powiedział(a):
    Jestem teraz w kraju, gdzie nikt się niczym nie przejmuje. W restauracji, nad morzem ludzie z różnych krajów, to samo  na dyskotece. I nikt nie choruje i nie umiera.
    Na wjeździe na lotnisku tylko test trzeba zrobić, koszt negatywnego testu 30$.
    Jest wydzielona część hotelu i plaży dla pozytywnie wymazanych, ale w tym hotelu się ponoć nie zdarza :)

    Jakie to miłe, że nie dość, że 30 stopni i słońce to jeszcze możesz normalnie na ludzi patrzeć, bez szmat na gębach.
    Pozdrawiam :)

    Można? 
    Możnaaa!!!

    Ciekawe co by Klarcia na to powiedziała? :D
  • Nie ma o czym gadać, zmienicie temat bo przynajmniej tu jest spokój :)
  • @PawelK cieszę się, że masz udany urlop :)
    Korzystaj ile możesz !
    Podziękowali 3Izka AgaMaria PawelK
  • Atsd...jak w Egipcie wyglada bilans zachorowań?
  • PawelK powiedział(a):
    Jestem teraz w kraju, gdzie nikt się niczym nie przejmuje. W restauracji, nad morzem ludzie z różnych krajów, to samo  na dyskotece. I nikt nie choruje i nie umiera.
    Na wjeździe na lotnisku tylko test trzeba zrobić, koszt negatywnego testu 30$.
    Jest wydzielona część hotelu i plaży dla pozytywnie wymazanych, ale w tym hotelu się ponoć nie zdarza :)

    Jakie to miłe, że nie dość, że 30 stopni i słońce to jeszcze możesz normalnie na ludzi patrzeć, bez szmat na gębach.
    Pozdrawiam :)

    U nas tak samo było w lecie.
  • Prayboy powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Jestem teraz w kraju, gdzie nikt się niczym nie przejmuje. W restauracji, nad morzem ludzie z różnych krajów, to samo  na dyskotece. I nikt nie choruje i nie umiera.
    Na wjeździe na lotnisku tylko test trzeba zrobić, koszt negatywnego testu 30$.
    Jest wydzielona część hotelu i plaży dla pozytywnie wymazanych, ale w tym hotelu się ponoć nie zdarza :)

    Jakie to miłe, że nie dość, że 30 stopni i słońce to jeszcze możesz normalnie na ludzi patrzeć, bez szmat na gębach.
    Pozdrawiam :)

    U nas tak samo było w lecie.
    Za test negatywny?  :o  ;)
  • Nie. Taki luz jak w tym kraju.
  • edytowano grudzień 2020
    A ja mam nadzieję, że rano nie będzie gołoledzi i jednak dotrę na roraty. Zobaczymy, o której się obudzimy. Maski jednak do kościoła biorę.
  • edytowano grudzień 2020
    Małgorzata32 powiedział(a):
    Atsd...jak w Egipcie wyglada bilans zachorowań?
    Ja rządowi wygodni tyle nagłośni ;) 

    @PawelK
    a jak w sklepach, marketach? 
    Nie wiem jak teraz, ale oni swego czasu mieli obowiązek noszenia maseczek, ba nawet chyba rękawiczek. Knajpy były zamknięte, chyba godzina policyjna była .
    Z tym, ze chorych nie ma to tez lekka przesada. Są chorzy. Wśród turystów tez pojawiają się ci, którym pozytywny wyszedł. A wtedy już tak fajnie nie jest. Nie każdy hotel ma
    strefe „kowidową” z kawałkiem basenu czy plazy. Bywa, ze ludzie siedzą w pokojach dopóki nie wyjdzie im negatywny. Dość głośno było o Polaku, który ponad 3 tyg spędził na kwarantannie bo non stop pozytywny mu wychodził. 

    Edit. Dopis
    Wladze Egiptu zdają sobie sprawę z tego, ze Eg jest bliskim kierunkiem -i ciepłym, dla Europejczyków. 
    Dlatego po wcześniejszym lockdownie chcą teraz jak najwiecej zarobić. 
    Podobnie było w Turcji. Obostrzenia dotykały tubylców a turystów nie, choć miejscowi tez tak na pół gwizdka na poczatku. Knajpy pełne, bazary pełne, deptaki pełne, hotele pełne. Teraz zbierają żniwo tego sezonu 

    Ty jesteś w Marsa Alam? W Royal Tulip?

  • Jeżeli wymarzą cię pozytywnie masz tygodniową kwarantannę, więc wracasz zgodnie z rozkładem. Nie ma ponownych testów. Dlatego warto sprawdzić wcześniej w którym hotelu kwarantanna pozwala dalej korzystać z plaży.
    Egipcjanie którzy tu są, widać że nie wierzą, że komuś wyjdzie pozytywny, z resztą tak jak pisałem jest cześć przygotowana, ale niezamieszkała.
    Obstawiam, że Egipcjanie praktyczny naród, obiecał np. Polsce, że będzie sprawdzał na wjeździe i to robi, że pobiera każdemu. Przypuszczam, że sprawdzą jedna próbkę na kilkadziesiąt, stąd statystyka np ostatnich dwóch tygodni, że na dwa samoloty, 600 osób, nie ma nikogo pozytywnego lub są tylko trzy osoby.
    Przy czym każdy wpisuje w jakim hotelu mieszka, więc wystarczy, że szejk, właściciel hotelu 'poprosi' laboratorium by jego hotelu nie sprawdzać.
    Dlatego być może w tym hotelu się nie zdarzają. Znajomy dzień wcześniej robił w Polsce (poza systemem) i u nas wyszedł niejednoznaczny (miał covid jak ja miesiąc temu), a tutaj czysto.
    Obsługa czasem jest w maseczkach.
    Natomiast doszli do wniosku widocznie, że nie warto walczyć z epidemią, której głównym objawem jest plus na papierku.

    Nie wiem jak w miastach i na zewnątrz, bo postanowiłem się byczyć i nie jeżdżę na żadne wycieczki. Które oczywiście są i wszystkie muzea są czynne.

    Tak, marsalam.

    Podziękowali 1jednorazowy
  • U nas tak samo było w lecie.
    Twoja teoria nie działa. Działają cały czas, jedynie w czerwcu mieli dwa tygodnie lockdown.


  • edytowano grudzień 2020
    W kontekście tzw "szczepionki", konstytucja mówi że

    Art.  39.  [Zakaz eksperymentów naukowych na ludziach bez ich zgody]

    Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
  • Polacy nie wierzą, że szczepionka zakończy 'pandemię'. Dlaczego? Bo wiedzą, że koniec pandemii to decyzja polityczna.

    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530721-polacy-nie-wierza-ze-szczepionka-zakonczy-pandemie-sprawdz




  • Szczepionka nie spełnia definicji eksperymentu
  • To co ma wejść jako szczepionka nie spełnia definicji szczepionki 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.