Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ofiary Covid-19

145791017

Komentarz

• Optymistyczny ten artykuł
  • edytowano listopad 2020
    Klarciu
    byłam pierwsza  :D ;)

dodam tylko, że 2lata  temu ten sam zespół lekarzy utrzymywał przy życiu ciężarną kobietę w stanie wegetatywnym przez dłuższy czas i w odpowiednim momencie zrobili cc
    ( mama nie przeżyła, i tak nie było dla niej niestety nadziei, ale dziecko żyje)
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Moim zdaniem - normalne. Ryzyka powikłań nie można wykluczyć, a w USA odszkodowania (dla jednej osoby) idą w dziesiątki milionów dolarów.
    Dla mnie jest to dowód, że ta szczepionka na pewno nie będzie obowiązkowa.
  • "- To wyjątkowa sytuacja, w której jako firma po prostu nie możemy ryzykować, jeśli za ... cztery lata szczepionka wykaże skutki uboczne - powiedział agencji Reutera Ruud Dobber, członek zarządu AstraZeneca. "

Chciałbym Ci podarować mój przydział  szczepionki jeśli taki będzie.

Znaj moją wspaniałomyślność.
    Podziękowali 3Barbasia Rogalikowa Bea
  • Przypominam, że na początku grudnia pojadę na program testujący szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Uważam, że przed dokonaniem zakupu specyfiku, rząd powinien wprowadzić zapisy i sprowadzić co najwyżej 100 dawek więcej. Niechby się później hołota wściekała, że zabrakło, tak jak teraz, że przeciw grypie brakuje.
  • O, to te wściekłe awantury holoty, to o brak szczepionek?
  • Podobno się nie cenzurujesz. @Malgorzata
    Aż mi żal tej kropki.
  • Oczywiście, że się nie cenzuruje.
    To sławna kropka nienawiści. Nie wiedziałeś?
    :p
  • Zmarł nikt znany - sąsiad ze wsi moich rodziców, Pan Marian. Miał 69 lat, wysoki cholesterol, trafił wczoraj po covid do szpitala z obustronnym zapaleniem płuc, zmarł dziś. Moi rodzice, jak się dowiedzieli, to mamie głos się załamał, bo "popatrzyłam dookoła i tyle rzeczy nam naprawiał". Złota rączka i złote serce, potrafił w czasie obiadu wstać od stołu i pójść do sąsiada, proszącego o pomoc. Będzie Go brakowało...
  • Zmarł kolega, 48 lat... Znaliśmy się od czasu szkoły średniej. Covid potwierdzony. Żal duży, bo CZŁOWIEK.
  • I jeszcze bp Jan Niemiec, schorowany (polineuropatia), zmarł w Łańcucie, przewieziony z Ukrainy. Bliski mi podkarpacko i neokatechumenalnie. Wierzący biskup...Kiedyś mówił tak: https://ekai.pl/bp-niemiec-zrodlem-zycia-jest-bog-nie-ustawy/
    Teraz zostawił dla wierzących (inni niech nawet nie czytają, a już na pewno nie komentują) testament: https://wpolityce.pl/kosciol/524119-bp-jan-niemiec-poprosil-mnie-bym-przekazal-jego-slowa
  • Zmarła również Pani Ela - opiekunka dzieci w autobusie, czasem kucharka - gotowała u mnie na chrzciny i Komunie, piekła torty. Miała 61 lat, przeszła kilka lat temu ciężki zawał z reanimacją, teraz covid, respirator i wielonarządowa niewydolność... 
  • Jakoś mi się tak nazbierało smutków na wieczór, a cały covidowy dom już śpi...
  • Odchodzi pani Bożena. Bardzo dobry, pomocny innym człowiek. Po sześćdziesiątce. Z chorobami współistniejącymi. Jakieś 2 lata temu miała wylew. Po żmudnej rehabilitacji wróciła do prawie pełnej sprawności. Niedawno złapała covida. Prawdopodobnie to się przyczyniło do kolejnego, bardzo rozległego wylewu. Szpital chce ją wypisać, bo nie ma już żadnych szans na ratowanie jej życia. Rodzina szuka hospicjum. Jakoś mi leżą na sercu, choć to nikt szczególnie mi bliski...
    Nie wiem czy ktoś tutaj ma świadomość, że z powodu COVID-19 mamy już w Polsce tyle zgonów, ile było we Włoszech w apogeum zarazy.

Przy ok. 38 mln Polaków, ubiegłej doby, z powodu SARS-CoV-2 zmarło ponad 630 pacjentów.
    We Włoszech liczących ok. 60,5 mln mieszkańców miewali ponad 960 zgonów z powodu "korony" na dobę.

Oczywiście "pandemia to ściema". Ech...
  • Wiele ze zmarłych możnaby uratować gdyby koronapierdolec nie zamknął dostępu do leczenia chorób przewlekłych
    Podziękowali 3Bonafides Rogalikowa MAFJa
  • Malgorzata powiedział(a):
    @Klarcia Ty mieszkasz w Niemczech,  masz w Niemczech 

W Niemczech nie mam tego rodzaju "atrakcji". Zgonów jest znacznie mniej, aniżeli w Polsce i to pomimo 80 mln mieszkańców.
    W moim i sąsiednich landach wprowadzono dodatkowe obostrzenia, a ponieważ ludziska na ogół ich przestrzegają - nawet muzułmanie ostatnio też, wysokie mandaty spełniły swoje zadanie - to nie grozi nam sytuacja podobna do tego, co się w Polsce dzieje.

Gdy w Berlinie motłoch wyszedł na ulice - protestowali przeciw wprowadzonym ograniczeniom, w większości lewacy - to służby porządkowe szybko zaprowadziły porządek, nie cackano się z hołotą, jak to robi polska policja.
    Nie muszę chyba dodawać, że żaden parlamentarzysta nie poszedł by w nielegalną demonstrację, bronić zadymiarzy - czy?
  • Bea powiedział(a):
    Wiele ze zmarłych możnaby uratować gdyby koronapierdolec nie zamknął dostępu do leczenia chorób przewlekłych

Ty to jednak jesteś głupsza niż ustawa przewiduje. Choroby przewlekłe mają to do siebie, że wyleczyć się nie dają. Na ogół tak jest, że choroba przewlekła plus SARS-CoV-2 często kończy się śmiercią.

Mówiłam, że w Polsce trup się będzie ścielił gęsto i jak zwykle miałam rację.
    Biedna jesteś, piszesz w kółko, że masz rację, a nikt tego nie potwierdza, bo wszyscy widzą, że pierdolisz jak potłuczona :)

Cóż komu z tego, że zjadł wszystkie rozumy, jeśli nie ma własnego.” Sokrates

Podziękowali 3Izka Rogalikowa Bea
  • To, że mam rację, potwierdzają bieżące wydarzenia.
    WIęcej nie dodam, bo znowu musiałabym się spowiadać.

Jednak mogę chyba powiedzieć, że wcale mi nie żal durnych baranków. Jeżeli komuś współczuję, to ich ofiarom.
  • @Maciek_bs czy na katolickim forum moglibyśmy nie czytać obelg, złorzeczeń  rzucanych nam  wyzwisk?
  • Dudus powiedział(a):
    @Maciek_bs czy na katolickim forum moglibyśmy nie czytać obelg, złorzeczeń  rzucanych nam  wyzwisk?
    WAM?
    A kiedy to posłałam niezbyt grzeczne słowo Twojej szacownej osobie?
    Poza tym - Klarcia jedynie odpłaca swoim adwersarzom pięknym za nadobne?

• @Klarcia ale zdajesz sobie sprawę, że z tymi zgonami jest taki problem że czasami wpisują covida nawet gdy covida nie było bo o ile się nie mylę to jest za wpisanie korony profit? Albo był (jak coś to poprawcie). 
  • paulaarose

"Czasami", a poza tym - ile można wpisać lewych covidów, przy ponad 600 zgonach?
    Wiem, że bywają nieuczciwi lekarze (na Zachodzie Europy praktycznie nie występują), którzy dla paru groszy są gotowi na największe świństwo. Jestem pewna, przez lekceważenie zagrożenia dorobiliście się niezłego pasztetu. Tak wcześniej było we Włoszech i Hiszpanii, a nawet przez krótki czas w UK. Dojdzie w końcu do tego, że granice z Polską zostaną zablokowane.
  • @klarcia podziękuj też za to rządowi

• Bea powiedział(a):
    Wiele ze zmarłych możnaby uratować gdyby koronapierdolec nie zamknął dostępu do leczenia chorób przewlekłych

Problemem są zamknięte przychodnie i utrudnienia w dostępności do  lekarzy pierwszego kontaktu  i przez to tłumy na SOR-ach...co musi skończyć się paraliżem lub długim czekaniem na karetkę. 
    Pytanie dlaczego taki odpływ lekarzy z przychodni?
    Podziękowali 2Pioszo54 Izka
  • Klarcia powiedział(a):
    Dudus powiedział(a):
    @Maciek_bs czy na katolickim forum moglibyśmy nie czytać obelg, złorzeczeń  rzucanych nam  wyzwisk?
    WAM?
    A kiedy to posłałam niezbyt grzeczne słowo Twojej szacownej osobie?
    Poza tym - Klarcia jedynie odpłaca swoim adwersarzom pięknym za nadobne?

Ad.1
    Od kiedy jestem Polką.

Ad.2
    Wyczytasz prawdę w internecie i wyzywasz ludzi.  Myślałam, że to forum katolickie, i odpłacanie pięknym za nadobne nie powinno tutaj mieć miejsca.
    Podziękowali 3Aneczka08 PawelK maliwiju
    Etam. Gdzieś musi się wygadywać . Ponieważ teraz tyle tutaj siedzi to podejrzewam przy jej zachowaniu, że na innych forach i platformach  już Renatkę poblokowali. Niestety tu admini są cierpliwi i jeszcze znoszą te obelgi. Tylko znaczna część użytkowników mając dosyć sobie już odpuszcza całe forum...szkoda ale...
  • Kobiety nie wypuścili do szpitala bo była na kwaratannie, urodziła w jakimś przedsionku przed wejściem:

https://www.radioem.pl/doc/6602120.20-10-20-Nigdzie-ich-nie-chcieli
  • Hope powiedział(a):
    Kobiety nie wypuścili do szpitala bo była na kwaratannie, urodziła w jakimś przedsionku przed wejściem:

https://www.radioem.pl/doc/6602120.20-10-20-Nigdzie-ich-nie-chcieli
    A w domu nie mogla?

T
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.