Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ofiary Covid-19

1246718

Komentarz

• Dlaczego miałbym się nie bać, nie rozumiem.
    Podziękowali 1OlaN.
  • Kto umarł ten nie żyje. 

T :)
    Podziękowali 1isza
  • Elunia powiedział(a):
    PawelK powiedział(a):
    Dlaczego miałbym się nie bać, nie rozumiem.
    Bo takie gdybanie i ludzie umierają cały czas.
    No właśnie więc po co przykład wójta.
  • Nie żyje 37-letni radny. Chorował na COVID-19, nie doczekał się osocza

Damian Milewski miał tylko 37 lat. COVID-19 przechodził bardzo ciężko. Radny zmarł tuż przed planowanym podaniem osocza od ozdrowieńców, pozostawił po sobie żonę i syna.

Mieszkańcy gminy byli zaangażowani w pomoc radnemu, prowadzono zbiórkę osocza od ozdrowieńców, a akcja zakończyła się powodzeniem. Niestety lekarze nie zdążyli podać 37-latkowi pierwszej dawki.

https://dorzeczy.pl/kraj/160909/nie-zyje-37-letni-radny-chorowal-na-covid-19-nie-doczekal-sie-osocza.html

• edytowano listopad 2020
    Średnia wieku ofiar covida w Polsce to 76 lat.
    Prawie tyle, ile wynosi średnia prognozowana długość życia.
    Przynajmniej teraz umiera się zdiagnozowanym.
    Podziękowali 1Bea
  • PawelK powiedział(a):
    Średnia wieku ofiar covida w Polsce to 76 lat.
    Prawie tyle, ile wynosi średnia prognozowana długość życia.
    Przynajmniej teraz umiera się zdiagnozowanym.
    Wiesz co - przestań już pierdolić.
    Wkurwu dostałam widząc tak skrajną głupotę.
    A może właśnie w ten sposób próbujesz ratować siadającą Ci psychikę - co?
    Twoje zaprzeczanie oczywistym faktom pokazuje, że jesteś ciul, a nie mężczyzna.
    Współczuję najbliższym.
  • Staram się Ci dorównać, ale jesteś niedoścignionym wzorem pierdolenia :D 
  • Wiesz co - przestań już pierdolić.
    Wkurwu dostałam widząc tak skrajną głupotę.
    A może właśnie w ten sposób próbujesz ratować siadającą Ci psychikę - co?
    Twoje zaprzeczanie oczywistym faktom pokazuje, że jesteś ciul, a nie mężczyzna.
    Współczuję najbliższym.

A we wątku obok @Klarcia pisze:
    Słownictwo, jakie płynęło z tych ładnych usteczek, wgniatało w ziemię. To był ich codzienny język.

No toż mówię,  że każdy o sobie pisze, nie o innych...

• Umówcie się na sesję wspólnego p....nia. Kto wie, może wyjdzie z tego coś, co ma ręce i nogi. 

Podziękowali 1Klarcia
  • Od marca służba zdrowia nie zajmuje się praktycznie niczym poza covidem, a efekty jakie są? Przyszedł okres grypowy i tak wszyscy co mieli zachorować chorują, mimo obostrzeń, wprowadzanych ograniczeń i praktyce właściwie lockdownu.

Niestety umiera też mnóstwo pacjentów niecovidowych, bo od blisko 9 miesięcy pozbawieni są opieki. Może to jest kwestia organizacji, jak tu mówią niektórzy, którym udało się pomoc medyczną uzyskać, jednak przyznacie, że Ci którym się udało to niewielka grupa. Większość przez te kilka miesięcy odbija się od ściany zamkniętych przychodni POZ i specjalistycznych. I najbardziej zawiniły tu procedury, które odseparowały chorych od pomocy. Nie strach lekarzy, nie covid, ale durne procedury. Bo jednak nawet teraz, gdy tych zachorowań jest znacznie więcej i wszyscy grzmią, że nie ma lekarzy specjaliści przyjmują - tyle, że prywatnie
  • Bambidu powiedział(a):
    Słownictwo, jakie płynęło z tych ładnych usteczek, wgniatało w ziemię. To był ich codzienny język.

Jestem tylko człowiekiem i moja cierpliwość ma swoje granice. Wulgaryzmów nie używam w realu, ale wirtualnie tylko to mi pozostało. Gdybym dorwała go w realu, to bym mu nakopała do rzyci. Wytłumaczyła bym Jezusowi, że to dla dobra tego ciula.
    Klarcia powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):

Jestem tylko człowiekiem i moja cierpliwość ma swoje granice. Wulgaryzmów nie używam w realu, ale wirtualnie tylko to mi pozostało. Gdybym dorwała go w realu, to bym mu nakopała do rzyci. Wytłumaczyła bym Jezusowi, że to dla dobra tego ciula.
    Czy jest tu jakaś administracja, czy można dowolnie obrażać innych forumowiczów? Mam dużą cierpliwość do czepiania się mnie i atakowania, ale mam dość tej pierdolniętej baby.
    Podziękowali 2Rogalikowa Atlantyk
    @Klarcia całe szczęście, że ty w tych Niemczech siedzisz! Oj ludi ludi!
    @asia

Następna z gatunku "wpienia na maksa".
     Ty pomyśl co nieco. Czy przywódcy wszystkich państw wprowadzali by obostrzenia, gdyby to nic nie dawało?
    Ja takie "mądrale", jak Ty, posłałabym do pracy przy covidowcach, bez zabezpieczeń, bo - jak masz zachorować, to zachorujesz, a jak nie, to nie.

Jeszcze raz - gdyby nie barany łamiące sanitarny reżim, nie mielibyśmy teraz tych problemów.

Ja jeżeli dorwałam covida, to w Carlsbergu, bo tam właśnie mieliśmy kontakt z wieloma osobami z zewnątrz, a zachowywano się tak, jakby nam nic nie groziło. Tylko niektóre osoby pilnowały sanitarnych zasad.
    A jeżeli nawet to, co nam teraz dokucza jest innym typem upierdliwego wirusa, to też by nas nie skosiło (teraz chorują już prawie wszyscy stali mieszkańcy ośrodka) potraktowali poważnie zasady DMM.

I jeszcze jedno - sięgnij sobie do publikacji z roku 1963. Wtedy też służba zdrowia niczym innym się nie zajmowała, poza walką z czarną ospą. Na szczęście ograniczało się to głównie do terenu województwa wrocławskiego; w samym Wrocławiu była masakra.
    W całej Polsce tylko wyszczepiano ludzi - odmowa poddania sią szczepieniu była karana wiązieniem.
  • @Klarcia pozwolisz, że pozostanę przy swoim zdaniu, bez względu czy Ci się to  podoba, na szczęście nie masz mocy posyłania nikogo nigdzie, więc się nie gorączkuj
    paulaarose powiedział(a):
    @klarcia ale emocje
    Noż...
    Chyba będę musiała wziąć Relanium i wyłączyć sią do wieczora, bo mnie rozsadzi.
  • A może odpocznij sobie dłużej? Z rok czy 10?
  • Niech Klarcia zje snickersa. Albo dwa. 

Podziękowali 1Klarcia
  • Skatarzyna powiedział(a):
    A może odpocznij sobie dłużej? Z rok czy 10?
     Spadaj na drzewo banany prostować.
    Za 10 lat, to ja już będę razem z Myszatym.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Chyba zostanę Twoim fanem :D 
  • Klarcia powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    A gdzie jest Myszaty?

T
  • Pewnie w niebie
  • Nie mam wątpliwości, że w niebie.
    Z tego co widzę to on czyściec miał za życia.
  • Nie wiedziałem. Kondolencje z powodu Myszatego. 

T
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    A gdzie jest Myszaty?

T

Dokładnie teraz nie wiem. Jest na pewno zbawiony, ale czy zakończył już etap czyśćca?
  • PawelK powiedział(a):
    Nie mam wątpliwości, że w niebie.
    Z tego co widzę to on czyściec miał za życia.

Myszaty miał wspaniałą żonę. To dzięki niej żył tak długo.
    Potwierdzi to każdy, kto nas znał w tamtym czasie.

Na marginesie - odszedł w dobrym momencie. Gdyby dożył pandemii, oboje byśmy byli bardzo biedni. Prawdopodobnie umierał by w cierpieniu, bo odmówił by pójścia do szpitala, gdyby mnie miało tam nie być.

Podziękowali 1Ida
  • Myszaty miał wspaniałą żonę.
    Jestem przekonany, że zaopiekowałaś się nim najlepiej jak potrafiłaś.
    Ale nie wierzę, że taka cholera nie dała mu czasem nieźle popalić ;)

• Wielki szacun PawelK jak to napisałeś. 
    Z wielką klasa. 
  • Nie widzę tu klasy, każdy bywa krzyżem dla męża, żony, gdzie tu klasa wytykać to wdowie.  Ja wierzę, że byli że sobą szczęśliwi,  po co się czepiać i wymyślać takie rzeczy. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.