Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

15681011136

Komentarz

  • Europa oddając wszystkie karty Putinowi sama wywołała te wojnę.  Pokój zawsze kosztuje, jeśli ktoś myśli, że bez wysiłku i kosztów będzie spokojnie, to się myli. Teraz zamkniemy oczy na Ukrainę,  to za kilka lat cała Europa będzie płacić dużo więcej. 
  • In Spe powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    śmierdzi mi...
    wszystko...
    https://babylonianempire.wordpress.com/2022/02/26/zelensky-w-skorze-i-na-szpilkach-czy-miedzy-globalizmem-a-homoseksualizmem-istnieje-jakis-zwiazek/

    Narracja rosyjska czyli Rosja obrońca wartości ....zgrana płyta. W dodatku słaby montaż.
    Dlaczego dopisujesz rzekomo moją opinię???
    Po prostu jestem w lekkim szoku, że wczoraj komik, a dziś prezydent. On może być bardziej zaburzony od Putina. Żal mi zwykłych ludzi, nie chcę w wciągania Europy w wojnę. Tyle.
    Przypadkowo wpisałam tak, Fakt- bardziej pasuje do wpisów Pioszo ...
  • Bonafides powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    śmierdzi mi...
    wszystko...
    https://babylonianempire.wordpress.com/2022/02/26/zelensky-w-skorze-i-na-szpilkach-czy-miedzy-globalizmem-a-homoseksualizmem-istnieje-jakis-zwiazek/

    Narracja rosyjska czyli Rosja obrońca wartości ....zgrana płyta. W dodatku słaby montaż.
    Dlaczego dopisujesz rzekomo moją opinię???
    Po prostu jestem w lekkim szoku, że wczoraj komik, a dziś prezydent. On może być bardziej zaburzony od Putina. Żal mi zwykłych ludzi, nie chcę w wciągania Europy w wojnę. Tyle.
    Przypadkowo wpisałam tak, Fakt- bardziej pasuje do wpisów Pioszo ...
    Napisałam do @Prayboy bo on ZAWSZE dodaje  coś czego nie mam na myśli
     :) 
  • Niektóre wpisy brzmią jakby ich autorzy wierzyli w propagandę rosyjska, popierali agresję Putina. 

    Ktoś tu serio uważa, że to co się dzieje na Ukrainie jest dobre? Czy tylko tak nieumiejętnie piszecie?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Kornik powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    śmierdzi mi...
    wszystko...
    https://babylonianempire.wordpress.com/2022/02/26/zelensky-w-skorze-i-na-szpilkach-czy-miedzy-globalizmem-a-homoseksualizmem-istnieje-jakis-zwiazek/

    Narracja rosyjska czyli Rosja obrońca wartości ....zgrana płyta. W dodatku słaby montaż.
    Dlaczego dopisujesz rzekomo moją opinię???
    Po prostu jestem w lekkim szoku, że wczoraj komik, a dziś prezydent. On może być bardziej zaburzony od Putina. Żal mi zwykłych ludzi, nie chcę w wciągania Europy w wojnę. Tyle.

    Ale że wczoraj się dowiedziałaś, czym wcześniej zajmował się prezydent Ukrainy? Jak widzisz, komik może zostać prezydentem i prawdziwym mężem stanu, bywają też sytuacje przeciwne, gdy prezydent okazuje się żartem
    Nie wiem czy rzeczony prezydent JEST prawdziwym mężem stanu.
    Po prostu dla mnie kolejne przykre odkrycie, że polityka to bagno. 
    Sytuacja misternie przygotowywana, "tkana" od dawna. A NIEKTÓRZY myślą, że ich proste rady są trafne i rozwiązałyby sytuację. Żałosne.
    Podziękowali 1Elf77
  • In Spe powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    śmierdzi mi...
    wszystko...
    https://babylonianempire.wordpress.com/2022/02/26/zelensky-w-skorze-i-na-szpilkach-czy-miedzy-globalizmem-a-homoseksualizmem-istnieje-jakis-zwiazek/

    Narracja rosyjska czyli Rosja obrońca wartości ....zgrana płyta. W dodatku słaby montaż.
    Dlaczego dopisujesz rzekomo moją opinię???
    Po prostu jestem w lekkim szoku, że wczoraj komik, a dziś prezydent. On może być bardziej zaburzony od Putina. Żal mi zwykłych ludzi, nie chcę w wciągania Europy w wojnę. Tyle.
    ?
    ten film to fejk, montaż, może jeszcze przypomisz że Żeleński jest żydem???
    bezmyślne rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy powinno być tępione

    Podziękowali 2Laf2011 Klarcia
  • konfiaki już czekają aby pisać o spisku żydowskim
  • wczoraj komik, a dziś prezydent.
    _________
    no i?
    wielu prezydentów to komicy, np. Makron
    Podziękowali 1Klarcia
  • nie jestem prorosyjska,
    ale skoro dałbyś sobie za tego Żełeńskiego rękę uciąć to Twoja sprawa :)
  • Żeleński to Żyd, tu jest problem, a Żydzi to złe ludzie są, szkodzą Polsce
    przecież to każdy Polak wie, nie?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Są.aplikacje które pozwalają wkleić czyjaś twarz w dowolny film. Macie dorastające dzieci a  nie wiecie takich rzeczy ? :o
  • Prayboy powiedział(a):
    Żeleński to Żyd, tu jest problem, a Żydzi to złe ludzie są, szkodzą Polsce
    przecież to każdy Polak wie, nie?
    nie wnikam w pochodzenie
    zresztą pożyjemy, zobaczymy
    dobre drzewo powinno dać dobre owoce
  • edytowano luty 2022
    Prayboy powiedział(a):
    Żeleński to Żyd, tu jest problem, a Żydzi to złe ludzie są, szkodzą Polsce
    przecież to każdy Polak wie, nie?
    no ostatni minister finansów chyba szkodził?

    żydokomuna szkodziła na pewno,

    a jej potomkowie, odcięli się, przeprosili chociaż?
  • In Spe powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Żeleński to Żyd, tu jest problem, a Żydzi to złe ludzie są, szkodzą Polsce
    przecież to każdy Polak wie, nie?
    nie wnikam w pochodzenie
    zresztą pożyjemy, zobaczymy
    dobre drzewo powinno dać dobre owoce
    typowe w dyskusji - nic bym sobie nie dał uciąć
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Żeleński to Żyd, tu jest problem, a Żydzi to złe ludzie są, szkodzą Polsce
    przecież to każdy Polak wie, nie?
    no ostatni minister finansów chyba szkodził?

    żydokomuna szkodziła na pewno,

    a jej potomkowie, odcięli się, przeprosili chociaż?
    Pioszo, ja pamiętam twoje wpisy pełne uwielbienia dla Jaruzela to się nie wymądrzaj
    Podziękowali 1Klarcia
  • ale gdzie się wymądrzam? :)

    zadałem proste pytania,
    nie potrafisz odpowiedzieć?
  • nie mam zamiaru dyskutować z rusofilem
    Podziękowali 1Klarcia
  • wymiękasz :)
  • Pioszo54 powiedział(a):
    wymiękasz :)
    Ty już jesteś w pełni urobiony Homo Sovieticus, dyskusja z Tobą, to przysłowiowe tłuczenie słomy.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Ruski dostają łupnia, aż miło.
    Ostre walki trwają na Wschodzie Ukrainy, widziałam, jak wypłakiwał się ruski żołnierzyk, że w starciu z batalionem Azov są bez szans. Po tamtej stronie są chłopaki zaprawione w ośmioletnim boju, po stronie Rosjan kiepsko uzbrojone ciury. Na jego oczach spłonęli koledzy w trafionym pociskiem czołgu. Na 90 proc. obstawiam, że rosyjscy żołnierze najchętniej by się poddali, ale - niestety Azov nie bierze jeńców, ubija natychmiast. Nie mają możliwości ich pilnować, a tym bardziej karmić.

    Sankcje bankowe już zaczynają działać - ruska giełda leci na łeb, stopy procentowe podniesiono na 20%.
  • @Prayboy, dlaczego napisałeś Żeleński?
    Przyznaję, nie mam TV i nie słucham radia, ale kiedy czytam ukraiński zapis nazwiska prezydenta, czytam: Zelienskij. Ale ja znam trochę tylko rosyjski, więc może po ukraińsku jest inaczej.  Jak to nazwisko wymawiają Ukraińcy? Skąd polski zapis: Zełensky? Wiem, że nie to jest najważniejsze, ale kogo jak kogo, nazwisko tego człowieka warto wymawiać poprawnie, tym bardziej że jest na językach całego świata. 
  • edytowano luty 2022
    Na wzmożenie patriotyczne, stary ale jary, zawsze aktualny tekst

    Jan Emil Skiwski
    "To, o czym się nie mówi"

    http://www.tomaszgabis.pl/2013/01/17/jan-emil-skiwski-to-o-czym-sie-nie-mowi/

    polecam,
    antykomuch, germanofil

    a tu jeszcze inne teksty, z tego samego zbioru

    https://genius.com/artists/Jan-emil-skiwski
  • Klarcia powiedział(a):
    ...Azov są bez szans. ...Na jego oczach spłonęli koledzy w trafionym pociskiem czołgu. Na 90 proc. obstawiam, że rosyjscy żołnierze najchętniej by się poddali, ale - niestety Azov nie bierze jeńców, ubija natychmiast. Nie mają możliwości ich pilnować, a tym bardziej karmić.

    No właśnie, dziś słuchałam Jacka Bartosiaka, który w pewnym momencie powiedział, że Rosjanie mają odgórny przykaz traktować "dobrze" Ukraińców (może użył innych słów, ale z tym sensem), natomiast Ukraińcy są w walce bardzo okrutni...

    Nie zachwycam się tym jak Klarcia, uważam, że cywilizowani ludzie powinni dobrze traktować jeńców.


  • Jeńców? 
  • Kornik powiedział(a):
    Elf77 powiedział(a):
    Jeńców? 
    No tak, o tym nie pomyślałem, pewnie mają przykaz dobrze traktować jeńców, a zabijać tylko kobiety, dzieci i resztę cywilów
    Nieuzbrojeni mieszkańcy Enerhodaru w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy powstrzymali rosyjską kolumnę wojskową - relacjonuje w poniedziałek portal NV.ua.
    16


    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-na-ukrainie-piaty-dzien-inwazji-rosji,nzId,1949,akt,281609#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    Podziękowali 1Elf77
  • Z Charkowa polscy księża
  • edytowano luty 2022
    zawahanie kierowcy czołgu jest naturalnym ludzkim odruchem, jednak nie zatrzymuje całej kolumny wojskowej, jak mniemam ,
    to trzeba uzgodnić z dowództwem
    :)
  • edytowano luty 2022
    Kornik powiedział(a):
    Prayboy miał rację, to nie ma sensu. Uprawiaj sobie dalej tą putinowską propagandę okraszoną uśmiechniętymi emotami, pamiętając oczywiście o słowach załogi z Wyspy Węży
    o, to też zostało już nawet oficjalnie odwołane przez stronę ukraińską, jeśli dobrze pamiętam, to było ich tam nie 15 a 80, i nie bohatersko zginęli, a poddali się załodze rosyjskiego okrętu i zostali chyba przewiezieni na Krym
    :)
  • edytowano luty 2022
    Nie wybielam działań Putina, wyszkolonego agenta kgb, daleko mi do tego. Myślę, że to jak prowadzi obecną wojnę jest dobrze przemyślane. Współczuję ludności cywilnej Charkowa i innych miast, którzy muszą się z tym zmierzać. Jednak jest różnica jeśli z obu stron podczas ostrzału zginą ludzie, a celowym i brutalnym zabijaniem jeńców.
    Tak przy okazji nie widzę nigdzie Informacji o zabijanych kobietach i dzieciach jak piszesz, więc podaj link lub nieinsynuuj.

    Pisałam, że nie podoba mi się zabijanie jeńców. 
    Podziękowali 1Pioszo54
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.