Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A o Usnarzu nic…?

18911131420

Komentarz

  • Bardzo lubię jego komentarze o Usnarzu.

  • Ostatnio czytałam, ze gdzieś tam na przejściu koczowała kongijka. To Afgańczycy cierpią czy Kongijczycy?  Biorąvc wszystkich tutaj, nie zmieni się sytuacji tam. Poza tym zdania nie zmieniłam, że prawdziwi biedni siedzą tam. Tu co najwyżej idą albo bogatsi albo przestępcy.
  • Najbardziej tylko dzieciaków szkoda
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mnie zastanowiło to co Otoka- Frąckiewicz powiedział o postawie Litwinów, którzy też graniczą z Białorusią.
  • paulaarose powiedział(a):
    Najbardziej tylko dzieciaków szkoda
    Tylko to zorganizowana akcja. To nie są sieroty wojenne. 
    Podziękowali 2Prayboy Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    Ostatnio czytałam, ze gdzieś tam na przejściu koczowała kongijka.
    Ta Kongijka kilka lat mieszkała w Moskwie i tak akurat na koniec ciąży postanowiła się przemycić przez granicę. Najprawdopodobniej planowała urodzić w Niemczech i w ten sposób wymusić legalizację. Pomagał całej grupie holenderski handlarz ludźmi, bo nie ma innego określenia ne ten proceder.


    Podziękowali 2Klarcia joanna_1991
  • @Odrobinka Pewnie i tak, ale nadal ich szkoda, że wciąga się je w takie brudne gierki. Potem rośnie kolejne pokolenie terrorystów, emigrantów...
  • paulaarose powiedział(a):
    @Odrobinka Pewnie i tak, ale nadal ich szkoda, że wciąga się je w takie brudne gierki. Potem rośnie kolejne pokolenie terrorystów, emigrantów...
    Ale to przecież nic nowego. Zawsze tak było. Zawsze niewinni byli używani jako pionki w grze. A my nie musimy grać w tą gierkę. Im mniej się będziemy angażować w ratowanie ludzi na granicy tym mniej ich zginie bo nie będzie kolejnych.

    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Ja ich chce. I znam wiele osób, które tez chcą.


    To ilu już mieszka "uchodźców" u ciebie w domu?
    Argument jest tak samo idiotyczny jak „ile dzieci z hospicjum adoptowałeś?”.

    Naprawde musimy rozmawiać na tym poziomie?

    Dzieci z hospicjum się nie adoptuje.
    Zrób coś pomóż.
  • Odrobinka powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Najbardziej tylko dzieciaków szkoda
    Tylko to zorganizowana akcja. To nie są sieroty wojenne.

    Dokładnie. Pomagając jednemu dziecku zaszkodzisz 10 kolejnym. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ponieważ adoptuje się dzieci z domu dziecka nie z hospicjum. Procedura adopcji trwa kilka lat. Żadne dziecko z hospicjum by tego nie doczekało.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Wiesz już pomagam nie mogę wszystkim.
  • Pytanie do ciebie:
    Lepiej być żywym i chorym dzieckiem czy martwym (zamordowanym)
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Wolałabym się nie urodzić, niż cierpieć tak jak niektóre z tych dzieci. 

    Moja siostra urodziła się będąc w śmierci klinicznej z potwornie zmiażdżoną główką (efekt porodu kleszczowego). Lekarz rzucił ją na stos pościeli przeznaczonych do prania z komentarzem "z tego już nic nie będzie". Dzięki Bogu obecna tam położna nie posłuchała lekarza i reanimowała siostrę, a potem nauczyła moją mamę jak ma postępować z dzieckiem. Dzięki temu nie dość, że na głowie nie ma prawie śladu po porodzie, ale wyrosłą na wspaniałą, mądrą i utalentowaną kobietę. Matkę dwójki równie utalentowanych dzieci.

    Na szczęście moja mama nie należała do osób które się zniechęcają przy pojawiających się trudnościach i zrobiła wszystko co można było. Kiedy sama po wielu latach i kilku udarach potrzebowała troskliwej opieki, moja siostra była przy niej do końca.

    Nie warto bać się na zapas i zabijać dzieci tylko dlatego, że ktoś powie "z tego już nic nie będzie".
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Wolałabym się nie urodzić, niż cierpieć tak jak niektóre z tych dzieci. 
    Nie urodzić się a zostać zamordowanym to przyznasz różnica. Poza tym podczas mordowania też się cierpi. Poza tym nikt nam nie gwarantuje życia bez cierpienia to utopia
    Podziękowali 1Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    Ostatnio czytałam, ze gdzieś tam na przejściu koczowała kongijka. To Afgańczycy cierpią czy Kongijczycy?  Biorąvc wszystkich tutaj, nie zmieni się sytuacji tam. Poza tym zdania nie zmieniłam, że prawdziwi biedni siedzą tam. Tu co najwyżej idą albo bogatsi albo przestępcy.

    Kongijka mieszkała w Moskwie. Była w zaawansowanej ciąży, gdy jej się na Zachód zachciało. Miała szczęście, że grupa trafiła na polskich pograniczników, bo babeczka zaczęła rodzić. Dziecko jest zdrowe. Niestety nie otrzyma polskiego obywatelstwa, bo w Polsce obbowiązuje prawo krwi, a nie ziemi.
  • A wiadomości z Białorusi są takie:

    Przylatują samoloty, czyli jak Łukaszenka robi z Białorusi poczekalnię dla migrantów

    Władze w Mińsku przygotowują wyczerpujący kryzys graniczny: zmieniają prawo, szukają nowych połączeń lotniczych z Bliskiego Wschodu. Walka o zablokowanie lotów na Białoruś będzie kluczowa dla zakończenia kryzysu.

    Wczoraj na lotnisko w Mińsku przyleciały dwa samoloty z Damaszku. Oba airbusy A320 należą do syryjskich linii Cham Wings. Jeden wylądował o 11.10, drugi o 15.10. To linie obłożone amerykańskimi sankcjami. Do tej pory nie latały na Białoruś, tylko do krajów Bliskiego Wschodu, Zatoki Perskiej, do Iranu, oraz do Moskwy i Erewania. Dzisiejszy lot z Damaszku ląduje w Mińsku o 13.55.

    Każdego dnia do Mińska przylatują cztery samoloty ze Stambułu. Są obsługiwane wspólnie przez Turkish Airlines i białoruską Belavię. Zazwyczaj są to dwa samoloty Belavii i dwa tureckie. Do Mińska codziennie przylatuje również kilka „turystycznych” samolotów Belavii z kurortów takich jak egipska Hurgada, czy turecka Antalia. Są też loty z Dubaju, a także wiele przylotów z Moskwy i innych, rosyjskich miast.

    Głównym szlakiem, którym na Białoruś przedostają się migranci, potem udający się na granicę z Polską, to połączenie lotnicze Stambuł-Mińsk.

    https://belsat.eu/pl/news/06-10-2021-przylatuja-samoloty-czyli-jak-lukaszenka-robi-z-bialorusi-poczekalnie-dla-migrantow/


  • Ten materiał jest bardzo ciekawy, pokazuje wagą problemu:

    Migranci zapełnili lotnisko w Mińsku, ściągają do Grodna i Brześcia, śpią na ulicach FOTO WIDEO


    Białoruskie sieci społecznościowe pełne są filmików, zdjęć i relacji dotyczących przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki na Białorusi. Piszą też o tym do nas czytelnicy. Wybraliśmy relacje z ostatnich 10 dni, które pokazują skalę zjawiska.

    O tym, jak wygląda sytuacja na lotnisku w Mińsku, informację otrzymaliśmy od naszej czytelniczki.

    – Nie wyobrażacie sobie co dzieje się na naszym lotnisku, a konkretnie w strefie tranzytowej. Tam trwa katastrofa. Nikt nie wie, gdzie patrzy szef lotniska. Jak widać, ma gdzieś kwestię Covid-19. Migranci bez masek, leżą wszędzie na podłodze. Nawet w hali międzynarodowych przylotów 3-4 (na parterze) przy samych kabinach pograniczników. Nawet pogranicznicy są w szoku.

    Całość pod 

    https://belsat.eu/pl/news/05-10-2021-migranci-zapelnili-lotnisko-w-minsku-sciagaja-do-grodna-i-brzescia-spia-na-ulicach-foto-wideo/

    Prognozuję, że to się bardzo źle skończy.



  • Niedobrze. Można sobie wyobrazić "szturm" tych ludzi na naszą granicę pod białoruskimi bagnetami. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Te informacje zaprzeczają twierdzeniom opozycji, jakoby rząd nie współpracował z Frontexem.

    Szef Frontexu na granicy polsko-białoruskiej


    https://belsat.eu/pl/news/05-10-2021-szef-frontexu-na-granicy-polsko-bialoruskiej/

  • Dzięki Bogu, oni nie chcą zostać w PL, co mnie osobiście cieszy, bo nie mam ochoty zaiwaniać na kolejne programy plusowe- tu były uchodźca +. 
    Oni nie garna się do pracy u siebie, wiec tym bardziej nie będą pracować gdzie indziej. 
    Dzieci? Coz, muzułmanie uważają, ze co Allah dał, ma prawo zabrać. Wiec tam do dzieci się zbytnio nie przywiązują, no chyba, ze można mieć jakiś zysk z dziecka to jeszcze ok. Zatem nie wiem czemu oczekuje się od obcych żeby zadbali o czyjeś dzieci. 
    Nie potrzeba wyjeżdżać do Afganistanu, wystarczy Egipt, żeby poznać ich mentalność. 
    Oczywiście nie każdy, bo znam wielu wykształconych, pracujacych. Niestety większość lubi lezec i czekać na mannę. 

    Ofiara przemocy jeśli chce uciec od oprawcy to idzie tam, gdzie najbliżej i najszybciej pomoc uzyska. Nie czeka na wille z basenem, żeby zaczac nowe życie. 
    Oni są w bezpiecznym miejscu. Wiec nie rozumiem tego koncertu życzeń z ich strony 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):

    Dzieci? Coz, muzułmanie uważają, ze co Allah dał, ma prawo zabrać. Wiec tam do dzieci się zbytnio nie przywiązują
    To było podle. 
    Jest. Owszem. Ale oni tak żyją na codzień. 
    Popytaj Muzułmanki, poczytaj. 

  • Masz misję jedź na misję. Nikogo tu nie obchodzą twoje żale.
  • Po prostu. Mamy gdzieś twoje żale wylewaj je gdzie indziej to jest już nudne.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):

    Dzieci? Coz, muzułmanie uważają, ze co Allah dał, ma prawo zabrać. Wiec tam do dzieci się zbytnio nie przywiązują
    To było podle. 
    Jest. Owszem. Ale oni tak żyją na codzień. 
    Popytaj Muzułmanki, poczytaj. 

    Brniesz dalej w tę podłość. 
    To świadczy tylko o Tobie, o nikim innym. 
    Podłość? Bo mowie głośno co mówią sami muzułmanie? No rzeczywiście :D 


    Podziękowali 1Pioszo54
  • Oko press to lewacka firma
    Podziękowali 1Klarcia
  • A Hajnówka to mekka bolszewików 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):

    Dzieci? Coz, muzułmanie uważają, ze co Allah dał, ma prawo zabrać. Wiec tam do dzieci się zbytnio nie przywiązują
    To było podle. 
    Jest. Owszem. Ale oni tak żyją na codzień. 
    Popytaj Muzułmanki, poczytaj. 

    Brniesz dalej w tę podłość. 
    To świadczy tylko o Tobie, o nikim innym. 
    Podłość? Bo mowie głośno co mówią sami muzułmanie? No rzeczywiście :D 


    To jest retoryka nazistow z lat 30. Odczłowieczanie. Wtedy w stosunku do Żydów, dziś w stosunku do muzułmanów. 
    Dobrze się zastanów, czy chcesz być jej częścią. 
    odczłowieczanie, to stały punkt w propagandzie wszystkich krajów
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Ja chciałbym dorzucić się z pewnym pytaniem do wszystkich którzy tak chętnie ulegają łzawym historyjkom podawanym przez media. A zwłaszcza o tych błąkających się biedakach.

    Ale najpierw ustalmy pewne fakty:

    - te błądzące grupy mają telefony komórkowe.
    - na każdym telefonie są mapy google i dostęp do szczegółowej mapy okolic.
    - mając mapę nie ma problemu ze znalezieniem dowolnej wioski czy drogi.

    Zatem czy czasem nie błądzą specjalnie żeby się ukrywać przed obcymi osobami, aby przypadkiem nie musieć pozostać w Polsce? I czekają na przemytnika który ich powiezie dalej? A jak już wpadną w te straszne łapy SG to jest płacz przed kamerami.
    Podziękowali 3Pioszo54 Klarcia Avq
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    A @Prayboy to lewak. 

    Tak sobie możemy dalej się przezywać, tylko ze NIC z tego nie wynika. 
    Popatrz sobie na wyniki wyborów w Hajnówce. To ostoja nie tylko żubrów ale i czerwonych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.