Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ci, którzy żyją z cwaniactwa

1246711

Komentarz

  • I chodzi tylko o 45 zł.... 
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak śmieszy mnie ze obrzydliwe bogata paniusia.. Która samej emerytury ma już 4500zl  na rękę ( czyli miała bardzo wysoka pensje) płacze ze będzie miała o 45 zł mniej.
    A jeszcze bardziej śmieszy mnie to że o tym powstają artykuły 
    Mój Boże. 
    Mam nadzieje, przyjdzie czas kiedy zostaniesz rozliczona z tych słów. 
    I czkawka ci się odbija.
    a te „45zl” będzie Ci się jawilo jako bogactwo 


    Może jakbyś zrozumiała o co chodzi w tym artykule, to nie pisalabys takich durnot. 
    Swoimi słowami tu napisanymi naplułas w twarz ludziom, którzy ciezko pracowali na swoje emerytury, często tracąc zdrowie przy tym.
    Na szczęście dobro,dobre słowo, wsparcie, życzliwość , które dajemy innym wracaja  do nas :) 

  • Odpowiem podobnie
    Mam nadzieję że Ty Hipolit nie dostaniesz takiej dużej  emerytury a 1000zl i te 45 zł to nie będzie zbytek a masło do chleba.

    Oczywiście tego Ci nie życzę. 

    W Polski Ladzie chodzi o to że tylko najbogatsi trochę stracą... Trochę... Żeby najbiedniejsi mogli zyskać. 

    Ale widać najbogatsi jak stracą 5 zł to będą na ten temat powstawały artykuly
  • M_Monia powiedział(a):
    I chodzi tylko o 45 zł.... 
    wiesz ile dziś ludzie musza nieraz pracować na te 45 zł? 
    Wiesz, ze nie jedna rodzina musi za te 45 zł przeżyć cały dzień i mieć z tylu głowy ze są jeszcze rachunki do zapłacenia? 
    Wiesz, ze nawet tutaj na forum sa osoby, dla których 45 zł to całkiem spora kwota?

    Wyjdz ze swojego matrixa 

  • Oczywiście masz rację, ale przecież nie zabiera się biednym tylko bogatym

  • A dla bogatego 45 zł to jest co innego niż dla biednego, który nie ma na rachunki. 
  • M_Monia powiedział(a):

    Oczywiście masz rację, ale przecież nie zabiera się biednym tylko bogatym

    Ale dlaczego ktoś w ogóle wpadł na pomysł zabierania ludziom pieniędzy, które uczciwie zarobili?
  • M_Monia powiedział(a):
    Odpowiem podobnie
    Mam nadzieję że Ty Hipolit nie dostaniesz takiej dużej  emerytury a 1000zl i te 45 zł to nie będzie zbytek a masło do chleba.

    Oczywiście tego Ci nie życzę. 

    W Polski Ladzie chodzi o to że tylko najbogatsi trochę stracą... Trochę... Żeby najbiedniejsi mogli zyskać. 

    Ale widać najbogatsi jak stracą 5 zł to będą na ten temat powstawały artykuly
    Ale dlaczego ty uważasz ze okradanie jednych żeby dać drugim jest ok?
    tylko dlatego, ze ty nie mieścisz się w widełkach żeby ciebie okraść?
    wiec innych można a nawet należy?
    pienidze biorą się z pracy. Emerytura to taka gratyfikacja za lata ciężkiej pracy. Kto pracuje ten ma. 
    Czego ty nie rozumiesz? 
    Nigdzie na świecie  nikomu z nieba nie spada.
    pracujesz= zarabiasz
    pracowałeś ->zarabiałeś= masz emeryturę. 
    Nigdzie nie ma „po równo” każdy robi na siebie (pomijam tutaj celowo o trwałe niezdolnych so pracy, bo niebo nich tu kowa) 


    Ty z życzliwości jesteś tutaj coraz bardziej znana :D cała sobą. 
    Jeszcze tylko jakieś choroby życz mi do koperty, bo tak głodowa emerytura tylko to jakoś słabo z twojej strony 


    Podziękowali 2beatak kociara
  • edytowano październik 2021
    Choćby dlatego że zarobki wcale nie są sprawiedliwe. Możesz niewiele umieć i w korpo zarabiać 7 tys a możesz ciężko pracować za 3 tys, bo mieszkasz w Polsce B

    A możesz mieć stryja na stanowisku który dobrze cie ustawi. 
    A możesz nikogo nie mieć i walczyć o pracę gdziekolwiek, bo mieszkasz w Polsce B
  • Jest sporo ponadprzeciętna. Przesadziłam trochę. Masz rację. 
  • M_Monia powiedział(a):

    Oczywiście masz rację, ale przecież nie zabiera się biednym tylko bogatym

    Można iść dalej. 
    Tym, którzy maja dwie nerki zabierać jedna. 
    Tym, którzy maja więcej dzieci, zabierać i dawać tym, którzy nie mogą mieć swoich. 
    Tym, którzy maja więcej niż minimum metrów niezbędnych do życia, zabierać je i oddawać bezdomnym 
    Tym, którzy maja w miarę pełne uzębienie, wybijać zęby, żeby szczerbatym było miłej. 
    Idziemy dalej. 
    Zakazac czesania w „dwa kucyki” żeby łysym żal nie było, tym którzy jakoś się wywiną z zakazu, obcinać włosy. 

    Widzisz absurd twojego pragnienia równości?



    Podziękowali 2beatak kociara
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    GW - z góry można założyć, że jest tam ździebko prawdy, obficie podlane sosem kłamstwa. Wiem to, zanim jeszcze przeczytałam artykuł.
    Podziękowali 3M_Monia Karolinka Elf77
  • M_Monia powiedział(a):
    Choćby dlatego że zarobki wcale nie są sprawiedliwe. Możesz niewiele umieć i w korpo zarabiać 7 tys a możesz ciężko pracować za 3 tys, bo mieszkasz w Polsce B

    A możesz mieć stryja na stanowisku który dobrze cie ustawi. 
    A możesz nikogo nie mieć i walczyć o pracę gdziekolwiek, bo mieszkasz w Polsce B
    Możesz być zdrowa a ktoś obok ciebie chory. 
    Możesz stracić dziś dom, choć ktoś obok ciebie akurat kupi sobie trzeci.
    mozesz stracić bliska osoba a ktoś obok ciebie będzie się cieszyć najszczęśliwszym dniem w życiu. 
    Nie ma sprawiedliwie po równo dla każdego. 
    Nie da się, żebyśmy wszyscy mieli po równo. 
  • I tak nie będzie.
    Ja jestem tylko przeciw dużym rozbieżnościom, a nie żadnym jeśli chodzi o pieniądze. Dobrze że jest rozwarstwienie, byleby nie było zbyt duże. 
  • Klarcia powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    GW - z góry można założyć, że jest tam ździebko prawdy, obficie podlane sosem kłamstwa. Wiem to, zanim jeszcze przeczytałam artykuł.
    Omatkoooo
    jak GW, wp, TVN i inne maja artykuły zgodne z przekonaniami czy wizja świata to są wiarygodne, jak nie to kłamstwa rozpowszechniają. 
    Raz dobre źródło a raz złe.
    Jakaś schizofrenia źródłowa się tutaj często objawia. 
    Ty sama byłaś w TVN. 
    Rozumiem, ze mamy w takim razie Twoje wypowiedzi w tej stacji krajowca jako jedno wielkie kłamstwo? 
    No ok 
    Podziękowali 1beatak
  • M_Monia powiedział(a):
    I tak nie będzie.
    Ja jestem tylko przeciw dużym rozbieżnościom, a nie żadnym jeśli chodzi o pieniądze. Dobrze że jest rozwarstwienie, byleby nie było zbyt duże. 
    Ale Ty Moniu, wg innych- tych z Polski B, tych mniej zaradnych, słabiej wykształconych, mniej dzielnych, jesteś bogaczem. Masz dom pod Wawa (a to wiesz, nie byle Pcim), zarabiasz bardzo dużo. Ba, masz prace. Skoro pracujesz, tzn ze jesteś zdrowa, bo jesteś zdolna do pracy. 
     Jesteś po jednej stronie barykady, z panią której zabrano 45 zł, z kimś komuś stryj robotę załatwił  itd. Po drugiej stronie są ci, którym brakuje tych 45 zł. Ci, którym 45 zł ratuje tyłek, zapewnia pełny żołądek, daje ciepło w domu i nie pozwala chodzić w dziurawych
    butach. 
    dlaczego uważasz ze komuś obok ciebie należy zabrać pieniądze, a nie Tobie- wcześniej chciałaś żeby samo ci żłobek darmowy.
     To jak to jest z ta pomocą, niechęcią do rozwarstwienia społeczeństwa. Niech się inni o to troszczą, niech inni robią na to zrzutę a ty z ciepłego,,dużego domu popatrzysz sobie na to wszystko?

    Podziękowali 1beatak
  • Zawsze możecie mi się zrzucić na dom. Ja nie mam. I chciałabym na niego zarobić. A nie bardzo mam jak. Umowa najmu mi się kończy we wrzesniu i nie ma szans na przedłużenie Mspanc.
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Po przeczytaniu.
    Mam dostęp do całości artykułu; jak jak przewidywałam - "Gówniana" jak zwykle judzi.

    Kwota wolna będzie 30 tys. rocznie.
    Poza tym - stopa procentowa składki zdrowotnej wynosi 9% i to się nie zmieni.
    Tyle tylko, że babka nie będzie mogła sobie tej składki odliczyć od podatku, ale niech nie zalewają, że płaciła ponad 2,5 tys. mies., a tyle będzie miała darowane tytułem zwolnienia z podatku.

    Tutaj dodam, że ja jestem obciążona 14,6% składką zdrowotną, do tego 2,55% tzw. Pflegeversicherung. Czyli razem mam 17,15%.
    To jest składka płacona przez emeryta, tylko na opiekę lekarską i w razie niepełnosprawności, na zasiłek pielęgnacyjny.

    W jakich krajach UE jest możliwość odliczania sobie tej składki od podatku?
    Ja takiego nie znam.

    Nie wrzucaj bezkrytycznie tekstów z tego szmatławca, bo się ośmieszasz.
    Podziękowali 1M_Monia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    13k brutto to jest według Ciebie bogactwo? 
    Miesięcznie?
    Kobieto, wiele osób w Polsce musi cały rok przeżyć za nieco tylko większą kwotę.
    Jest naturalne w całej UE, że osoby lepiej zarabiające mają większe obciążenia, aniżeli "szaraczki" tyrające za minimalną.
    Podziękowali 1M_Monia
  • edytowano październik 2021
    13 tys miesięcznie to jest dużo.
    Wykładnia jest zawsze spoleczenstwo w którym się żyje. 
    Czyli minimalna, dominanta i średnia pensja w Polsce.

    Teraz średnia w Polsce na grudzień 2020r to było poniżej 4000zl na rękę. 

    Podziękowali 1Klarcia
  • To kto mi się zrzucić na chałupę?
  • edytowano październik 2021
    Państwo nie wszystko załatwi za obywatela. 
    Nadal największy procent bierze się z pracy i tak jest dobrze. 
    Pomoc tak, całkowite wyręczenie nie. 
    To byłoby nie wychowawcze. 

    Chyba są jakieś dopłaty, lub mają być, dla tych co nie mają nieruchomości. Warto skorzystać. 

  • M_Monia powiedział(a):
    13 tys miesięcznie to jest dużo.
    Wykładnia jest zawsze spoleczenstwo w którym się żyje. 
    Czyli minimalna, dominanta i średnia pensja w Polsce.

    Teraz średnia w Polsce na grudzień 2020r to było poniżej 4000zl na rękę. 

    Pamiętaj jedno. 
    Ten rząd tyle przewalił kasy, tyle poupychal po swoich, ze to ograbianie kolejnych to bedzie zdecydowanie za malo. Tych ludzi, których chce na pierwszy rzut skubac rząd jest zbyt mało, by zasypać te dziurę.

    Za chwilę pójdą do tych, co maja tule, co Ty.
    To jest pewne jak amen w pacierzu. 
    Zapamiętaj to sobie. 

    Za ten moment inni, tak jak Ty teraz beda dowodzić, xe przecież masz duzo, wystarczająco duzo. 
    I ci zabiorą. 
    Żeby rozwarstwienia nie było 
    Mwaha
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Proszę bardzo. Jeśli będę wystarczająco bogata, żeby wspomoc tych najuboższych jestem za. 
  • kociara powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    13 tys miesięcznie to jest dużo.
    Wykładnia jest zawsze spoleczenstwo w którym się żyje. 
    Czyli minimalna, dominanta i średnia pensja w Polsce.

    Teraz średnia w Polsce na grudzień 2020r to było poniżej 4000zl na rękę. 

    Pamiętaj jedno. 
    Ten rząd tyle przewalił kasy, tyle poupychal po swoich, ze to ograbianie kolejnych to bedzie zdecydowanie za malo. Tych ludzi, których chce na pierwszy rzut skubac rząd jest zbyt mało, by zasypać te dziurę.

    Za chwilę pójdą do tych, co maja tule, co Ty.
    To jest pewne jak amen w pacierzu. 
    Zapamiętaj to sobie. 

    Za ten moment inni, tak jak Ty teraz beda dowodzić, xe przecież masz duzo, wystarczająco duzo. 
    I ci zabiorą. 
    Żeby rozwarstwienia nie było 
    Mwaha

    Te bzdety można tylko tak skomentować:

    :D  :D  :D  
    Następna osoba, która ma mózg zlasowany GW i okolicznymi.

    Jest to pierwszy pp transformacji rząd, który autentycznie dba o odbudowę kraju.
    Specjalistą w "przewałach" było poprzednia ekipa.

  • edytowano październik 2021
    Nie pójdę do gazet że mi zabrali 45zl dla kogoś kto ma 4 razy mniej
    Będę zadowolona

    Zresztą te 45 zł to chyba chodzi o składkę zdrowotna. Ona wzrosla
  • M_Monia powiedział(a):
    Proszę bardzo. Jeśli będę wystarczająco bogata, żeby wspomoc tych najuboższych jestem za. 
    ale juz teraz jesteś wystarczająco bogata, bo jak juz pisalam-na pewno masz wiecej niz te 4500 jak tamta emerytka. Prawda?
    Więc moze sama, tak z tego twego dobrego serduszka, co to nim sie ciagle chwalisz sie opodatkuj.
    To takie proste. 
    Uszczesliwisz kogoś i siebie, bo przeciez marzysz, by byc biedniejsza
    Podziękowali 1hipolit
  • edytowano październik 2021
  • Rozwiązania są ogólnokrajowe
    Zawsze lepiej zarabiać więcej i nawet więcej oddawac
    I tak więcej zostaje
  • Emerytura 4500zl na rękę to około 9000zl pensji miesięcznie na reke ( statystycznie) Chciałabym teraz taka mieć.

    Większość emerytów ma mniejsza emeryturę. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.