Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ci, którzy żyją z cwaniactwa

12346

Komentarz

  • edytowano październik 2021
    500+ przeznaczane na dowolne cele, zajęcia oznacza, że kasa jest konsumowana, a nie inwestowana. Jako społeczeństwo w dzieci powinniśmy inwestować, by potem pracą i mądrością rozwijały kraj. Ktoś z wysokiego poziomu powszechnej edukacji skorzysta, ktoś nie, ale to i tak lepiej niż finansowanie z publicznej kasy np. markowych ciuchów dla jakiegoś dziecka, bo rodzice mają takie priorytety i wiedzą lepiej. 
  • Zajęcia dzieci, to bardzo dobra inwestycja!
    Podziękowali 1Zuzapola
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    500+ przeznaczane na dowolne cele, zajęcia oznacza, że kasa jest konsumowana, a nie inwestowana. Jako społeczeństwo w dzieci powinniśmy inwestować, by potem pracą i mądrością rozwijały kraj. Ktoś z wysokiego poziomu powszechnej edukacji skorzysta, ktoś nie, ale to i tak lepiej niż finansowanie z publicznej kasy np. markowych ciuchów dla jakiegoś dziecka, bo rodzice mają takie priorytety i wiedzą lepiej. 
    Czyli odchodzimy od retoryki, że rodzice wiedzą lepiej, czego potrzebują ich dzieci?
    Przecież piszę o pieniądzach otrzymywanych od państwa. Jak ktoś zarobi sam, to niech se je wydaje jak chce. Gotówka od państwa przy jednoczesnym niskim poziomie edukacji publicznej to zły sposób przeznaczania pieniędzy na dzieci.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Zajęcia dzieci, to bardzo dobra inwestycja!
    Nie zawsze. 
  • edytowano październik 2021
    Jeden wyda na leczenie, drugi na jedzenie, trzeci na edukację, itd., to co się komu wydaje dobrą inwestycją, może być dobre tylko dla jego dzieci. 
  • edytowano październik 2021
    M_Monia powiedział(a):
    Mi poziom edukacji pasuje
    A to nie Ty pisałaś, że siedzicie z córką nad lekcjami i pomagacie jej? 
  • Teraz zreszta jest dodatkowe wsparcie dla rodziców małych dzieci. 
  • @M_Monia odpowiesz na moje pytanie?
    Czy Twoja córka uczy się tylko w szkole, czy pomagacie jej z nauką w domu?
  • kociara powiedział(a):
    Zadłużyła się masakrycznie. Chyba najbardziej, od czasów Gierka 

    Bzdury!!!
    Gdyby nie pandemia i konieczność sfinansowania "tarczy", to po raz pierwszy budzet byłby zrównoważony.
    Powiększono rezerwy złota; do przodu posuwa się przekop Mierzei Wiślanej i budowa Zakopianki; cała budowa „polskiej” części Baltic Pipe do końca roku będzie ukończona - podmorska część gazociągu dotarła na ląd w Polsce.
    I zarazem starczyło na 500 plus, 13 i 14 emeryturę.
    Nie jest prawdą, ze rząd własnych pieniędzy nie ma - ma zyski ze spółek państwowych.
    Przy tym, obecny potrafi dobrze gospodarować pobranymi podatkami.
    Za Tuska słyszeliśmy "piniendzy nie ma i nie będzie".




  • Kiedy myślisz że już granice absurdu zostały osiągnięte ..ale wchodzić w nowe wątki i widzisz, że tych granic nie ma  :#
    Podziękowali 1Klarcia
  • Klarcia po raz kolejny udowadnia, ze nie ma takiej granicy absurdu, której by nie przekroczyla i nie ma takiego szczytu żenady w obronie ukochanego rządu, torego by nie zdobyła 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    A tu jeszcze o wspomnianych zyskach ze spółek skarbu państwa, ale uprzedzam, może być dla Ciebie za trudne do przyswojenia. 


    Wyniki spółek skarbu Państwa zgodnie z powyższą analizą są przeciętne (niejednakowo wszystkich i z rozmaitych powodów). Trudno tu wskazać niezwykłą nieudolność czy też niezwykłe sukcesy (chociaż obiło mi się, że sytuacja LOT poprawiła się jednak istotnie).  Autorzy analizy przyznają, że duża część tych spółek związana jest z energetyką konwencjonalną, dla której warunki w ostatnich latach są i będą radykalnie trudniejsze niż przed rokiem 2015. To tylko pobieżnie sygnalizuję, bo co spółka to oddzielna historia, a nowy prezes co pół roku to kryminał bez wątpienia.
  • Owszem dywidendy, to znikomy dochód. Polecam mapy dochodów i wydatków państwa publikowane od około 2013 przez Fundację Republikańską.
  • Ministerstwo finansów nie pokazuje środków finansowych idących np. przez agencje. Ostatnio nie patrzyłem,  ale w którymś roku FR fajnie pokazała cały sektor publiczny.
  • Hmm tak więc jak zły Pan albo Pani z rządu zabierze 500plus wszyscy wielodzietni umrą w ubóstwie  :|
    Podziękowali 2kociara hipolit
  • Bogaci i biedni istnieją od zawsze 
    O czym wogole dyskutujemy bo się zgubiłam 
  • >To tylko pobieżnie sygnalizuję, bo co spółka to oddzielna historia, a nowy prezes co pół roku to kryminał bez wątpienia.<

    Dlaczego? Przecież za tego rządu - jeżeli dochodzi do wymiany, to odpraw nie biorą.
    Przypominam, że za Tuska większość tych spółek, w tym LOT, miało być sprzedane, jako nierentowne.
    "Dyiewczynarabina" i "kociara", wciskają nam opozycyjną propagandę.
    Orlen nie tylko odnosi sukcesy, zasila Skarb Państwa, ale i sponsoruje wiele3 cennych inicjatyw.
    Inne spółki powiększają PKB.

    Zadłużenie jest dziedzictwem wcześniejszych rządów; każde państwo inwestując zadłuża się; polski dług w porównaniu do innych krajów - m.in. Włochy, Francja maja ponad 100% PKB - całkiem dobrze wygląda.
    Obecnie Polska ma czas prosperity, co przyznają zagraniczne agendy.

    >A jednak wpływy do budżetu z tytułu dywidend spadły z 4,5 mld w 2014 do 650 mln w 2020.<

    Jeżeli za rządów Tuska było tak dobrze, to dlaczego - sprzedawano, co tylko się dało, w tym "rodowe srebra"; zajumano OFE; chciano zmusić ludzi, żeby tyrali aż do śmierci?
    Nie było pieniędzy na politykę pro rodzinną; dodatkowe emerytury; programy seniora; strategiczne inwestycje?
  • W powyższym tekście jest niewiele faktów, mających pokrycie w rzeczywistości.
    Nie mam teraz czasu na wnikliwe opracowanie tych zagadnień i obalanie bzdurnych zarzutów. Z tego co pamiętam, kosztowna była wymiana prezesa Orlenu otrzymanego w spadku po poprzedniej ekipie, ale bez tego, ta spółka nie miała by obecnych sukcesów.
  • "od 2011 r. spółki Skarbu Państwa wypłaciły łącznie 230 mln 433 tys. zł odpraw w związku ze zmianami na stanowiskach kierowniczych. Niemal 73 mln to pieniądze za odwołanie. Pozostałe prawie 150 mln to odszkodowania za tzw. zakaz konkurencji."

    Teraz w miarodajnym źródle, należało by odszukać, ile z powyższego było konsekwencją zawartych umów, przed dojściem do władzy PiS-u.

    Ja jestem przekonana, że za obecnych rządów (nowo zawarte umowy), nie było wypłacanych odpraw.
    Na bieżąco to śledziłam, gdy robiono "podmiankę".
  • Sierdzę w politycznych tematach ok. 16 godz. na dobę. Sporo pamiętam, ale szkoda mi czasu, żeby posiedzieć kilka godzin nad opracowaniem tematu; tym bardziej, gdy jest  mało odbiorców.
    Co innego dyskusje na TT, tam czyta mnie kilka tysięcy ludzi, więc mój wysiłek ma sens.
  • Klarcia powiedział(a):
    Sierdzę w politycznych tematach ok. 16 godz. na dobę. Sporo pamiętam, ale szkoda mi czasu, żeby posiedzieć kilka godzin nad opracowaniem tematu; tym bardziej, gdy jest  mało odbiorców.
    Co innego dyskusje na TT, tam czyta mnie kilka tysięcy ludzi, więc mój wysiłek ma sens.
    Siedzisz , siedzisz i nic z tego nie wynika.
    To moze teraz mi podasz tych sedziow, którzy orzekaja pomimo wyroków skazujących?
    Tu myślę nie potrzeba wiele pracy, skoro tak twierdzisz, to na pewno znasz nazwiska.
    Więc poproszę  :)
  • Ta "zadłużona, "nie mająca sukcesów gospodarczych" Polska, sukcesywnie powiększa swoje zasoby złota:

    230 ton złota w zasobach NBP. 


    W latach 2018-2019 NBP zakupił znaczną ilość, bo aż 125,7 ton złota. Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP zapowiada, że jeśli będzie miał możliwość dalszej realizacji swoich zadań w ramach drugiej kadencji Prezesa NBP, bank centralny będzie dążył do kontynuacji dotychczasowej polityki i do powiększania zasobów złota. Możliwy byłby zakup nawet 100 ton złota w 2022 r.

    https://www.salon24.pl/u/polska-gospodarka/1173296,230-ton-zlota-w-zasobach-nbp-polska-na-11-miejscu-w-europie
  • edytowano październik 2021
    Oooo, to uchodźcy jednak kierunek Niemcy ;)

    Jeszcze dwa, trzy lata temu była Francja
  • Karolinka powiedział(a):
    Oooo, to uchodźcy jednak kierunek Niemcy ;)

    Jeszcze dwa, trzy lata temu była Francja
    Zależy skąd są. Preferowane są Niemcy, Francja, Anglia.
  • @dziewczynarabina

    Ale i tak Polska dobrze wypada. Ma niewiele mniej od UK.
    Amerykanie i Niemcy,  większość zasobów mają zrabowane. Szwajcaria tez ma co nieco za uszami.
    A jeżeli Wenezuela ma tak duże zasoby, to dlaczego tam ludzie głodują?
  • Nie palnęłam głupoty, bo w Polsce i innych cywilizowanych państwach rezerwy złota będące w budżecie państwa, są bardzo pomocne w gospodarczym rozwoju. 

    Już teraz obstawiam na 99 proc. , że gdyby opozycja przejęła władzę, ro polskie zasoby błyskawicznie stopnieją.
  • Ach ta opozycja. Ze tez w ogóle kraj się ostał po jej rządach. 
    Wręcz niemożliwe po tym co tutaj można o niej wyczytać. 
    PiS to chyba ze strachu rozkrada kraj, żeby wybawić nas od tego, ze opozycja mogłaby to zrobić. 
    Chwalmy rząd za troskę :D 
    Podziękowali 2beatak stephanos
  • edytowano październik 2021
    Proszę podać konkretne dowody, na rozkradanie kraju.
    Na razie to z Twojej strony mamy pomówienia powtarzane za "gównianą".

    ***

    Po następnej kadencji PO już by nie było czego zbierać.
    Do wyprzedania pozostały już tylko Polskie Lasy i szpitale.
    To dzięki rządom PiS zdołano odkupić niektóre dobra narodowe.


  • To co podałaś, to nie były dowody rozkradania kraju. Podałaś jedynie medialne insynuacje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.