Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Korek, worek i rozporek

2456

Komentarz

  • "uważasz, że ksiądz, z racji powołania, ma naturę anielską, nieziemską,
    Ze nie ma prawa do intymności?"

    Ja uważam, że ksiądz jak najbardziej jest człowiekiem, ma prawo do intymności, ale nie łajdaczenia się. Zresztą do łajdactwa nie ma prawa żaden chrześcijanin.

    Załóżmy bowiem, że Twoja żona z powodu choroby stanie się niezdolna do współżycia seksualnego. To co - znajdziesz sobie nowszy, zdrowy model, czy będziesz chodził na dziwki?
  • edytowano lipiec 2022
    Emocjonowac raczej mnie to nie empcjonuje, ot, jest mi przykro że ktoś taki odprawial mszę i nauczal o moralności. Tyle że już od dawna mam źle zdanie o sporej części polskiego kleru.
  • edytowano lipiec 2022
    Coralgol powiedział(a):
    Emocjonowac raczej mnie to nie empcjonuje, ot, jest mi przykro że ktoś taki odprawial mszę i nauczal o moralności. Tyle że już od dawna mam źle zdanie o sporej części polskiego kleru.
    przecież ta sytuacja nie ma nic wspólnego z moralnością
    sytuacja intymna, dziejąca się za zgodą partnerów, jest poza moralnością
  • @Pioszo54 Słyszałeś co on tam mówił? Dla mnie niemoralne. Abstrahując od tego gdyby nawet wyszło ze Ola nie istniała to i tak jest obrzydliwe i księdzu szczególnie nie przystoi. 
    Podziękowali 1Klarcia

  • Pioszo54 powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Emocjonowac raczej mnie to nie empcjonuje, ot, jest mi przykro że ktoś taki odprawial mszę i nauczal o moralności. Tyle że już od dawna mam źle zdanie o sporej części polskiego kleru.
    przecież ta sytuacja nie ma nic wspólnego z moralnością
    sytuacja intymna, dziejąca się za zgodą partnerów, jest poza moralnością
    Złamanie celibatu i seks pozamałżeński jest poza moralnością? 
  • rosita_blanca powiedział(a):

    Pioszo54 powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Emocjonowac raczej mnie to nie empcjonuje, ot, jest mi przykro że ktoś taki odprawial mszę i nauczal o moralności. Tyle że już od dawna mam źle zdanie o sporej części polskiego kleru.
    przecież ta sytuacja nie ma nic wspólnego z moralnością
    sytuacja intymna, dziejąca się za zgodą partnerów, jest poza moralnością
    Złamanie celibatu i seks pozamałżeński jest poza moralnością? 
    o celibacie mówiliśmy wyżej, uważam, że jest nieludzki i nie można go porównywać do wierności małżeńskiej, z wiadomych względów;

    złamanie przysięgi wierności, oczywiście narusza moralność,
    jednak ta przysięga, ze względu na męską naturę, nie może poddawać mężczyznę zbyt ciężkiej, nie do zniesienia, próbie;

    ale rozmawiamy o "wnętrzu" sytuacji intymnej, tam, jeśli nie dochodzi do gwałtu, nie ma ograniczeń moralnych, np. używanego słownictwa 
  • Ja nie rozmawiam o wnętrzu sytuacji. Ksiądz nie powinien mieć żadnej sytuacji intymnej i tyle. Jak mu celibat nie odpowiada, nie powinien być księdzem. Oszukuje Boga i ludzi i męczy samego siebie.
  • "ta przysięga, ze względu na męską naturę, nie może poddawać mężczyznę zbyt ciężkiej, nie do zniesienia, próbie;'

    Widzę, że Pioszo54 jednak ma Jezusa za idiotę. A mężczyzn traktuje jak bezrozumne samce.
  • M_Monia powiedział(a):
    Zal mi go, był nie ostrożny, ale niestety Piszo nie wiem dlaczego go bronisz. Nie rozumiem dlaczego bronisz 
    a gdyby był ostrożny, nie byłoby Ci żal?
    Podziękowali 1hipolit
  • M_Monia powiedział(a):
    Tych z orgio juris też mi żal było 
    A mi nie. Bardziej ich rodzin.

  • Przecież nie ma obowiązku być księdzem.
    Podziękowali 1beatak
  • "Tyle że już od dawna mam źle zdanie o sporej części polskiego kleru"

    Księży w Polsce jest kilkanaście tysięcy osób. Naprawdę masz podstawę, aby skreślić tysiące ludzi?
  • edytowano lipiec 2022
    Jeżeli odrzuci się przekonanie o dobroci Boga, to wtedy tracą sens Jego wytyczne. 
    Czystości - praca nad SWOIMI popędami
    Ubóstwa - praca nad SWOJĄ chciwością
    Posłuszeństwa Bogu i ludziom - praca nad SWOJĄ pychą (próżniactwem i dumą przedewszystkim też)

    edit: nieprzestrzeganie tych zaleceń wynika w prostej lini z braku miłości względem Boga, a więc z łamania pierwszego przykazania miłości. Oczywiście można to racjonalnie sobie wytłumaczyć. Mogą też te Boże zalecenia być poza możliwościami człowieka. Jednak postępowanie w prawdzie wymaga, aby pewne zachowania nazwać po imieniu. Jest tak i to oznacza tak. Człowiek który ulega popędom i sobie tłumaczy że to jest słuszne, nie ufa Bogu w tym względzie. A jak z pełną świadomością otwiera się Szatanowi jedną furtkę, to z dużym prawdopodobieństwem poradzi on sobie z pozostałymi.
    Podziękowali 2Klarcia Elf77
  • Dla tego księdza jest to szansa. Już nie musi żyć w ukryciu, może podjąć pokutę i się nawrócić. W tym zdarzeniu mógł być palec Boży. 
  • edytowano lipiec 2022
    Wybory idą czas przygotować grunt pod zwycięstwo.

    Księżą jak i my wszyscy żyją między wyuzdanymi reklamami i filmami. Pozostają sami ze sobą przez długi czas. Łatwo o szukanie przyjemności i zejście na złą drogę.
    Mężom jest łatwiej bo mogą się gdzieś rozładować ale księża nie bardzo.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Według mnie to jest to szansa dla świeckich. Aby otrząsnąć się z klerykalizmu, a zacząć podporządkowywać swoje życie Bogu i Jego wytycznym. Każdy ksiądz nadal posiada Wolną Wolę, a postępowanie niektórych księży świadczy o tym że już dawno odrzucili Boga. Jak długo można się w tym względzie oszukiwać? 
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano lipiec 2022
    sbckie metody???
    normalna prowokacja dziennikarska
    czy tego księdza ktoś zmusił do wysyłania obscenicznych wiadomości???
    raczej powiem tak temu księdzu:

    Nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia a sami nawet jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie

    dobrze się stało że ten hipokryta został zdemaskowany'
    nikt nie sieje większego zgorszenia wśród młodzieży (potem dziwić się że młodzi odwwacają się od kościoła) niż tacy księża, żaden lewak ani parada równości nie może się z tym mierzyć
    rzygać się chce

  • edytowano lipiec 2022
    Prayboy powiedział(a):
    sbckie metody???
    normalna prowokacja dziennikarska
    czy tego księdza ktoś zmusił do wysyłania obscenicznych wiadomości???
    raczej powiem tak temu księdzu:

    Nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia a sami nawet jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie

    dobrze się stało że ten hipokryta został zdemaskowany'
    nikt nie sieje większego zgorszenia wśród młodzieży (potem dziwić się że młodzi odwwacają się od kościoła) niż tacy księża, żaden lewak ani parada równości nie może się z tym mierzyć
    rzygać się chce

    czy to były wiadomości publiczne?

    nie dosyć, że były prywatne, to jeszcze dotyczyły sfery intymnej

    więc, co to jest, jak nie obleśne podglądactwo?

    i nie, to nie księża nakładają na ludzi ciężary nie do zniesienia,
    a wierni nakładają na księży ciężar nie do zniesienia - mają być jednocześnie normalnymi mężczyznami i żyć w celibacie
  • edytowano lipiec 2022
    czy to były wiadomości publiczne?

    nie dosyć, że były prywatne, to jeszcze dotyczyły sfery intymnej
    _______________
    nie
    Łk12:
    Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie 
    Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. 
    Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.


  • i nie, to nie księża nakładają na ludzi ciężary nie do zniesienia,
    a wierni nakładają na księży ciężar nie do zniesienia - mają być jednocześnie normalnymi mężczyznami i żyć w celibacie
    __________
    mówiąc tak obrażasz większość osób duchownych które dochowują czystości, dotyczy to także małżonków którzy z różnych względów w takiej czystości żyją
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2022
    Prayboy powiedział(a):
    czy to były wiadomości publiczne?

    nie dosyć, że były prywatne, to jeszcze dotyczyły sfery intymnej
    _______________
    nie
    Łk12:
    Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie 
    Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. 
    Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.


    i co, mamy się wyrzec prywatności i intymności?
    to głosi Pismo?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    czy to były wiadomości publiczne?

    nie dosyć, że były prywatne, to jeszcze dotyczyły sfery intymnej
    _______________
    nie
    Łk12:
    Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie 
    Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. 
    Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.


    i co, mamy się wyrzec prywatności i intymności?
    to głosi pismo?
    ten ksiądz akurat powinien być wdzięczny dziennikarkom, ponieważ zamiast dopiero po śmierci na sądzie szczegółowym jego bezeceństwa ujrzały światło dzienne dziś. co być może oszczędzi mu ileś tam lat czyśca bo zyskał szansę na pokutę za życia.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    czy to były wiadomości publiczne?

    nie dosyć, że były prywatne, to jeszcze dotyczyły sfery intymnej
    _______________
    nie
    Łk12:
    Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie 
    Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. 
    Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.


    i co, mamy się wyrzec prywatności i intymności?
    to głosi pismo?
    ten ksiądz akurat powinien być wdzięczny dziennikarkom, ponieważ zamiast dopiero po śmierci na sądzie szczegółowym jego bezeceństwa ujrzały światło dzienne dziś. co być może oszczędzi mu ileś tam lat czyśca bo zyskał szansę na pokutę za życia.
    najprzyjemniej jest grzebać się w cudzych grzechach?
  • żaden grzech nie jest "swój" - każdy ma wymiar społeczny
    Podziękowali 1Klarcia
  • grzeszenie myślą też?
  • ale tu nie było myślą ale słowem
    Podziękowali 1beatak
  • czyli nie czynem, w dodatku ściśle prywatnie;
    to nie ksiądz upublicznił te wiadomości
  • Podziękowali 1Klarcia
  • łatwiej się poddać niż atakować niegodziwość
  • "normalna prowokacja dziennikarska"

    Co to ma wspólnego z dziennikarstwem? Moim zdaniem ta kobieta uwiodła księdza wysyłając mu rozbierane zdjęcia i filmiki. Możliwe, że sama go zachęcała do rewanżowania się podobnymi treściami. Kiedy nazbierała dość dowodów przeciw niemu, wykasowała wpisy i zostawiła tylko jego odpowiedzi. Myślę, że ksiądz mówi prawdę nieporadnie tłumacząc się, że nie wie, jak to się stało. Nie wie, bo był zakochany i wydawało mu się, że przeżywa romans. To jest naganne z punktu widzenia złamania celibatu, ale ludzie spoza Kościoła nie mają za co go krytykować.
    Podziękowali 1Pioszo54
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.