Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Korek, worek i rozporek

1246

Komentarz

  • Czyli jak ksiądz ma romans, ale nikt nie wie, to jest ok?
  • tak, jeśli nie naruszył celibatu, co, zdaje się , nie miało miejsca

    natomiast przewinieniem księdza jest brak ostrożności, skutkujący utratą powagi i pozycji niezbędnej do sprawowania posługi
  • DaddyPig powiedział(a):
    Kobieta winna

    Pisujesz na Facebooku do nieznajomych księży? Nie? Ano widzisz.
    Całkiem poważne pytanie - czy jeśli to ona napisała pierwsza, to wg Ciebie ona jest winna? Nie do końca wiem, czy dobrze rozumiem Twoje wypowiedź. Nie ma zakazu pisania do kogolwiek w internecie, mogła to zrobić, mogła prowokować będąc dziennikarką, mogła sobie romansować będąc zwykłą kobietą. 
    Za to księdza obowiązują chyba trochę inne zasady...
  • > Ale ten ksiądz Cię nie oburza? 

    A chwilę wcześniej napisałem: uważam, że nie wolno tak nazywać kobiet
  • > to wg Ciebie ona jest winna?

    Sama sobie odpowiedziałaś. Nie ma zakazu podrywania księży. Ksiądz dał się złapać, więc poniósł karę.
  • Celibat (łac. caelebs – bez żony, samotny) – forma życia polegająca na dobrowolnej wstrzemięźliwości seksualnej[1] oraz zrezygnowaniu z wchodzenia w związek małżeński[2]. Ma charakter religijny i jest praktykowany przez kapłanów Kościoła rzymskokatolickiego oraz mnichów wszystkich Kościołów chrześcijańskich. Także duchowni w innych religiach, jak np. buddyzm praktykują celibat.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Celibat

    tam też pobieżne omówienie

    wg mnie, jest to wymaganie nieludzkie, wręcz okrutne, rodzące zboczenia,

    stąd też, zapewne, było traktowane aż do czasów obecnych, dosyć luźno
  • Ach, jak ja uwielbiam te adminowe prowokacyjne wątki i twierdzenia  :)
    Podziękowali 1agnieszkamama
  • To jest odpowiedź na mój wpis, że w Polsce obowiązują reguły demokracji?
  • Tytuł nie jest pudelkowy, a pochodzi z języka Służby Bezpieczeństwa i opisuje techniki kompromitowania duchowieństwa.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Tytuł nie jest pudelkowy, a pochodzi z języka Służby Bezpieczeństwa i opisuje techniki kompromitowania duchowieństwa.
    Ten konkretny pan sam się skompromitował, serio.
  • To jest ksiądz, a nie "pan". Na forum nie stosujemy języka Urbana.
    Podziękowali 1Klarcia
  • DaddyPig powiedział(a):
    To jest ksiądz, a nie "pan". Na forum nie stosujemy języka Urbana.
    Mam opór, by go nazywać księdzem po tym, ci zrobił.
  • DaddyPig powiedział(a):
    To jest odpowiedź na mój wpis, że w Polsce obowiązują reguły demokracji?
    No skąd. 
    Na wątek 
  • Prowokacją jest założenie wątku na temat, o którym mówią wszystkie media?
  • Tak z innej beczki, fragment dzisiejszego czytania:
    «Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czego żąda Pan od ciebie, jeśli nie czynienia sprawiedliwości, umiłowania wierności i pokornego obcowania z Bogiem twoim?»
    Podziękowali 1Klarcia
  • Kajla powiedział(a):
    Które media przedstawiają tego księdza jako ofiarę esbeckich metod? Nawet DoRzeczy i pch24 nie prowadza takiej narracji.
    To raczej teza admina.
  • Nie przypisujcie mi wszystkich zasług. Przecież Bart Staszewski mówi otwartym tekstem, o co w tej zabawie chodzi.
  • Żeby nie było - tylko zdrady księży są dla Gazety Wyborczej niewybaczalne. Żony zdradzające mężów są natomiast traktowane z sympatią i zrozumieniem.


    Podziękowali 1Klarcia
  • Jeszcze ważna wskazówka z artykułu dla pań na plaży:

    "Czy mój mąż mnie zdradza? Oczywiście. Może nie fizycznie, na pewno w myślach. Jestem o tym przekonana. Widzę, jak na plaży obserwuje młode dziewczęta, jak odwraca się na brzuch, by nie było widać jego erekcji."

    Jak zobaczycie mężczyznę leżącego na brzuchu, to już wiecie dlaczego to robi.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czepianie się języka użytego w relacji intymnej to naprawdę bezsens, o ile to była relacja intymna, a nie stalking. To trochę jakby sie czepiać ortografii w tych smsach


    Podziękowali 2Pioszo54 Berenika
  • Ważne, że na brzuchu nie leżał. MSPANC.PL
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    żaden grzech nie jest "swój" - każdy ma wymiar społeczny

    Kościół naucza, że grzech ma wymiar kosmiczny. To nasze grzechy zasilają moce Ciemności, co wywołuje wojny i innego rodzaju kataklizmy.
  • malagala powiedział(a):
    Czepianie się języka użytego w relacji intymnej to naprawdę bezsens, o ile to była relacja intymna, a nie stalking. To trochę jakby sie czepiać ortografii w tych smsach


    wychodzi na to, że część wypowiadających się tu osób nie ma pojęcia o erotyzmie,
    biedni ludzie :)
  • > Zgłosiła się kolejna tak potraktowana internautka

    Która nie ma żadnego dowodu na to, że ks. Dębski się z nią kontaktował.
  • Może czas zerwać z wytycznymi Jezusa, bo niektórym odbija?

    Czytałem kiedyś że antychryst, jak przyjdzie, to właśnie będzie głosił, że Bóg nie wymaga(ł) od człowieka ascezy. Ludzie mu uwierzą. I wtedy zaczną niszczyć Kościół Jezusa.
    Podziękowali 2Berenika Klarcia
  • Jak ktoś chce niech sobie żyje na poziomie fizjologii. Większość ludzi tak ma. Jednak rozwój duchowy polega na przezwyciężeniu swojej cielesnej natury. Jezus pokazał jakie są możliwości w pełni rozwiniętego duchowo człowieka. A po Nim wielu Jego naśladowców.
    Podziękowali 2Berenika Klarcia
  • o, widzę, że nożyce się odzywają :)
  • Kajla powiedział(a):
    samo okreslenie relacja intymna w odniesieniu do księdza jest nieteges, a jak do tego dochodzą obsceniczne określenia to już podwójny niesmak
    nawet kuria zwróciła na to uwagę:
    No właśnie o to im chodzi - żeby katolicy wpadli w święte lub nie oburzenie.
    W Polsce rozwodów jest 1/3 to przecież dla nikogo nie jest problemem.
    A jak ksiądz odbija komuś żonę to jest nie OK ? Niby dlaczego ?
    Bo ma inne zasady, bo przysięgał. Mąż żonie i żona mężowi też przysięgała i co ?
    Jaka różnica ?

    Podziękowali 1Biznes Info
  • Wytyczne powinny być klarowne. Tak tak, nie nie. Aby jak najmniej osób pogubiło się, czy uległo zgorszeniu. Aby tym siejącym zgorszenie nie dawać pola do popisu. Słusznie Kuria zareagowała. 
  • Księża i siostry zakonne nie są wykastrowani. Odczuwają popęd seksualny jak każdy człowiek. Przyjmują zobowiązanie do życia w czystości, ale mogą nie być w stanie go wypełnić. Dlatego oburzanie się, że ten ksiądz upadł, przez osoby, które bez ograniczeń korzystają ze swojej seksualności, przypomina sytuację, kiedy goście restauracji komentują problem kogoś, kto nie wytrwał w poście.
    Podziękowali 1malagala
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.