Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Korek, worek i rozporek

1356

Komentarz

  • Zakochany mówi do ukochanej szmato? Ja nie rozumiem dzisiejszej miłości...

    Krytykują go slusznie przede wszystkim za hipokryzję. Prawi innym, nie tylko wierzącym, jak mają postępować, m.in. w sprawach relacji i seksu, a sam postępuje dokładnie odwrotnie.
  • prowokacja, ponieważ kobieta nie uciekała się do szantażu, sbckie metody to był szantaż.
  • Szantaż też jest.


  • "Krytykują go slusznie przede wszystkim za hipokryzję. Prawi innym, nie tylko wierzącym, jak mają postępować, m.in. w sprawach relacji i seksu, a sam postępuje dokładnie odwrotnie."

    To akurat jest wyjątkowo głupie. Księża nie głoszą norm moralnych, bo tak im się wydaje, ale dlatego, że takie jest nauczanie Kościoła. I z faktu, że jeden czy drugi ksiądz (czy świecki) te zasady złamie, nie wynika, że są one złe. Wynika tylko to, że ten konkretny człowiek wybrał inaczej.

    Równie dobrze mogłabyś wytykać hipokryzję lekarzom, którzy palą papierosy. Jaki to ma sens?
    Podziękowali 1Leli

  • To akurat jest wyjątkowo głupie. Księża nie głoszą norm moralnych, bo tak im się wydaje, ale dlatego, że takie jest nauczanie Kościoła. I z faktu, że jeden czy drugi ksiądz (czy świecki) te zasady złamie, nie wynika, że są one złe. Wynika tylko to, że ten konkretny człowiek wybrał inaczej.

    Zgadzam się, złamanie zasad nie podważa sensu zasad.


  • Równie dobrze mogłabyś wytykać hipokryzję lekarzom, którzy palą papierosy. Jaki to ma sens?

    Wytykanie oczywiście nie ma sensu. Gdyby jednak palący czy otyły lekarz zabierał głos w mediach w sprawie zdrowego stylu życia, albo nieszczepiący się lekarz zachęcał do szczepionek, uznalabym go za hipokrytę.

    Za szczyt hipokryzji uważam wypowiedzi ks. Dębskiego do p. Oli na temat sekretarza i sauny versus jego wypowiedzi publiczne o LGBT.
  • > jego wypowiedzi publiczne o LGBT

    Czy możesz je zacytować?
  • "Marsze Równości, które przeszły w tym roku przez Warszawę, Gdańsk, Poznań, przechodząc w imię tolerancji i manifestując sprzeciw wobec dyskryminacji, pokazały rzecz zupełnie odwrotną - wrogość środowisk LGBT wobec chrześcijaństwa i brak szacunku wobec osób wierzących. Czy zatem obowiązują podwójne standardy?"

    https://deon.pl/kosciol/komentarz-rzecznika-archidiecezji-bialostockiej-marsz-rownosci-wyzwolil-dzialanie-zla,535193

    Nie popieram znieważania symboli żadnej religii, ale opowiadanie w obsceniczny sposób o stosunkach homoseksualnych w kurii również nie przyczynia się do poszanowania świętości Kościoła. Podwójne standardy?

    I nie, nie przekonuje mnie, że to była wiadomość prywatna. Przesyłając coś przez internet, zawsze trzeba się liczyć z tym, że nagranie zostanie upublicznione.


    Podziękowali 1Klarcia
  • "pokazały wrogość środowisk LGBT wobec chrześcijaństwa i brak szacunku wobec osób wierzących"

    To jest całkowita prawda. Myślałem, że masz mu coś do zarzucenia.
  • hipokryzję - tylko i aż
  • Nie rozumiem, gdzie tu hipokryzja?

    Ks. Dębski stwierdził, że środowiska LGBT są wrogie wobec Kościoła, co jest prawdą.
  • Nie popieram znieważania symboli żadnej religii, ale opowiadanie w obsceniczny sposób o stosunkach homoseksualnych w kurii również nie przyczynia się do poszanowania świętości Kościoła. Podwójne standardy?


  • > opowiadanie w obsceniczny sposób o stosunkach homoseksualnych w kurii

    Czy możesz to zacytować?
  • Serio? No dobra, sam chciałeś: 
    "Sekretarz dziś zaprasza na saunę... odmówiłem... oszczędzam nasienie"
  • Sekretarzem kurii w Białymstoku jest zakonnica, siostra Helena Duchnowska, MSF.

    Wybacz, ale tutaj ks. Dębski zakpił z Ciebie i innych, którzy się napawają "obscenicznymi słowami".


  • A to kpiarz z niego ;) Oblech i tyle, sam się napawa.
  • Mówienie o tym, że mężczyźni mają nasienie jest obleśne? Tego uczą w IV klasie szkoły podstawowej. Czysta fizjologia.
  • edytowano lipiec 2022
    Oj no. Oczywiście. Jak zawsze. Dziennikarz winny.
    Kobieta winna. 
    Biedny ksiądz, taki biedny, narażony na pokusy, żeby nie te dziennikarze i napalone baby to by świętym za życia został. 

    Naprawdę nie ma przymusu być księdzem, nie ma przymusu być członkiem Kościoła, nie ma przymusu i obowiązku przestrzegać zasad określonej instytucji, jeśli się nie umie oenisa na wodzy utrzymać ani bujnej fantazji erotycznej poskromic
  • Kobieta winna

    Pisujesz na Facebooku do nieznajomych księży? Nie? Ano widzisz.
  • edytowano lipiec 2022
    W szkole mnie uczyli, że nasienie służy do prokreacji, a nie do zostawiania w saunach. Czysta fizjologia. Dla mnie EOT.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Kobieta winna

    Pisujesz na Facebooku do nieznajomych księży? Nie? Ano widzisz.
    . Odpisujesz obcym kobietom w internecie? 
  • > nie ma przymusu być członkiem Kościoła

    A najgłośniej krzyczą ci, co z Kościołem nic wspólnego nie mają.


  • > Odpisujesz obcym kobietom w internecie? 

    Oczywiście, dziś odpisałem jednej Amerykance i jednej Angielce.
  • DaddyPig powiedział(a):
    > nie ma przymusu być członkiem Kościoła

    A najgłośniej krzyczą ci, co z Kościołem nic wspólnego nie mają.


    Owszem. Bo ci, którzy z tym kościołem niewiele mają wspólnego często muszą znosić pouczania i mędrkowanie tych, którzy uzurpują sobie prawo do stanowienia o życiu wszystkich, nie tylko członków KK. 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Odpisujesz obcym kobietom w internecie? 

    Oczywiście, dziś odpisałem jednej Amerykance i jednej Angielce.

    To możesz zrobić dobry uczynek i napisać do księdza, że nie każdy kontakt via fb z obca osoba musi kończyć się erotycznymi wynurzeniami. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Odpisujesz obcym kobietom w internecie? 

    Oczywiście, dziś odpisałem jednej Amerykance i jednej Angielce.
    I napisałeś że jest szmatą?
    Podziękowali 1joanna_1991
  • > uzurpują sobie prawo do stanowienia o życiu wszystkich

    Przecież to kłamstwo. W Polsce o prawie decydują organy konstytucyjne, a nie księża. 

    > muszą znosić pouczania i mędrkowanie

    Czy mędrkowanie pana Staszewskiego jest mniej dotkliwe?
  • > I napisałeś że jest szmatą?

    Nie, bo uważam, że nie wolno tak nazywać kobiet. Dlatego oburzają mnie feministki, które nazywają swoje pochody "Marszami Szmat".
  • DaddyPig powiedział(a):
    > I napisałeś że jest szmatą?

    Nie, bo uważam, że nie wolno tak nazywać kobiet. Dlatego oburzają mnie feministki, które nazywają swoje pochody "Marszami Szmat".
    Ale ten ksiądz Cię nie oburza? 
  • beatak powiedział(a):
    DaddyPig powiedział(a):
    > I napisałeś że jest szmatą?

    Nie, bo uważam, że nie wolno tak nazywać kobiet. Dlatego oburzają mnie feministki, które nazywają swoje pochody "Marszami Szmat".
    Ale ten ksiądz Cię nie oburza? 
    no kurcze, czy nie rozumiesz kontekstu?
    przecież to intymna rozmowa dwojga ludzi,
    to dopiero wyciągnięcie jej (rozmowy) na widok publiczny, jest obrazą moralności, nie ta rozmowa,
    ta rozmowa przeznaczona była wyłącznie dla tych dwu osób i miała charakter erotyczny
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.