Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Celibat nie działa

1246

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Temat npr się interesowałam bo chciałam stosować i mam z tego bobo i nie żałuję. Jest cudowny ale nie polecam jako skutecznej metody 
    Co zatem polecasz hipokrytom ?  :D
  • W takim razie sztuczna macica zalatwi sprawę 
  • Płodność ubezwłasnowolnia kobietę? 
    Kobieta jest płodna z przerwami, mężczyzna caly czas. Ale to płodność kobiety jest problemem?
  • Tez mam bobasa przy stosowaniu npr  :D
    Nie żałuję, ale metody tez raczej nie polece jako skutecznej ;)
    Chyba, że taka na maksa restrykcyjną. Ale uważam, że restrykcyjny npr jest szkodliwy dla relacji małżeństwa, na dłuższą metę.
  • Jeśli mieć bobasa to już lepiej z namiętności niż z npr  ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • asiao powiedział(a):
    Jeśli mieć bobasa to już lepiej z namiętności niż z npr  ;)
    Jak zwał, tak zwał.
    Ale bobas na pokładzie jest :) 
  • @ominika nie rozumiem. Kościół narzuca takie korzystanie z płodności, w którym płodność małżeństwa jest szanowana, a nie zwalczana. To jest to ubezwłasnowolnienie kobiet? 
  • M_Monia powiedział(a):
     Tylko niech nie robią z siebie stosujących się do nauki Kościoła, bo to hipokryzja, bzdura i kłamstwo 
    Twoja pogarda dla ludzkiej słabości jest porażająca.
    Podziękowali 1asiao
  • ominika powiedział(a):
    Słowo klucz "narzuca".

    No tak, na tym polega całe nauczanie Kościoła, nie ma demokracji, ankiet. 
  • edytowano luty 2023
    Beta powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Beta wiesz znam trochę osób które mają dzieci z fazy poowulacyjnej. Po prostu miały wyższa temp i myślały że to już ta faza 
    Powiem tak. Trzeba poznać metodę, nauczyć się i stosować. Wtedy niepłodność poowulacyjna jest pewna.
     Też tak myślałam a potem ktoś mi pokazal podręcznik do npr z metody bodajże LMM z kartą ciąży z okresu bezwzględnej nieplodnosci, autorzy tłumaczyli ze widocznie Bog tak chciał
  • Lekiem na ten ból nie jest antykoncepcja ale zaufanie Bogu.
    Podziękowali 2Pioszo54 Joannna
  • @Tomasz Jak ktoś ma pewność, że jest faza niepłodna, to prezerwatywa mu zbędna jako zabezpieczenie. A jak nie jest pewien, to stosuje ją antykoncepcyjnie.
  • A czy ja twierdzę, że wystarczy powiedzieć? Absolutnie!
    Płodność to dar od Boga a nie choroba, by z nią walczyć
    Podziękowali 2Pioszo54 Joannna
  • W praktyce to zaufanie Bogu dotyczy nie tylko seksu, ale całego życia. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Ale tu jakoś mało bardzo wielodzietnych katolików znaczy że nie ufali? 
    Gdzie mało wielodzietnych? Na forum wielodzietni?
  • Tomasz powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    A czy ja twierdzę, że wystarczy powiedzieć? Absolutnie!
    Płodność to dar od Boga a nie choroba, by z nią walczyć
    Nowoczesne metody antykoncepcji pozwalają korzystać z daru płodności w sposób rozsądny i pozbawiony lęku. 
    Zostałeś przedstawicielem jakiejś firmy?  :D
  • Naturalne częste poronienie też szkodzi zdrowiu 
  • edytowano luty 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Ale tu jakoś mało bardzo wielodzietnych katolików znaczy że nie ufali? 
    Litości @M_Monia. Zaufanie Bogu chcesz określac po liczbie dzieci? 
  • Ale co Rozumiecie przez zaufanie Bogu w kwestii płodności? Na kursach npr pełna otwartość przedstawiana jest jako totalna nieodpowiedzialnosc bo Bog dal człowiekowi rozum żeby z niego korzystał a nie bezmyślnie płodził dzieci 
  • @Agmar dla mnie zaufanie Bogu w kwestii płodności, to zgoda, by ostatnie slowo należało do Niego. 
    Zgadzam się, że Bóg dał rozum, by z niego korzystać. Bóg stworzył mnie płodną cyklicznie. Mogę ten cykl poznać i się do niego stosować. 
    Stosując NPR w celu uniknięcia dziecka robię tyle ile mogę, ale ufam, że jak Bóg da mi dziecko pomimo moich starań, by go nie było, do będzie to dobre. Dzieki temu zaufaniu, nie boję się panicznie poczęcia tego ewentulanego dziecka.
    Robię ile mogę, resztę zostawiam Bogu.
  • edytowano luty 2023
    Jakoś znam osoby tak samo podchodzące, więc to nie tak, że to coś nieosiąglanego. Tylko nikt z tych osób jakoś nie skupia się na ciężarze wymogu, ale na powodzie czemu to odbierane jako ciężar. Modlitwa, sakramenty są dostępne dla każdego. Bóg pomaga, ale trzeba sie do Niego zwrócić, a nie uznać, że wie się lepiej, że to za cieżko. 
    Podziękowali 1Ata
  • Dlatego nie porównuj sie do innych. Nie osądzaj innych. 
    Podziękowali 2mamaw asiao
  • Poza tym @M_Monia Otwartość nie wymaga współżycia w fazie plodnej, a stosowanie NPR nie oznacza, że ma się dużo dzieci. 
  • M_Monia powiedział(a):
    I jeszcze otwartość otwartości nie równa.

    No nierówna. Wzrost też nie. Zdolności. Uroda. Płodność. Nr buta mamy różny, na niektóre buty ciężko kupić. Każdy ma swój oścień.
    I jaki z tego wniosek? Zrównać? Kazać wszystkim mieć po 3 dzieci? Nie da się, bo niektórzy nie mogą? No to może rodzić ile kto może, do wspólnej puli i rozdzielić potem po równo?
    Ludzie kochane...
    @Tomasz, nie histeryzuję, wręcz przeciwnie :)

    Kiedyś ksiądz powiedział mi na spowiedzi: a co się tak przejmujesz, że grzeszysz? No grzeszysz i będziesz. Nie patrz nieustannie na siebie i swoje grzechy, patrz na Boga. I błagam, nie piszcie mi, że "to może nic nie róbmy, tylko sobie grzeszmy". Jak będziesz patrzeć na Boga, nigdy tak nie powiesz.
  • Jak ma osiem i nie chce dziewiątego jest tak samo nieotwarte jak ten z zero czy jeden.
    Nie chcę tu i teraz. 
  • To przypomnij sobie przypowieść o pracownikach, którzy pracowali długo, krótko i bardzo krótko - a wszyscy za tę samą dniówkę.
    Podziękowali 2Beta Ata
  • @M_Monia mieszasz dwa porządki.
  • Na szczęście już nie muszę się kłopotać npr czy czymkolwiek. Wiek robi swoje.
    Teraz pora na wnuki.
    Albo nie.
    Czas pokaże.
    Podziękowali 1Malia
  • Po co za innych myślisz?

    Podziękowali 2Beta Joannna
  • Npr To tylko narzędzie. Raz użyjesz tak, raz inaczej.
    Albo nie użyjesz wcale. Bo nie chcesz.
    Albo bo nie znasz.
     Albo używasz nie wystarczająco znając.

    A Duch wieje kędy chce. 
    Z akceptacją, że gdzie współżycie tam moze być dziecko/dzieci zawsze łatwiej 


    Podziękowali 3Beta Agmar Berenika
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.