Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

800+

124678

Komentarz

  • @M_Monia

    Ty walczysz.

    Ja wychowuję swoje dzieci i nie traktuję tego jako walki. Po prostu to nasza rodzina :)

    Poza tym - zgadzam się z Paulaarose.
  • edytowano maj 2023
    @M_Monia I niech może i bedzie, ale rząd robi sobie żarty z obywateli. Los niepełnosprawnych i ich rodzin nadal jest jaki jest, a mnóstwo kasy z kieszeni obywateli idzie na głupoty typu 2 miliardy na szczujnię, nie mówiąc o NFZ. Rodzina może stracić dziecko czy rodzica bo termin oczekiwania do lekarza to lata świetlne. Może w tej kwestii polepszyliby życie obywateli? 
  • A jedno 500 plus Polski nie zniszczy, ale multum programów już tak. To jest problem.
  • Coralgol powiedział(a):
    @M_Monia

    Ty walczysz.

    Ja wychowuję swoje dzieci i nie traktuję tego jako walki. Po prostu to nasza rodzina :)

    Poza tym - zgadzam się z Paulaarose.
    Dwoje dzieci to jest nic.
  • M_Monia powiedział(a):
    Cóż ja mam poradzić. Jesteście elektoratem który chętnie zabrałby 500+ albo bardzo mocno ograniczył.

    Dlatego choć jestem przeciw PiS to nie mam na kogo glosowac, bo zaraz będziemy w punkcie wyjścia. Najbiedniejsze znów staną się rodziny wielodzuetnw
    No może na żłobki pójdzie ta kasa. 
    Chrzanić żłobki co ty z tymi żłobkami. 
  • Jeżeli to do mnie to mam czwórkę.
  • Dobra swoje z dwoje się pomyliło.
  • edytowano maj 2023
    Nie traktujesz jako walkę? Bo jest dobrobyt.
    A ile mają lat. Wychowywałem czwórkę za kadencji pieprzonego Tuska i to była walka.
  • edytowano maj 2023
    Prayboy powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    @M_Monia

    Ty walczysz.

    Ja wychowuję swoje dzieci i nie traktuję tego jako walki. Po prostu to nasza rodzina :)

    Poza tym - zgadzam się z Paulaarose.
    Dwoje dzieci to jest nic.
    Jak dwoje to nic to co maja moi rodzice powiedziec :D
  • @Prayboy Ja pamietam za rządów Tuska niskie płace i emigracje. PiS niektóre kwestie polepszył jak zarobki, ale tez dowalil przedsiębiorcom i oni narzekają.
  • @M_Monia Ekipa Tuska nie powinna miec żadnego poparcia. Było biednie, bezrobotnie a dzisiaj tez nie maja nic do zaoferowania. Ja nie popieram w sumie ani pisu ani platformy, ale ci drudzy wydają mi się być totalnie bezideowi.
  • Niekoniecznie chcę brać udział w tej dyskusji ale pozwolę sobie zauważyć, że ten program z założenia miał wspierać rodziny wielodzietne. Później dołożono 500 również na pierwsze dziecko, bo pojawiły się głosy, że to niesprawiedliwe... chodziło o to, by wyrównać szanse dzieci. Jednak zdecydowanie trudniej jest utrzymać finansowo 9 osób niż 3-4. Żeby te dzieci z dużych rodzin też mogły skorzystać, np. z zajęć dodatkowych czy wyjechać w wakacje. 
    Rodzice wielodzietni nie korzystają ze żłobków. Nie znam ani jednej mamy 4+, która posłała by dziecię do żłobka. Nie twierdzę, że takich nie ma, jednak jeśli już to w zdecydowanej mniejszości. Co wcale nie oznacza, że nie są aktywne zawodowo. 
    Jakkolwiek by tego nie zrobić zawsze ktoś będzie czuł się pokrzywdzony. 
  • Ja znam matkę 4 dzieci, która nie posyła z mężem dzieci do żłobka bo ona i tak siedzi z nimi w domu, a mąż przy domu pracuje. To w sumie pozytywna rodzina, jednak przy matce to co innego niż w placówce.
  • @Kat_ka ;

    Ten program z założenia miał kupować głosy ;)
    Wszystko inne to sprawa drugorzędna.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Prayboy Ja pamietam za rządów Tuska niskie płace i emigracje. PiS niektóre kwestie polepszył jak zarobki, ale tez dowalil przedsiębiorcom i oni narzekają.
    Pis zarobki raczej spłaszczył często równając w dół.
    Dla mnie najlepszy gospodarczo okres to koniec rządów PO, gdy już czuć było skutki rozsądnej polityki, zaczynały być mocno odczuwalne skutki wstąpienia do UE. Ale PO też mam sporo do zarzucenia, np. reforma emerytalna, wycofanie się z reformy górnictwa itp.
  • Coralgol powiedział(a):
    @Kat_ka ;

    Ten program z założenia miał kupować głosy ;)
    Wszystko inne to sprawa drugorzędna.
    Hmmm jeśli rodzin wielodzietnych to raczej za dużo nie zyskali. Wiekszosc 1-2 dzietnych, wykształconych krzyczy, że to rozdawnictwo, a i tak bierze.. gdzie tu logika? 

    Trudno o tym decydować. Do ideału zdecydowanie daleko. Wiele rzeczy kuleje, opieką zdrowotna oświata. Uważam, że taka pomoc powinna być ale tylko dla wielo. I w sytuacji gdy jest zastrzeżenie do opieki, np. przemoc, alkohol; to państwo(urzednicy) powinno decydować o wydatkach. Może ktoś mądrzejszy by wymyślił jeszcze lepiej. Sęk w tym, że zawsze kogoś będzie boleć... on dostaje , a ja nie.
    Podziękowali 1Prayboy
  • M_Monia powiedział(a):
    Uważam że ekipa Tuska oszukała wielodzietnych. 
    Nie, nic im nie obiecywała. Ekipa Tuska nikogo nie oszukiwała ona prowadziła celową anihilację rodzin wielodzietnych.
  • To co, może jesz kupili głosy osób do 26rz które nie płacą podatków?
    Chodzi o to że nie ma alternatywy, albo głosujesz na PiS albo na debili. Dobrze że społeczeństwo dojrzało i na debili przestało głosować. 
  • I emerytów !!!  Nie zapominajmy o emerytach!  ;)   
  • Na samym początku istnienia PO sam na nich głosowałem.Ale za mocherowe berety, za zwijanie wojska (przeniesienie Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni do Warszawy) za ośmiorniczki , Palikota , podwyższenie wieku emerytalnego. Za 10.04.2010.
    Za dzielenie społeczeństwa itd. powiedziałem sobie dość.
     Piotr
    Podziękowali 3Berenika asiao Prayboy
  • tak było, a oni dalej swoje

    Podziękowali 2Piotr i Kasia Klarcia
  • nic się nie zmieniło

    nie chcę żeby wrócili, a oni ciągle czekają
    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • .Piotr i Kasia powiedział(a):
    Na samym początku istnienia PO sam na nich głosowałem.Ale za mocherowe berety, za zwijanie wojska (przeniesienie Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni do Warszawy) za ośmiorniczki , Palikota , podwyższenie wieku emerytalnego. Za 10.04.2010.
    Za dzielenie społeczeństwa itd. powiedziałem sobie dość.
     Piotr
    Żebyśmy dziś tylko te ośmiorniczki mieli.
    Szczęśliwy z ciebie człowiek,jeśli tylko to widzisz a milionowych przewałów i napychania kabzy PiS nie widzisz.
    No ale w tvpis ani w niezależnej ani tvpinfo tego nie  powiedzą 
  • Tak, te ośmiorniczki to dziś są śmieszne w porównaniu z przekrętami obecnej władzy. Ale fakt, tvpis nie mówi , to i gawiedź nie wie o aferach 
  • Zastanawia mnie, dlaczego PiS tak odwleka to 800+, darmowe autostrady (sprawdźcie sobie które będą darmowe :D ), leki? Czyżby teraz, kiedy koszty życia tak bardzo wzrosły, te pieniądze by się nie przydały, nie wspomógłby tak jak maja rzekomo wspomagać po wyborach? Idą wakacje, to zawsze pare stówek więcej? 
    Czy dzieci i starsi dziś nie chorują? Na co czekają z darmowymi lekami? 
    Czemu chcą tak szybko zmieniać przepisy w kodeksie drogowym? Przecież chodziło z zwiększenie bezpieczeńtwa a nie o wyrywanie hajsu za horrendalne mandaty. 
    Czemu polskie rodziny musza czekać aż pan wygra, to teraz panu nie zależy na dobru rodziny? Na zwiększeniu dzietności? 
    A może wiedza, ze nie ma z czego dać ale wygrać musza, żeby wolnością się cieszyć? 
  • Wiadomo czemu. To po prostu jedna wielka ściema.
  • beatak powiedział(a):
    Wiadomo czemu. To po prostu jedna wielka ściema.
    Prosta odpowiedź. Budżet na 2023 jest już zaplanowany i realizowany..
    Co za ignorancja ekonomiczna, eh.
    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • hipolit powiedział(a):
    Zastanawia mnie, dlaczego PiS tak odwleka to 800+, darmowe autostrady (sprawdźcie sobie które będą darmowe :D ), leki? Czyżby teraz, kiedy koszty życia tak bardzo wzrosły, te pieniądze by się nie przydały, nie wspomógłby tak jak maja rzekomo wspomagać po wyborach? Idą wakacje, to zawsze pare stówek więcej? 
    Czy dzieci i starsi dziś nie chorują? Na co czekają z darmowymi lekami? 
    Czemu chcą tak szybko zmieniać przepisy w kodeksie drogowym? Przecież chodziło z zwiększenie bezpieczeńtwa a nie o wyrywanie hajsu za horrendalne mandaty. 
    Czemu polskie rodziny musza czekać aż pan wygra, to teraz panu nie zależy na dobru rodziny? Na zwiększeniu dzietności? 
    A może wiedza, ze nie ma z czego dać ale wygrać musza, żeby wolnością się cieszyć? 
    Się ogarnij z ekonomii i pomyśl co to jest budżet na dany rok :-))))
    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Wiadomo czemu. To po prostu jedna wielka ściema.
    Prosta odpowiedź. Budżet na 2023 jest już zaplanowany i realizowany..
    Co za ignorancja ekonomiczna, eh.
    Ale mimo podpisanych budżetów znajdują się pienadze na pomoc UA. To czemu swoich nie wspomagać? 
    Skoro da się pomagać w ogóle 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.