Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

800+

123457

Komentarz

  • edytowano maj 2023
    Coralgol powiedział(a):
    Ja nie utożsamiam się aż tak z żadną formacją, po prostu uważam, że gospodarczo za PO było dużo lepiej (dla ludzi pracujących, wykształconych, z ambicjami na coś więcej niż pensja minimalna i zasiłek na dziecko),

    Ja to już dawno podejrzewałem że @Coralgol ma konszachty z PO bo tylko takim za PO było dobrze, dlatego tak tęskni za dostępem do okruszków z pańskiego stołu. Całej reszcie było za PO gorzej i kropka.
    Podziękowali 2Klarcia Piotr i Kasia
  • Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    W cywilizowanych krajach, m.in. Niemcy, osoby przekraczające górny próg podatkowy, po prostu nie składają wniosków o dodatek na dzieci. Ale Polacy potrzebują jeszcze co najmniej dwie dekady żeby do tego dojrzeć.
    Do czego tu dojrzewać? Przecież wysokość zarobków to kiepski wyznacznik "zamożności". Ważniejsza jest kwota na osobę, zasobność wynikająca z tego, co rodzina odziedziczyła, ile ma dzieci, jakie koszty związane choćby z leczeniem, opieką itd.
    Próg podatkowy dotyczy tylko zarobków danej osoby, nawet nie tego ile osób z tego trzeba utrzymać. 
    Dojrzewać do tego, żeby nie korzystać z dodatków na dzieci, gdy ich potrzeby są zaspokojone. Niemcy tak mają, a w Polakach jest jeszcze "zachłanność ubogiego", która wywodzi się z czasów biedy i dlatego ciągle im mało.
  • Beta powiedział(a):

    Klarcia powiedział(a): Kacha powiedział(a): Dla nas też bardziej korzystnie byłoby dostać ulgę od podatku niż 500 plus. 
     

    To wtedy japę darły by samorządy. Już widzieliśmy, co się działo, gdy PiS obniżyło podatki. 
    A to nie mogłyby dostawać z budżetu centralnego rekompensaty? Jeszcze z dodatkiem na każda rodzinę, by oddolnie wspierać rodziny wielo? Przecież dostają już teraz; kasę wydają na głupoty typu "Poród na sianie" i narzekają, że im nie starcza, bo obniżono podatki.
    Gdyby ode mnie zależało, to odebrałabym większość władzy samorządom.
    Od rządów PO okazało, że mają możliwość wyprzedawać Polskę.

    1. W 2004 r. Gdańsk sprzedał większość, bo 74,99 proc. udziałów niemieckiej firmie komunalnej spółce Stadtwerke Leipzig z Lipska za 183,85 mln zł. Obecnie w spółce GPEC Stadtwerke Leipzig ma 82 proc. udziałów, a Gmina Miasta Gdańsk 18 proc. Ze sporych zysków wygenerowanych, większość wysyłana jest do Niemiec. 

    Gdy obecny rząd chciał odkupić udziały w spółce, to:

    185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za niemieckie większościowe udziały w GPEC to zdaniem lipskiego ratusza za mało za tak dochodowe przedsiębiorstwo. Niemcy wiedzą, że nie wyzbywa się sfery usług komunalnych na rynku pozbawionym jakiejkolwiek konkurencji. Tej wiedzy zabrakło gdańskim włodarzom, gdy sprzedawali przedsiębiorstwa komunalne Francuzom (SNG) i Niemcom (GPEC). 

    https://wybrzeze24.pl/aktualnosci/niemcy-nie-sprzedadza-udzialow-w-gpec-nawet-za-800-mln-zl


    2. 


  • Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    W cywilizowanych krajach, m.in. Niemcy, osoby przekraczające górny próg podatkowy, po prostu nie składają wniosków o dodatek na dzieci. Ale Polacy potrzebują jeszcze co najmniej dwie dekady żeby do tego dojrzeć.
    Do czego tu dojrzewać? Przecież wysokość zarobków to kiepski wyznacznik "zamożności". Ważniejsza jest kwota na osobę, zasobność wynikająca z tego, co rodzina odziedziczyła, ile ma dzieci, jakie koszty związane choćby z leczeniem, opieką itd.
    Próg podatkowy dotyczy tylko zarobków danej osoby, nawet nie tego ile osób z tego trzeba utrzymać. 
    Dojrzewać do tego, żeby nie korzystać z dodatków na dzieci, gdy ich potrzeby są zaspokojone. Niemcy tak mają, a w Polakach jest jeszcze "zachłanność ubogiego", która wywodzi się z czasów biedy i dlatego ciągle im mało.

    Tak, jesteśmy zupełnie inni niż Niemcy. Bez sensu jest porównywanie jednego narodu do innego. Jakieś kompleksy tej gorszej masz i tyle. 
    Powiem tak. Gdyby złożenie wniosku o 500+ wymagało więcej trudu, to pewnie wielu dla których to niestotna kwota by zrezygnowało z ubiegania się o te pieniądze. Natomiast procedura jest tak łatwa, że nie zniechęca. 
  • edytowano maj 2023
    Ka.tka. powiedział(a):
    Ależ tu dużo emocji. Myślę, że tak jak wiadomo skąd się biorą dzieci, tak samo nie można zakładać, że akurat moje wszystkie będą w 100% zdrowe. Tego nie wie nikt. Ryzyka są różne. Chwała tym, którzy przyjmują każde dziecko i biorą na siebie trud wychowania. Bez względu na to czy chore czy zdrowe. 

    Z drugiej strony uważam, że nie da się "zareklamować" tudzież zachęcić kogokolwiek do posiadania dzieci. Z takiego promowania, może wyjść tylko ludzkie nieszczęście jak szara codziennosc przyniesie zmęczenie i rozczarowanie. Dzieci powinni miec tylko Ci, którzy świadomie dokonują takiego wyboru. Oby dobry Bóg te rodziny dziećmi obdarzał i właśnie takim rodzinom Państwo powinno pomagać.
    Większość rodzin jest w porządku. Te które są patologią mają wypłacane 500+ w bonach albo wstrzymywane. Jeśli jest doniesienie o złym wydatkowaniu 500+ to jest kontrola. Sama takiej byłam poddana w ubiegłym roku na podstawie złośliwego donosu. Nikt oczywiście nie każe się spowiadać z rachunków że to idzie na dzieci. Ale pytana byłam na co wydaje 500+. W sensie co dzieci z tego mają. 
    Nie rozumiem w jaki sposób państwo mialoby sprawdzac czy to czyjś świadomy wybór posiadanie dzieci. Cały plus tego świadczenia polega na tym że nie ma kryterium. Po prostu jest to jak dochód gwarantowany warunkowy. Każde dziecko dostaje 500 zł miesięcznie. Jakby miały być progi i kryteriach poza zgłoszonymi do kontroli nieprawidłowościami to program byłby dużo droższy, wymagałby angażowania urzędników, skarbówki, OPS i innych.

    Podziękowali 2Klarcia Pioszo54
  • Poza wszystkim w związku z inflacja 800 + jest tańsze niż wprowadzone w 2015 500+. Tak że to w sumie żadne wyrównywanie. Mnie programy socjalne wkurzają. Zamiast porządnej emerytury to się daje 13 i 14. Bez sensu. 
  • edytowano maj 2023
    @Ka.tka.
     Zgadzam się w 100%, że dzieci powinni mieć ci, którzy chcą lub są w stanie ten stan spraw i życia przyjąć. Innaczej rodzi to frustrację lub zaniedbania. Chociaż realnie wiem, że rzadko tak to działa.

    Co do programów socjalnych wszelkich, jestem przeciw. Ludzie powinni pracując zarabiać tyle, żeby było ich stać na wychowanie dzieci na godziwym poziomie. I dostać po okresie pracy dobrą emeryturę.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Poza wszystkim w związku z inflacja 800 + jest tańsze niż wprowadzone w 2015 500+. Tak że to w sumie żadne wyrównywanie. Mnie programy socjalne wkurzają. Zamiast porządnej emerytury to się daje 13 i 14. Bez sensu. 
    Nie można podnieść emerytury ponad inflację z danego roku; ten rząd i tak coś zakombinował, że wyrównanie będzie trochę wyższe. Obecnie wysokość emerytury jest uzależniona od sumy wpłaconych składek. 13 i 14 jest dodatkiem mającym nieco udogodnić życie emerytom. 14 emerytura jest już uzależniona od wysokości świadczenia emerytalnego.
  • Chociaż widzę w tym systemie bez wsparcia socjalnego jeden wyjątek.
    Należy wspierać osoby niepełnosprawne i niezdolne do pracy z powodu choroby, bo nie są w stanie się utrzymać.
  • Aneta powiedział(a):
    @Ka.tka.
     Zgadzam się w 100%, że dzieci powinni mieć ci, którzy chcą lub są w stanie ten stan spraw i życia przyjąć. Innaczej rodzi to frustrację lub zaniedbania. Chociaż realnie wiem, że rzadko tak to działa.

    Co do programów socjalnych wszelkich, jestem przeciw. Ludzie powinni pracując zarabiać tyle, żeby było ich stać na wychowanie dzieci na godziwym poziomie. I dostać po okresie pracy dobrą emeryturę.
    Tego w żadnym kraju nie grają. Owszem, są osoby żyjące na wysokim poziomie, ale stanowią zdecydowaną mniejszość w społeczeństwie.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ka.tka. powiedział(a):
    Ależ tu dużo emocji. Myślę, że tak jak wiadomo skąd się biorą dzieci, tak samo nie można zakładać, że akurat moje wszystkie będą w 100% zdrowe. Tego nie wie nikt. Ryzyka są różne. Chwała tym, którzy przyjmują każde dziecko i biorą na siebie trud wychowania. Bez względu na to czy chore czy zdrowe. 

    Z drugiej strony uważam, że nie da się "zareklamować" tudzież zachęcić kogokolwiek do posiadania dzieci. Z takiego promowania, może wyjść tylko ludzkie nieszczęście jak szara codziennosc przyniesie zmęczenie i rozczarowanie. Dzieci powinni miec tylko Ci, którzy świadomie dokonują takiego wyboru. Oby dobry Bóg te rodziny dziećmi obdarzał i właśnie takim rodzinom Państwo powinno pomagać.
    Większość rodzin jest w porządku. Te które są patologią mają wypłacane 500+ w bonach albo wstrzymywane. Jeśli jest doniesienie o złym wydatkowaniu 500+ to jest kontrola. Sama takiej byłam poddana w ubiegłym roku na podstawie złośliwego donosu. Nikt oczywiście nie każe się spowiadać z rachunków że to idzie na dzieci. Ale pytana byłam na co wydaje 500+. W sensie co dzieci z tego mają. 
    Nie rozumiem w jaki sposób państwo mialoby sprawdzac czy to czyjś świadomy wybór posiadanie dzieci. Cały plus tego świadczenia polega na tym że nie ma kryterium. Po prostu jest to jak dochód gwarantowany warunkowy. Każde dziecko dostaje 500 zł miesięcznie. Jakby miały być progi i kryteriach poza zgłoszonymi do kontroli nieprawidłowościami to program byłby dużo droższy, wymagałby angażowania urzędników, skarbówki, OPS i innych.

    Absolutnie nie. Nawet nie pomyślałabym, żeby Państwo mialo sprawdzac "chcenie" posiadania dzieci. Chodziło mi o to, żeby nie zachęcać tych, którzy o tym nie myślą, np. różnymi programami pro dzietności
    Podziękowali 1Odrobinka
  • @Aneta tak. Tylko jeśli obciążenie podatkiem jest spore (a jest) to 500+ jest zwykłym zwrotem podatku VAT na rzecz rodzin posiadających dzieci. W tym znaczeniu to nie jest program socjalny. 
    Programy socjalne są uzależnione od kryterium dochodowego. 
    Owszem jeśli nie byłoby podatków na takim poziomie jak obecnie to świadczenia socjalne nie mogłyby być na tym poziomie. I dla wszystkich. Ale ludzie by mieli więcej pieniędzy w kieszeni. 
    Ja od zawsze sugeruje że socjal powinien być dla trwałe niezdolnych do pracy a z podatków powinny być utrzymywane organy do utrzymywania porządku i bezpieczeństwa państwa. Czyli sądy, policja i armia. Niemniej żyjemy w takim świecie w jakim żyjemy. Wszystko nam się ogranicza i zabiera wolność. Z każdej złotówki każą się rozliczać. Powoli zabierają się za gotówkę. Nakazują modernizacje domów, ograniczają możliwości hodowli i rolnictwa, nawet na własny użytek. Skoro więc zabierają nam tyle w podatkach to bardzo dobrze że oddają to rodzinom z dziećmi na dzieci. Wolę to niż mieliby dawać na.jakies.szemrane interesy. Póki co nie da się zlikwidować socjalu bo jest zbyt rozbuchany i wywołałoby to niepokoje społeczne.
    Tu trzeba działać inaczej i od drugiej strony. Od obniżania podatków i umożliwiania przedsiębiorcom zwłaszcza tym.malym.i.srednim rozwoju. Bez obciążania ich kosztami. Bez wymogów wystrzelonych w kosmos. Bez sanepidów i wszelkich pieczątek ze zgodami, zezwoleniami, certyfikatami.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Ka.tka. w Polsce jest ogromny tzw. fertility gap. Średnio kobiety mają jedno dziecko mniej niż by chciały. Także to statystycznie nie jest żadne zachęcanie, tylko raczej stwarzanie warunków.

    Ja powiem szczerze - dla mnie 500+ to super program. Małżeństwo czy singiel bez dzieci a rodzina z dziećmi to zupełnie inne możliwości ogarnięcia tematu straty pracy, choroby itd. Dla mnie to jest taki bufor, że na jedzenie będzie. Nie ma ryzyka wpadnięcia w skrajną nędzę, jak ma się dzieci. I daje to jakiś spokój gdzieś tam z tyłu głowy, a jak ma się poczucie bezpieczeństwa, to człowiek jest bardziej skłonny do podejmowania różnych aktywności, wysiłku itd. A pieniądze w normalnych warunkach wydajemy tak, jak uważamy za słuszne. Ktoś by uznał, że mądrze, inny, że bez sensu. Wolałabym, żeby nie oceniał tego urzędnik.
  • Skoro dzietnośc nie wzrosła przy 500plus które było szokiem dziejowym  to dzietnośc.nie wzrośnie też przy 800..tak mi się wydaje 
    Podziękowali 1saga
  • @Klarcia widocznie jestem idealistką. Chociaż zdecydowanie się z twoim zdaniem nie zgadzam. Znak kilka rodzin wielodzietnych za granicą, gdzie 1 rodzic pracuje i żyją na wysokim poziomie, kształcą dzieci, a jedna z tych rodzin ma 5 dzieci, w tym dzieci z ZD (to raczej rzadkość w krajach zbyt cywilizowanych, wiele z tych dzieci niestety się nie rodzi). Poza tym normalny i wysoki poziom dla mnie to brak zmartwieñ o zapłacenie rachunków, możliwość edukacji i zajęć rozwijających dla dzieci np. kupno instrumentu, wyjazd wakacyjny. Mam przyjaciółkę w Niemczech, studiowałyśmy razem, po wyjechała z Polski. Twierdzi, że w Niemczech to standard, nawet matki samotnie wychowujące dzieci ma być na to stać.
    @Odrobinka zgadzam się, że trzeba zacząć od obni
    żenia podatków.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • asiao powiedział(a):
    Skoro dzietnośc nie wzrosła przy 500plus które było szokiem dziejowym  to dzietnośc.nie wzrośnie też przy 800..tak mi się wydaje 
    Oczywiście, że nie wzrośnie. Nie po to on jest.
    Podziękowali 2Odrobinka Ka.tka.
  • Piotr i Kasia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tak, te ośmiorniczki to dziś są śmieszne w porównaniu z przekrętami obecnej władzy. Ale fakt, tvpis nie mówi , to i gawiedź nie wie o aferach 

    A w TVN cała prawda całą dobę.

    TVN to porazka i oszuści, szkodzą podobnie jak TVP. Jedyne co na tych kanałach ogladam to rozrywkę ;)
  • paulaarose powiedział(a):
    Piotr i Kasia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tak, te ośmiorniczki to dziś są śmieszne w porównaniu z przekrętami obecnej władzy. Ale fakt, tvpis nie mówi , to i gawiedź nie wie o aferach 

    A w TVN cała prawda całą dobę.

    TVN to porazka i oszuści, szkodzą podobnie jak TVP. Jedyne co na tych kanałach ogladam to rozrywkę ;)
    Nieprawda. W TVP jest wiele przypominanych faktów o których opozycja chce aby zapomniano a młodzi ludzie nie wiedzą. Dodatkowo dużo programów wartościowych jak Ocaleni i wiele wiele innych. Różnica między TVN a TVP w sferze informacji to taka że TVP to propaganda a TVN to kłamstwo lub manipulacja. TVN to także rozrywka na poziomie menela, czyli codzienny program pt Ukryta prawda oraz nienawistne Szkło kontaktowe czyli sianie nienawiści w białych rękawiczkach. 
    Nie powinnaś zrównywać obu stacji, TVP realizuje też misję publiczną, kultura, sztuka historia. Nawet Zenek już zniknął.

    Podziękowali 1In Spe
  • @Prayboy W sumie masz racje, bardziej chodziło mi o propagandę na TVP info. Same inne programy z czasu obejrze, jakiś serial. Na TVNie w sumie jedyne co z czasu włączę to na wspolnej i gessler i to mi starczy, bo ich prawdy cała dobę nie da się wytrzymać.
    Podziękowali 1Prayboy
  • TVN to przykład że kapitał ma narodowość.
  • W sumie dla mnie oni to taka niemiecka propagandowka pod szyldem amerykanskim :D
  • Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Piotr i Kasia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tak, te ośmiorniczki to dziś są śmieszne w porównaniu z przekrętami obecnej władzy. Ale fakt, tvpis nie mówi , to i gawiedź nie wie o aferach 

    A w TVN cała prawda całą dobę.

    TVN to porazka i oszuści, szkodzą podobnie jak TVP. Jedyne co na tych kanałach ogladam to rozrywkę ;)
    Nieprawda. W TVP jest wiele przypominanych faktów o których opozycja chce aby zapomniano a młodzi ludzie nie wiedzą. Dodatkowo dużo programów wartościowych jak Ocaleni i wiele wiele innych. Różnica między TVN a TVP w sferze informacji to taka że TVP to propaganda a TVN to kłamstwo lub manipulacja. TVN to także rozrywka na poziomie menela, czyli codzienny program pt Ukryta prawda oraz nienawistne Szkło kontaktowe czyli sianie nienawiści w białych rękawiczkach. 
    Nie powinnaś zrównywać obu stacji, TVP realizuje też misję publiczną, kultura, sztuka historia. Nawet Zenek już zniknął.

    Wskaż choć jeden przykład tego kłamstwa w nierządowych mediach.
    Bo zdaje się regularnie musisz oglądać skoro wysuwasz takie wnioski 
    Czy to takie Twoje "badania" jak z alkoholem w małpkach i pełnowymiarowych butelkach?
  • kociara powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Piotr i Kasia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tak, te ośmiorniczki to dziś są śmieszne w porównaniu z przekrętami obecnej władzy. Ale fakt, tvpis nie mówi , to i gawiedź nie wie o aferach 

    A w TVN cała prawda całą dobę.

    TVN to porazka i oszuści, szkodzą podobnie jak TVP. Jedyne co na tych kanałach ogladam to rozrywkę ;)
    Nieprawda. W TVP jest wiele przypominanych faktów o których opozycja chce aby zapomniano a młodzi ludzie nie wiedzą. Dodatkowo dużo programów wartościowych jak Ocaleni i wiele wiele innych. Różnica między TVN a TVP w sferze informacji to taka że TVP to propaganda a TVN to kłamstwo lub manipulacja. TVN to także rozrywka na poziomie menela, czyli codzienny program pt Ukryta prawda oraz nienawistne Szkło kontaktowe czyli sianie nienawiści w białych rękawiczkach. 
    Nie powinnaś zrównywać obu stacji, TVP realizuje też misję publiczną, kultura, sztuka historia. Nawet Zenek już zniknął.

    Wskaż choć jeden przykład tego kłamstwa w nierządowych mediach.
    Bo zdaje się regularnie musisz oglądać skoro wysuwasz takie wnioski 
    Czy to takie Twoje "badania" jak z alkoholem w małpkach i pełnowymiarowych butelkach?

    Jeden starczy, ok będą dwa:
    1.Torcik Hitlera czyli słynna ustawka z rzekomymi nazistami
    2. Kłamstwo po katastrofie smoleńskiej: "jak nie wylądujemy to mnie zabije". 
  • Nie, nie muszę regularnie, ale czasem zaglądam.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Prayboy W sumie masz racje, bardziej chodziło mi o propagandę na TVP info. Same inne programy z czasu obejrze, jakiś serial. Na TVNie w sumie jedyne co z czasu włączę to na wspolnej i gessler i to mi starczy, bo ich prawdy cała dobę nie da się wytrzymać.

    TVP info to program polityczny partii rządzącej, tak jak cały TVN jest programem politycznym antyrządowym ( nawet nie opozycyjnym tylko anty rządowym co więcej antypolskim, antypaństwowym i jako taki szkodliwym).

    Podziękowali 1asiao
  • Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Piotr i Kasia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tak, te ośmiorniczki to dziś są śmieszne w porównaniu z przekrętami obecnej władzy. Ale fakt, tvpis nie mówi , to i gawiedź nie wie o aferach 

    A w TVN cała prawda całą dobę.

    TVN to porazka i oszuści, szkodzą podobnie jak TVP. Jedyne co na tych kanałach ogladam to rozrywkę ;)
    Nieprawda. W TVP jest wiele przypominanych faktów o których opozycja chce aby zapomniano a młodzi ludzie nie wiedzą. Dodatkowo dużo programów wartościowych jak Ocaleni i wiele wiele innych. Różnica między TVN a TVP w sferze informacji to taka że TVP to propaganda a TVN to kłamstwo lub manipulacja. TVN to także rozrywka na poziomie menela, czyli codzienny program pt Ukryta prawda oraz nienawistne Szkło kontaktowe czyli sianie nienawiści w białych rękawiczkach. 
    Nie powinnaś zrównywać obu stacji, TVP realizuje też misję publiczną, kultura, sztuka historia. Nawet Zenek już zniknął.

    Wskaż choć jeden przykład tego kłamstwa w nierządowych mediach.
    Bo zdaje się regularnie musisz oglądać skoro wysuwasz takie wnioski 
    Czy to takie Twoje "badania" jak z alkoholem w małpkach i pełnowymiarowych butelkach?

    Jeden starczy, ok będą dwa:
    1.Torcik Hitlera czyli słynna ustawka z rzekomymi nazistami
    2. Kłamstwo po katastrofie smoleńskiej: "jak nie wylądujemy to mnie zabije". 
    I tylko tyle?
    No faktycznie. Ogrom
  • kociara powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Piotr i Kasia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tak, te ośmiorniczki to dziś są śmieszne w porównaniu z przekrętami obecnej władzy. Ale fakt, tvpis nie mówi , to i gawiedź nie wie o aferach 

    A w TVN cała prawda całą dobę.

    TVN to porazka i oszuści, szkodzą podobnie jak TVP. Jedyne co na tych kanałach ogladam to rozrywkę ;)
    Nieprawda. W TVP jest wiele przypominanych faktów o których opozycja chce aby zapomniano a młodzi ludzie nie wiedzą. Dodatkowo dużo programów wartościowych jak Ocaleni i wiele wiele innych. Różnica między TVN a TVP w sferze informacji to taka że TVP to propaganda a TVN to kłamstwo lub manipulacja. TVN to także rozrywka na poziomie menela, czyli codzienny program pt Ukryta prawda oraz nienawistne Szkło kontaktowe czyli sianie nienawiści w białych rękawiczkach. 
    Nie powinnaś zrównywać obu stacji, TVP realizuje też misję publiczną, kultura, sztuka historia. Nawet Zenek już zniknął.

    Wskaż choć jeden przykład tego kłamstwa w nierządowych mediach.
    Bo zdaje się regularnie musisz oglądać skoro wysuwasz takie wnioski 
    Czy to takie Twoje "badania" jak z alkoholem w małpkach i pełnowymiarowych butelkach?

    Jeden starczy, ok będą dwa:
    1.Torcik Hitlera czyli słynna ustawka z rzekomymi nazistami
    2. Kłamstwo po katastrofie smoleńskiej: "jak nie wylądujemy to mnie zabije". 
    I tylko tyle?
    No faktycznie. Ogrom
    Prosiłaś o jedno. Dałem o 100 procent więcej
  • No. Waga jakby lekkopółśmieszna.

    A tak do merituma
    Mamy ...113 wiceministrów,113 gabinetów z ludźmi,pracujących dla ludzi,którzy za nic oficjalnie nie odpowiadają.
    Za to mają limuzyny i poczucie bycia zawodowo spełnionym.
    Najliczniejszy rząd...
  • I bardzo dobrze. Nie kradną, uczciwie pracują. 
  • :D
    Podziękowali 1paulaarose
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.