Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Oglądaliście posiedzenie sejmu?

124678

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    No właśnie nie na. I powinna być wysoka poprzeczka też do rządu. A nie jest znany z tego że jest znany. 

    Ale dlaczego Ty dziś wymagasz tego od rzadu? 
    Czemu nie miałaś takich wymagań wcześniej? :D 

    swoją drogą, z czego jest znana Chorosinska- była nawet ministrem :D - oprócz bujnego życia erotycznego o którym wie cała Polska? 
    Podziękowali 1persa
  • zbyszek powiedział(a):
    Dobrze by było aby dyskusje o Braunie skierować czy w ogóle Hanuka powinna być w polskim Sejmie.
    Teraz, kiedy władzę przejęli ci co klękają przed Izraelem ? lepiej trzymaj się za portfel bo zaraz im zaczną majątki przekazywać.
    Ciekawe że Brauna oskarżają o obrazę uczuć religijnych ci sami którzy chcieli zdjęcia krzyża w sejmie, w szkołach oraz sprzed pałacu prezydenckiego, jak Hołownia, Tusk
    Podziękowali 1Elf77
  • hipolit powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Mamy rząd po ogólniaku, po maturze. To są najważniejsze osoby w państwie, a lekarza po samej maturze nie wiec coś chyba nie gra. 
    Piszesz ze mamy lekarza po maturze. 


    No właśnie napisała, że takiego nie ma, czytanie ze zrozumieniem się kłania.
  • Genialna analiza. Brawo Bosak
  • Turturek powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Mamy rząd po ogólniaku, po maturze. To są najważniejsze osoby w państwie, a lekarza po samej maturze nie wiec coś chyba nie gra. 
    Piszesz ze mamy lekarza po maturze. 


    No właśnie napisała, że takiego nie ma, czytanie ze zrozumieniem się kłania.
    Przecież wyżej napisałam (edytowałam) że doczytałam, że nie ma. 

    Zastosuj swoją radę do siebie 
  • Hamal powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Dobrze by było aby dyskusje o Braunie skierować czy w ogóle Hanuka powinna być w polskim Sejmie.
    Teraz, kiedy władzę przejęli ci co klękają przed Izraelem ? lepiej trzymaj się za portfel bo zaraz im zaczną majątki przekazywać.
    Ciekawe że Brauna oskarżają o obrazę uczuć religijnych ci sami którzy chcieli zdjęcia krzyża w sejmie, w szkołach oraz sprzed pałacu prezydenckiego, jak Hołownia, Tusk
    A to od wczoraj stoi menora? 
    Od 2005 roku obchodzi się w sejmie Chanukę. 
    Jakoś poprzednicy nie ukrucili tego. Ciekawe czemu. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Mógłby zachowywać się jak Terlecki i szerzyć chamstwo. 
    Na szczęście już tego nie będzie.


    Usilnie starsza się Moniu dokopać Hołowni ale coś Ci nie wychodzi. 
    Takie sypanie piaskiem po oczach, w piskaownicy, tylko wiatr zaczyna wiać w Twoją stronę i zaraz siebie obsypujesz. 
    Przykre to. 
    Bo pokazuje, że nie rażą Cię pewne zachowania a ludzie. I tylko dlatego, że są po drugiej stronie sceny politycznej. 
    „Swój” może i opluwać, bo swój może więcej 
  • M_Monia powiedział(a):
    Hołownia, nieee. Idziemy w stronę kabaretu i z lewa i z prawa nie chodzi o Holownie. W starożytnym Rzymie Cesarz do senatu wprowadził konia. Po to żeby pokazać im co o nich myśli. Boję się tego że z czasem będzie to tak wyglądać i tutaj. Czyli coraz gorzej. 

    A można byłoby coś pomyśleć żeby to zatrzymać. Wypraciwywac wspólna rację, bez argumentów at persona itd. Moze Gdyby byli to ludzie z wiedzą. Mocno uczeni. Sama nie wiem co zrobić żeby współpraca była lepsza na rzecz obywateli. Bo to może być ze szkoda dla nas jak zamiast rozwiązywać problemy to będą się tak zachowywać. 
    Przepraszam, ale nie przekonuje mnie Twoja troska. 
    Bo wcześniej bywał totalny gnój, że tak brzydko powiem i głosu sprzeciwu nie było. Wręcz momentami była obrona takich zachowań. 
    Nikt teraz od pajaców nikogo nie wyzwą, nie wspominając o innych odzywkach, które z sejmu robiły rynsztok. 
    Twoją troska i kulturę, godność miejsca, o wykształcenie posłów jest dla mnie- bo mam prawo wyrazić swoje zdanie, kpina. 
    Przykre to. 
    Na szczęście wielu ludzi widzi różnice pozytywną, pod wzg kultury wypowiedzi i szacunku dla innych. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Wcześniej nie interesowałam sie polityka. Raziło mnie np 8 gwiazdek. Tak czy i raczej może przydałby się psycholog co by cis zaradził jak należy że sobą wspolpraciwac. Może to dla kogoś normalne ale dla mnie wydaje się nieetyczne. Przecież oni zjadają energię na to jak komuś przywalić a nie na to jak rozwiązywać problemy i to wszystko odbywa się kosztem obywateli. 
    Ta partia, która tutaj  opisujesz, już nie rządzi ;) 
    a co do Twojego wcześniejszego braku zaintesowania polityka  to…..  :D 

  • Jeżeli chodzi o Szymona Hołownię, to ja bardzo długo uważałam go za postać ... przynajmniej zbyteczną w polskiej polityce. Showman telewizyjny nieznający się na niczym konkretnym, dla którego jedyną odpowiedzią na wszystkie problemy jest fajnokatolicyzm i "będziemy rozmawiać", celebryta znany z tego że jest znany, forma bez treści. Natomiast myślę, że akurat na stanowisku marszałka sejmu jest w stanie sobie poradzić - bo tu mniej ważne są twarde kompetencje, a większe znaczenie ma charyzma, umiejętność zapanowania nad salą + chęć przestrzegania regulaminu.

    + mimo braku wykształcenia Hołownia jest otwarty na współpracę z ekspertami i jest w stanie przyciągać wiele takich osób w otoczenie Trzeciej Drogi, więc to też dobrze rokuje. Ale zobaczymy, jak to wyjdzie "w praniu"

    Natomiast zgadzam się z @hipolit że nagła troska @M_Monia o jakość wykształcenia rządzących zupełnie mnie nie przekonuje. Przez lata gdy pisano na forum że w tym czy tamtym resorcie jest syf, wywalono ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i wstawiono kolesi, to przekonywała, że to nieważne, bo "polityka prorodzinna".
    Podziękowali 2hipolit joanna_1991
  • Skandal w poznańskim Sądzie Apelacyjnym - alarmuje rzecznik dyscyplinarny

    Poznań

    Grupa sędziów miała wczoraj wtargnąć do gabinetu prezesa tego sądu, sędziego Mateusza Bartoszka, żądając od niego rezygnacji.

    O sprawie poinformował sędzia Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych, który powiedział, że sędziowie w sposób agresywny i wulgarny przymuszali sędziego Bartoszka do złożenia rezygnacji z urzędu.
    Grożąc mu, podjęciem działań pozaprawnych, co samo w sobie stanowi przestępstwo, grożąc spowodowaniem ataku medialnego, wręcz działaniami o charakterze przemocowym, zmierzającymi do tego, aby nie wpuścić prezesa do gabinetu i aby uniemożliwić mu pełnienie jego służby
    - mówi rzecznik dyscyplinarny.
    Sędzia Piotr Schab dodał, że w czasie incydentu ze strony sędziów padały wulgaryzmy, a nawet groźby użycia przemocy wobec prezesa, o ile nie podporządkuje się ich woli.
    "Traktujemy to jako groźby karalne i taki też będzie finał postępowania tych sędziów" - dodał sędzia Schab. Podkreślił też, że z podobnymi atakami sędziowie spotykają się coraz częściej.
    Co prawda jeszcze nie jesteśmy siłą usuwani z naszych urzędów, natomiast trzeba powiedzieć, że trwa bezpardonowa nagonka medialna, także ze strony polityków po to, aby skłonić nas do takiej weryfikacji naszych postaw, która abstrahować będzie od wiążącego nas ustawodawstwa
    - mówi Piotr Schab.
    "My się nie poddamy, nie ugniemy i nie zmienimy też naszego przekonania, że sędziowie podobnie jak wszyscy inni obywatele muszą ponosić odpowiedzialność prawną za swoje czyny, a nie być traktowani w jakiś specjalny sposób" - dodał sędzia Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych.
    O sprawie została poinformowana Krajowa Rada Sądownictwa. Jej przewodnicząca, sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka potwierdziła Radiu Poznań, że KRS zajmie się opisywanym przypadkiem. Nie chciała jednak sprawy komentować przed jej rozpatrzeniem przez Radę.
    Według poznańskiej Gazety Wyborczej, sędziowie, o których mówi rzecznik dyscypliny, odrzucają oskarżenia o wtargnięcie i wulgaryzmy. Potwierdzają jednocześnie, że po zaprzysiężeniu nowego rządu spotkali się z prezesem Bartoszkiem.
    Celem spotkania była troska o dobro wymiaru sprawiedliwości i funkcjonowanie Sądu Apelacyjnego w Poznaniu
    - podkreślają i twierdzą, że umówili się z prezesem na kontynuowanie rozmów na wtorek, 19 grudnia.
    Według nieoficjalnych ustaleń Wyborczej, zaproponowali, by prezes Bartoszek rozważył rezygnację ze stanowiska.
  • Jutro będą chcieli zmieniać ustawę uchwałą :-)))

  • kociara powiedział(a):
    Czy jeśli nie dostrzegasz,jakim prostakiem i chamem jest Czarnek to znaczy,że może pewnych rzeczy po prostu nie rozumiesz, albo uznajesz je za ok 

    Czarnek cham i prostak też nie widzi,że jest ptostakiem i chamem 
    Ledwo weszłam i już się denerwuję prostactwem i chamstwem pani pedagog.
    No jak tam Pani pedagog, są już podwyżki od Tuska?
    Podziękowali 1Elf77
  • Turturek powiedział(a):
    Gdzie zaczął wrzeszczeć? Bo raczej słychać było wrzaski pozostałych posłów, a on normalnie mówił przy wyłączonym mikrofonie. Rozumiem, że wrzaski sali są oznaką pełnej kultury, a sprostowanie oskarżeń przy wyłączonym mikrofonie to chamstwo?
    Hmmm...
    Powiedzieli w tvn, że Czarnek wrzeszczał, to wrzeszczał. Koniec kropka.

    Ja postrzegam Czarnka jako bardzo kulturalnego i mądrego człowieka. Często słyszę go w RM: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/ocena-pierwszych-dni-urzedowania-sz-holowni-jako-marszalka-sejmu-niewybranie-e-witek-na-wicemarszalka-sejmu-to-dzialanie-skrajnie-niedemokratyczne/
  • Aniela powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Gdzie zaczął wrzeszczeć? Bo raczej słychać było wrzaski pozostałych posłów, a on normalnie mówił przy wyłączonym mikrofonie. Rozumiem, że wrzaski sali są oznaką pełnej kultury, a sprostowanie oskarżeń przy wyłączonym mikrofonie to chamstwo?
    Hmmm...
    Powiedzieli w tvn, że Czarnek wrzeszczał, to wrzeszczał. Koniec kropka.

    Ja postrzegam Czarnka jako bardzo kulturalnego i mądrego człowieka. Często słyszę go w RM: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/ocena-pierwszych-dni-urzedowania-sz-holowni-jako-marszalka-sejmu-niewybranie-e-witek-na-wicemarszalka-sejmu-to-dzialanie-skrajnie-niedemokratyczne/
    Tam nie ma z kim dyskutować, bo wszyscy w jedną trabkę trąbią. Więc sobie z dzióbków spijaja
    Ale w sejmie już taki milusi nie jest
    Szkoda,że nie widziała tego cha.stwa i prostactwa jak się wydało, ile kasy rozdał swoim kolesiom 
    Przyjmij wreszcie, że RM to nie jest jedyne źródło informacji 

    Podziękowali 1Wilfrid
  • M_Monia powiedział(a):
    Zaczęło tu się wspierac np ideologię trans albo nawet pojawiła się innego rodzaju wyrozumiałość w stosunku do aborcji czy chęć wyprowadzenia religii za szkół. Nie mówiąc o bezdzietnosci z wyboru, jedynak wyboru i konkubinatów. Czy forumka która pisze o wielodzietnej patologii i zero reakcji, a przy bezdzietności z wyboru (gdy się powie o zbytnim przywiązani do wygody, dobrobytu czy egocentryzmu) pojawia się nadreaktywnosc forumowiczow. 
     W każdym razie gdyby 12-10 lat temu ktoś mi powiedział nie uwierzyłabym. Wszak wtedy dużo mówiło się o otwartości na dzieci nawet bez npr. I było to twierdzenie silne że braniac npr raczej człowiek dostawał po głowie i "musiał" się wstydzić. I sławne forum było na zewnątrz
    W każdym razie dziś forum albo skręciło w lewo albo jest duża różnorodność a na pewno nie jedna trąbka w którą większość trąbi. Więc nie musisz Kociara się obawiać przynajmniej na tym forum. Nowa minister edukacji może być tu bardzo wspierana. 
    Te X lat temu sama wspominałaś o wolności, o dobrym wyglądzie, strachu przed rozstępami o prezerwatywach. No i podziwiałaś rodziny wielo ;) takize przygarnial kocioł ;) 

    a wiesz, ze i tutaj są rodziny, w których dzieci mają problem z tożsamością płciową? Nie przyszło do głowy? 
    Do aborcji nigdy nie było żadnego przyzwolenia. Nikt do nie nawoływał, nikt jej nie propagował. 
    Konkubinaty też  są wśród „tutejszych” że tak nazwę. 
    Różnie się ludziom poukładało, różnie się poukładało dzieciom. 
    Podglądy też się ludziom lekko zamieniają. 
    Czego Ty oczekujesz, że świat się zatrzymać miał na 13 lat? 
    Gdybyś była uważna czytelniczką forum, to wiedziałabyś, że tutejsi rodzice byli za wyprowadzeniem religii ze szkół. Dla dobra ich dzieci, bo religia szkolna, to tak naprawdę strata czasu. Wartości tam nie ma przekazywanych, można polokować obrazek, odmówić „zdrowaśkę” i bdb na koniec roku jest. W wolnym czasie każdy robi co chce a ksiądz siedzi jak mameja bo tak mu wygodniej. 
    Patologia występuje w rodzinach niezależnie od ilości dzieci i nikt tutaj nie czarował świata, że jej nie ma. 
    Bo tak wygląda realne życie. 
    Nie wiem czemu Ty usilnie chcesz jakąś bańką przykryć świat i udawać, że jest pięknie i kolorowo jak w bajce. 
    Nie jest. 

    Ostatnio często, bardzo często narzekasz na forum, jak to się zmieniło na gorsze, jak tu poglądy się zmieniły na takie, którym Ty jesteś przeciwna. 
    Czemu zatem siedzisz w miejscu na które tak narzekasz? Po co się męczyć? 
  • kociara powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Gdzie zaczął wrzeszczeć? Bo raczej słychać było wrzaski pozostałych posłów, a on normalnie mówił przy wyłączonym mikrofonie. Rozumiem, że wrzaski sali są oznaką pełnej kultury, a sprostowanie oskarżeń przy wyłączonym mikrofonie to chamstwo?
    Hmmm...
    Powiedzieli w tvn, że Czarnek wrzeszczał, to wrzeszczał. Koniec kropka.

    Ja postrzegam Czarnka jako bardzo kulturalnego i mądrego człowieka. Często słyszę go w RM: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/ocena-pierwszych-dni-urzedowania-sz-holowni-jako-marszalka-sejmu-niewybranie-e-witek-na-wicemarszalka-sejmu-to-dzialanie-skrajnie-niedemokratyczne/
    Tam nie ma z kim dyskutować, bo wszyscy w jedną trabkę trąbią. Więc sobie z dzióbków spijaja
    Ale w sejmie już taki milusi nie jest
    Szkoda,że nie widziała tego cha.stwa i prostactwa jak się wydało, ile kasy rozdał swoim kolesiom 
    Przyjmij wreszcie, że RM to nie jest jedyne źródło informacji 

    No zobacz, ja tylko RM, nawet nie wiem, co to internet. Wytłumacz mi, co to internet, plizzzz.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Posłuchałam, bo ostatnio bardzo zaciekawiło mnie to co zrobił Braun. Polecam lepszy cykl: Stanisłąw Krajski, historyk mysli filozoficznej, dokładnie wyjaśnia: np. Braun kontra potęga Chabadu
    Podziękowali 1Pioszo54
  • M_Monia powiedział(a):
    Była tu obrona Joanna od aborcji oraz obrona jakiejs pani Oli, która miała nieprzyjemności bo zaczęła przeć do kibelka. Gdy uridzila wzięła nożyczki, obcięła pępowinę i spuściła wodę, że wogole ktoś śmie dochodzić czy to było tylko zbeszczeszczenie zwłok czy aborcja.
    Poza tym też tu była obrona aborcji jako akt miłosierdzia bo płód chory. 

    W każdym razie nawet w tym temacie jest jakoś inaczej. Jest jakby "lżej" traktowany. Po całości forum zlaicyzowalo.
    Często nie uważa się wielodzietnych za tych którzy wkładają ciężka pracę w spoleczenstwo (nie każdy da radę być wielodzietnym ale dobrze jakby to zauważył, wspierał i wiedział że ktoś buduje dla niego spoleczenstwo i co robi dla Polski i też dla niego) tylko płynie ze zlaicyzowanym prądem który jak pokazała już historia wiszczy upadek cywilizacji. To są wartości które ściągają cywilizacje na dno. Związane są raczej z pogubieniem człowieka a nie jego siłą 


    ———/////////

    chyba bym nie chciała siedzieć w miejscu i wśród ludzi, którzy są tak bardzo odmienni w swoich poglądach. 
    No i to zlaicyzowane środowisko :D 
    No chyba, że byłaby to taka moja pokuta. No ale ja aż tak bardzo nie grzeszę ;) 
  • M_Monia powiedział(a):
    Ludzie masowo nie wyjeżdżali za granicę jak rządził PiS a też żyli w państwie gdzie nie podobało im się.

    Hipolit, traktuje to jako ciekawe doświadczenie. Na przykład o firum wielodzietni.org pisali na zewnątrz dziwiąc się że z tą otwartością na dzieci są swietsi od papieża a teraz gdy już forum zrobiło się zwykle dyskusyjne nikt nie będzie pisał i się dziwił.

    Wszystko się zmienia. W USA też zdziwili by się że mocno zlaicyzowanym murzyn zostanie prezydentem u nich. Dodatkowo z tego co czytałam biali w USA mają stanowić mniejszość tylko przez 1pokolenie taka zmiana.W każdym razie ma to stać się dość szybko.

    Skoro świat się zmienia w takim tępię to dlaczego miałoby nie zmieniac się forum dyskusyjne. Nawet jak się dziwię. Ciekawe doświadczenie. 
    Dziewczyny, które pisały tu te naście lat temu, dziś już mają nawet wnuki. 
    Już wyszły z etapu pieluch, dzieci wczesnoszkolnych. Teraz robią to na co wcześniej czasu nie miały- pracują, podróżują, itp. 
    Ty też kiedyś będziesz w miejscu, w którym one są dziś i  pewnie szkoda będzie Ci czasu na bazgranie w necie. 
    Wpadniesz od czasu do czasu, zerkniesz co się dzieje, pozdrowisz ludzi i wybędziesz. 
    Albo i trakcie znajdziesz sobie jakieś inne forum. 
    Niektórzy stąd odeszli na inne forum i tyle. 
    Nie stoimy w miejscu. 

  • M_Monia powiedział(a):
    Czasami lepiej już stać. Wszystko zależy w jakim kierunku sie zmierza. 
    No to stój. 
    Ja się cieszę, że nie stoimy w miejscu. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Jeśli cieszysz się z każdej zmiany, byle się zmieniało to gratuluję.

    W 1839 też  była zmiana. 
    Teraz na szczęście jest niskie zagrożenie wojna ale są inne zagrożenia np  Polakow ma spaść do 15 milionów do 2100r. A nie mamy jeszcze wynalezionych robotów którzy będą za nas opiekować się mocno starzejacym się społeczeństwem, leczyć itd. Wyjście jest tylko więc jedno. Upadek tej cywilizacji i powstanie nowej np Islamizacja Europy. Zresztą teraz czy tego chcemy czy nie to raczej i tak to się stanie 
    Klepiesz w klawiaturę jakby Ci płacili od literki a nie od treści. 

    Strasznie Cię zajmuje spadek liczby obywateli. 
    Nie dożyjesz tego Ty ani Twoje dzieci. 
    Nie szkoda Ci czasu na to? 
    Nie lepiej zająć się czymś przyjemniejszym? 
    Dziećmi na ten przykład!.
    cale dnie siedzisz tu i lamentujesz, że ludzie dzieci nie robią.!
    No powiem Ci tak, jakby mieli robić i się zajmować wszystkim oprócz opieki  nad nimi, nie poświęcać im czasu, to lepiej że ich nie mają. 

    Klepanie bezsensu w klawiaturę to jest właśnie upadek cywilizacji 
  • edytowano grudzień 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Nie ma też na razie rozwiązań, ani w opiece medycznej oni w opiece pielęgnacyjnej dla rosnące liczby potrzebujących. 
    rozwiązania jakieś sa ale sama wybierasz PIS więc o co Ci chodzi ?

    M_Monia powiedział(a):
    Jedyny pomysł to żeby przyszli tu emigranci czyli przejęli to wszystko w zamian za pomoc w godniejszym wymieraniu.
    Co będzie jeśli ci emigranci dojdą do wniosku że po co opiekować sie i męczyć się ze starymi zgredami, wystarczy poderżnąć im gardła i po kłopocie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • TVP Info właśnie przestało nadawać. Mam nadzieję, że na zawsze. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Stosujesz to samo co w Sejmie. Argumenty ad persona a nie merytoryczne czy takie które rozwiązują problem. 
    Ale którym sejmie? :D odpytam, bo wspominałaś
    , że Cię polityka Cię  interesuje ;)

    nasi młodzi wyjechali i pracują na emerytów w krajach, w których sobie życie poukładali. 
    Do nas przyjechali młodzi Ukraińcy, wizowy interes ściągał Wicek młodej egzotyki.!
    będą pracowali, będzie większa emerytura. 
    Czemu chcesz zakłamać nasz kraj dla innych ludzi? Chcesz żeby nie wpuszczano Cię do innych krajów 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Wilfrid powiedział(a):
    TVP Info właśnie przestało nadawać. Mam nadzieję, że na zawsze. 
    I co proponujesz wzamian?
    Podziękowali 1Pioszo54
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.