Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1171820222342

Komentarz

  • O! To tak jak mój mąż i synowie (szczególnie ci starsi). Ostatnio z wielką pasją grali w CashFlow. Ja nawet nie życzyłam sobie, żeby mi tłumaczyli, o co w tej grze chodzi... 
    Z takich bardziej strategicznych, to toleruję Osadników z Catanu. Ale bez szału. Za to lubię starego poczciwego Scrable'a.
    Co do Dixit, to mam poczucie, że jak się dużo gra, to te karty tak silnie obrastają skojarzeniami, że gra robi się coraz trudniejsza. Wtedy nowe karty dają nowe możliwości.
    A ja grałam w Cash Flow dwa razy i bardzo się wynudziłam - cały czas mi wypadało, że rodzę dziecko i czekam 3 kolejki czy jakoś tak. 
  • edytowano lipca 2012
    czy jest jakaś gra dla prawie 2,5latka bystrego ale mającego problemy z koncentracją i skupieniem się nad jedną rzeczą?? czy to może jednak za wczesnie??
    a może kółko i krzyżyk? ale w takiej mniej więcej formie:


    możesz też zrobić sama:

    image

    ta gra jest taka niby banalna, ale okazała się hitem naszych tygodniowych wakacji u przyjaciół, dzieci: 5,4, i 2x3lata grały codziennie po kilka razy!
  • edytowano lipca 2012
    a znacie gry kooperacyjne?

    to gry uczące współpracy a nie rywalizacji, jak czytam opisy i komentarze rodziców to jestem bardzo zachęcona...

    (Taw, nie traktuj tego jako reklamę konkurencji, ale jako pomysł na poszerzenie asortymentu ;) )

    trafiłam na nie przez ten blog: http://hslinum.blogspot.com/2012/07/fajna-gra.html
  • edytowano sierpnia 2012
    ty nie na koncercie?

    hmmm... zachęcona... trafiłam... czyli jednak jesteś kobietą...
  • Też przypuszczam, że _Joanna_ jest kobietą ;))
  • edytowano sierpnia 2012
    oj tam oj tam :-)
  • @Paradidel - to znaczy, że robiliśmy u Ciebie zakupy i nawet nie wiedzieliśmy, że to Ty... ;-)
    Sąsiadami jesteśmy.
  • Poszukuje jakieś fajnej :) gry kooperacyjnej.. Polecono mi pandemic, ale w necie jej nigdzie nie ma  :-<


    Polecacie jakieś fajne gry kooperacyjne? :D
  • a znacie gry kooperacyjne?

    to gry uczące współpracy a nie rywalizacji, jak czytam opisy i komentarze rodziców to jestem bardzo zachęcona...

    (Taw, nie traktuj tego jako reklamę konkurencji, ale jako pomysł na poszerzenie asortymentu ;) )

    trafiłam na nie przez ten blog: http://hslinum.blogspot.com/2012/07/fajna-gra.html
    a znacie gry kooperacyjne?

    to gry uczące współpracy a nie rywalizacji, jak czytam opisy i komentarze rodziców to jestem bardzo zachęcona...

    (Taw, nie traktuj tego jako reklamę konkurencji, ale jako pomysł na poszerzenie asortymentu ;) )

    trafiłam na nie przez ten blog: http://hslinum.blogspot.com/2012/07/fajna-gra.html
    No dzięki...  Muszę jeszcze dotowarowac się w stałym asortymencie i pozałatwiac obiecane gry i wtedy rozglądac się za nowymi. Dzięki wezmę pod uwagę.

    Paradidel weź Ty z tymi mocami... normalnie ciary mnie przeszły a kysz

  • edytowano sierpnia 2012
    Przejrzałam te gry co polecał Paradidel i też zwróciłam uwagę na to... niby fajne ale jednak te czarne moce, ukryte kielichy itd/ trochę się kojarzy ;) 

    A Czerwony Listopad? Cena nie aż taka straszna i w miarę wesoła "fabuła"... 


  • Myślisz że jest szansa, że znajdę gdzieś w Warszawie w stacjonarnym sklepie Pandemic?
  • ja też zwróciłam na to uwagę, wszystkie pudełka takie mroczne jakieś...
  • Battlestar Galactica... swego czasu mój ulubiony serial... (kobieta w czerwieni)

    Lovecraft... swego czasu mój ukochany pisarz...

  • wiem, wiem ale jakoś tak mnie ten germański odstrasza... :(
  • Taja - Shadows over Camelot, tylko nie ma po polsku. Jest wersja angielska z przetłumaczoną instrukcją.
    Gra polega na obronie Camelotu przed najazdami.
    Pandemic raczej będzie ciężko.
  • Emilia a możesz polecić jakieś sklepy z grami w Wawie? Najlepiej blisko Ursusa :) będę w weekend i bym coś kupiła :) na wakacje
  • O to w takim razie polecam nasze mieszkanie, żeby obejrzeć Shadows :)
    Spytam jutro męża o sklep (bo śpi), ja się kiepsko wyznaję. Ostatnio byłam w jednym odebrać zamówienie, ale nie był blisko Ursusa :D
    http://www.planszomania.pl/

    Jeden sklep jest w podziemiach przy Dworcu Centralnym (niestety dosyć drogi - jak to w Centrum).
  • Emilia a możesz polecić jakieś sklepy z grami w Wawie? Najlepiej blisko Ursusa :) będę w weekend i bym coś kupiła :) na wakacje
    To spróbuj do nas nie przyjechać, to się inaczej policzymy. W ten weekend? 
  • Hola hola, Kuleżanko, proszę się tu grzecznie w kolejce ustawić, a nie zastraszenia stosować ;)
    ATSD - czemu Ty nie śpisz?
  • @Taja - OT - kółko u mnie na wsi czeka. Biblioteczkę gier też mamy znaczną i możemy coś wypożyczyć. Ale kooperatywnych nie mamy. No, chyba, że za takich uznać "Małych powstańców".
  • Sprawa wygląda tak: będęna hundret procent u Katarzyny. Czy będę mogła jeszcze gdzieś zajechać? Wątpię.. Małź nie jest wyrywny do jeźdzenia ze mną po koleźankach... Tym bardziej, źe w poniedzialek wyruszamy na 3 fury na południe. Więc męska część będzie chciała pewnie debatować nad trsą, ustawieniamy cb radia i innymu tego typu sprawami (wzdycham głeboko poirytywoana) ale jakby miało mi się udać wyrwać to byle blisko ursusa... Ja bym chciała, ale czy się uda??? Moźe dajcie nr kom na prv to ewent. Zadzwonie...



    Piszę z kom. Więc sorry za błedy i składnie...
  • Oj tam moce, w Zakazanej Wyspie nie występują, Battlestar Galactica to zwykłe s-f, a Arkham oparty jest na Lovecrafcie, gdzie moce istotnie są, no ale to absolutny klasyk literatury grozy...
    Hehe no tak... raczej nie będziemy konkurencją dla siebie... u mnie cenzura mocna... Taw'owa stawia kryterium "czy mi się to przyda w ED?" no i niewiele zostaje.
  • Moje dziewczynki dostały w spadku grę Trefla "Księżniczki przed wielkim balem" niestety bez instrukcji. Może ktoś posiada instrukcję i mógłby udostępnić np. skan?
  • Hola hola, Kuleżanko, proszę się tu grzecznie w kolejce ustawić, a nie zastraszenia stosować ;)
    ATSD - czemu Ty nie śpisz?



    Moja droga, tak na ludzki, prosty rozum, to @Taja ma bliżej do mnie z Ursusa niż do Ciebie :P. 


    Czemu nie śpię? Plinuję Cię :P.

  • Mały OT, z tego co widzę, u Tawa nie ma książek z serii "Kocham Polskę". Nie ma na prawdę? Czy jestem ślepa? Bo grę widzę :)
  • Nie ma bo się z wydawcą nie było tak łatwo dogadac... sprzedają od trzech europalet, a do scudziaka wchodzą tylko dwie (taki zarcik)
  • Egzorcismus
  • ma ktoś namiary na sklep Tawa? Wiem, że gdzieś było ale nie mam czasu szukać
  • Szukam gry manualnej. Widziałam u nas w szkole na dniach otwartych i nie zapisałam nazwy, a bardzo fajna i wyrabiająca zarówno spostrzegawczość jak i rączkę.

    W grze są kolorowe kulki drewniane, sznureczek, karty i klepsydra. Dziecko ciągnie kartę ze wzorem i musi wg niego nawlec kulki na sznurek.

    Ktokolwiek widział, ktokolwiek kojarzy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.