Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gry planszowe

1181921232442

Komentarz

  • Yes, yes, yes!!!

    Wiedziałam, że można na Was liczyć :D
  • Make'n'Break mamy i  Szymek bardzo lubi układać.
  • Pierwszy ruch - wyłącz telewizor. Drugi ruch - wyłącz komputer. Trzeci - przyjdź do Warsztatu przy pl. Konstytucji 4 i rusz głową. Trwają wakacje z projektem Ludoteka Roszada, czyli spotkania z grą planszową i towarzyską.

    Dysponującą już ponad setką gier z różnych stron świata Ludotekę Roszada można spotkać w warszawskich kawiarniach, gdzie nie tylko można dowiedzieć się więcej o projekcie, ale przede wszystkim rozegrać partyjkę Dixit, Quarto czy Jungle Speed. Dobór gier nie jest przypadkowy - w Ludotece przede wszystkim można znaleźć gry rozwijające logiczne myślenie, spostrzegawczość czy wyobraźnię. 

    Ideą przewodnią projektu jest propagowanie gier planszowych jako towarzyskiej formy spędzania wolnego czasu. Docelowo Ludoteka Roszada ma stać się ogólnodostępną, stacjonarną biblioteką gier, w której każdy, niezależnie od dochodów, będzie miał swobodny dostęp. Z założenia ma być ona otwartym miejscem spotkań i wymiany między miłośnikami gier, ich twórcami i popularyzatorami. 

    Działalność Ludoteki nie ogranicza się wyłącznie do modnych stołecznych klubów. Idee wspólnego grania propaguje ona również na miejskich imprezach rodzinnych i piknikach. Ponadto podczas wakacji Ludoteka aktywnie przyłączyła się do realizowanej w Warsztacie miejskiej akcji „Lato w mieście”, regularnie przyjmując uczniów warszawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jednocześnie jej twórcy podkreślają, że celem projektu nie jest stworzenie świetlicy z grami dla najmłodszych, gdzie „bibliotekarz” miałby pełnić rolę animatora, ale zachęcanie zarówno dzieci jak i ich rodziców do wspólnego rodzinnego grania.

    Do końca sierpnia, w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00-19.00 Ludoteka Roszada rezyduje w Warsztacie, Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, przy pl. Konstytucji 4. 

  • Kolejka IPN
    ktoś grał, polecacie? warto kupić?
  • edytowano sierpnia 2012
    Całkiem fajna gra, zwłaszcza że Ty pewnie pamiętasz na przykład buty Relax, więc frajdy jest więcej.
    dzięki, mogłeś sobie darować wypominanie mi wieku :-w

    pytam bo wyszła druga edycja, rozważam zakup.
  • edytowano sierpnia 2012
    w wierze też?  :-\"
  • edytowano sierpnia 2012
    w wierze też?  :-\"
    Niestety nie, ale jeżdżę na rowerze :D
    dlaczego niestety... na Próżnej jest teraz  festiwal Singera nawet chciałem się wybrać... 

    na rowerze mówisz... to tak jak ja chociaż te pedały ciągle się kręcą... staram się o nich nie myśleć...

    ale to już Słonimski dodał, ja tam cyklistów nie winię, jestem jednym z nich.
  • O, Smallworld super! Polecamy :)
  • Ja nie wiem, ja się na tym tak nie znam... ;)
    W grze chodzi mniej więcej o to, że plansza jest podzielona na różnego rodzaju pola (bagna, łąki, góry i coś tam jeszcze). Gracz wybiera rasę, jaką gra, razem ze specjalną umiejętnością - te pary są dobierane losowo, przez tasowanie dwóch stosików i wychodzą potem takie rzeczy jak górskie trytony np. ;). Dostaje się konkretną liczbę kartoników z przedstawicielami tej rasy i się zajmuje pola :) Umiejętności dają np. "tańsze" zajmowanie pól, przychód pieniędzy z jakiś pól - bo chodzi o to, żeby zebrać jak najwięcej pięniędzy. Pieniądze dostaje się na koniec tury, ich ilość zależy od liczby i "jakości" (w zależności od umiejętności) zajętych pól.
    Gra trwa chyba do 10 tur, zależnie od liczby graczy - w trakcie całej gry gra się paroma rasami. Przy zmianie rasy poprzednią trzeba "wymrzeć", co zajmuje niestety całą kolejkę (chyba, że ma się umiejętność, która umożliwia wymarcie i od razy zagranie kolejnej rasy, czy jakoś tak).

    Tyle pamiętam. Nam się bardzo podobało :)
    Z kategorii "exorcismus" jedna rzecz mi się przypomniała - była rasa bodajże czarnoksiężników, gdzie na obrazkach były pentagramy - bardzo bez sensu się tam pojawiły, to jest chyba jedyna rzecz, która nam "podpadła".
  • Kolejka IPN
    ktoś grał, polecacie? warto kupić?
    Teraz wszystko poszło na lichwę... kolejna edycja w grudniu.
  • Zrobiłem taką ludotekę... ekonomicznie porażka ale ogólnie całkiem sympatycznie.
  • Kolejka IPN
    ktoś grał, polecacie? warto kupić?
    Teraz wszystko poszło na lichwę... kolejna edycja w grudniu.
    chyba nie....

    ceny od 50 zł... chyba tyle kosztowała w IPN?

  • czy to właśnie normalna cena te 50 zł, chyba tak... patrzylem w Rebelu
    ja mam ochote na Memoir 44, ale droga jest...
  • edytowano sierpnia 2012
    bo nie płacą podatku ? kradną?
    ;-)
  • Promocja sklepu. Opłaca się sprzedać coś nawet taniej niż płacić za reklamę.

    Po drugie Janek może dorabia na rabacie pracowniczym.

    Mnie zastanawia jak na Allegro sprzedają złoto poniżej skupu złomu albo wystawiają autentyczną fotę produktu którą można znaleźć na fotoli albo istocku...

  • A ja mam pytanie techniczno - organizacyjne:
    - Mam w domu dwóch delikwentów, co już by mogli grać (6,5; prawie 5) oraz młodszych - jeden w tym wieku, co jak się mu nie pozwoli na granie jego sposobem, to rzuca się na planszę i zagrabia pionki i co się da, a ostatni w wersji "zjadam, co znajdę na drodze".
    Czy tylko izolacja młodszych od starszych da dobre wyniki?
    Granie wieczorne, po tym jak młodsi zasną słabo wychodzi, bo to często najstarszy pierwszy zasypia...
    k.
  • Co lepiej kupić najpierw Faunę czy Rój???
  • @Taja - rój
    @kowalka - najmniejszego izolować, trochę starszego cywilizować lub izolować zależnie od efektów.
  • Mąż też mówi, że rój bo faunę mogę pożyczyć od brata... ale... a wiesz, ze kupiliśmy dixit odyssey?:D
  • Właśnie jestem lekko zawiedziona ;) Kupiłam wersję na 12 osób z czego podczas rozgrywki na te 12 osób skojarzenia mogło powiedzieć tylko osób 7   :-L  
    Także czeka mnie koniecznie zakup dodakowej tali... więc nie bardzo wiem po co robią grę na 12 osób jeśli bez dodatku nie może zgrać więcej niż 7 ?!?!?! 
    No i obrazki w dixit mają pełno masońskich symboli... :D 
  • al gra jest hitem wśród rodziny tak jak i wśród znajomych :) 

    choć w dixit podstawową (pożyczoną od Katarzyny :x   ) grało się lepiej :D
  • Agnieszka&5: dzięki wielkie

    Paradidel: a jest jakaś alternatywa? :D
  • Wystrugać sobie samemu. Mnie ostatnio rozwaliły wagoniki we Wsiąść do pociągu Europa... no i ta nowa wersja Osadników też taka średnia... plastik... kurka jak z drzewa kiepsko się robi to można użyć innych materiałów... My zamiast tych tandetnych wagoników na przykład używamy małych sztabek.
  • To my zamówimy u Ciebie wersję ze sztabkami... ;) 
    (a Amber Gold nadal szuka brakujących...  ;))  )

  • hehe a Ty myślisz skąd u mnie tyle gier...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.