Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

11314161819100

Komentarz

  • Asiao - bardzo ładne te serca :)
    rok temu kupowałam takie anioły decoupage i podobne ale mniejsze serduszka dostaliśmy jako gratisiki - ładnie się prezentowały na choince :bigsmile:
  • A może Odrobinki mąż ma na sprzedaż jakieś serduszka kółeczka lub inne kształty z drewna?
    ODROBINKO,gdzie jesteś?!
  • Wycinał właśnie z mdfu do półek różne kształty więc jakby ktos chciał to nie ma problemu, tylko pisać jakie:)
    Jestem Aniu od Lecha:) Głowię się jak wybrnąć z finansowego dna.
  • Zapytam jak wróci z piwnicy, bo poszedł robić szopkę do szkoły. Czy nie za ciężkie... wszystko jest kwestią materiału. Mdf jest dość wdzięcznym materiałem a grubość też ma różną.
  • Odrobinko wysłałam wiadomość.
  • Gosia pamiętam. Jak na razie mamy dwie szopki i jeden domek. I o stole pamiętam, Poczekam...
    Aniu odpisze. Na razie mam mnóstwo korespondencji firmowej zaległej.
    Agnieszko Barbaro. Problemem jest rozmiar. Tyle mi maż powiedział. Na allegro widziałam ze chodzą po 1.60 za sztukę.
  • zachęceni przez linka Joanny zrobiliśmy prezent dla chrzestnych :D


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ddeeb0232978a889.html

    dla tych co myślą , że trudne dodam, że kolorowali itd czterolatka i siedmiolatek:bigsmile:
  • Noooo, ale talent po Matce mają.....:ay:
  • Sylwunia, SUPER!
    btw. klikając w link pod zdjęciem w foto-siku,
    można sprawdzić datę swojej śmierci
    LOL
    :bm:
  • Słuchajcie, a znacie przepis na prostą gwiazdę z origami? Taką naprawdę prostą, a ładną, nadającą się do powieszenia na choinkę. Żeby się szybko robiła, bo chcę sprokurować większą ilość, ekhem, kiermasz przedszkolny wzywa. Ja na takie inicjatywy reaguję atakiem paniki i przypominam sobie tę matkę z "nie wiem, jak ona to robi", która posypywała kupne babeczki cukrem pudrem i trochę je uszkadzała, żeby wyglądały na domowe, a potem zanosiła do szkoły na różne kiermasze, bo kazali :bigsmile:
  • Marcelina napisałam maila

    może coś się przyda :)
  • Sylwunia - wielkie dzięki!!
  • Obrazek dłuta mojej Zosi, wreszcie dziś udało mi się go przybić do ściany
    010hsz.jpg
  • W gipsie ryła?
  • Nie, to glina
  • To chyba łatwiej bardziej podatny materiał, chociaż z gipsem śmiesznie trzeba uważać, żeby się nie potłukł.
  • Glinę trudno się szkliwi i wypala
    Nie jest łatwo zrobić domek Muminków
    muminkip.jpg
  • Chodziło mi o to, że łatwiej się w niej pracuje, tylko tyle. A nie o późniejszą obróbkę przed zawiśnięcie czy stanięciem gdziekolwiek jako ozdoba.
  • Domek Muminków jak prawdziwy :bigsmile:
  • Prawdziwy
  • Ale pięknych rzeczy naprodukowałyście!!!
    Moi będą jutro robić ozdoby świąteczne ze szkła.
    Jak przywiozą, to wkleję zdjęcia
  • Jakiś czas temu zadobyłam sporo gliny. To tak zamiast plasteliny dla dzieci, bo łatwo się nią lepi, no i naturalna, jakaś przyjemniejsza niż plastelina.
    Nie przypuszczałam jednak, że można tyle pięknych rzeczy z niej naprodukować!
    Będziemy więc działać, ale dopiero po Świętach.

    Czy można wyroby z gliny utrwalać w piekarniku, czy konieczny jest do tego specjalny piec?
  • powinien być specjalny piec z wyższą temperaturą
    ale...
    ja kiedyś suszyłam bez piekarnika (ale lepiej nie na kaloryferze, bo może popękać, może być w poblizu) i jak było suche malowałam farbą akrylową białą i potem na kolorowo zwykłymi farbami, potem można polakierować
    udało się tak utrwalić całkiem sporą figurkę (około 20cm)
    nie może to być jednak jednolita gruba bryła, lepiej wydrążyć w środku, żeby nie pękała

    no i efekt nie jest taki niesamowity jak w przypadku ceramiki pokrytej szkliwem:confused:
  • Jeśli twój piekarnik osiąga 1000 Celsjuszów.....
    Najgorzej jest z płaskimi powierzchniami, się wyginają i falują.
  • Okno było próbowane kilka razy, po czym zawisło na ścianie...ale mamy w domu piłkarza..., to jest następcą i na razie wisi w naszej sypialni.
    15032010059.jpg
  • swieczniki ze sloiczkow i kawalka sznurka :) są złote na foto tego nie widać :) i serduszka drewniane
    http://img339.imageshack.us/img339/2619/robotkireczne.jpg
  • Może nie decoupge, ale odnawialiśmy z mężem dwie pary drzwi i wyszły pięknie, były obrzydliwe chyba 40 letnie po poprzednich właścicelach zgroza! I żeby je wymienić musielibyśmy wywalać futrynę, to są drzwi łączone przez futrynę, więc trzeba dwie futryny wywalać, o nie!
    Do rzeczy: mąż wymyślił, żeby wymienić szybę na pleksi, najpier wywalił szybę, zdjął drzwi z zawiasów, pomalował futryny i drzwi (ramę), dokupiliśmy taki szkielet na pleksi z drewna. Mąz pomalował to drewniane coś na pleksi i zamotował wraz z pleksi, efekt powalający. Wszyscy myślą, że mamy nowe drzwi hehehe.
  • my odrestaurowaliśmy drzwi w całym domu za pomocą okleiny nabytej drogą kupna :D
    zdjęliśmy drzwi, stara szyba won, kupiliśmy nową i do tego drewniane listewki w środek (wygląda jakby było kilka szybek).
    framugi też okleiną. taką taśmą.
    jak było nowe, wyglądało jak nowe drzwi :D
    u nas wymiana drzwi- rujnacja połowy domu, bo każde jest inne i wbetonowane na amen :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.