Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

14748505253100

Komentarz

  • @Kinga ;

    to jest popularna nazwa - Matka Boska Cygańska 


    poprawna to "Madonna z ulicy" Roberto Feruzziego :) 
  • i jesli chodzi konkretnie o ten motyw - zdecydowanie LICZONY polecam 


    poległam na kanwie nadrukowanej :) 



  • O, Sylwunia, Ty w takim razie wyjadacz stary jesteś ;) myślisz, że jak polegnę na liczonym, to mogę się przyznać, czy to już będzie obciach straszliwy?

    Ja właśnie "Madonnę z ulicy" kojarzyłam. I to był dla mnie zawsze tytuł obrazu, a nie miano ikony MB, jak gdzieś, poszukując, natrafiłam...
  • edytowano sierpnia 2012
    nie polegniesz , nie bój się :) 

    to łatwiejsze jest niż się wydaje 

    no, przysiąść fałdów trzeba trochę, ale jak doktoraty napisałaś to i hafcik machniesz ;)


    Jadwiga dobrze radzi  z tym narysowaniem kwadratów  OŁÓWKIEM na kanwie  
    ja je jeszcze sobie ponumerowałam dziesiątkami 


    dobrze jest zostawić dosyć duży margines materiału poza haftem 

    żeby było na ramę 


    i jeśli robić coś większego niż hafcik na pocztówkę dobrze jest zafastrygować brzegi 

    kanwa się snuje podczas pracy  :)
  • edytowano sierpnia 2012
    No i proszę, jaki z cicha pęk =D> z tej Sylwuni. Tutorial krzyżykowy się nam tu zrobił.
  • Jakby co, będę się żalić i o fluidki żebrać.
  • edytowano sierpnia 2012
    to ja dla towarzystwa Tobie wrócę do mojego obrazka ze słonecznikami :) 
    o taki 

    image
    mam połowę, zrobioną w okolicy końcówki ciąży z T ( 2009) i podczas pobytu w szpitalu ( 13 dni żółtaczkowe ) 

    potem kwiatki krepinowe mnie zajęły i czasu nie miałam 

    ale skoro i tak nic sie nie dzieje w sprawie szkoleń, warsztatów czy sprzedaży - to sobie machnę hafcik :) 
  • fajowe jest to że tak wychodzą poza obrys!
  • szczerze?
    mnie tez to urzekło :) 
    oprócz ilości słoneczników ofkors :)
  • ja to takie malutkie obrazulki robiłam ostatnio: królika dla Ali i liska dla Antosia :)
    za 13 zł kupiłam taki komplet: schemat, kanwa, potrzebna mulina i igła
    wzory - słodziaki - nie mogłam się powstrzymać...

    i jeszcze sobie wyhaftowałam na pomarańczowej kanwie (nie miałam czerwonej)
    "KEEP CALM AND CARRY ON"
    bardzo chciałam mieć to hasło na widoku ;)
  • jasne, że szczerze! bardzo lubię takie motywy :)
  • Ja jestem całkowity laik, ale z podglądu  krzyżykującej namiętnie mamy wiem, że ona sobie bierze kawałek styropianu, taki bloczek 10x20 cm, szpilkami przypina karteczkę z wszystkimi numerami kolorów, jakie będą jej potrzebne do danej pracy i pod każdym numerkiem wpina nawleczoną igłę z danym kolorem.
    I zawsze ma porządek. Ale ona ex księgowa jest, więc porządek to rzecz święta :D

    A kanwy nie obrzuca dokoła, tylko okleja taśmą malarską, tą żółtą. Zdecydowanie mniej roboty.

    Przy okazji i ona coś na tym wątku skorzysta- podpowiem jej to rysowanie kwadratów 10x10 na kanwie!  :)

  • Hmm Sylwunia - to kiedy mówisz się na te dżemiki do mnie wybierasz?

    image
  • @Agnieszka&;5

    a co? lubisz obrazki haftowane? ;)
  • Uwielbiam - ale ja do tego cierpliwości nie mam. Mam jeden z misiami, który dostałam od uzdolnionej koleżanki ;)
  • Taki jak ten co wkleiłaś chybabym pół życia ściuboliła :D
  • ekhm, ekhm...  pozwolę sobie przypomnieć - program Haftix

    czyli jak zamienić każde zdjęcie, obrazek, na wzór krzyżykowy

    Program od razu podaje liczbę nici, dobiera numery DMC, Ariadny i innych producentów, zawęża projekt do podanych przez nas wymiarów, a nawet nici, które mamy na składzie w domu. :) Polecam!
  • http://www.wzory-haftu.pl/big.php?id=499
    takiego żółwika na rozgrzewkę będę robić
  • ale kusicie!
  • a jeszcze mam pytanie:
    wiecie jak np. poduszkę zrobić?tzn. np. takie coś wykrzyżykować http://www.wzory-haftu.pl/big.php?id=40
    i do lnianej poszewki doszyć-tylko jak?czy raczej się tak nie robi?cała poszwa z tej kanwy?
  • są takie taśmy z kanwy, więc takie akurat kwiatki możesz na taśmie wyhaftować i doszyć do poszewki, wtedy nie trzeba takiego paska jeszcze podwijać itp. :)

  • a jak obrazek kwadratowy na przykład, to ja bym w poszewce wycięła okienko, podwinęła brzegi 
    i w to okienko od dołu wstawiła obrazek 
  • domki dla lalek
    domki z duszą

    niesamowitości po prostu...
  • edytowano sierpnia 2012
    Fajny pomysł, aby nie odpowiadać na powtarzające się pytanie " co dziś na obiad ? "  ;)
    image
  • to jeszcze trzeba tydzien naprzód wiedzieć co się planuje ugotowac ;) 
  • A wiesz znam takich, co planują w sobotę jadło na tydzień ;)



    I znalazłam jeszcze takie "kapcioszki"  :D
    image
  • A wiesz znam takich, co planują w sobotę jadło na tydzień ;)



    I znalazłam jeszcze takie "kapcioszki"  :D
    image
    No, ja na przykład planuję :)
  • edytowano sierpnia 2012
    a ja bym bardzo chciała nauczyć się dziergać takie całe koronkowe serwety i firanki. To chyba szydełkiem...
    Szalenie mi się podobają i już widzę mój dom ustrojony takimi białymi cudami....
    Tylko nie umiem i nie wiem skąd zaczerpnąć informacji jak to robić... a kupno przykładowo średniej okrągłej serwety (domowej roboty) waha się między 300 a 500zł :(
  • edytowano sierpnia 2012
    Nie wiem czy to na drutach czy na szydełku ( nie znam się :D ) ale 
    fajne, co nie ;)
    image

    image

    image


    image
  • mamy takie trampki :) biało niebieskie, babcia Mili zrobiła :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.