Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

1102103105107108111

Komentarz

  • Różaniec Święty to potężna broń. Używaj jej z ufnością, a skutek wprawi cię w zadziwienie.

    św. Josemaría Escrivá (Droga, 558)
  • Cudne - myślę tak jak ta siostra - nie ważne jak są niedoskonałe nasze "zdrowaśki", ważne , że są i to w ilosci takiej, że nie da się nie zauważyć.

    Po wakacjach spróbuję wrócić do Nowenny :) na razie senność zwycięża nawet nad 3 dziesiątkami dziennie :(
  • Ja bardzo chciałabym zacząć NP ale myślę, że nie dam rady :-(
  • Ja bardzo chciałabym zacząć NP ale myślę, że nie dam rady :-(
    A może pomyśl ,ze właśnie dam radę!! :-*
  • @Bridget - za co ostatnio się nie wezmę to dupa po prostu.........
  • Chociaż z drugiej strony 16 lipca się zbliża.

    Ale nie chcę się podjąć i po kilku dniach utwierdzić się w tym, że jestem do bani, bo znowu się nie udało

  • @Bridget - za co ostatnio się nie wezmę to dupa po prostu.........
    Tym razem będzie inaczej 8->
  • Ja zawsze proszę o łaskę odmówienia Nowenny, o wsparcie w jej odmawianiu - bez tego ani rusz. Jak nie idzie i się wysypię, to myślę sobie, że widocznie jeszcze teraz nie miałam jej odmówić i czekam na następny raz, gdy ponaglenie jest już takie duże, że znów zaczynam.
    Cenie sobie jednak też odpoczynki pomiędzy Nowennami, bo choć są myśli, ze tyle intencji do omodlenia i może szkoda czasu, to jednak po takim troche luźniejszym czasie łatwiej sobie powiedzieć, że teraz znów "tylko" 54 dni będę miała "wycięte z życiorysu" ;)
  • Chociaż z drugiej strony 16 lipca się zbliża.

    Ale nie chcę się podjąć i po kilku dniach utwierdzić się w tym, że jestem do bani, bo znowu się nie udało
    zobaczysz jak sie zadziwisz, ze jednak wcale nie jest tak trudno. Ja bez nowenny mam starszne problemy z odmawianiem 1 czesci rozanca i nie jestem w stanie wytlumaczyc sobie jak ja moglam odmawiac 3 razy nowenne. A potem przychodzi takie przynaglenie (bardzo trafne slowo Iska), ze wracam do nowenny i bez wiekszego problemu udaje sie ja odmawiac. Cud. I w Twoim przypadku tez tak bedzie, tylko zmien nastawienie z " znowu sie nie uda" na "tym razem bedzie inaczej i dam rade bo mi Ktos pomoze"
  • Czy jest ktoś chętny od 16 lipca?
  • Mama-asia- Dla Boga nie liczy się ilość- każde Twoje Zdrowaś... jest cenne. 16 lipca to świetny termin na rozpoczęcie;)aż zazdrość mnie bierze;)))

    Pierwszy raz idzie mi" lekko, łatwo i przyjemnie"-żadnych przeszkód, chorób, no i chyba wysłuchana ( nie wiem czy trwale) intencja z 2 nowenn- radość ogromna
  • Dlaczego 16 to taki dobry termin?
  • Bo wtedy jest Matki Boskiej Szkaplerznej 
  • edytowano lipiec 2012

    ;)


  • no dobra, intencję już mam ... tyle, ze 16 zaczynam wakacje - wiec byłoby b.ciężko, potem 15.08 wesele przyjaciółki, chyba poczekam do tego 8 września ... ale wtedy to już mus ... no pomyślę jeszcze
  • Iśka nie trać czasu,zaczynaj od dziś
  • I jak?

    Ktoś dołącza do mnie od 16 lipca? 

  • Aż trudno sobie wyobrazić, odmawiam już piątą nowennę i dopiero dzisiaj powiedziałam modlitwę dziękczynna z pamięci. Z błagalna było łatwiej...
    Moja stara głowa uczy się bardzo powoli... #:-S
  • Celinko - miałam tak samo... ;)
  • bo ta modlitwa dziękczynna to jakaś ciężka jest ;) ja po pięciu jeszcze nie umiem
  • Jeśli zacznie się 16 lipca to skończy się 7 września 

    8 września można zaczynać nową :-)

  • wiedziałam, że znajdziesz jakiś sposób by mnie podejść ;) ;) ;)






    ale ja 15 zaczynam wakacje !!!

    chcę wypoczywać!!!!


    będę miałą dużo zajęć i spotkań z ludźmi!!!



    zero czasu na nowennę!!!!





    ..............









    eh .....





    wiem, głupio się tłumaczę
  • Ja też mam jakieś trudności, bo albo mówić potrafię przez cały dzień, albo bez wczucia, jakiegoś poważnego skupienia,
    nie gorszę sie tym, trwam
  • odkąd przestałam mówić NP nie mogę odmówić nawet jednej tajemnicy różańca dziennie :(
    Mało tego, nawet z Duchową Adopcją mam problem!!!

    Co się dzieje?!
  • odkąd przestałam mówić NP nie mogę odmówić nawet jednej tajemnicy różańca dziennie :(
    Mało tego, nawet z Duchową Adopcją mam problem!!!

    Co się dzieje?!
    Póki żyjemy, prowadzimy walkę duchową... Kiedy zaniedbujemy nasze praktyki modlitewne, osłabia się także nasza wola. Znam to, bo kiedy po operacjach przez kilka miesięcy siedziałam w domu, a potem miałam wrócić do praktyki codziennej mszy świętej, to po prostu najzwyczajniej w świecie MI SIĘ NIE CHCIAŁO (już nie wspomnę o tym, że do całego różańca wróciłam po latach dzięki nowennie za Weronikę... bo też mi się wcześniej nie chciało). Św. Ignacy z Loyoli podaje tutaj zasadę "agere contra", czyli "działać przeciwko" - przeciwko strapieniu, zniechęceniu, wszelkiemu "nie chce mi się". 
    Spowiednik zaproponował, żebyś mówiła teraz jedną część różańca, więc możesz też działać "przez posłuszeństwo". To ma wielką moc, bo jest aktem pokory (rozum czy emocje mówiłyby ci coś innego, a ty się trzymasz tego, co ci mówi Kościół poprzez kapłana). 
    Tu by się przydał jakiś adept rekolekcji ignacjańskich, żeby lepiej wytłumaczył. AgoMario?
    A tak poza tym, Haku, życzę dużo, dużo błogosławieństwa Bożego :)
  • Asia i ja 16 z Toba zaczynam!

     

  • ProMamo - nawet nie masz pojęcia jakie to dla mnie ważne.

    Dziś jeszcze się zastanawiałam czy dam radę, czy może sobie darować

    Normalnie znak dla mnie ogromny i potwierdzenie intencji ;-)

    normalnie łzy mam w oczach

  • To mnie zaskoczylas!

    Jednak jak napisalas, czy ktos zaczyna z Toba i ze Ci trudno i mi tez trudno, i MB Szkaplerzna - nasz opiekunka! No nie moglam odmowic!



  • Póki żyjemy, prowadzimy walkę duchową... Kiedy zaniedbujemy nasze praktyki modlitewne, osłabia się także nasza wola. Znam to, bo kiedy po operacjach przez kilka miesięcy siedziałam w domu, a potem miałam wrócić do praktyki codziennej mszy świętej, to po prostu najzwyczajniej w świecie MI SIĘ NIE CHCIAŁO (już nie wspomnę o tym, że do całego różańca wróciłam po latach dzięki nowennie za Weronikę... bo też mi się wcześniej nie chciało). Św. Ignacy z Loyoli podaje tutaj zasadę "agere contra", czyli "działać przeciwko" - przeciwko strapieniu, zniechęceniu, wszelkiemu "nie chce mi się". Spowiednik zaproponował, żebyś mówiła teraz jedną część różańca, więc możesz też działać "przez posłuszeństwo". To ma wielką moc, bo jest aktem pokory (rozum czy emocje mówiłyby ci coś innego, a ty się trzymasz tego, co ci mówi Kościół poprzez kapłana). Tu by się przydał jakiś adept rekolekcji ignacjańskich, żeby lepiej wytłumaczył. AgoMario?A tak poza tym, Haku, życzę dużo, dużo błogosławieństwa Bożego :)

    Dzięki.
    Tak zrobię - od dziś odmawiam jedną część!

    Dziękuję!

    @};-
  • @Haku,mam tak samo. Jak mówię Nowennę to łatwo mi "obrabiać" jeszcze inne intencje, jak nie mówię, to mam problem z jedną tajemnicą :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.