Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

12122242627111

Komentarz

  • Odliczanie: Osiem....
  • Promama- dzięki:)
    Nie chcę podejmowac decyzji na emocjach, może za jakiś czas zbierze sie druga tura:)
    Na razie poprzeczka dla mnie za wysoka...zdecydowanie


    chyle czoła przed tym, którzy wyruszaja:)
  • duke6 dasz radę!
  • Próbuje przebrnąc watek, ale nie mam czasu za bardzo. Napiszcie w skrócie o co chodzi, widziałam, że zbieracie osoby do modlitwy.
  • asia-ch tak! tworzymy wspólnotę modlitewną modlącą się Nowenną Pompejańską - każdy we własnej intencji. Chcemy uzbierać 54 osoby tak aby cała nowenna była odmawiana każdego z 54 dni. Piszesz się?
    Jak znasz Nowennę Pompejańską - to wiesz jak się modli :)
  • znalazłem jeszcze jeden artykuł w temacie
    w Niedzieli z 2007
  • Właśnie mój patent był taki, że odmówiłam pierwszą część i stwierdziłam dam radę chociaż strasznie się rozpraszam, ale myślę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Jak na kobietę przystało najpierw wydrukowałam treść NP i poszczególne tajemnice, bo ich nie pamiętałam zupełnie, więc ze mnie zupełny laik różańcowy, ale wierzę, że dam radę. W swoim domu mam tylko różaniec na palec, a właściwy został w domu rodzinnym niestety. Również po kobiecemu kupiłam nowy na takim mi łatwiej. I odmawiam!
  • MonikaN - to się nazywa chwytanie łaski :-)
  • Ja jak mówię swoje części, to myślę o Was, że gdzieś tam jest ktoś, kto w tym samym czasie się modli:ba:
  • w myśl zasady - modli się ktoś... żeby modlić mógł się ktoś :wink:
  • aaa wywołuję koleżankę gliwiczankę... C&P Donde estas? :-)
  • dobra spadywam doma! jeszcze ok 8 osób potrzeba - werbować się proszę!

    Bay bay:>
  • Uwaga wychodząc z domu witając męża zapytałam czy odmówi NP, że razem damy radę, bo wszak ja mam więcej czasu wolnego. Wracając do tematu zgodził się! ArturN
  • Manna super! Ten wątek jest dziś moim ulubionym.
  • Tak, jestem chętna.
  • Jak czytam jak szybko odmawiacie Różaniec to sie dziwię, ale tak pozytywnie. Ja chociaż kocham modlitwę różańcowa całym sercem trzy jej częsci odmawiam cały dzień. Odkąd wstanę do położenia do łóżka, w wolnych chwilach a i tak czasem nie zdążę. Ktoś jeszcze tak ma?
  • Fajnie że nowenna rozpoczęła się właśnie dzisiaj, dokładnie 65 lat po...

    Akt poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi

    Prymas Polski, kardynał August Hlond, Jasna Góra, 8 września 1946 r.


    Niepokalana Dziewico, Boga Matko Przeczysta! Jak ongiś po szwedzkim najeździe król Jan Kazimierz Ciebie za Patronkę i Królowę Państwa obrał i Rzeczpospolitą Twojej szczególnej opiece i obronie polecił, tak w tę dziejową chwilę my, dzieci narodu polskiego, stajemy przed Twym tronem z hołdem miłości, czci serdecznej i wdzięczności. Tobie i Twojemu Niepokalanemu Sercu poświęcamy siebie, naród cały i wskrzeszoną Rzeczpospolitą, obiecując Ci wierną służbę, oddanie zupełne oraz cześć dla Twych świątyń i ołtarzy. Synowi Twojemu, a naszemu Odkupicielowi, ślubujemy dochowanie wierności Jego nauce i prawu, obronę Jego Ewangelii i Kościoła, szerzenie Jego Królestwa.

    Pani i Królowo nasza! Pod Twoją obronę uciekamy się. Macierzyńską opieką otocz rodzinę polską i strzeż jej świętości. Natchnij duchem nadprzyrodzonym i pobożnością naszą parafię; ochraniaj jej lud od grzechów i nieszczęść, a pasterza umocnij i uświęcaj swymi łaskami. Narodowi polskiemu uproś stałość w wierze, świętość życia, zrozumienie posłannictw. Złącz go w zgodzie i bratniej miłości. Daj tej polskiej ziemi, przesiąkniętej krwią i łzami, spokojny i chwalebny byt w prawdzie, sprawiedliwości i wolności. Rzeczypospolitej Polskiej bądź Królową i Panią, natchnieniem i Patronką.

    Potężna Wspomożycielko Wiernych! Otocz płaszczem opieki Papieża oraz Kościół święty. Bądź mu puklerzem w dni prześladowania. Wyjednaj mu świętość i żarliwość apostolską, swobodę i skuteczne działanie. Powstrzymaj zalew bezbożnictwa. Ludom od Kościoła odłączonym wskaż drogę powrotu do jedności Chrystusowej owczarni. Okaż niewierzącym Słońce prawdy i podbij ich dusze czułością Twego Niepokalanego Serca.

    Władna świata Królowo! Spojrzyj miłościwym okiem na troski i błędy ludzkiego rodzaju. Wyprowadź go z udręki i bezładu, z nieuczciwości i grzechów. Wyproś narodom pojednanie szczere i trwałe. Wskaż im drogę powrotu do Boga, by na Jego prawdzie budowały swe życie. Daj wszystkim trwały pokój, oparty na sprawiedliwości, braterstwie, zaufaniu.

    Przyjmij naszą ofiarę i nasze ślubowanie, Matko Boga i nasza. Przygarnij wszystkich do Swego Niepokalanego Serca i złącz nas na zawsze z Chrystusem i Jego świętym królestwem. Amen.
  • zaraz się popłaczę z tego wszystkiego..
  • Greg-zwracam Twoją uwagę na wątek "bardzo proszę"---> Olkowa z mężem się dopisują, nie wiem czy masz ich już na swojej liście.
  • To proszę uzupełnić listę we wiadomym wątku, bo się gubię
  • oki, to ktoś kto go prowadzi musi to zrobić, chyba Promama?
    ps. super rozkręcasz tego bloga
  • jeszcze tylko 3 osoby! dodam, że mamy 54 jak będzie 52, i 53 :wink:
  • [cite] Gregorius:[/cite]Dobra, dodałem do bloga osobna stronkę (jest w zakładkach u góry bloga):
    http://nowenna-pompejanska-wielodzietni.blogspot.com/p/rozaniec.html
    Czyli instrukcję Różańca. Czy jest ona dość przejrzysta?

    tam
  • No dobra, to może ja się ujawnię.....:shamed:

    Miałam zamiar przystąpić do Nowenny razem z Wami, tylko nieoficjalnie, bo nie wiem czy dam radę wytrwać.
    Nigdy jej jeszcze nie odmawiałam, a z moją wytrwałością, to krucho jest :cry:

    Skoro brakują tylko 2 osoby, to może Bóg daje mi tym znak, żeby jednak bardziej odważnie spróbować?


    Przyjmiecie mnie na swoją listę?

    :shamed:
  • Brawa ogromne!!! Anioły Cie poniosą, Letni Poranku!:bigsmile:
  • Ja dzisiaj już także po trzech częściach.
    Tak, jak Asia-ch rozważałam cały dzień.
    Tylko pierwszą udaje mi się rano, przed wstaniem dzieci, pozostałe podczas różnych zajęć domowych lub, gdy śpi najmłodsza. Dziś jestem bardzo zmęczona (z przyczyn niezależnych od NP), ale bardzo, bardzo zadowolona - nowenna jest wspaniała!:bigsmile:
  • mam juz 53 osoby! jeszcze jedna do 54, ale oczywiście zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy! Patrzcie jaką ma moc! Juz dzis mamy owoce - wysyp chętnych!
  • ok jak prosicie to nie odmówię, wchodzę w to, ale mam te same odczucia co letni poranek, ale mam bardzo ważną intencje do omodlenia i was proszę, o dobrą organizację żeby wszystko grało i hulało w domu (zwłaszcza porządki) bo tak nie wiele do szczęścia potrzeba :)
  • taaa bedzie 60 ?:wink:
  • a i na czas nowenny robie odwyk od fora i kieruje się w góre pa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.