Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ROTAWIRUS... ratunku!

12357

Komentarz

  • edytowano luty 2013
    Jutro muszę poszukać tego suszu. mam jagody. w cukrze w słoiku, ale to chyba nie pomaga prawda? Jutro w ogóle muszę wyjść na cały dzień  z domu i jakoś sobie tego nie wyobrażam- stoperan jak nic ...

    Antywymiotnie pomaga mi herbatka z mięty( prawdziwa z ogródka), ale nie wiem , czy na wszystkich tak działa
  • A ja robiłam kisiel z tych lekko cukrzonych ze słoika i pomagały


  • , herbatka z mięty ponoć drażni śluzówkę. Moja babcia mówi, że miętę mona pić mieszaną z innym zielem czy suszonymi jabłkami na przykład.
    pewnie tak, ale ten orzexwiajacy smak działa wspaniale - antywymiotnie, a może to tylko kwestia autosugestii?
  • edytowano grudzień 2013

    Pytanie mam, czy przy zatruciu należy postępować tak samo jak przy rota? I może ktoś ma pomysł, jak nakłonić wymiotującego dwulatka do picia, skoro nie chce ani płukać ust, ani mleka z piersi (a to wielki cycoholik)? :(

    Edit: Szybko minęło, po trzech godzinach. Już jest dobrze :)

  • Wyciągam, bo u nas K. (dwulatek) pierwszy raz złapał. Czy kisiel/napar musi być koniecznie z suszonych jagód, czy mrożone też mogą być? I co podawać do picia - na razie serwowałam rumianek, Orsalit (wczoraj chciał, dzisiaj już nie bardzo). Co jeszcze można dawać? Co do jedzenia, jak się domaga? Jaglaną, czy lepiej ryż?
  • Jaglana czy ryż, to bym uzależniła od preferencji chorego. Moi wolą jaglaną.
    Do picia świetny jest domowy niesłodzony kompot z jabłek tudzież i gruszek.
    Niektórzy robią kisiel z mrożonych jagód, ale, moim zdaniem, to nie to.
  • Mam 6 miesieczniaka tylko na piersi z haftowaniem na 2 metry po jedzeniu.

    Ok 18 ściągnęłam mleko i dawałam po 2 ml w strzykawce. Udało się jakieś 14 ml wlać do brzucha i póki co dziecko zasnęło bez haftu i biegunki...

    Co mam robić? Śpi na brzuchu w pionie... Odstawie to będzie pewnie chciała pierś... Jak jej dam to pewnie znów wszystko zwróci? Jak się zachować w nocy? Dawać na łyka? O zabierać pierś??? Ryzykować? Dać i najwyżej się zrzyga? Ja nigdy nie miałam Rota ani żadne dziecko... Lekko panikuje... Daje jej biogaie ciagle bo w grudniu mieliśmy Zum i zapalenie ucha i antybiotyk... Maź kupił orsalit jakiś elektrolit czy coś :)
  • Ratunku!
  • Mleko mamy lepsze od elektrolitu, ja dawałam do oporu tyle piersi ile chce, mimo wymiotów
  • Dac cyca, jak sie boisz odwodnienia, to mozesz dopoic. Przeciez nei bedziesz maluszka na sucho trzymac - musi pic.... nawet jesli zwymiotuje.
  • Czyli w nocy pierś i wyżej położyć... Narazie przyspieszyłam tempo dawania strzykawka.. 50 ml weszło bez hafta. ;)

    Jest szansa ze jutro będzie zdrowa????
  • Na wszystko jest szansa, ale taki rota lubi czasem pare dni potrzymac.
  • Jednak pięknym hlustem wyszło...
  • @Taja,
    nie panikowac to przede wszystkim.
    pije mleko to jest bardzo wazne, gorzej jakby nie pila.
    moze pic i rzygac.
    jak przestanie pic, to po 12 godzinach do szpitala.

    Jas, 1,5 miesiaca, wymiotowal od rana do 20, z przerwami. cala noc przed rzyganiem do 14 nic nie pil, zero!

    Pediatra na IP dal nam czas do wieczora. na szczescie o 14 zassal i rzygal dalej, az do 20.

    nie mial biegunki takze tu nie pomoge.

    ale jak pije i rzyga, to ok.
  • @Taja, dawalabym cyca ile chce i kiedy chce i niech rzyga jak musi.


    i obserwacja, poznasz jak cos bedzie nie tak.

    i jak spi, to wyzej i glowka na boczek koniecznie, co by sie zakrztusila wymiotem.

    i oczywiscie dla Was +
  • Ja w takiej sytuacji dawałam po trochu pierś rekord 8 haftów w 2 h i spakowana byłam na wszelki wypadek do szpitala, ale bez biegunki tak szybko się nie odwodniła mała.
  • Moja miała wymioty silne i biegunkę, cały czas była przy piersi i też się nie odwodniła, ssała prawiie całą noc po troszeczku, ciekło jak z piersi jak z kroplówki
  • tam ma byc nie zakrztusila, cos nie moge edytowac.

    i na pocieszenie: akcja z Jasiem miala miejsce w sierpniu, upal, rzyganie, zero cyca i sie nie odwodnil.
  • Dzięki! Pielucha była trochę ciężka czyli jakieś siku nawet zrobiła... Wprawdzie lekki zapach amoniaku wyczułam ale ja jestem z tych wrażliwców zapachowych... 15 min temu wypila całego lewego cyca (już twardego od trzymania mleka) :) i śpi... Bez hafta! Coś się wchłonie pewnie... Najbardziej mnie wkurza ze jak pojadę na kroplówkę w razie "w" to będę się musiała użerać z personelem coby nie kłaść się na ileśtamcobyNFZzwrocił!!! Jestem dobrej myśli! Modlę się żeby było ok!
  • Jak się pójdzie z małym dzieckiem z rota, to jeszcze nie słyszałam, żeby nie chcieli dać kroplówki, nawet na wszelki wypadek dadzą
  • @Taja

    jak tam?
    skąd Malutka to paskudztwo zlapala?
    Reszta zdrowa?
  • No noc mnie zdziwiła bo 3 razy jadła (z piersi już nabrzmiałych) i nic nie rzygała. Pilnowałam żeby była na boku. Dużo się przytulala. Śpi jeszcze. Zobaczę jak jej zmienię pozycje...
  • U nas też zaatakował:( najmłodszy całą noc wymiotowal- cyc- rzyg, teraz ma stan podgoraczkowy i boli brzuszek, pokazuje często na prawą brzucha i pod paszkami, że boli- węzły chlonne? Chyba zaryzykuję wizytę w przychodni
  • Pediatrze wygląda na rota właśnie, w aptekach w całym mieście nie ma tabletek p/wymiotnych i preparatów nawadniajacych, teść pojechał do większego miasta, czym mogę póki co poic dziecko oprócz wody? Jest już trochę odwodniony
  • Dzięki, tak zrobiłam, miałam nawet glukoze, więc tym poslodzilam. Coś mnie zaczyna boleć brzuch:(
  • Tom sobie poczytałam: córka od niedzieli w szpitalu pod kroplówką. Syn tej nocy wymioty i biegunka.
    Oby nasze maleństwo (4M) ominęło!
  • Współczuję.
  • Ja tez współczuję, z doświadczenia wiem, że pierwsze przechorowanie rota jest najgorsze :(
    Maleństwo jak "na piersi" może przejść łagodniej ale gwarancji nie ma :(
    Dorośli też to łapią kolejne razy.
  • Mąż w Polsce i pralka zepsuta...

    What a wonderful world!

    :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.