Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ROTAWIRUS... ratunku!

123457»

Komentarz

  • Groprinosinum wywołał u mnie 7 dniową totalną bezsenność, za to melisę pijemy nasennie, nie są przeciwstawne te środki?
    Gro daje kopa do walki z infekcją, a melisa wycisza.
  • U nas spokój, krew się już nie pojawiła i nikt w rodzinie nie zachorował. Może to alergia na mleko?
  • Aaaaaa!!! Zaatakowal nas, pierwszy razvto przechodzimy. Starszy wymiotuje juz 5 dzień i nic nie chce jesc. Ile dni dziecko tak moze przetrwac bez jedzenia? Co moge mu dac do jedzenia, poza zupa z marchewki i ziemniaka, ktora zalecil lekarz i ktorej kategorycznie nie chce jesc? W dodatku bezglutenowego (wlasnie wyszla mu alergia)? Mlodszy sie trzymal dzielnie, ale wczoraj tez go zwalilo z nog. Czy kiedys juz bedzie normalnie?
  • na początek przy wymiotach i innych - odgazowana cola (ew. sprite) i słone paluszki (tylko tu pszenica niestety).
    Na uzupełnienie płynów i soli.

    Kompot z jabłek
    kisiel z borówek (czarna jagoda) - na przystopowanie atrakcji
    Coś z ryżu.



  • Groprinosin na pobudzenie?
    Na mnie tak nie działa....

    Melisa jest rewelacyjna na żołądek i jelita i u nas zawsze i każdemu w jelitowce pomaga

    Dziś testuje lacidobakterie czy jak się to nazywa bo od świtu chodziłam po ścianach i mdłości i bekanie.... zobaczymy czy mnie weźmie całkiem bez groprinosinu....
    Bulgocze mi w żołądku i boję się wstać
  • Kisiel z jagód lub z jabłek.ciężko to zwymiotować, bo jest klejące.
  • Słuchajcie. Te bakterie sa rewelacyjne.
    Zdusily jelitowke w zarodku.
    I u mnie i u córki :-) :-)

    Polecam!!!
  • Czy mieliście kiedyś taką sytuację, żeby infekcję rotawirusową przechodzić rodzinnie wielokrotnie w jednym cyklu? 
    Od dwóch tygodni się bujamy z cholerstwem wg. schematu: dziecko A wymioty - 2 dni przerwy - dziecko B wymioty - 3 dni przerwy -  ojciec wymioty i biegunka - 3 dni przerwy - dziecko A biegunka, dziecko B wymioty itp. 
    W międzyczasie dzieci w domu, z nikim się specjalnie nie spotykają.
    O co chodzi? Czy to może być ciągle ten sam wirus, po kilka razy u każdego członka rodziny?
  • edytowano styczeń 2019
     U nas to samo od 20 grudnia. dzieci wymiotują kilka godzin i niby przechodzi, żadnych innych objawów. Dorośli biegunka i mdłości ale bez wymiotów, co kilka dni kogoś wymiennie dopada, najmłodszy wczoraj trzeci raz- on rozpoczynał podaj dalej. Problemy co do zasady  z jakiegoś powodu wyłącznie w nocy. No tylko u nas od 2 stycznia młodzi w szkole a mąż w pracy.
    Podziękowali 1Bagata
  • edytowano styczeń 2019
    Kiedy za wcześnie włączamy normalne jedzenie to tak się dzieje. Przy rota mam taki cykl:
    1 dzień (melisa rozcienczona wodą do picia i zero cukru)
    1 posilek - suchy chleb lub kaszka na wodzie
    2 suchy chleb z masłem lub kaszka na wodzie z maslem
    3 zupa jarzynowa lekka lub rosół z makaronem
    2 dzień 
    1 - chleb z masłem i ser twaróg biały 
    2 - duszone warzywa z olejem slonecznikowym lub masłem
    3 - ryż z jablkami lub twarogiem i cynamonem bez cukru
    4 - zupa lub kanapki bez mięsa i cukru, kefir

    Żadnych surowych warzyw ani owoców,  cukru ani mięsa i słodkiego mleka przez min 2 dni... potem ostrożnie wprowadzać gotowane mięsko 
  • Ta już widzę normalnego nastolatka na tej diecie jak nie jest umierający...
  • Ale to nie do końca znaczy że przechodzą drugi czy trzeci raz. Często się zdarza w tych rzygajacych wirusach (bo to wcale nie musi być rota) że przechodzą i wracają po 3 dniach. Wtedy tylko wymioty są rzadsze i samopoczucie lepsze. Mogą wracać do tygodnia. Dodatkowo nocne wymioty wskazują właśnie na to, bo w pozycji leżącej łatwiej do tego dochodzi (rozprężenie blokady przełykowej)
    Podziękowali 1Bagata
  • Nas właśnie dopadł jakiś paskudny rotawirus. Wymioty połączone z zawrotami głowy i mdłościami...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.