Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KWIATY

11819202224

Komentarz

  • No to Agnieszko mam chyba grzyba abo cosik na fiołach, bo najpierw usychały wszystkie pąki kwiatowe, potem nowe listeczki, a środek rozetki jest taki jasnozielony... I teraz co z tym fantem zrobić? Szlag trafił cały parapet, sztuk siedem. Ratować listki i próbować ukorzeniać? Dorosłe zarażone wywalić w całości?

    Na domiar złego z ostatnio kupionych dla dziewczynek sadzonek przeżyło tylko pięć sztuk. Kupiłam chyba jakąś trefną ziemię, bo po kilku podlaniach zrobiła się z niej skorupa twarda. Większe przesadziłam i żyją. Mniejsze sadzonki nie przeżyły. Może być że to marketowa ziemia winna?
    Agnieszko, a ja się pochwalę, że z tymi powyższymi fiołkami ostatecznie nie zrobiłam nic, bo zauważyłam maluteńkie listki wypuszczane w tych suchych miejscach. No i właśnie zaczynają kwitnąć  :D Typy nie do zdarcia najwyraźniej.
  • Nooo to super informacja jest!

    To tylko potwierdza tezę, że fiołki nie lubią jak się koło nich za bardzo skacze. :D
  • Jadwigo - rozetka to cała roślina czyli liście i kwiaty. Czasami po samych kwiatach trudno rozpoznać odmianę i trzeba rzucić okiem na liście, bo też mogą mieć cechy charakterystyczne.

    U mnie tulipanowe też ładnie przezimowały a Noela sprawdzę - jesienią był ogromny krzak - mam nadzieję, że przeżyła.
  • no właśnie nie  - strzel fotę tym liściom tylko tak żeby całą roślinę było widać na zdjęciu.
  • no to po liściach to mi bardziej wygląda na LE-Legkaja Grust

    A dałabyś radę jeszcze mu zdjęcie zrobić z góry?
  • Jadwigo - obstawiam jednak Louisianę Green. Legkaja Grust ma od spodu czerwonawe liście.

    A ja dziś jestem w bardzo radosnym nastroju - i aż muszę się podzielić z Wami wyglądem mojego parapetu:

    image
  • @Agnieszka5
    moje fiołki od Ciebie też teraz pięknie kwitną :)
    kiedyś rezerwowałam niebiańskiego i miałam się odezwać jak się ociepli - masz go może jeszcze?
    jeśli tak to podaj też proszę listę sadzonek, które masz w sprzedaży - zamówię coś jeszcze do wspólnej wysyłki :)

    a jak się nazywa ten taki ciemno różowy (biskupi?) po prawej co ma tak dużo kwiatów? - masz na zbyciu sadzonkę?
  • EK-Magia Lubwi - Magia Miłości - w rzeczywistości jest jeszcze ładniejszy niż na zdjęciu. Ma taki bardzo intensywny kolor. To moja nowość, kupiona jako sadzonka i właśnie kwitnie po raz pierwszy. Liście mam już z niej wsadzone do rozmnażania, ale sadzonki pewnie będą najwcześniej jesienią.

    Niebiańskiego oczywiście trzymam, pamiętałam, że ktoś go zaklepał tylko zapomniałam, że to Ty - a nie chciało mi się wątka wstecz przekopywać żeby sprawdzać. Tak coś czułam się kto zamawiał to się w końcu sam przypomni ;)

    Listę Ci w tygodniu podeślę na priw.

    A z kwitnieniami to Ci tu nie przepuścimy chwalenia na sucho. ZDJĘCIA PROSZĘ!!! :P
  • Agnieszko, a możesz mi wysłać na priv, co masz dostępne teraz? please :)
  • @Rosea - OK - to wyślę i Tobie. :)

    A Tu macie Magię w zbliżeniu:


    image
  • aaaaaaaaaach! miałam oko ;)
    Magia Miłości <3 piękna!
    jakby co, to się po sadzonkę uśmiechnę w przyszłości :D

    ok to czekam na priv, a zdjęcie zrobię jak się EL Macho jeszcze troszkę rozwinie :D
  • edytowano maj 2013
    @Rosea @_Joanna_
    Dobra, tu Wam wkleję co mam obecnie dostępne:

    Raspberry Crisps
    LE-Krylataia Yunost
    Ma's Melody Girl
    LE-Macho
    Ma's Winter Moon
    Jolly Champ (mini)
    Irish Flirt (mini)
    Ma's Prince Froggie
    LE-Zielienaia Roza
    LE-Raduzhnye Bliki
    RS-Bog Sonca
    Jolly Gold (mini)
    Irish Cream
    EK-Liubasha
    Ethel's Reflection
    LE-Adazhio
    Painted Silk (mini, girl, varieg)
    Volshebnye Sny
    Jolly Orchid (mini)
    LE-Sashienka
    Emerald Love
    Jolly Fire (mini)
    EK-Golubaia Laguna
    Pixie Pink (mini trailer)
    Ramblin' Stardust (mini trailer)
    Peppermint Girl (mini)
    Rob's Antique Rose (mini)
    Sunkissed Rose

    co jak kwitnie możecie pooglądać tu:

    http://s1177.photobucket.com/user/stefanyaI3/profile/

    Jak czegoś nie znajdziecie u mnie to poszukajcie tutaj:

    http://dimetris.ru/catalog/senpolii
  • @Agnieszka5 piszę priv

    ale jakbyście były ciekawe co wybrałam to proszę:
    LE-Adazhio
    Ethel's Reflection
    Emerald Love
    Sunkissed Rose
    +niebiański :)

  • Agnieszko, a czy jest gdzieś może strona, na której prezentowane są aranżacje parapetów, różne pomysły, jak te fioły wyeksponować?
    znasz może taki link?


  • No tego to jest mnóstwo w sieci. Ale głównie na forach roślinnych się dziewczyny chwalą. Tak z buta to ciężko znaleźć.

    Mogę wkleić kilka własnych ;)


    image


    image


    image


    image


    image


    image


    image


    image


    image


    image
  • bardzo pięknie!


    ha ha, widzę, że storczyk też koniecznie chciał się na zdjęcie załapać ;) (ta fotka z firanką wykończoną amarantową tasiemką)
  • Piszę priv.
    :)
  • Agnieszka, a jak się nazywa fiołek na trzecim zdjęciu od dołu. Stoi najwyżej, na listki taki karbowane na brzegach?
  • Wygląda tak, jakbyś miała dom o wielu pokojach i wielu parapetach. ślicznie. U mnie jeszcze nie kwitnie, ale oberwałam stare listki i postraszyłam, że mają kwitnąć, bo dzieci czekają na kwiaty.
  • no to pytanie:

    jak masz fiołki w naczyniach szklanych, np. w miskach/kielichach, jak je podlewasz?
    bo jak są w doniczkach, to się podlewa na spodek, prawda, a jak nie ma spodka, to jak to zrobić? wystarczy tylko uważać, żeby im nie nalać na środek i liście?
  • a jakiej wielkości są te kule wiszące ?
    mam jedną taką ale ma mniej niż 10cm średnicy, te chyba są większe?
  • Aniu - LE-Zimniaja Skazka (Zimowa Bajeczka)

    Tu w rozkwicie:


    image


    image
  • Joanno - moje kule mają średnicę 13 cm

    Podlewam gruszką bezpośrednio do doniczki, pod liście.
  • Agnieszka, śliczny.
  • Jakich systemów używacie (poza systemem sąsiedzkim ;) ) do podlewania kwiatów w okresie wyjazdowo-wakacyjnym?
  • A ja wykończyłam 5 storczykow. Te 2, które przeżyły wypuszczają liscie...liscie...liście. Czasem myslę, że to kryptokapusta.... :-w

    @Lila, podziel się nazwą nawozu- na priva, żeby nie było...
  • @balum, ja storczyka nie nawoze, czasem przesusze i juz trzy razy kwitł.

    A najlepsze jest anturium. Dostaliśmy na ślub. Nie kwitło 2 lata i od tamtej pory non stop. Miesiąc przerwy w roku.

  • Lila - może mają za duże doniczki? U mnie tak właśnie jest, jak za duża doniczka, to nie kwitnie. Z tego co pamiętam to doniczka ma stanowić 1/3 rozetki. Aga poprawi jeśli się mylę.
  • Dziewczyny,

    mąż kupił dużą lawendę w doniczce.

    Mam ją pierwszy raz.

    I lecą z niej kwiatki :(

    Co robić??
  • Mam lawendę w ogródku, na wiosnę trzeba ją mocno przyciąć ładnie wtedy wypuszcza młode pędy i kwitnie ale nie mam pojęcia co w takiej sytuacji. A nie przelałaś albo nie przesuszyłaś?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.