Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KWIATY

1151618202124

Komentarz

  • Jadwigo jesteś kochana! Dzięki bardzo :D

    Jak tylko będziemy mieć trochę wolnej kasy to kupujemy kwiatki :D Pewnie werbenę bo jest przepiękna :)
  • Ja mam w tym roku na balkonach pomarańczowe bratki. One są do sadzenia wszesną wiosną. Pięknie wygladają właśnie w maju.  Dzieciaki już wiedzą, że mama robi im prezent z okazji ich Pierwszej Komuni  sadzi białe lub żółte bratki.

    Teraz  bratki przesadzę na działkę a w donice posadzimy  pelargonie. 

    Aga napisałm.  

    :-h

  • W tym roku z braku sił, czasu i kasy na cmentarzu posadziłam cebule zawilców,nawet nie bardzo wiedząc co to za kwiat. A okazuje się, że całkiem ładny, normalnie na działce za rok posadzę !
    image
  • Piękne
  • wyglądają jak sztuczne;P takie PIĘKNE!!
  • ej, ej, ale to nie moje jeszcze! wkleiłam,jakby ktoś nie wiedział jak zawilce wyglądają, żeby zareklamować.w moich się dopiero jeden pojawił-bladofioletowy,ale pączki kolejne są.
  • Ja miałam wczoraj dzień dziecka. Naoglądałam się znów kwiatów Agnieszki. Fiołkoza czy obecnie pelargonioza jest bardzo przyjemna.

     

  • He, he - czekamy na zdjęcia.
  • Agnieszka&5 mój niebiański ma maleńki pączek, w życiu bym nie pomyślała, że tak szybko doczekam się kwiatów :) Huraaaaa!
  • Znaczy podoba się mu u Ciebie ;)
  • Kolejne zakwitły w pełni  :D Agnieszko&5! H--E--L--P--! Nie wiem co to za odmiany!

    1. Jak sądzę Silverglade Apples
    2. ?
    3. ?
    4. ?

  • A mój niebiański taki bardziej fioletowawy niż błękitny
    ;)
  • Widzicie z kwiatami i kolorystką jest tak, że zależy od warunków oświetleniowych miejsca w którym rosną oraz od pory roku. Czasem ta sama odmiana wygląda u różnych osób inaczej choć cechy odmiany zachowuje.

    1. Też mi wygląda na Silverglade Apple, jeśli ma dość spore pofrillowane liście to na bank.
    2. Obstawiam LE-Zielienaja Roza, mocno Ci się fuksjowo wybarwiła - prawie nie poznałam.
    3. To mi wygląda najbardziej na fiołka, którego miałam niezidentyfikowanego, nazwałam go wiośniany i dokładałam gratisem.
    4. RD's Illusion.

    Moniś zrób mu ładne zdjęcie w zbliżeniu, bo to kolejny osiołek, który nie chce u mnie zakwitnąć.

    Dla porównania moja Zielona Róża
    image


  • Znaczy się temu Illusion pstryknąć fotkę? Spróbuję jutro przy pełnym oświetleniu.

    Ten "wiośniany" jest niezwykle urodziwy, wiesz? Ma zwartą strukturę liści, raczej z tych mniejszych, kwiaty takie delikatne i ten róż jest wyjątkowo "niepokojący". Za to ja nie mogę się doczekać na EK Szachinię - jeszcze trzy fioły nie kwitły mi wcale (plus te dwa z ostatniej dostawy) i jeden mi padł... Liczę, że się w końcu doczekam 
    :D
  • edytowano czerwiec 2012
    Tak - Illusionowi :)

    Wiośniany jest no taki właśnie świeży i wiośniany. Miał być zupełnie czym innym. Nie udało mi się go zidentyfikować. Za dużo podobnych różowych z falbanką się kręci.

    Mi Szachinia dopiero teraz pierwszy raz będzie kwitła. A co Ci padło?
  • a ja mam lobelię na balkonie ;) mąż mi kupił z okazji narodzin córeczki :D

    mam tylko nadzieję, że będzie rosła, bo narazie leży i kwiczy przez te deszcze...
  • Z dedykacją dla Moniki :)


    image
  • Jaki pełniutki, śliczny okaz.
  • Aga nie mogłam znaleść perlitu. Nie wiedzieli o czym mówię. Dopiero dziś dostałam. Na dodatek w prezęcie. Stał sobie nieużywany na zapleczu kwiaciarni. Czekał na mnie chyba:) 

    W  ogrdniczym też nie mieli, ale pan mi zrobił wykład na temat perlitu.  Dziś miałam dzień z perlitem.

     

    Mój Lyońs Fireworks ma pączki. Takie malutkie.

  • edytowano czerwiec 2012
    No to już lada moment. Pewnie łazicie wkoło niego co? ;)
    Podziękowali 1moni_k
  • edytowano czerwiec 2012
    Nie mogłam się doczekać, więc zrobiłam zdjęcie pączkom ;)
  • Muszę go bronić  przed ciągłym podlewaniem. Bliźniaki szaleją z polewaczkami. 

      

  • Celinko - no urósł jak na drożdżach :)

    Pilnuj Aniu pilnuj - fiołki nie lubią przelewania :)

  • U mnie pączki dopiero podnoszą główki. Jeszcze ich tak nie widać jak u Celinki.

    Bliźniaki dostały od starszaków podręczniki i zajeły się rysowaniem. Przeszło im trochę podlewanie.

    Dziś udało im się policzyć pączki. Wg. nich jest 8 widocznych.   

    :-h
  • help!
    pada mi jeden z fiołków (Hallo Agliter) miał  ładne kwiatki i wszystko było ok, aż tu patrzę - kompletnie wiotki :(
    czyżbym go przelała? podlewałam razem z innymi, a pozostałe są w dobrej formie, ale może nalałam mu więcej :(
    co robić?
    może oderwać listki i włożyć do wody by puściły korzonki? żeby chociaż uratować tę odmianę...

    ps. natomiast ten jeden co mi nie zakwitł dotychczas puścił pączka więc z tego jestem happy :)
  • liście ratuj swoją drogą.

    Jeśli zwiotczał po podlaniu to faktycznie mogłaś go przelać, jeśli ma mokrą ziemię, spróbuj wymienić podłoże. Jeśli zauważysz że gnije od środka, taki szklisty się robi to po ptokach -atak fuzariozy załatwia fioły na amen.
  • Jadwigo - cudne obie!

    U mnie tulipanowe szaleją ale kaktusowa zakwitła Ci szybciej! U mnie ciągle w pąkach.
  • A mój trikolor wypuszcza mnóstwo pączków!!! Piękny róż będzie! @};-
  • edytowano lipiec 2012
    A może jakaś dobra dusza podzieli się ze mną ot tak rozsadkami pelargonii...?
    Moją sporą już kolekcję pięknych i wielokolorowych pelargonii zepsułam i teraz próbuję odnowić. Mam już całe 3 (trzy:D ) od Mamy. :D
    Początek jest. :D
    A miałam całe schody w kwiatach... Ech...Tęskno mi do nich... :(
  • Olesia - to wpadnij dziewczyno - coś się znajdzie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.