Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KWIATY

1161719212224

Komentarz

  • Kliwia i skrętniki:


    image



    Moje "tulipany" ;)


    image



    i jedna z najpiękniejszych moim zdaniem pelargonii Appleblossom Rosebud:


    image
  • edytowano lipiec 2012
    Agnieszka - cudowne, przecudowne...!!!
    Jeny, przyjadę, choćbym na głowie stanąć miała...!!! :D

    PS. Fiołek wreszcie pączki wypuszcza...!!! :D
  • No to stawaj na tej głowie, rzęsach a najlepiej na nogach i przyjeżdżaj!

    Tłuką mi się jeszcze jakieś niedobitki w cieplarni - takie niehandlowe - chętnie oddam w dobre ręce :D
  • Łał!!! :D
  • Mój niebiański w pełnej krasie <dumna>

  • No i stało się! Jestem kolejna ofiarą fiołkomanii :D
    Na razie w moim posiadaniu są tylko dwa fiołki, ale apetyt jest na więcej...;)
  • Agnieszka&5 napisałam priv
  • odpisałam
  • No to dam coś dla oka przy niedzieli, bom wreszcie porządek ze zdjęciami w aparacie zrobiła.

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    to oczywiście pelargonie.


    A teraz jeszcze nowa roślinka w kolekcji - fuksja:

    image

    image
  • Kobieto - jesteś szalona...!!! :D


    A kwiaty cudowne...!
    :x
  • Czekam na Cię i czekam, ospa nam już minęła to może wdepniesz?
  • Cierpię na straszną samotność :D ,więc chyba skorzystam z Twej łaskawej propozycji. :D
  • Hallo Agliter się niestety z nami pożegnał :(
    Nadal czekam na kwiatki u tego, który dostałam w gratisie, zdążyłam już go rozmnożyć, więc tym bardziej się cieszę, że pączki są i daje radę u mnie kwitnąć :)

    Celinko, Niebiański jest piękny! chcę takiego!

    Agnieszko, będziesz miała jego sadzonki? jakby co to zamawiam :) pod koniec lata planuję nowe fiołkowe polowanie na Twoich aukcjach :)  
  • Niebiański jeszcze mam, Hallo Aglitter niestety już też nie.
  • To niebiańskiego zaklepuję :) a po wakacjach jeszcze coś do niego dobiorę, żeby miał towarzystwo w przesyłce ;)  
  • oki - przyklepany ;)
  • Kiedyś miałam ale już nie mam niestety.
  • Szkoda, bo pewnie bym sobie kiedyś u Ciebie zamówiła.
  • Celinko - ale Strast, którego masz jest o wiele ładniejszy w rzeczywistości od Crimson Ice ;)
  • edytowano lipiec 2012
    Skoro tak mówisz? :)

    Już niebawem wrzucę fotkę Silverglade Apple, bo pączki już ma :)
  • edytowano lipiec 2012

    Joanno, dopiero doczytałam o koronie cierniowej czyli wilczomleczu. Dodaję jeszcze łacińską nazwę tej roślinki - euforbia. Rośnie też w Afryce - lubi co dwa dni podlewanie i lubi dużo dużo słonecznego światła i ciepła. U nas stoji przy południowo-zachodnim oknie i kwitnie na okrągło i rośnie jak szalona...

    W ogóle to wariatka jest. Z małego badylka jaki dostałam niegdyś od Taty wyrosła ogromna, ekspansywna roślina, która kolcami próbuje podrzeć firankę...ale ja ją lubię, choć pewnie i trująca, i ma te kolce...ale pięknie kwitnie prawie cały rok...a latem, jak jest dużo nasłonecznienie, to już w ogóle rośnie i kwitnie jak oszalała...

  • U nas z wilczomleczem cała historia jest.

    Kilka lat temu byliśmy z mężem w Zielonej Górze na zabawie karnawałowej organizowanej przez ówczesny zakład pracy męża dla pracowników z małżonkami.

    Zabawę prowadził przezabawny DJ, który wymyślał różne śmieszne konkursy. Oczywiście konkursy były z nagrodami zupełnie od czapy zresztą. Można było np. wygrać jakąś starą płytę analogową (zupełnie nieprzydatną) itp. Wzięłam udział w jednym konkursie i wygrałam suchy, kolczasty badyl, który zamierzałam wywalić jak tylko dojdziemy do hoteliku, w którym firma zapewniła nam nocleg, bynajmniej nie zamierzałam wieźć tego przez pół Polski.

    Ale kolega męża, kaktusiarz poprosił mnie abym mu go oddała. Ponieważ kolega generalnie działał mi na nerwy więc z czystej przekory powiozłam go jednak do Gdańska absolutnie odmawiając oddania nagrody ;)

    W domu roślinkę przesadziłam, dałam nową ziemię i postawiłam na południowym parapecie. W ogóle nie wiedziałam co to jest i jak rośnie. A roślinka się mi pięknie odwdzięczyła za troskę, najpierw powypuszczała zielonych listków a potem zakwitła.

    Mam ją do dziś i darzę sentymentem a szczepki rozdaję znajomym jako prezent z okazji rocznicy ślubu z takim komentarzem, że to roślinka małżeńska - jak niepielęgnowana to daje tylko ciernie, ale jak pielęgnowana to i zazieleni się a nawet zakwitnie.

    Tyle bajka.
  • Aga, fajna historia :P suchy badyl hłe hłe...patrzę właśnie na naszą euforbię z jej zielonymi, gęstymi listkami, jak rozrasta się za firanką... :P

    Pisałam, że szalona i do tego ekspansywna wariatka

    >-)
  • aż wygooglam jak wygląda ta roślinka
  • a moja stoi na oknie północnym, w kuchni
    i też rośnie bardzo szybko
    mówicie że potrafi jeszcze szybciej?... nie wiem czy się na to zdecyduję... wolę zostawić zachodnie parapety dla fiołeczków ;)
  • edytowano lipiec 2012
    pokażę Wam zdjęcia z czerwca, więc już całkiem nieaktualne...
    u fiołków po jednym kwiatku mi zostało, ale idą nowe pączki
    róża chińska nawet daje radę i co jakiś czas objawia nowy kwiatek
    różyczki i storczyk już przekwitły 
    no i fioł jeden padł, jak pisałam (ten z prawej)
    ten z lewej to le macho, którego jeszcze nie pokazywałam, a środkowy - moroznaja wisznia


    image

    image

    image

     LE Fuksjowa Koronka Spost ma już kwiatka małego, ale pokażę jak się bardziej rozwinie :)

  • Śliczny hibek!


  • Joanno, dopiero doczytałam o koronie cierniowej czyli wilczomleczu. Dodaję jeszcze łacińską nazwę tej roślinki - euforbia. Rośnie też w Afryce - lubi co dwa dni podlewanie i lubi dużo dużo słonecznego światła i ciepła. U nas stoji przy południowo-zachodnim oknie i kwitnie na okrągło i rośnie jak szalona...

    Gwoli prawdy botanicznej: o ile "korona cierniowa" to wilczomlecz (Euphorbia), to jest to tylko jeden z jego gatunków, więc nie powinno się tego zrównywać :-B

    Inny popularny doniczkowy wilczomlecz to "gwiazda betlejemska" :D Mamy też w Polsce parę dzikich gatunków zielnych, m.in.wilczomlecz sosnka, taki chwaścik ;)

    Sorry, że się mądrzę, ale w wakacje brakuje mi uczniów, więc muszę się na kimś belfersko powyżywać ;))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.