Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KWIATY

1679111224

Komentarz

  • Agnieszko, fiołki dotarły wczoraj w bardzo dobrym stanie, dziękuję! Już posadzone w doniczkach, jak zakwitną, to postaram się nauczyć wklejać zdjęcia :smile:
  • Wow! Ależ mi smaka narobiłaś! Przemyślę sprawę, Kusicielko :wink:

    A przy okazji - doszedł przelew za pelargonie? Bo zapomniałam Ci napisać maila wtedy, gdy wysyłałam.
  • Ja na razie nie , ale w okolicy swoich urodzin ( marzec) planuję sobie zrobić fiołkowy prezent. Pamiętam o "niebiańskim" :bigsmile:
  • Eee... Chyba doszedł skoro się nie upominam ale mogłam też w ogóle zapomnieć, bo ja jak już rośliny wyślę to wyrzucam temat z pamięci i tylko ludzka uczciwość mnie ratuje :shamed:

    A pamiętasz kiedy to było? To sprawdzę na koncie.



    Niebiańskie rosną!
  • Obiecałam wkleić fotki moich fiołków. Czekałam i czekałam aż wypuszczą kolejne pąki, no i wyjechaliśmy. Fiołki niestety zmarniały, pączki opadły :sad:

    A ja póki co "sałatę" hoduję :wink:, no nijak nie chcą mi kwitnąć.
  • Ten filetowy , co to mi się przymierza do kwitnięcia jest trochę karbowany i ma zielonkawy brzeżek. A fiołki to kwitną cały rok , czy na jesień-zimę stopują ? Mam je w pokoju , gdzie są bardzo duże okna , ale jest chłodno. Generalnie dobrze mi tam rosną rośliny .
  • O rany - toście mnie zasypały pytaniami.

    Więc tak:
    Lila- fiołek Ci najprawdopodobniej się obraził z powodu zmiany miejsca z widnego na niewidne - wskazywałby na to fakt, że dodatkowo podniósł liście - podstawą kwitnienia jest światło.

    Teraz wchodzimy w bardzo niedobry okres dla roślin, bo:
    parapety robią się zimne, a fiołki nie lubią mieć zimno w nóżki (ale można im np. podłożyć styropian),
    trzeba uważać z podlewaniem bo zimno + wilgotno = choroby grzybowe
    dołem wali gorące i suche powietrze z kaloryferów (można stawiać na parapecie miseczki z wodą)

    Moniś - mi przez cały rok coś kwitnie, no ale ja mam tego w nieprzyzwoitych ilościach :wink: a generalnie jest tak, że raz w roku - najczęściej zimą - roślina ma przerwę wegetatywną.
  • Moniko wklejam Ci wzorce możliwych kwitnień Twoich fioletów:

    od MonikiMa
    Bylina.jpg

    RBlackFrost.jpg

    Scarlet Ribbons:
    Scarlet%252520Ribbons.JPG
  • I parapety

    tegoroczne:
    DSC06831.JPG

    DSC08177.JPG

    DSC08173.JPG

    i zeszłoroczne:
    parapet2.jpg

    parapet1.jpg
  • Aguś, to dla mnie zarezerwuj następujące:

    Silverglade Apples
    RD's Illusion
    EK-Golubaja Laguna
    LE-Zielienaja Roza

    i poproszę o kwotę za przesyłkę, to wyśle Ci pieniądze na początku tygodnia. Przelew za pelargonie poszedł 27.08 - dotarł bezpiecznie?
  • No i kurczę, mnie też nic nie chce kwitnąć! To znaczy mojej mamie na parapecie piętro niżej znów zaczyna kwitnąć Bylina i ma od groma pąków. Ja mam pełny parapet sałaty i nic :cry: I tak mówisz do wiosny mogą sobie rosnąć w listki tylko, tak? :cry:
  • Moniś - wysłałam priw

    Za pelargonie doszło tego samego dnia.

    Nie nie nie wcale nie muszą czekać do wiosny. Ja np. teraz mam nowy wysyp kwitnień. Po prostu roślina czeka na swój czas i zaczyna kwitnąć a potem wchodzi w okres spoczynku. Ale to może być o dowolnej porze roku, choć najczęściej jest to zima bo to naturalny czas wegetacji dla roślin.

    A jak sobie ładnie stoi na parapecie bądź na doświetlonej półce to szanse rosną.:bigsmile:
  • Wklejam fiołka Lilki :bigsmile:

    20111107187.jpg
  • Agnieszka, dzięki że napisałaś o tym styropianie, od razu moje fiołeczki przestawiłam. W prawdzie nie na styropian, ale na koszyk taki więc mają od dołu izolację. :bigsmile:
  • U mnie moje fiołki chyba będą kwitły, bo ostatnio wypuściły bardzo dużo malutkich świeżych listków:gf:
  • A u mnie trzy kwitną a dwa inne mają dobrze wykształcone pąki :bigsmile:

    Tylko nie mogę przesłać fotki , bo mi sie aparat w komórce zapsuł :confused:
  • Fiołek Lilii jest piękny
  • No Monika - to strata straszna - my chcemy Twoje fiołki! Obejrzeć! Popodziwiać!
  • A to moja ostatnia aranżacja okienna:

    DSC08715.JPG
  • A mojego fioletowego z białym brzeżkiem identyfikuję jako Rainbow .
  • Postaram się coś z tym aparatem zrobić i przęślę za pomocą Sylwunii , jak ma jeszcze do mnie cierpliwość :wink:
  • Agnieszko - ale kusisz tymi aranżacjami :bigsmile:
  • Agnieszko, piękne to Twoje fiołkowe okno :ck:
  • Te donice wiszące super! Gdzie takie zakupiłaś?
  • Wisioki są z Lerua. Ale myślę, że możesz sobie wyprawę darować - kupowałam je ponad miesiąc temu i były śmiesznie tanie (niecałe 4 zł) więc domniemywam, że pozostał już po nich tylko kurz na półkach.

    Monika - jak Sylwuni się znudzi (w co wątpię) zawsze możesz przesłać do mnie :bigsmile:
  • Dziękuję bardzo Sylwuniu ! I przepraszam za męczenie Cię tymi zdjęciami :shamed:
  • Wow! W środku Robsik. Po lewej chyba Rainbows a po prawej stawiam na Scarlett Ribbons.

    Edit: widzę, że Ci towarzystwo pączkuje. Na lewym masz już boczną rozetkę - to jest kolejny fiołek :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.