Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KWIATY

191012141524

Komentarz

  • Agnieszko przepięknie. Cieszę się, że moje blokowe dziki piłkami nie zniszczyli kwiatów.

    A ja nie mam jak wyjść na działkę, bo K skręcił kostkę a bliźniaki przeziębione.

  • No jak widać moje ogródkowe kwiatki znają się na żartach i się potratować nie dały ;)

    My już po przeziębieniach - trafiło nas jak leci (głównie pomogła kasza jaglana) :D
  • Agnieszko,

    ja chyba na biegunie mieszkam! U mnie nic a nic nie wyłazi z ziemi

    :((


    Ale twoje przepiękne!

  • Aga szykuję miejsce jak rozprawię się z kurzem, to zamówię fiołki. Jeszcze muszę się zastanowić bo chcę też na prezenty.

    Z wielką przyjemnością oglądam Twoje kwiaty.

    :-h
  • Zapraszam, zapraszam. :-*

    A dzisiaj posadzonkowałam moje pelargonie:

    https://picasaweb.google.com/105772111356197791060/MojaKolekcjaPelargonii
  • Tak jakoś mi się przypomniało że najpiękniejsze kwiaty dostajemy na własnym pogrzebie,taki wisielczy humor
     
    :(|)
  • Agnieszko&5 ale śliczne! ale wiosna!
  • @Agnieszka&;5 - wysłałam wiadomość. 
  • ooooooo, zazdroszczę. Jak w końcu moje wylezą w całości, też im chyba zdjęcie zrobię ;)
  • edytowano marzec 2012
    Agnieszko&5 ale nas zafiołkowałaś. Moje dzieciaki każą sobie ciagle pokazywać zdjęcia z twojego ogrodu i  zdjęcia Twoich fiołków. Szymon już sobie zażyczył fiołki na urodziny. Aśka ciągle mu wypomina, które kwiaty pokopał piłką. Same FIOŁY mam w domu.
  • Potwierdzam , to wciąga  :D
  • Szykuję miejsce na fioły ale najpierw muszę, uporać z porządkami wiosennymi. Walczę z kurzem. A  jak się uporam to zgadnijcie co zgoci u nas w domu.

    Może uda mi się pocieszyć  Szymka  FIOŁKAMI !!!. Dzieciaki zmieniają  szkołę, a on bardzo płacze za swoją panią.

    Już dostałam od niego bukiet stokrotek, gałązki sosny (moje ukubione) a on nie wie, że dostanie na urodziny fiołki od Agnieszki.

  • To na dobry początek pocieszcie oko wirtualnie:

    image

    image

    image

    image

    image

    image
  • Agnieszko , super ).

    Dawaj jeszcze ). 

  • No to teraz ja się chwalę moimi "Agnieszkowymi" fiołami  :D

    image
    Looking Glass

    image
    wydaje mi się, że to Guelp's Dynamite, ale te mszyce dały mu popalić (o, nawet jeszcze wylinki na liściach widać)

    image
    Miniaturka, ale nazwy odmiany nie znam

    image
    RS Strast się kłania

    image
    Tego też nie mogę zlokalizować po nazwie :( W rzeczywistości kwiaty są jeszcze intensywniej fioletowe, z leciutką zieloną obwódką płatków.

  • Monko - rewelacja !!! Moje akurat przstały aktualnie kwitnąć , alwe mam nadzieję , że zbierają siły  ;)

    Agnieszko - strasznie mi się podobają te fiołki Moniki - jak jakiegoś nie mam , to poproszę w kolejnym rzucie ). 

  • MonikaMa - no bomba, ale Ci pięknie pokwitły!!! image

    1. Looking Glass
    2. Guelp's Dynamite
    3. Pixie Pink - miniaturowy trailer
    4. RS-Strast (powalający jest !!!)
    5. EK-Golubaja Laguna
  • edytowano marzec 2012
    Aguś, a ja bym chciała te dwa niebieskiofioletowe ze zdjęć powyżej i jeszcze jednego niebieskiego - takiego strrrrraszzzznie niebieskiego (nie pamiętam odmiany)  :D

    Szykujesz jakieś wiosenne wyprzedaże?
  • A ja jeszcze tego Krisa ). 
  • Ma's Ching Dynasty to trudna odmiana - rozmnaża się bardzo niechętnie i powoli, ale wsadzę liścia i zobaczymy. Może wypuści po kwitnieniu boczne rozetki to było by szybciej.

    Jolly Mars to miniaturka - i mam go na stanie. Ale jaki to ten strrrrraszzzznie niebieski to nie mam pojęcia? Pokazywałam go na forum?

    Tu link do moich bieżących aukcji na ebayu:
    http://www.ebay.co.uk/sch/stefanya13/m.html?_dmd=1&_ipg=50&_sop=12&_rdc=1

    cenami się oczywiście nie sugerujcie - są dla odbiorcy zagranicznego image
    dla swoich mam preferencyjne ;)
  • Monika - Krisa nie mam w kolekcji, pokazywałam tylko zdjęcie Lili, ale ona nie ma go ode mnie.
  • O.K. - @Lila - jesteś ?

    O listek poproszę ). 

  • Agnieszko .....


    na początku maja



    mam imieniny ! Poproszę jeszcze z 10 sztuk . A co , jak szaleć , to szaleć !!!!!
  • No, no - niezła fiołkoza!
  • Tylko , niektóre tak mi się jakoś wyrodziły , jakby było za gęsto liści , albo kilka rozetek w jednej doniczce. Pewnie trzeba rozsadzić ? 
  • Ja nie umiem wybrać wszystkie mi się podobają. Nie mogę oderwać oczu od  Le Zolotaja Piena.

    Białe listki Jolly Treasure są niesamowite. I jeszcze RS-Strast.

     

  • To trzeba kupić hurtem  :D
  • Tylko , niektóre tak mi się jakoś wyrodziły , jakby było za gęsto liści , albo kilka rozetek w jednej doniczce. Pewnie trzeba rozsadzić ? 
    Czy jest kilka rozetek to widać. Musisz poszukać niezależnych od głównego stożków wzrostu. Nowe rozetki to nowe fiołki, trzeba je delikatnie czymś ostrym (ja używam skalpela) pooddzielać, ukorzenić i mamy nowe kwiatki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.