Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1389390392394395452

Komentarz

  • Pisałam kiedyś że w ciaży z Melanią słyszałam strzelanie w brzuchu. To jednak strzelały małej stawy. Teraz ma 3 miesiące i nadal sporadycznie tak ma. Dodatkowo jak kąpię ją w wiaderku i podtrzymuję brodę to czuję przeskawiwanie stawu żuchwowego. Cały czas. I tylko wtedy. To normalne, wyrośnie? 
    I drugie pytanie: czy jeśli ja zażywam duże dawki wit D3 to przenika ona do mleka? Bo w książkach spotkałam dwa różne zdania...
  • @gabriela najstarszemu strzelaly kolana w niemowlectwie. Przestały ,zanim zaczął chodzić, szwagier - ortopeda w trakcie specjalizacji twierdził, że tak się zdarza i to nic groźnego.
  • Myślisz że szczęka, podobnie jak kolana, przestanie strzelać?
  • A gdzie tam, mi do dzis strzela;)
  • @agatak, dopiero teraz zauważyłam, że do mnie pisałaś. Ja w ogóle nie ironizowałam, serio! Naprawdę się zmartwiłam swoją totalną ignorancją w temacie, że u synów higienę zaniedbałam i coś im się od tego złego porobi. Nie zrozumiałyśmy się!
  • @annabe moi obaj synowie maja to "furczenie". Starszy wyrosl, mial jako niemowlak do ok roku. Mlodszy 10msc i ma. Corki nie mialy. Nikt mi nie powiedzial, ze to moze byc cos nie tak, ale ja zawsze myslalam, ze cos jeszcze nie dojrzalo. Z jedzeniem u starszego problemow nie bylo, mlodszy niedawno dostawal ciut grubsze zupy, ale kiepsko, gladkie lepiej, ale tez zauwazylam, ze sie przydlawia co jakis czas. No i od jakiegos czasu zaczal sie budzic w nocy, a wczesniej przesypial cale noce. Teraz 5-6 razy sie budzi.
  • Ja mam pytanie. Moj 10 miesieczniak od kilku dni robi brzydkie kupy, tragicznie go odparzaja. Co jest bardziej prawdopodobnym powodem, grubsze zupy (nie mielone na gladko), czy gluten?
    Poki co daje gladkie zupy i odstawilam gluten i jest lepiej. Pytanie tylko co pierwsze probowac podac?
  • Z glutenem bym się wstrzymała.
    Podziękowali 2mamuma madzikg
  • A zupy probowac grubsze? Czy one tez jak nie pogryzie dobrze moga zle dzialac na brzuszek?
  • To poprobujemy z zupami. Glutenu nie mialam w planie podawac do roku, ale sie od starszych czestowal.
  • Już wiem co z tą szczęką- ojcu Melki tak strzela, więc ma to po tatusiu. Wszystko jasne :)
  • Mam dylemat- nie wiem czy z wizyta do neurologa mogę poczekać i pójść po świętach czy jednak jeszcze przed jak się uda.. miałam być w poniedziałek po skier do neurologa ale młody się rozłożył totalnie w weekend i byłam go jedynie osłuchać. Lekarz stwierdził ze najpierw muszę go wyleczyć żeby diagnozować. 

    @Katarzyna pamietam jak mówiłaś ze niemowlaki mogą do ok roku być na samej piersi bez szkody dla nich. Mój jest tylko na piersi. Nie chce mi nic jeść, miał epizod ze mu się po masażach buzi polepszyło ze był w stanie zjeść z 10 mikrolyzeczek musu ( i tak co to jest dla takiego 11miesieczniaka!) ale dalej ma problem, nie je nic innego. Nic nie wchodzi w grę a jeśli już coś mu włożę to na zasadzie pomemłania jakby miał 6mcy.. ma jakby zaburzenie połykania tylko muszę znaleźć przyczynę. moje obawy rozchodzą się o to ze może niedługo zacznie tracić na wadze jeśli nic nie je poza mlekiem? Może tak być? Od ponad mca bardzo się w nocy budzi, ja nie wiem czy on się najada jak taki mega marudny się zrobił. 
    Czy myślisz ze powinnam działać na cito?
  • Raczej szybciej niż wolniej, ale w czasie infekcji bez sensu diagnozować.
    Podziękowali 1annabe
  • Kaszle paskudnie jeszcze ale może uda się w przyszłym tyg choć pierwsza wizytę ustalić. 
    Zestresowana jestem jego problemami  :(
  • JAk chcesz szybko to i tak chyba tylko prywatnie, kilka miesięcy czekania minimum, przynajmniej u nas.
  • @annabe skierowanie weź od razu i zapisuj do lekarza od razu. Zwykle do sensownego neurologa dzieciecego są spore kolejki.
    Jak załatwisz neurologa, poszukaj jakiegoś sensownego logopedę od karmienia, w moim mieście jest centrum "od pestki do ogryzka". Spróbuj zadzwonić, może polecą Ci kogoś w Twoim lub pobliskim mieście
    Podziękowali 1annabe
  • edytowano grudzień 2017
    @annabe, a teraz to nie będą ząbki? Moj jak się wybudzal co chwilę w nocy, to zaczął zabkowanie, ostre ząbkowanie. 

    I ma tez takie wzloty i upadki bym nazwala. Jak zęby odpuszczaja, to zjada co nieco. Jak Go znow boli, to na przyklad teraz drugi tydzien i zjadl trochę jablka i trochę placuszka oraz mężowi raz mus z twarozkiem i koniec, przez 9 dni na mleku jedzie, prawie tylko i wyłącznie. A dwa tygodnie temu juz dość ładnie jadl.

    Niestety u nas chyba teraz idą trójki.... 
  • Mamy na świeżo od grudnia opieke w enel medzie, tu się uda w miarę szybko do neurologa dostać. Tylko nie wiem na jakiego trafimy ale może dobrze. 

    U nas @MonikaN nie ma raczej wzlotów.. zębów ma już osiem i póki co od 2 mcy nie ząbkuje. Za mc rok kończy. 
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Bea a miała jakieś braki w organizmie - nie była niedożywiona gdy jadła tylko mleko? 

    Czekam- mają mi znaleźć neurologa w jakiejs placówce i oddzwonić.
  • On chęci nawet ma i widzę ze mu wiele rzeczy smakuje ale nie daje rady ich jeść- żuć i połykać. 
    Zrobię mu morfo jak infekcja minie.
  • Jest z Wwy?
  • Poproszę namiary
  • Noooo... Nobla za to masz  :D
  • edytowano grudzień 2017
    pomyłka

  • Czy jest sens robić posiew z kupy 3miesieczniaka? Dalej sa takie paskudne zielone pieniste kwasne wodniste. Moze tam jaka bakteria siedzi
    ?

    Czy moglam zrobic trwala krzywde malej przyjmujac witamince c 1000 przed 2-3 dni? Bo ze brzuch ja po tym bolal to juz sie przekonalam.

    Czy mocno jej szkodze nie podajac witaminy d?
  • A czemu nie podajesz D?
  • Bo odstawilam zeby sprawdzic czy to ona jej nie szkodzi i jakos tak zeszlo. 
  • Jak masz poczucie, ze szkodzi, to OK. Ale jeśli nie szkodzi, to lepiej podawać. Szczególnie, jak masz podejrzenie, że jelita nie działają prawidłowo. Wtedy wit. D gorzej się wchłania i tej z Twojego mleka może być zdecydowanie za mało.
  • @uJa my robiliśmy posiew -moNa tez zrobic badanie w instytucie z poznania,ale to miliony monet :/ 
    małe oni wszystko wszyyyystko sprawdzają. 
  • Na zalecniacg ze szpitala mam 400 jednostek. Niedawalam napewno przez miesiac, dawac tyle czy wiecej? 
    A co z ta witamina c? Mogla uszkodzis nerki? Jelita? Czy tylko ból brzucha? Sprawdzac to jakos?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.