Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1412413415417418452

Komentarz

  • Właściwie, czy ważne jest mieć za położną osobę zaufaną? 
    Ta z przychodni chyba nie przyjdzie jak nie poproszę?
  • @annabe do nas w tym roku przyjechała położna z Łomianek :) bardzo przemiła dziewczyna! 
    Podziękowali 1annabe
  • edytowano październik 2018
    Czy któraś z was miała tak zwany kokon czy też gniazdo dla noworodka? 

    https://noskinoski.pl/done-by-deer-gniazdko-niemowlece-dots
  •  :D nie przesadzałabym aż tak, w artykule wykluczają nawet kocyki! Dziecko miałoby spać nieprzykryte niczym wg nich? 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • No ale to zaraz dzieci Si dusza w końcu czy przyczyna ich śmierci jest nieustalona bo już nie nadążam. Od czasu doniesień jak to spanie na brzuchu zwiększa ryzyko itp. Strasznie schizuje każdej przespanej przez moje dziecko nocy. Te na boku okazywały się być nieprzespane wiec zaniechaliśmy tej pozycji. Ale ciagle czytam i te informacje o Sids wydają mi się nie spójne. A to dziecko na zdjęciu w artykule to nie wyglada mi na szczęśliwe. I jak je położysz w 21 stopniach tak  to mi by było zimno. Nie mówiąc o tym ze nasze sypia w ciepłym kocyku a bez raczej nie zaśnie.. ale u nas  19-20 stopni a nie 26 jak to jest w domach niemowlaków często
  • Jakoś nikt nie wspomniał w linkowanym materiale o powiązaniach między SIDS a szczepieniami... A w ChPL co niektórych szczepionek piszą wprost, że może wystąpić taki nop po szczepieniu. I nie pomoże brak kocyka, poduszki, czy nawet materaca w łóżeczku...
    Podziękowali 3annabe Katina MAFJa
  • Dzieci lepiej śpią owinięte, ściśnięte. A wydaje mi się ze spanie w wysokiej temp tez nie jest dobre.. 

    trzeba tak owinąć żeby się nie zakryło- jeszcze mi się nie zdarzyło żeby kocyk był na twarzy u takich maluszków. Raz jeden w życiu pierworodny ale taki już kilku miesięczny, który wierzga przykrył sobie twarz kocykiem w nocy. 

    Ja jeszcze dopytam- bo ostatnio chyba pierwszego syna tak zgłaszałam - czemu trzeba JAK NAJSZYBCIEJ zgłosić dziecko do przychodni? Jak zadzwoniłam i pytałam czy mogę za tydzień bo jeszcze nie jestem na chodzie- to kazała mi męża wysłać. Czy jak zgłoszę za tydzień dopiero to coś się stanie?  B)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Szybsze zgłoszenie = szybsza wizyta położnej środowiskowej oraz szybsza kasa dla przychodni.
    Podziękowali 1annabe
  • Eeee to jak tylko o to chodzi to nie muszę gonić. W przyszłym tygodniu pojadę jak już będę po mieście się poruszać.
  • Moje się przykrywały cienka kołderką, jest jednak sztywna, ale kocykiem żeby niemowlak przykrył buzię to musi mieć niezłego pecha.
  • @mamlu przede wszystkim zrób małej podstawowe badanie krwi + żelazo /ferytyna.  Mój starszy syn miał zespół złego wchłaniania (nie rósł , nie przybierał, duża anemia  kup było b. dużo i b. brzydkich). Szybkie rozszerzanie diety i zakończenie karmienia nic nie pomogło. 
  • U syna też co posiłek to kupa.  Jadł b. dużo, ale na nic się to nie przekladalo. I kupy też były b. odparzające - nie raz krew się lała. 
    Tak, udało się z tego wyjść. Zajęło to dużo czasu,  ale sie udało. Obecnie ma 14 lat i od ok. 8 lat jest w siatkach centylowych. 
  • Mi to wygląda na alergię, spróbuj z  tymi jajkami.
  • Jutro miałam szczepić 5-miesięczną córeczkę. 4 miesiące temu miała zum, więc teraz przed każdym szczepieniem robię jej badanie ogóle moczu. Dzisiejszy wynik jest dla mnie niejasny. Bakterie pojedyncze, leukocyty 75 jedn. /ul. 
    Dodam, że mała ma od miesiąca pieluszkowe zapalenie skóry z różnym nasileniem, ale w okolicach intymnych ciągle właściwie jest zaczerwieniona.
    Mocz łapany do pojemnika.
    Co zrobić?
    Powtórzyć badanie? 
    Szczepić i tak nie będę, bo ma mały katar, ale martwię się o ten jej układ moczowy.
  • Możecie się śmiać jeśli pytanie jest zabawne  ;)

    Czy dziewczynki noworodki robią inne kupy niż noworodki płci męskiej?? 

    Moi zawsze robili raką musztardę i w kolorze i konsystencji a malutka robi takie śmieszne frędzle/kuleczki , kolor ok ale struktura mnie zastanowiła..?
  • Jak to z jedzeniem przy karmieniu? Mój ciagle problemy z brzuchem ma ale jak zaśnie to śpi. Jest na delicolu. Pomaga. Dużo baków puszcza.. No i na to wszystko teściowa gołąbki przyniosła. Wczoraj jadłam ale ciężko powiedzieć coś. Drogę daleka i nic przespał jak zwykle.. ale zasypiał tez jak zwykle .. czyli z bakami stękaniem etc. Jak u Was działało? Można ewentualnie bez kapusty albo sam sos czy jak już nie jeść to wcale bo wszystko przechodzi tym wzdymajacym czymś?
  • edytowano listopad 2018
    @moni_k, o ile jeszcze tego nie zrobiłaś, powtórz może ten mocz. Takie duże niemowlę można już leczyć w domu.
    @annabe , nie zauważyłam różnicy u swoich (3 ch i 4 dz) oprócz tego, że dziewczynkę trzeba staranniej myć od przodu do tyłu, ale to wiesz na pewno.
    edit: @MAFJa przy tym dziecku odpuściłam sobie wszystkie diety i nie widzę różnicy. Jestem tylko na bezmlecznej, bo ma jakąś nietolerancję. Wcześniej unikałam cebuli, pora, kapusty i wielu innych. Po co ja się tak katowałam! I to 6 razy? A jedyna różnica jest tak, że mała przesypia noce, także jest nawet lepiej ;)

    Moja córka ma z kolei problem z zaparciami. Odkąd je zupy i owoce kupy są twarde i ma wyraźny problem z ich zrobieniem. Myślę, żeby dać probiotyk, ale na dłuższą metę to bez sensu. Ma 8 miesięcy. Od urodzenia karmiona mieszanie, teraz rano karmię piersią, ok 11 pierś i 200 ml zupy (warzywa z mięsem), ok 14 pierś i owoce (wykluczyłam już banany), po spaniu pierś i kaszka na mm (200 ml - bez cukru), wieczorem pierś i butla z mm. W nocy śpi, ale przez te problemy z brzuszkiem parę razy się budziła i wtedy dostaje pierś, czasem jeszcze mm, ale sporadycznie. Daję jej jeszcze mocno rozcieńczony sok jabłkowy. Jest pogodna, przybiera na wadze, ale te kupy... :( @Katarzyna , masz jakiś pomysł? Nie miałam wcześniej aż takich problemów, a jako jedyna z moich dzieci tak długo i tak często ssie pierś, powinno być wiec lepiej, a nie jest :(
  • A jak z piciem? Może za mało wody w diecie?
    U moich zaparcia tragiczne po pszenicy były, ale to specyfika mojej rodziny.
    Probiotyk na pewno nie zaszkodzi.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Daję jej picie, ale za bardzo nie chce. :( Pszenicy nie dostaje. 
  • Mało picia może skutkować zaparciami.
    Podziękowali 1Gosia5
  • To będę jej wciskac. Ile powinna wypić? Waży niecałe 8 kg. Wcześniej problemu nie było, a nie dopajałam. Dopiero jak jedną butlę mm zastąpił obiadek, zaparło ją. Nawet przy zamianie butli na kaszkę było ok. A może z piersi je mniej? Tego jednak nie sprawdzę...
  • @MAFJa poczytaj sobie blog "mamalekarz". Udowadnia, że #karmiejemwszystko to szczera prawda :) 
    Podziękowali 1Gosia5
  • @mamlu - Nie wiem, ale wiem na pewno, że jeden z moich synów, po infekcji rotawirusowej w wieku 2 miesięcy miał jakąś wybitną nadwrażliwość na gluten i wystarczyło, że zjadłam skórkę z żytniego chleba i on po następnym karmieniu chlustał wymiotami. Utrzymywało mu się to do ok. 1,5 roku. Potem pomału przeszło.
    Także, wiesz, @ewap - różnie bywa z tym karmięjemwszystko. Jak dziecku nic nie szkodzi, to pewnie, że trzeba jeść wszystko (co zdrowe) i wymysły pt. "dieta matki karmiącej", to straszne bzdury. Ale bywają dzieci, którym faktycznie szkodzi coś, co przenika do mleka matki.
  • @Katarzyna ależ oczywiście ja wiem, że to nie tak wszystko, wszystko :) jeśli zauważamy, że coś szkodzi dziecku to eliminacja pewnych produktów jest niezbędna. Bardziej miałam na myśli, że z góry się zakłada, że np nie powinno się jeść tego tamtego i owego i w rezultacie kobiety jedzą siedem dni w tyg kurczaka na parze z ryżem (przykład mojej koleżanki, która słuchała rad swojej matki i teściowej :) )
    Podziękowali 1Gosia5
  • @mamlu - no, u mnie, ewidentnie ten gluten do mleka musiał przenikać. To było bardzo wyraźnie widać po objawach synka. Ale ja mam jelita w fatalnym stanie i sama nie toleruję pszenicy. Żyto mi nie szkodzi, ale ten jeden konkretny syn po infekcji miał problem nawet, jeśli jadałam żyto.
  • @Gosia5 ja mojej córce w podobnym wieku zaczęłam dodawać do kaszki i zupy siemię lniane,  ale nie wiem czy to zgodne ze sztuką ;) trochę pomoglo
  • @aqq , mielone? 
  • Co zrobic z zaparciami u 2 msc dziecka? Meczy sie, a kupa z grudkami jak plastelina.
  • To jeszcze pomecze, moze ktos cos doradzi. 
    U corki brzuszny problem trwa. 30min-godzine po jedzeniu boli ja brzuch. Kupy plynne zmieszane jakby z plastelina, troche sluzu. Robi co kilka dni, widac, ze jej zle.
    Jak moge jej pomoc? Cos wyeliminowac z mojej diety? Mala ma 2,5 msc. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.