Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1422423425427428452

Komentarz

  • To nie było takie proste, uwierzcie... To była pani gastroenterolog, więc pytała o RODZAJE posiłków, CZĘSTOTLIWOŚĆ i ILOŚCI. Tak że ten, nie miało szans się obejść "coś tam" :wink:.

    Stwierdziła, że nam dziecko nie robi kup, bo nie ma z czego. I okrutnie chciała udowodnić, że jest za małe, ale się nie dało, bo młoda idealnie przeciętnie wagowo/wzrostowo. No nijak się nie dało, i przemilczała, gdy sobie policzyła :smile: .  

    Ale cośmy się naprzeżywali, to nasze...
    Podziękowali 1aga---p
  • O nasze trojaczki tez nie robiły kup końcowe miesiace na samym mleku.. No mało im było ale z siatek nie powypadali. Za to na jedzenie opakowane się rzucili jak dostali.. Nikodem zdecydowanie się domaga obiecałam mu ze w poniedziałek dostanie.
  • Moj lekarz nie pyta o rozszerzanie diety. Jedyne pytania to czy piers, czy mm. Ale jesli spyta, czy rozszerzam diete, to powiem, ze tak, bo ja ja rozszerzam, tylko mala nie chce tego jesc  :D
    Podziękowali 1Agula
  • A jak nasza pediatra zobaczyła kupę (wciąż rzadkie i bez grudek)  małej, to zapytała o NABIAŁ, czy nie jem, bo może szkodzić.  Kiedyś to było herezją.  
  • Siostry syn (1.5 roku) ma sklejonego siusiaka i zebrała tam mastka. Pediatra wysłała do chirurga a ten chce nacinać. Ja doświadczyłam tego zabiegu z synem 12 lat temu i nigdy już nie powtórzyłam z innymi. Pomogła mi przy innym synu maść Rivanol i Pimafukork + naciąganie. U siostrzeńca Rivanol nie zdał egzaminy a Pimafukort nie chcą jej zapisać. Macie jakieś rady?
  • A jakieś rady na nocne pobudki 4-miesięczniaka? Tak, wiem, że jest jeszcze malutki... Tylko ja wyjątkowo wrażliwa na brak snu i martwię się, że długo nie pociągne w ten sposób. Dwójka starszych adoptowana na etapie przesypiania całych nocy, trzeci z kolei biologiczny, mając 2 miesiące przesypiał już pięknie 6-7 godz bez przerwy, co dawało mi całkiem niezły zastrzyk snu, potem było już tylko lepiej. No więc, Franiem jestem, hmm ...zaskoczona ;).
    Mniej więcej 10 dni temu zrezygnował z jednego karmienia nocnego, czyli je 23-24 zanim my się położymy, później już o 5-6, więc całkiem nieźle. Tyle że chociaż jedzenia już odmawia, to i tak wybudza się około 4 i nawet przez 2 godziny jest czas marudy. Potem albo zaśnie jeszcze na chwilę do 7 z minutami albo dopiero o 9 robi sobie pierwszą drzemkę. Usypia tylko przy suszarce do włosów, ewentualnie przy nagraniu suszarki z yt :# Jak jeszcze dawał się namówić  na butlę o tej 4, to padał szybciej... Ja za to biorę Ibuprofen średnio co drugi dzień, bo głowa pęka a w dzień musze być kumata, bo mamy ed. W nocy, dla odmiany łykam melatoninę.
    Karmimy się tylko mlekiem modyfikowanym.

  • Hmmmm to minie? 
    Podziękowali 1Polly
  • annabe powiedział(a):
    Hmmmm to minie? 
    Tylko pytanie kiedy...
    Podziękowali 1apolonia
  • Może popołudniowy spacer potem kąpiel.
    Mojemu pomaga
  • Przypominam się z pytaniem :) może ktoś wie co i jak.....
  • Byłam dziś u siostry i jest na dobrej drodze. Trochę musiałam dopomóc i jest prawie ok. Poleciłam też clotrimazol :smile:
  • edytowano maj 2019
    U nas też problem z siusiakiem. Już było dobrze, dało sie ta skórkę odciągnąć ale nie do końca. Jednak po krótkim czasie znów się zrobiło to takie ciasne, że nie można wogole ściągnąć. Byliśmy już kiedys u chirurga i z miejsca zalecił zabieg. Chciałabym mu tego oszczędzic, jednak trochę się obawiam, czy jest szansa inne rozwiązanie i żeby to było trwale wyleczenie?
  • @Agnicha, zwykle jest jedna pobudka. Do czasu była na jedzenie, potem albo od razu zasypiał albo pojęczał z pół godziny i zasypiał już do rana. Teraz też najczęściej raz, tyle że długo nie zasypia. Choć w sumie nie, budzi się częściej, ale na tyle krótko, że nie muszę interweniować. Cos pomruczy i ukołysze się sam. Ta dłuższa pobudka wypada między 4 a 5, po karmieniu 23-24. Wydawałoby się, że idealnie na jedzenie, ale nie, z łaski zje 20-30 ml i wypluwa, a częściej wcale nie chce.
    Wygląda to tak, że zaczyna płakać, płacz taki jak ze zmęczenia, gdy ma już wszystkiego dość i nie umie sam zasnąć. W dzień wystarczy go utulić, ponosić chwilę i pada. W nocy to noszenie go jeszcze rozbudza i już by wstawał. Zabrany do naszego łóżka w końcu zasypia, ale po około godzinie kołysania, zmian pozycji, itp. Żeby dodatkowo nie bodźcować,nie świecę światła, próbowalam też nie wyciągać z łóżeczka, tylko pochodzić, pogłaskać, podać smoczka, itp. Też zaśnie, tyle że wędruję tak najpierw z 10 razy. Na ból mi to nie wygląda, raczej na problemy z regulacją rytmu dobowego, mimo że życie mamy bardzo regularne i drzemki już od miesiąca o stałych porach wypadają.

    Powinnam dopajać wodą? Pediatra powiedziała mi, że zasadniczo do 6 miesiąca nie dopajamy, chyba że gorączka albo upał, więc nie podawałam dodatkowo wody.
    Czy możliwe, żeby miał refluks, jeśli nie ulewa?
  • Acha, za ciepło ani za zimno raczej nie jest. Śpi w śpiworku Natulino, ubrany według tabelki (rodzaj ubrania odnośnie do temperatury w pokoju).
  • Jak dla mnie, to śpi genialnie, chciałabym, żeby moje dzieci tylko tak się budziły.
  • Moje przechodziły różne fazy. Ostatni syn najpierw 6mcy przesypial całe noce a potem do 1,5 roku mieliśmy nocne jazdy. U mnie ten sen gdzieś do ok 1,5-2lat zawsze był nieuregulowany i zmienny. 

    Pewnie bym spróbowała z tą wodą kilka razy. Ja karmiłam zawsze piersią wiec po prostu dawałam pierś..
    Podziękowali 2Agula Polly
  • Chyba mam odpowiedź - ząbki. Znalazłam białe ślady w miejscu dolnych jedynek. Dochodzę do wniosku, że starsi to mnie jednak rozpieszczali. Starszy trafił do nas jak miał 9 miesięcy i już spał, średni spał niemal od początku, u obu dowiedziałam się o zębach jak juz się przebiły. No to teraz mam lekcję życia :p
  • A dziś godziny 4-6 obstawił mąż, więc jakoś funkcjonuję :)
  • Nie wydaje mi się by regularna pobudka o takiej porze to żeby były.. ale może i tak 
  • @MAFJa, regularna od ponad tygodnia... Tzn. w takiej formie, bo to, że budził się wcześniej zjeść i zasypiał, to mnie nie dziwiło ani jakoś bardzo nie męczyło.
  • Mój tez zmienia rytuały często. Np od jakiegoś tygodnia wstaje o 6-6.30 zamiast 7-8, ale ja to już rejestruje jako rytuał.. co innego jak jakiś czad temu budził się i w drzemce i w nocnym 0,5 h albo 1h po położeniu .. z rykiem.. to był brzuch ale jelitowka przechodziła u nas 
    Podziękowali 1Polly
  • podzielę się obserwacją... musiałam niedawno odstawić 2latka który pił już tylko na zasypianie i wstawianie. Nocki przesypiał w swoim łóżeczku. Stymze zasypial 21:30 a budził się czasem 5:30. Nigdy 8.
    Jesteśmy 2mce po odstawieniu. Śpi jak człowiek!!! 21:30-8. Drzemka 13-15:30. Trudno go z łóżka wyciągnąć!!! Cieszymy się :)
    Jego siostra starsza bardzo podobnie funkcjonowała pijąc mleko. 21-5:30 to była norma. 3dni po zabraniu piersi, spała do 8. Teraz ma 5lat i dalej drzemie 13-15.
    Czy ja mam w mleku kortyzol czy co? ;)
  • Dajesz mi nadzieje, ze jak kiedys odstawie najmlodsza, to bedzie przesypiala noce. To moje pierwsze tak kiepsko spiace dziecko. Bywaja noce z 15 pobudkami.
    Podziękowali 1MonikaN
  • @mamuma,  łączę się w bólu. 
    Też czekam na odstawienie. 
    U nas też bardzo dużo pobudek.

    Podziękowali 1mamuma
  • Moja 8 miesięczna córka dość często wystawia język. Dzieje się to zwykle jako reakcja na zobaczenie kogoś, uśmiecha się wtedy i zdziera języczek w stronę noska. Jest to już na tyle często, że zaczęło mnie niepokoić. Czytam, że mogą to być problemy neurologiczne. Czy to rzeczywiście poważna sprawa?
    Dodam, że jeżdżę z nią na rehabilitację. Widzą ją różni fizjoterapeuci i żadenego z nich to nie zaniepokoiło. Ma obniżone napięcie. 
    W poniedziałek mamy w ramach rehabilitacji wizytę u logopedy, czy powinnam ją zapytać o coś konkretnego?
  • @kika0, pokaż to logopedzie, jeśli cię niepokoi. Jeżeli nie zauważasz innych niepokojących zachowań, to neurologii bym się nie dopatrywała. Wystawia ten język intencjonalnie czy jakby sam "wypada"? Zazwyczaj ma zamkniętą czy otwartą buzię?
  • @Polly Język wystawia sama, świadomie, tak kokietuje. Z buzią to muszę się przyjrzeć, nie zwracałam uwagi. Dość często ma jakby szparkę i wstawiony w nią z tyłu języczek. On wtedy nie wychodzi na zewnątrz ale jest jak korek przy wewnętrznej części ust. 
  • @kika0, nie znam się aż tak dobrze, ale jeśli wyciąga języczek świadomi i jeszcze sięga nim do noska, to raczej nie jest to problem z napięciem. Dobrze, że spotkacie się z logopedą, ewentualnie zapytałabym czy zaleca konsultację z laryngologiem.
  • Stara jestem.. mały dostaje jeść od paru dni i wciąga sporo. Ziemniakow z marchewka.. niestety nie umie jego organizm se poradzić. Budzi się w nocy i rzuca na cycek..marudzi bezpośrednio po obiedzie i cycku ciagle pic chce..  ma zasikana pieluche- normalnie w nocy miał suche, trudności w przerobieniu tego.. jutro mu zrobię dynie z ziemniakami może lepiej będzie.. 
  • Ale co to ma że staroscią? My to starzy jesteśmy. Małgosia ponad tydzień ma dietę solidnie rozszerzoną. Leje że rozmiar pieluchy zmieniliśmy. Z kupą gorzej. Wchloneła tonę śliwek, gruszek i jogurtu i dupa. Ale śpi jak niemowlę ;) i zadowolona.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.