Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1423424426428429452

Komentarz

  • No widzisz. Np to ze nie kończę zaczętej myśli.. ;-) te pobudki nocne na pół godzinki w nocy.. sprawiają ze ciagle chce mi się spać padam jak dziecko wieczorem.. a nawet w dzień.. to chyba starość? A może i nie.. zAwsze wysoko u mnie stał nieprzerwany sen..
  • Nieprzerwany? Nie wiem co to. A kocham spać. Najbardziej na świecie. Tym razem trafił nam się dzidziuś co śpi. Do 4. czasem nawet 6. Dostaje butelkę i do rana. Ale ta butelka...
    9. miesiąc z laktatorem. Ciężko.
  • @MAFJa, konsekwencje braku snu to moja największa słabość. Jedna,dwie noce z rzędu jeszcze ale już każda kolejna okupiona jest rozdrażnieniem, brakiem cierpliwości, dużo mniejszą wydajnością i potwornym bólem głowy. Na szczęście mam zastępstwo, dzielimy się z mężem, nie pół na pół, ale 2-3 noce w tygodniu zawsze bierze. Jakoś ciągnę.
    Całkiem niedawno się skarżyłam tutaj a poprzedniej nocy mój mały po raz pierwszy po karmieniu o północy, obudził się dopiero o 7. Cudownie... Mogłoby tak już zostać ;)
  • edytowano maj 2019
    Nasz spał od 20-21 do 7-8.. zrobiło się cieplej to się zepsuł na 6.-6.30 teraz trochę naprawił ale przy tym żarciu z raz się budził.. mąż wstaje do sypialni nr 2 gdzie są trzy dwuipollatki. Po nieprzespanej nocy Paschalnej (cudownie odespanej  w dzień przez nieprzerwane 7godzin) następna miał zarwana przez rzygajaca trójce. Ja mam sypialnie nr 3- ostatniej nocy akurat miałam dyżur półtoragodzinny przy marudzącej na brzuch 6latce i nikosiu przy okazji jakoby.. niby nic takiego 00.00-1.30 a jednak bolało .. idę spać .. oby do rana :-) pa najgorsze ze nikos gardzi smokiem.. tylko cycek.. jestem niezastąpiona w związku z tym. A mu tez żeby rusza zaraz.. 
  • edytowano maj 2019
    Moja 8,5 miesieczna corka od ok 3 dni bardzo sie poci. Nie ma upalow, wczoraj tylko bylo parno. Normalne to? Ostatnio zapominalam o wit d3, moze to byc powod? W ogole to czy 500 jednostek to dla niej juz nie za malo? 

    Edit: poci jej sie glowa najbardziej.
  • @mamuma zależy jak bardzo zapomniałaś, ale tak, objawem niedoboru D3 może być wzmożona potliwość. Jak moje dzieci zaczynają się pocić to zawsze moja pierwsza myśl - i zazwyczaj rzeczywiście jest to po np. tygodniu nie podawania
    Podziękowali 1mamuma
  • Nie bardzo wiem co robic.. nikos dostal dzis nagle gorączki. Wczoraj wieczorem był marudny wisiał na piersi.  Dzis od rana trochę tez.. M od paru dni chory ale ja jak zwykle nie do końca wiem co mu dolega raczej patrzyłam na to z przymrużeniem oka.. coś tam głowa go bolała trochę pokaslal wczoraj rano podobno rzygal trochę ale to od boli glowy.. ja myslalam ze u Nicosia to marudzenie to zeby a na wet goraczka bo ósmy miesiąc leci to pewno wkrótce wyjdzie coś.. ale się w gościach koncertowo zrzygal przy cycku a w domu tez po cycku powtórzył to parokrotnie.. jak śpi to śpi spokojnie raczej ale po jedzeniu zwraca.. No i ta goraczka.. tez marudzi popłakuje.. poki nie rzygal to chciałam nurofen mu dać na noc ale tak to już sama nie wiem.. na razie śpi i mam cicha nadzieje ze prześpi noc spokojnie.. choć u nich tam jakoś tak dusznawo czy cieplo.. nie chce juz  im ok em halasowac teraz 
  • Monia nie uśmiecha się? On miesiąc chociaż ma? Moje to chyba z 2 miały jak się uśmiechać zaczynały. W odpowiedzi..
    nikos przespał noc bez przerw ale jęczy .. 
  • Jeszcze temat zebowy porusze. Corka ma dolne jedynki, gorna dwojke i druga juz prawie i zaraz wyjda trojki, jedna juz prawie przebita, a gornych jedynek nie ma. 
    Martwic sie i cos sprawdzac, czy czekac, botak moze byc?
  • O to szybko te trójki wychodzą u Was.u nas zawsze na końcu po czwórkach. Teraz młoda ma górne 1,2 i 4 dolne 1 i 4. Dwójek ani widu ani słychu nie mówiąc o trójkach.
    Ja bym poczekała.
    Podziękowali 1mamuma
  • Ja mialam rumien zakazny w ciazy, to mam stresa jak cos jest inaczej.
  • Mojej kuzyneczce wyszły najpierw dolne jedynki a potem górne trójki. Wyglądała kilka tygodni jak wampirek :D reszta dołączyła potem też w jakiejś ciekawej kolejności.
    Podziękowali 1mamuma
  • Czyli sie zdarza. To bede czakac na reszte.
  • Macie coś sprawdzonego na krosty na ospę? Mamy poxclin, ale średnio działa. 5latka drze się na pół wsi, jest makabrycznie obsypana, na buzi krosta jedna na drugiej... 
  • kąpiel w nadmanganianie potasu, jak mocno swędzi to można hydroksyzyne. Jak rozdrapie krosty to octaniseptem  (lepiej niech tego nie robi, bo zostają blizny:()
    Nie dawac ibuprofenu na zabicie gorączki 
  • dzięki, ją póki co bardziej boli niż swędzi, to trzeci dzień dopiero..
  • Ale co ja boli? Wysypka?
  • Na samym początku ledwo wyraźne krosty fioletem traktowalam( akurat my na wodzie mieliśmy przy dwulatkach) i się nie rozwijało .. potem dawałam tez sudokrem do wielkich takich 
  • Tak, wydaje mi się że te krosty najświeższe, które dopiero wychodzą. Ale do końca nie mogę się dogadać tak mi płacze
  • Dziwna sprawa. Te wszystkie mazidla działają p.swiadowo i oskarżająco. Może paracetamol p.bólowo?
  • edytowano maj 2019
    Nam na świąd przy ospie zalecono doustnie krople Fenistil. Pomogło.

    A na skórę stosowałam PoxClin i fiolet, raz w nocy było ciężko i ten zwykły puder płynny pomógł nam wtedy, ale ponoć już go nie polecają.

    I paracetamol podawałam bo gorączka była, pewnie też przeciwbólowo zadziałał.

  • może i nic nie pomóc, ani pianki ani fiolety ani fenistile ;/ chłodzić delikatnie masować jakimś futrzanym materiałem i czekać i sie modlić

    miałam rok temu bolalo jak nie wiem, swędziało pięc razy bardziej
    jako taką ulgę przynosiła da pianka bo chłodziło a tak to ból i swiąd okropny

    a jak bardzo cięzko to lekarz heviran przepisuje mojej średniej przepisali bo była calutka w kropach i bardzo cierpiała, ja karmiłam maleńką więc nie mogłam wziąć
  • To my chyba ten przypadek, dwie dawki heviranu dostała, teraz tym białym posmarowana, nawet mniej się drze ;) Nie sądziłam, że taka ospa to może być takie cholerstwo, a dwoje następnych już czeka w kolejce... 
  • Moja najstarsza mowila, ze ja boli. Po ok 5 dniach juz bylo ok. Tez byla mocno zsypana. Wszyscy, ktorzy chorowali to mieli wysyp ostry.
    Nadmanganian stosowalam, fiolet i poxclin. Na goraczke paracetamol. 
  • Właśnie chciałam napisać ze heviran powinna dostać ale już wdrozyliscie.
  • Nasza lekarka twierdziła ze heviran można podac przed( w spodziewanym terminie albo po pierwszym objawie i jest bardzo skuteczny bo hamuje rozwój wirusa w organizmie. Tzn nie pojawia się dalsze wysypy itd. Mimo to musi być podawany chyba co 6 czy 8 h przez tydzien(?) tak nam mówiła dlatego nie podjęliśmy.. natomiast jak ju krosty są to mówiła ze sens umiarkowany mocno 
  • @Bea, moja też Tesia ;)
  • Nam heviran pomógł o tyle, że krosty wychodziły mniejsze a co za tym idzie bylo łatwiej zapobiegać nadkażeniem. Podaliśmy już po pierwszych krostkach, które były duże i brzydkie. Na ilość nowych chyba nie wplywalo.
  • tylko żadnego ibupromu w ospie, ja nie wiedziałam i wzięłam sobie ibum i skończyło sie obrzękiem naczynioruchowym , wezwaniem pogotowia i kroplówką ze sterydów. I od tego czasu nie moge w ogóle ibumu, teaki obrzęk powtórzył mi się jeszcze dwa razy juz bez ospy.
  • A wcześniej mogłaś brać? Bo z tego co czytałam to nie można brać ibum że względu na większe ryzyko infekcji, gronkowca i innych takich
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.