Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1498499501503504518

Komentarz

• edytowano wrzesień 2019
    Bialy ryz nie jest wartosciowym jedzeniem, tylko 'zapychadlem'. Jaglanka jest bdb.
    Kalendarz rozszerzania to sztuczny twor z dawnych czasow. Jak I dieta matki karmiacej. 
    Bedzie dobrze! :) Powodzenia!

['Zapychadlo' lubimy do chinszczyzny, sushi I owocow ze smietana. :) ]
    Podziękowali 2E.milia Bea
  • Dzięki <span>:smile:</span>
  • @Izka, no właśnie mają być warzywa, ale ja dałam kaszkę gotową, Nestle lub Bobovity. A potem stopniowo kolejne warzywa dawałam jak skończył 5,5 mies. Miesiąc później włączyłam owoce. Jakoś w trakcie jeszcze gluten.
  • Moja dwójka uczulona na ryż. Także ten...
    Na jaglanej nikt nigdy nie wykazał uczuleñ
  • Bardzo do mnie przemawia ta jaglana
    Jak wy to robicie, że dzieci jedzą wasze zblendowane obiadki? Pròbowałam wiele razy i mały nic nie chce, nic mu nie smakuje. Za to słoiczki Gerbera je aż mu się uszy trzęsą. Jest na Nutramigenie i rośnie jak na drożdżach że aż wypadł z siatki centylowej taki ma wzrost , waga też słuszna  ale moich zup to wogòle nie chce, bez soli też nie chce. Tak samo blendowałam owoce ròżne  i nie chce! Za to Gerbera wcina obiadki czy Bobovitę deserki z wielkim apetytem. Nie wiem czemu tak jest. Ma 8 mies.
  • Sami takie jemy? Zupy-kremy?
    @Bea My w domu zup-kremòw nie jemy. Mam wybredne dzieci i z zup muszę gotować w kòłko rosòł, pomidorową i barszcz czerwony, poza tym z zup nie smakuje im NIC a kremy to wogòle mdłości mają na sam widok. Pròbowały już wszystkiego z zup, nawet w Wigilię potraw nie lubią i muszę im robić fileta z kurczaka na Wigilię. 
  • To skąd pomysł, że najmłodszemu zasmakuje coś innego? Do tego nie jedzonego przez resztę rodziny?
  • Pròbowałam blendować mu rosołek, bez pikantnych przypraw czy tą zupę pomidorową. Nie chce tego jeśc a z Gerbera to samo zje. Moim zdaniem smak jest podobny ale jego zdanie jest inne :-( Podobny problem miała sąsiadka z synkiem , zawzięła się że nie kupi słoiczka nigdy i co? Dziecię z jej kuchni nie chciało NIC , skończyło się na słoiczkach chociaż tego wcale nie planowała.
  • Mamunia gadali
    Jak się dupa przepości to zje nawet i ości

A musisz mu blendować? Nie może jak człowiek?
    Zresztą od słoika nie umrze
    Podziękowali 2MAFJa awia
  • Bea, z prawdą j17 będziesz się kopać?
    Podziękowali 2Bea E.milia
    @Bea Wolę blendować, bo się jeszcze krztusi jak nie jest zblendowane. Wyjątkiem są chrupki kukurydziane, jakoś sobie rozmiękcza i się nie krztusi. Te słoiczki też raczej zblendowane są, czasem z maleńkimi kluseczkami. Własne produkty (zupy itp.) jednak taniej wychodzą jak te słoiczki ze sklepu no ale synek nie chce i już :-( Może go muszę przegłodzić :-)
    Mam pytanie do mam niemowlakòw które budzą się często w nocy z płaczem oczywiście ,co 1,5 lub 2 godziny. Macie jakiś patent? Jestem mega niewyspana. Może brać go do naszego łòżka? Wyraźnie nie lubi łòżeczka. I po takich wybudzankach potrafi wstać na dobre o 6 rano, mam dość. Z còrkami nie miałam takiego problemu a synek 8 mies. i nic nie lepiej....
    Skatarzyna powiedział(a):
    Bea, z prawdą j17 będziesz się kopać?
    Zamiast gadać po pròżnicy napisz coś sensownego. To kategoria "pomagajmy sobie" a nie "bądźmy dla innych złośliwi".
    Podziękowali 1MartusKa203
  • J2017 może małemu zęby idą? Moja w tym okresie kilka razy się budziła z płaczem z tego powodu. Podałam Nurofen.
    Podziękowali 1J2017
  • @J2017, może spróbuj dawać małemu ze swojego talerza. Moja córcia tak zaczęła jeść. Trochę rozgniecionych ziemniaków, jakąś rybkę delikatną pieczona. Gerberki nie otruja, ale zbyt zdrowe to nie jest. Zwłaszcza teraz kiedy tyle warzyw świeżych. 
    Moje dziewczyny też lubily intensywne smaki, pomidorową, ogórkowa bardziej niż takie mdłe.
    Podziękowali 2J2017 mader
  • J2017 powiedział(a):
    Jak wy to robicie, że dzieci jedzą wasze zblendowane obiadki? Pròbowałam wiele razy i mały nic nie chce, nic mu nie smakuje. Za to słoiczki Gerbera je aż mu się uszy trzęsą. Jest na Nutramigenie i rośnie jak na drożdżach że aż wypadł z siatki centylowej taki ma wzrost , waga też słuszna  ale moich zup to wogòle nie chce, bez soli też nie chce. Tak samo blendowałam owoce ròżne  i nie chce! Za to Gerbera wcina obiadki czy Bobovitę deserki z wielkim apetytem. Nie wiem czemu tak jest. Ma 8 mies.
    Podejrzewam, że może to mieć związek z kamieniem nutramigenem. Dzieci karmione naturalnie i mm mają inaczej wyrobiony smak. Moim  karmionym naturalnie, nie było mowy o wciśnięciu najmniejszego słoiczka gotowców, a domowe wcinały aż się uszy trzęsły. Prawdopodobnie u dziecka nieprzyzwyczajonego do naturalnych smaków może  zachodzić  reakcja odwrotna - nie toleruje "niewysterylizowanych" smaków. Druga sprawa, to że dziecko dąży do jedzenia takiego samego jak reszta rodziny. Dawaj mu co możesz z własnego talerza i niech je wtedy, kiedy reszta rodziny.
    Podziękowali 1J2017
  • U mnie tez słoiki nie przeszły 3 razy, te owocowe tak, chętnie, ale obiadki, no way!
    Nie bylo zadnych szans, ale moi tak gustuja w mleku, ze rozszerzanie diety to się zaczyna kolo roku dopiero, na 1,5 juz cos tam jedzą, wybrednie, kolo 2 lat dopiero jedzą porzadne porcje.
    Ale mają też mleko ode mnie do 2 roku zycia, albo tylko w nocy, albo jak ostatni 2 lata dzien i noc i jeszcze 4 miesiące sama noc. 
    Podziękowali 1Bea
  • U nas tez owocowe przechodziły np do kaszek takich typu Helpa, Nominal czyli bez smaku. Sloiczki typu obiadki były odrzucane. Natomiast na dłuższą metę sloiczki są po prostu niedoborowe, wystarczy przeczytać skład. Warto powalczyć o jedzenie 'domowe' a ratować się gotowcami w razie jakiś awarii itp
    Podziękowali 1J2017
  • Mojej śpią z nami. Tak do 4-5 roku życia. Choć i nastolatki lubią wieczorem w pościeli naszej pogadać. I zasnąć im się zdarza.
    A co dopiero niemowlę..
    Podziękowali 2J2017 E.milia
  • Bea powiedział(a):
    Mojej śpią z nami. Tak do 4-5 roku życia. Choć i nastolatki lubią wieczorem w pościeli naszej pogadać. I zasnąć im się zdarza.
    A co dopiero niemowlę..
    Brrrr, wytrzymujecie to? Mam bardzo slaby sen, szybko się wybudzam, nie lubię spac z dziecmi. 1,5 roku to mój maks. Ostatni spal do 2,5 roku, od tygodnia w swoim lozeczku.
    Moi tez mają taką zdolnosc, ze jak idą spac.do siebie, to nagle przestają się praktycznie budzic..... dlatego też cenię sobie wyprowadzke z sypialni.
    Podziękowali 1J2017
  • Chyba nie ma to nic wspolnego z jakim karmieniem mamy doczynienia
    Mialam 4
    Karmilam piersia
    I jedne chcialy sloiki inne nie 
    Te najbardziej zarte jadly wszystko jak leci
    Wybredne niw chcialy nic a potem laskawie domowe zarcie nie sloiczki
    Indywidualna sprawa dziecka
    Na pewno 8 meisieczniak nie ma swiadomosci ze zupa buraczkowa z talerza jest daniem codziennym rodzicow i bede to jadl
    Pewnie nadal mlody nie jwst dojrzaly do jedzenie
    Trzeba probowac probowac probowac
    Podziękowali 2J2017 apolonia
  • Tez zasypialy dlugo z nami
    Zdarza sie ze przyjda
    Sen mam ustawiony jako piorytet wiec mi wszystko jedno z kim byle spać 
    A wychodze z zalozenia ze jak w nocy przychodzi to znaczy ze ma taka pptrzebe
    Podziękowali 3J2017 Bea kiwi
    @MonikaN To chyba zależy od dziecka z tym spaniem. Obie còrki spały osobno od urodzenia i było OK ale synek tak wyje po nocach , że mąż się upiera ostatnio, żeby spał z nami bo potrzebuje ciepełka rodzicòw. Ja jestem przeciwna spaniu z dzieckiem ale chyba spròbujemy.
  • Mój dostaje cyca i dalej z braćmi śpi. Mam nietolerancję dzieci w łóżku..:-) nikos jest wybitny pod względem papek. Nic z gotowców nie je łącznie z owocami a moje własne zblendowane z jaglanke wypluwa z obrzydzeniem.. na śniadanie owsianka u gotowana na mleku ale z jogurtem i bananem a na obiad indyk z ziemniakami i dynia.. swieze to musi być to łaskawie ro wieczora te dwie miski zmęczy .. poza tym cycek i chrupki - także słodycze je bez wybrzydzania ale dostaje rzadko bardzo. Dzis kończy roczek 
    @MAFJa To wszystkiego najlepszego na Roczek Nikosia! Niech się Wam zdrowo chowa i rośnie na pociechę! Mòj synek też Nikoś.
    Podziękowali 1MAFJa
    Moja od roku na mm( karmiona naturalnie tylko 3 miesiące), wcina równo obiadki że słoiczków jak  i nasze, za to deserków nie chce. Każde dziecko jest inne i nie ma znaczenia sposób karmienia, głupie to dorabianie filozofii do upodobań dziecka.
    Podziękowali 1J2017
  • edytowano październik 2019
    Już na ten temat pisałam, niemowlak  źle sypia w nocy. Zaznaczam, że jest to niezależne od ząbkowania, ma już 8 zębów,nawet  jak w dzień jest spokojny, to w nocy zawsze tak samo. Potrafi  się budzić z rykiem co godzina lub co 1,5 godziny, jestem mega wykończona. Przy córkach tak nie miałam, w tym wieku przesypiały całą noc (synek ma 8,5 mies.). Jak synkowi podaję wodę to nie chce i ryczy dalej. Ogólnie jest duży i sporo je. Jak podaję mleko to wypije wieczorem większą porcję a w nocy 30 ml lub  60 ml a czasem 150 ml i zasypia od razu a za godzinę znowu ryk. Wieczorem to dostaje mleko z kleikiem, żeby było sycące 180 lub 210 ml starcza mu to  jedynie na ok.  3 godziny :-( Jak zmieniam pieluchę w nocy, to go to tak wybudza, że potrafi i godzinę nie spać, hałasuje, wali nóżkami w łóżeczko itp. i trzeba go godzinę na rękach nosić żeby zasnął, dlatego przestałam pieluchy zmieniać w nocy. Są jakieś leki nasenne dla niemowląt, bo już nie wiem co robić. Mąż mówi że synek nie lubi swojego łóżeczka i trzeba go wziąć do naszego łòżka, sama już nie wiem..
  • J2017 powiedział(a):
    Macie jakiś patent na niemowlaka co źle sypia w nocy? Zaznaczam, że jest to niezależne od ząbkowania, ma już 8 zębów,nawet  jak w dzień jest spokojny, to w nocy zawsze tak samo. Potrafi  się budzić z rykiem co godzina lub co 1,5 godziny, jestem mega wykończona. Przy córkach tak nie miałam, w tym wieku przesypiały całą noc (synek ma 8,5 mies.). Jak synkowi podaję wodę to nie chce i ryczy dalej. Ogólnie jest duży i sporo je. Jak podaję mleko to wypije wieczorem większą porcję a w nocy 30 ml lub  60 ml a czasem 150 ml i zasypia od razu a za godzinę znowu ryk. Wieczorem to dostaje mleko z kleikiem 180 lub 210 ml starcza mu to  jedynie na ok.  3 godziny :-( Jak zmieniam pieluchę w nocy, to go to tak wybudza, że potrafi i godzinę nie spać, hałasuje, wali nóżkami w łóżeczko itp. i trzeba go godzinę na rękach nosić żeby zasnął, dlatego przestałam pieluchy zmieniać w nocy. Są jakieś leki nasenne dla niemowląt, bo już nie wiem co robić. Mąż mówi że synek nie lubi swojego łóżeczka i trzeba go wziąć do naszego łòżka, sama już nie wiem..
    Męża bym posłuchała i wzięła do łóżka. Wolę spanie z dzieckiem niż niespanie w nocy.
    Podziękowali 3J2017 mamaw Katina
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.