Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1200201203205206222

Komentarz

  • maliwiju powiedział(a):
    Klarcia wiesz że namnażania wirusa musi się odbywać na żywych tkankach więc z żywo abordowanych dzieci i na żywo pobranych od nich tkanek. 

    Jesteś w błędzie. Poczytaj ze zrozumieniem - chodzi teraz już tylko o linię komórkową, jakby potomstwo pozyskanych wtedy komórek. Nie wykorzystuje się już poronionych płodów.
  • > Jakie to ma dla Ciebie znaczenie, że teraz w kalendarzu szczepień jest etyczna na polio, a nie nieetyczna? <

    Jeszcze raz - na polio nie jest produkowana w oparciu o linię komórkową.
    Doustna (żywy wirus) - niesie pewne zagrożenie powikłaniami, ale jest tańsza w produkcji i prostsza w podaniu.
    Podskórna (martwy wirus) - ma znacznie mniejsze ryzyko powikłań.
  • palusia powiedział(a):

    Chyba nie przeczytałaś tego co napisałam.
    27 dzieci zginęło, żeby pozyskać tę linię komórkową. Oczywistym jest, że nikt nie powie, że zabito dziecko dla szczepionki.
    Przeczytałam.
    Te dzieci nie zostały zabite, dla pozyskania z nich komórek.
    Komórki pobrano wykorzystując, to, że dzieci były zabite.
    To jest jednak subtelna różnica. 

    Obecnie już nie ma potrzeby pozyskiwania komórek, bo mamy linię komórkową z ubiegłego wieku. Natomiast od tamtego czasu zabito już dziesiątki milionów maleństw.

    Jedno (produkcja współczesnych szczepionek), nie ma nic wspólnego z drugim (ciągle aktualna aborcja).
  • Nie Klarcia, nie mówimy o jednej linii komórkowej, jest ich więcej a proceder ciągle trwa.

    http://dobreszczepionki.pl/?page_id=2593

  • @nowa w ulotce o tym jest że dziecko może wydalać wirusa prze jakiś czas :( więc zasadniczo dzieci zaszczepione powinny przechodzić kwarantannę ale zawsze to nieszczepione oszołomy stanowią źródło zakażenia 
  • W sumie sama napisałaś:

    "Nie ma dla mnie znaczenia, czy te maleństwa traktowane zawsze, jako odpad medyczny, wykorzystano w medycynie, czy nie"

    No widzisz, dla mnie ma. I ja nie chcę mieć nic wspólnego z tym procederem. To że dla Ciebie nie ma, a państwo nas zmusza do korzystania z tak haniebnie powstałych szczepionek jest dla mnie oburzające.


    Podziękowali 2mamaw palusia
  • @Hope ale jak nie ma wyboru to ludzie korzystają, chyba że jest/będzie to trzeba uświadamiać.. 
  • Ludzie mają myślenie indywidualne, nie wspólnotowe, jak ktoś ma wybór swoje dziecko zaszczepić albo nie to wybiorą na ogół to pierwsze
  • Jaki wybór? W Polsce nie ma wyboru. Są grzywny. 
    Podziękowali 2maliwiju MAFJa
  • Jest przymus korzystania z tego typu preparatów. 
    Podziękowali 1Agmar
  • @Hope no nikt nie będzie ryzykował finansowo, a skoro chronią to chronią. Ale podobno były jakieś inicjatywy aby nie było takiego obowiązku to kiedyś może się uda to przegłosować 
  • @paulaarose właśnie @nowa dała dowód że nie chronia
  • edytowano lipiec 2020
    @agmar no to może zależy od szczepionki, jednostki. Ja po prostu słyszałam z wypowiedzi lekarzy i studentow nauk medycznych o zagrożeniu związanym z braku szczepień. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Etyczny aspekt szczepionki na COVID-19

    Badacze z uniwersytetu w Oksfordzie pracują nad szczepionką przeciw koronawirusowi, która ma być gotowa na jesieni. Do powstania szczepionki wykorzystane zostały linie komórkowe ludzkiego płodu, uzyskanego na skutek aborcji. Niemoralnej produkcji sprzeciwiają się przedstawiciele katolickich ośrodków bioetyki z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

    Brytyjczycy jako pierwsi w Europie opracowali szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, która ma być gotowa już we wrześniu. Trwają teraz testy prowadzone przez Uniwersytet Oksfordzki na ochotnikach w przedziale wiekowym 18–55 lat.

    Krytyczne głosy

    Dr Helen Watt z Centrum Bioetyki Anscombe z Oksfordu apeluje do rządów państw, aby starały się finansować badania i działania, które są etyczno-moralne i nie stoją w sprzeczności z sumieniem człowieka. Zaakceptowanie szczepionek wyprodukowanych w sposób moralnie kontrowersyjny jest wielkim błędem. W raporcie katolickich ośrodków bioetyki czytamy: „…odwoływanie się do dobrych celów i ‘pilnej potrzeby’ przyczyni się do głębszej penetracji nieetycznych badań i rozwoju w medycynie, polityce, prawie i kulturze”. Zwracają uwagę, że istnieją inne metody opracowywania szczepionek, które nie wykorzystują linii komórkowych człowieka zabitego we wczesnej fazie rozwoju. Te metody nie są w żaden sposób niezbędne do procesu tworzenia szczepionek, a głównym powodem ich chęci stosowania jest jedynie „wygoda”.

    Co to są linie komórkowe?

    Linia komórkowa „cell culture” to laboratoryjna hodowla namnażających się komórek, które pochodzą z organizmu wielokomórkowego (mogą to być komórki roślinne, zwierzęce lub ludzkie). Zazwyczaj wykorzystywane są dwie linie komórkowe: macierzyste „stem cells”, oraz linie komórek nowotworowych, które pełnią rolę w poszukiwaniu skutecznego leku przeciwko nowotworom. Pobranie komórek nowotworowych nie niesie ze sobą żadnych wątpliwości etycznych. Natomiast pozyskiwanie komórek macierzystych „stem cells” metodą klonowania zarodków ludzkich i ich eutanazji, poprzez ekstrakcję komórek, pozostaje etycznie nie do przyjęcia. Za dopuszczalne uważa się te metody, które nie powodują uszczerbku na zdrowiu u osoby, od której są pobierane komórki macierzyste. Ten warunek jest zazwyczaj spełniony w przypadku, gdy pochodzą one z tkanki dorosłego osobnika a także z krwi pępowinowej w momencie porodu. Linie komórkowe ludzkiego płodu z których ma powstać szczepionka przeciw koronawirusowi, stanowią odrębny typ hodowli komórkowej. Są one wynikiem sztucznego poronienia, tzn. pozbawienia życia zdrowych ludzi w prenatalnej fazie rozwoju.

    Moralno-etyczne dylematy

    Pragniemy zauważyć, że produkcja szczepionek z linii komórkowych ludzkiego płodu rodzi moralno-etyczny niepokój i tego typu działania są pogwałceniem podstawowych praw istoty ludzkiej, zwłaszcza fundamentalnego prawa do życia. Jest to instrumentalizacja, która narusza ludzką godność, bo każdej poczętej istocie ludzkiej należy się prawna ochrona.

    Chcemy również zauważyć, że jakikolwiek udział w produkcji, sprzedaży lub korzystaniu z tej szczepionki przy jednoczesnym pochwalaniu aborcji w celu ich produkcji, jest niegodziwy i zły.

    Jak mamy się zachować?

    Jakiś czas temu bardzo trafne stanowisko w sprawie stosowania szczepionek uzyskiwanych z linii ludzkich komórek zarodkowych, przyjął włoski bioetyk Elio Sgreccia, były przewodniczący Papieskiej Akademii Pro Vita. Zadał on dwa pytania, na które warto sobie samemu odpowiedzieć: Czy ktoś, kto odrzuca wszelkie formy aborcji ludzkich płodów, nie zaprzecza samemu sobie, używając tych szczepionek dla dobra swoich dzieci czy swojego? Czy nie byłoby to prawdziwą (i niegodziwą) współpracą ze złem? Trzeba zauważyć, że rozwój nauki, choć bardzo często poprawia jakość naszego życia, niejednokrotnie niesie ze sobą również dylematy moralne. Watykański dokument Dignitas Personae z 2008 r. mówi wyraźnie, że nie wolno bezkarnie przekraczać prawa natury, ale przyznaje też, że jest różnica w zakresie odpowiedzialności.

     

    JB

    Źródło: vaticannews.va

  • edytowano lipiec 2020
    Masz jakiś pomysł, w jaki sposób symulacje komputerowe miałyby wpłynąć na sposób produkcji czy testowania szczepionek? 
  • To tak zupełnie na marginesie dyskusji.
  • Klarcia powiedział(a):
    > Jakie to ma dla Ciebie znaczenie, że teraz w kalendarzu szczepień jest etyczna na polio, a nie nieetyczna? <

    Jeszcze raz - na polio nie jest produkowana w oparciu o linię komórkową.
    Doustna (żywy wirus) - niesie pewne zagrożenie powikłaniami, ale jest tańsza w produkcji i prostsza w podaniu.
    Podskórna (martwy wirus) - ma znacznie mniejsze ryzyko powikłań.
    Uwagę, nie piszę już do @Klarcia bo dla mnie argument w stylu "piszę jeszcze raz", albo "ogólnie wiadomo" jest argumentem żadnym.
    Jeśli @Klarcia przymknęła oczy i uszy, to tej pani już dziękuję za rozmowę. 

    Piszę jedynie do tych, którzy śledzą wątek,o co by mieli prawdziwe informacje.
    W Polsce kilka lat temu w kalendarzu szczepień była obowiązkowa szczepienia szczepionka OPV nieetyczna. Doustna.
    Obecnie w kalendarzu szczepień jako obowiązkowa jest etyczna w postaci zastrzyku.

    To o czym pisze @Klarcia czy wirus był żywy czy martwy nie ma absolutnie nic wspólnego z tym jak powstała (przykład: obie szczepionki etyczne błonica-tężec-krztusiec, DaTP, bądź DTPa. Jedna z nich ma żywego krztuśca, druga martwego). 
    Podziękowali 1maliwiju
  • Hope powiedział(a):
    Nie Klarcia, nie mówimy o jednej linii komórkowej, jest ich więcej a proceder ciągle trwa.

    http://dobreszczepionki.pl/?page_id=2593


    Ta strona wygląda mi na mało wiarygodną. Ale jakby nie patrzeć, nie ma tam mowy o szczepionce przeciw polio.
  • Jakieś konkretne uwagi dlaczego tamta strona wygląda Ci na mało wiarygodną?
    Podziękowali 2maliwiju palusia
  • edytowano lipiec 2020
  • Hope powiedział(a):

    Ja tam nie widzę szczepionki na polio, jako wyprodukowanej z kontrowersyjnych komórek.
  • Kobieta powiedział(a):

    Dziwnie ten film wygląda.
    Poza tym - ja wcale nie twierdzę, że szczepionki nie mają działań ubocznych (było trochę powikłań po doustnej przeciw polio, bo ta zawiera żywe wirusy; bywały i po innych) uważam natomiast, że summa summarum wychodzi jednak na plus.
  • Klarcia powiedział(a):
    Hope powiedział(a):

    Ja tam nie widzę szczepionki na polio, jako wyprodukowanej z kontrowersyjnych komórek.
    "Pragniemy jednocześnie wyrazić zadowolenie z faktu, że od 01.04.2016 roku, z Programu Szczepień Ochronnych w Polsce zniknie nieetyczna szczepionka OPV produkowana w oparciu o linię komórkową MRC-5 i zastąpiona zostanie jej etycznym odpowiednikiem – szczepionką IPV. Dziękujemy za tę decyzję"
    Podziękowali 2Agmar palusia
  • Ale przecież te szczepionki nie były i nie są przeciw polio, a ale innym chorobom. Na ile dobrze pamiętam (nie chce mi się teraz sprawdzać) chodzi o: różyczkę, ospę wietrzną, świnkę i odrę.
  • Jeszcze raz - popieram obowiązkowe szczepienia przeciw: gruźlicy, polio, i tężcowi, chociaż akurat ten ostatni łatwo nie zakaża. Osobiście uważam, że pozostałe można było by zostawić jako dobrowolne, chyba, że od czasu mojego dzieciństwa te wirusy szczególnie się uzłośliwiły, to .. nie wiem.
  • @Klarcia ale po co przeciw tężcowi? Jest antytoksyna 
  • Znajoma pisze


  • edytowano lipiec 2020
    Agmar powiedział(a):
    @Klarcia ale po co przeciw tężcowi? Jest antytoksyna 

    Jednak szczepionka chroni przez długi czas. A nie jestem pewna, czy antytoksyna zadziała u kogoś, kto wcześniej nie był zaszczepiony.

    Dopisane.
    Pomyliłam się - chodziło o dur brzuszny.
  • A co do powikłań poszczepiennych - nie ukrywam przecież, iż takowe występują.
    Działania uboczne mają wszystkie produkty medyczne, bywało, że jakiś lek powodował trwałe kalectwo. Czy znaczy to, że mamy przerzucić się na "szeptuchy"? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.