Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

18081838586222

Komentarz

  • Co do Pentaxim i Infanrix, to ta druga niestety w Polsce nieosiągalna już. Jedziemy do Niemiec po nią, ale dlaczego nie można jej u nas kupić?
  • Też mam 5 latkę szczepić tetraximem. Czy fakt, że aktualnie jest w trakcie brania branhovaxonu może wpływać na szczepienie?? Czy jest jakaś lepsza  (bezpieczniejsza) szczepionka (boostrix)?
  • Coś przegapiłam.. Nie zajmowałam sie szczepieniami od 2/3 lat... 
    Moj najstarszy jako 6 latek miał mieć jakąś kolejną dawkę ale ile razy go zapisywałam w zeszłym roku to musiałam odwoływać bo jakieś przeziebienia były. 

    Troche spóźnieni jesteśmy. 
    A on miał Infanrix szczepionki.. To co warto brać pod uwagę teraz?

  • @Aga85 odradzam szczepienia w czasie brania Bronhowaxonu. To preparat bardzo silnie stymulujący uklad immunologiczny. Moja  pięcioletnia córka miała powikłania po tej szczepionce. 
  • sanepid z rana jak śmietana... 
    Dziś na rozprawę Socha że stop nop, obu jej się udało.
  • chyba jutro ta rozprawa 
    Warto wesprzec p Socha 
    https://www.facebook.com/justsocha/posts/10210867691508644?pnref=story
    Podziękowali 2Hope Mle
  • Racja! Jutro!
  • Dzięki @AleksandraB, w sumie też tak myślałam ale pediatra stwierdziła, że to nic nie przeszkadza. Poczekamy w takim razie
  • @Aga85
    Mi też pediatra mówiła, że piorunująca alergia pokarmowa i wziewna na wszystko która pojawiła się miesiąc po ostatnim cyklu Bronhowaxonu nie ma związku.....
  • A ktoś z forumowiczów ma już zatargi z sanepidem, które będą mieć koniec w sądzie?
  • Nie wiem gdzie nasze będą mieć koniec, ale mam nadzieję, że nie w sądzie.
  • Mnie sanepid wzywal do zaleglych szczepien.Odpisalam im z pomocą StopNop i juz wiecej nie nie otrzymalam pism od sanepidu. .ale to bylo kilka lat temu. 
  • Nam też pomogli w lżejszych okolicznościach - snpd prosił o wskazanie przychodni do przekazania karty sz.
    Czuję potrzebę wsparcia ich pracy materialnie.
    Podziękowali 1asiao
  • To sie doczekalam ponownie :#
    Dzis dostalam wezwanie z przychodni na szczepienie
    Dziecko ma 3 lata
    Ostatnio bylismy tam 3 lata temu 
    W grupie na fb "NIE szczepimy" jest bardzo ladna rozpiska jak postepowac 
    i mam zignorowac to pismo 
    ale ja chcialabym sie wypisac z przychodni 
    Ktos sie ostatnio wypisywal z przychodni ? 

  • Nie da się wypisać. Można się przepisać do innej i wtedy Cię automatycznie wypisze system z dotychczasowej. Jedyny sposób, to od urodzenia dziecka nigdzie nie zgłosić. Jak już zapisane, to przepadło :(
  • edytowano października 2016
    to fatalnie  :/
    rozumiem ze prywatne placowki sie nie licza wogole ? 
  • Zależy jakie bo np. luxmed ma teraz coś tam podpisane z NFZ, że można tam się całkowicie przepisać. Ale wątpię, żeby to cokolwiek zmieniało.
  • Korzystamy wszyscy z lux med ale nie skorzystalam z oferty na zapisanie sie do lekarza pierwszego kontaktu na kontrakt NFZ 
  • @asiao no wypisać sie nie da. Ale jak korzystacie z lux medu to ja bym w przychodni NFZ poprosiła o wysłanie tam karty szczepień. Powiesz ze korzystacie tylko z tych przychodni. 

    Ja tak zrobiłam. A potem z medicoveru poprosiłam o karty szczepień. Nie do końca chcieli dać do ręki ale powiedziałam ze mam tego dnia wizytę szczepienną w przychodni bliżej domu i zapomniałam wcześniej o karcie- czy mogłabym sama dostarczyć do przychodni przy okazji wizyty... 
  • No tak ale czy jak teraz skontaktuje się z przychodnia i powiem ze mam dziecko od trzech lat pod opieka luxmedu to nie zglosza mnie do sanepidu?  
  • Zmieniły się przepisy? Bo ja wypisałam kiedyś syna i nie zapisałam go do innej. Można było. Powiedziałam, że tak zdecydowałam i dopiero potem zapiszę go do kolejnej.
    Podziękowali 1ProMama
  • Przepisy się nie zmieniły, tylko nadzór i czujność się zwiększyły. Karta szczepień jest własnością NFZ i pacjent (tudzież jego rodzic) nie powinien jej do ręki dostawać. A jak wypiszą dziecko z jednej przychodni, a nie zapiszą jednocześnie do innej, to gdzie przekażą kartę szczepień?
  • @asiao ja bym poprosiła o przesłanie kart szczepień na konkretny adres lux medu, powiedz ze od 3 lat tam korzystasz z pediatry. Z powodów zdrowotnych szczepienie było wstrzymane ale dalej chcesz kontynuować wlasnie w lux medzie sCzepienie. 
    Chyba nie powinni dalej wnikać, nie? 
  • Tylko, czy z Lux medu wydadzą do ręki? Zależy chyba od konkretnej pielęgniarki.
  • A to są szpitale co do ręki tę kartę szczepień dają nadal czy juz zaden szpital nie oddaje? 
    @Katarzyna, a jak to jest w przypadku porodów domowych? Do kogo trafia karta szczepień?
  • Do tego komu ją oddasz @MonikaN kartę wystawia położna.
    Podziękowali 1MonikaN
  • w Pruszkowie nadal wydają i nie nagabują nawet. 
    Podziękowali 1MonikaN
  • Na Żelaznej chyba też nie robią większych kłopotów z wydaniem karty do ręki.
    Przy porodzie domowym sprawa jest prosta, bo położna zostawia kartę rodzicom. Na szczęście, porody domowe to taki margines jest, że nikt się nimi za bardzo nie interesuje. Może gdyby NFZ je refundował, to bardziej by się interesował procedurami, ale że wszystko się odbywa poza systemem, to jakoś nikogo to za bardzo nie obchodzi. I niechby tak zostało.
  • To dobrze, o jedno się martwić nie muszę. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.