Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bon turystyczny - ktoś już się przymierzał...?

123578

Komentarz

  •  Po analizie tego zestawienia dochodzę do wniosku, że zupełnie nie znam rodziny  :D
    http://grzegorz.jagodzinski.prv.pl/popraw/pokzes.html
  • Stryjek to brat taty czyli bratowa stryjeczna to bedzie zona kuzyna - syna tego stryja.
  • Dzięki @Rejczel , w życiu bym na to nie wpadła!

    Dla mnie bratowa to tylko żona brata. Koniec.
    A żona kuzyna to... żona kuzyna :D

    Raczej występują w moim słownictwie: ciocia, ciocia, wujek, ciocia, wujek oraz kuzynostwo.
    Dużo różnego. I ich żony, dzieci itd.
    Opcja "stryj" we wszelakiej formie w ogóle u mnie nie istnieje.

    Ale to już raczej ze względu na region. 

    Podziękowali 1Rejczel
  • Dudus powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Ha. Mam bratową stryjeczną,
    Przyznaję, że brakuje mi chyba pamięci krótkotrwałej by umiejscowić bratową stryjeczną w drzewie genealogicznym :D
    A czy to nie zależy od regionu? U nas brat mamy czy brat taty to zawsze wujek, nigdy stryj. Albo to po prostu stare nazewnictwo, dziś już może nie ma stryjow czy stryjnych (w pokoleniu mojej babci byli) a dziś się upraszcza.
  • Podział na wujow  i stryjów jest praktyczny. Mąż ma brata Piotra i ja mam brata Piotra. Jak dzieci mowia stryjek Piotrek, to od razu wiadomo o którego chodzi.
    Dla mnie kuzyni to dalsi krewni. Dzieci rodzeństwa rodziców to rodzeństwo cioteczne i stryjeczne.
    Stąd mam wiele braci i sióstr. Prawie jak neon. ;)
    Podziękowali 3nowa E.milia Klarcia
  • U na w języku nie funkcjonują stryjowie i rodzeństwo stryjeczne. Rodzeństwo tylko "prawdziwe rodzone", i jak ktoś mówi "siostra cioteczna" jakieś takie naciągane mi się widzi :D

    Za to jak bratowa z Wkpl. używa słowa "wuja" (np.: "Mój wuja ma na imię Jan") to aż boli nas takie zniewieścienie wujka :D
  • A mnie sie "wuja" wlasnie podoba, wszelkie regionalizmy sa ciekawe i podkreslaja nasza roznorodnosc. Bardzo lubie, jak moja bratowa mowi, ze musi skoczyc gdzies na kole i wyciaga rower z garazu:)
    Podziękowali 2Rogalikowa Ewasz
  • U nas była wujna, albo wujenka.
  • Te siostry i bracia cioteczni kojarzą mi się też ze ścianą wschodnią 
    Podziękowali 1MAFJa
  • jak wam działa ten bon, aktywowałem go wczoraj i do dziś żaden mail ani sms nie przyszedł. Ściema jakaś
  • Prayboy powiedział(a):
    jak wam działa ten bon, aktywowałem go wczoraj i do dziś żaden mail ani sms nie przyszedł. Ściema jakaś
    Mail był natychmiast,sms w ogóle.
    Sprawdź w spamie może. 
    Poza tym kod wskoczył też na moją stronę z ZUS,tam gdzie go sktywowałam pod numerem bonu jest "kod obsługi płatności". Tam go powinieneś mieć,jeśli zaskoczyło.
    Podziękowali 1Prayboy
  • nie ma w spamie nie ma smsa - ma tylko podgląd bonu w moim panelu w zusie
  • Prayboy powiedział(a):
    nie ma w spamie nie ma smsa - ma tylko podgląd bonu w moim panelu w zusie
    Może błąd w adresie zrobiłeś,albo nie zaktualizowałeś adresu mail na profilu zus.Może ich błąd,system nie wydala czy coś...
    Tak czy siak jak masz kod to najważniejsze. 
  • edytowano sierpień 2020
    zusowskie gówno -  jest tylko numer bonu
  • jest kod obsługi płatności (czy to to?)
    i co się z tym robi teraz?

  • Prayboy powiedział(a):
    jest kod obsługi płatności (czy to to?)
    i co się z tym robi teraz?

    To to. Taki dziwny kod... ;)
    To podajesz tam gdzie chcesz tym bonem zapłacić,wtedy powinien przyjść sms na Twój numer,że potwierdzasz daną płatność i sumę,którą podmiot turystyczny wpisze na stronie w swoim profilu i też podajesz ten kod temu podmiotowi a on tam gdzieś go wpisuje w odpowiednią rubryczke i mu przelewa zus kasę na konto.
    Jeszcze tego nie robiłam bo mam placić na miejscu jak zajedziemy, więc nie wiem jak zadziała.
  • edytowano sierpień 2020
    Agnicha powiedział(a):
    O matko no to to jest. Podajesz nr i gość sobie wpisuje w swój system i się rozlicza
    aha. Bo  myślałem że trzeba pokazać smsa w telefonie. Tak mówili. Teraz pytanie - czy skoro nie przysłali mi tego kodu smsem tylko sam sobie go znalazłem w moim panelu, to czy jak go podam w ośrodku to mi przyjdzie potwierdzenie na telefon. Bo skoro pierwszy raz nie zadziałało to może nie zadziałać i drugi raz.
    Było wyraźnie w instrukcji napisane - przyjdzie kod smsem i mailem.
  • Prayboy powiedział(a):
    Agnicha powiedział(a):
    O matko no to to jest. Podajesz nr i gość sobie wpisuje w swój system i się rozlicza
    aha. Bo  myślałem że trzeba pokazać smsa w telefonie. Tak mówili. Teraz pytanie - czy skoro nie przysłali mi tego kodu smsem tylko sam sobie go znalazłem w moim panelu, to czy jak go podam w ośrodku to mi przyjdzie potwierdzenie na telefon. 

    Dobre pytanie ;) Zobaczymy.
    Sprawdź czy masz w ustawieniach dobry numer telefonu podany.
  • dobry i aktualne
  • zadzwoniłem do nich i powiedzieli że wcale nie musi przyjść i że jak będę płacił to wtedy dopiero przyjdzie potwierdzenie na telefon.
  • oczywiście w spamie było :-)

  • SMS przyjdzie jak będziesz chciał płacić bonem i recepcjonista wpisze hasło z maila. Wtedy musisz potwierdzić kodem SMS, który podobno aktywny jest tylko 2 min. Hasło w mailu było od razu po aktywacji bonu.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Nie umiem tego aktywować, chyba będę musiała jechać do ZUS-u, przez bank nie da rady bo mojego nie ma w spisie treści, nie umiem załozyć tego profilu zaufanego

  • A mial ktos sytuacje, ze zablokowal sobie konto na pue? Mam ciagle komunikat, ze w ciagu 5 minut bedzie odblokowane, ale tak jest od niedzieli. 
  • Mówcie sobie co chcecie, a ja uważam, że niezwykłe sprawnie ten bon wprowadzili. Może i bez sensu, skoro branża turystyczna i tak świetnie sobie radzi, ale strona praktyczna zorganizowanis takiego programu w tak krótkim czasie dosyć mi imponuje. 
  • Natomiast w wątku o koronawirusie @isza pisze że zus odwleka decyzję w jej sprawie bo zajmuje się np bonem, więc mi nie imponuje ze nie wykonują podstawowych zadań bo realizują wrzutki po części pr-owe. Pytanie jak im idzie z emeryturami, w sumie już po wyborach to tylko czekać jak z wypłata emerytur zrobi się problem... 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano sierpień 2020
    @Izka, tylko skąd przekonanie,  że gdyby nie bon to tamta sprawa zostałaby sprawnie zalatwiona? Podejrzewam, że to jednak inna komórka.  No i podejrzewam też,  że prężność działania ZUSu w dużym zależy od konkretnych urzędników. A tu jak wiadomo czesto jest słaaaabo. :(
    Krytyka łatwo przychodzi, tylko czy zawsze trafia w punkt?
    Podziękowali 1PafcioPjay
  • edytowano sierpień 2020
    Zastanawiam się, może ktoś wie. Bon przysługuje dzieciom, które dostają pięćsetkę. Dziecko kończy 18 lat w grudniu. Bon należy aktywować teraz, jak długo będzie działał? Do końca działania programu czy do 18stki?
  • Ktoś tu pisał wcześniej,  że w chwili płatnosci bonem musi mieć poniżej 18 lat, @Berenika
    Podziękowali 1Berenika
  • Czytałam, że można skorzystać po skończeniu osiemnastki ale jak zapłaci się przed osiemnastką rezerwację na pobyt . Nawet jeśli ten pobyt odbędzie się już po urodzinach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.